QUOTE(atograza @ 2007 05 16, 19:22)
Šiandien buvo atėjusi slaugytoja, ji taip pat patarė kuo dažniau žindyti, tiesiog įsitaisyti lovoje su dukryte ir žindyti. Bet man niekaip neišeina gulint maitinti. Ji tik nusistveria speniuko galiuką ir soskuoja. Sėdint aš ją galiu labiau kontroliuoti, bet tas ilgas sėdėjimas labai vargina, nugarą skauda
Man net silpna darosi vos pagalvojus apie žindymą kas valandą po valandą ar dvi, o dar naktį ... as is prigimties linkusi ilgai ir gerai išsimiegoti.
ir jos tas valgymas nėra toks, kad pasimtų krūtį ir žystų žystų, kol privalgytų - ne, ji pradžioje keliatą kartų patraukia, o paskaui snūduriuoja ir soskuoja ilgai ilgai. Kai pabandai paguldyti - didelės isterijos.
tau reikia išmokti žindyti gulint, tada nebepavargsi taip. aš pavyzdžiui naktį žindau praktiškai miegodama. dažniausiai net neatsimenu kiek kartu žindžiau
.
įkopinu ką radau apie žindymą gulint:
Žindymas gulint padeda pavargusiai mamai pailsėti. Taip maitinamas kūdikis gerai nusiramina prieš miegą, o žindant naktį nereikia keltis ir išsibudinti.
Maitinant gulėti patogiau, kai gulėdama ant šono galite nugara atsiremti į užpakalyje padėtą pagalvę, galvą atremti į kitą, po ja padėtą pagalvę, sulenktus kelius atremti į po viršuje esančia koja padėtą pagalvę. Atsirėmus į gulinčias pagalves, jūsų kūnas tampa nestatmenas lovai, todėl taip miegoti patogu ir paskutiniais nėštumo mėnesiais.
Kūdikis guli atsigręžęs į jus ant šono, burna spenelio lygyje ir labai arti. Jūsų dilbis ir alkūnės linkis paremia jo nugarytę, pečius ir galvytę. Kita ranka laikote ir siūlote krūtį, tuo pačiu metu padrąsindama vaiką plačiai išsižioti ir apžioti. Jei jums patiks, galite ranką, to šono ant kurio gulite, pakišti po savo galva, o kūdikį paguldyti ar ant pagalvės, ar paremti iš nugaros taip, kad jums abiems būtų patogu.
Norėdama žindyti iš kitos pusės, priglauskite vaiką prie krūtinės, apsisukite ir raskite patogią padėtį. Arba galite gulėdama ant tos pačios pusės labiau pasisukti veidu į lovą ir pasiūlyti viršutinę krūtį. Antrasis būdas labiau tinka didesniam ir gerai apžiojančiam vaikui.
Kai kurie vaikai, pradėję žįsti gulimoje padėtyje, gerai apžioja jau iš pirmo karto; kitiems, kad taip gerai pavyktų, dar reikia truputį paaugti. Jei iš pradžių jaučiatės nerangi, nenusiminkite, o bandykite, dar ir dar kartą; šis įgudimas vertas pastangų.
Patarimas: Jei pradėjusi žindyti susiduriate su iš nepatyrimo kylančiomis problemomis, nesustokite, geriau padirbėkite. Po kelių pilnų dėmesio ir kantrybės dienų daugelis apžiojimo ir čiulpimo rūpesčių išsisklaido. Kuo ilgiau jūs lauksite ir nieko nedarysite, tuo ilgiau vėliau mokysite savo kūdikį teisingai žįsti.
Maitinimo padėtys
Žindyti galima įvairiomis padėtimis: sėdint, gulint, stovint, klūpant ant grindų, kai vaikas guli ant lovos. Jei pienas teka lėtai, galima įsitaisyti virš kūdikio. Išmėginkite įvairias padėtis.
Keturios tinkamos padėties taisyklės:
1. Kūdikio galva ir kūnas turi sudaryti vieną liniją;
2. Veidukas ir visas kūnelis turi būti atsukti į krūtį, nosytė - spenelio aukštyje;
3. Kūdikio kūnelį glauskite prie savęs;
Teisingas prigludimas
1. Plačiai pražiota burna
2. Apatinė lūpa išsivertusi į išorę
3. Smakras prispaustas prie krūties
4. Apvalūs žandai
5. Daugiau rudo laukelio matyti virš viršutinės lūpos
Oda - oda kontaktas
Labai svarbu , kad maitinant kuo daugiau kūno liestųsi su kūdikio kūnu. Leiskite vaiko rankytėms glostyti krūtį, taip pasigamins daugiau pieno!
4. Jei kūdikis dar naujagimis, reikia prilaikyti ir užpakaliuką, ne tik galvytę bei pečius.
Maitinimas gulint
Maitinama gulint ant kurio nors šono. Čia taip pat svarbu, kad nepaskaustų paremta ranka, nebūtų įtemptas sprandas ir nugara, o kad nenutirptų įtemptos kojos, pasidėkite tarp jų pagalvę.
Nesiremkite alkūne patogu yra tik pirmąją minutę, vėliau ranka paskausta. Atsigulkite ant šono, pagalvę padėkite tik po galvą. Apatine ranka apglėbkite vaikutį. Jis turėtų būti labai arti jūsų. Viršutine ranka galite reguliuoti vaiko padėtį. Nepamirškite, kad vaikas turi gulėti tokiame aukštyje, kad krūties spenelis būtų ties jo nosyte.
Maitinama gulint ant nugaros (kai labai smarkiai teka pienas).
pasistenk išmokt, ir tikrai palengvės