Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(atograza @ 2007 05 15, 21:24)
Sveikos mamytės, esu naujai "iškepta" mamytė ir visiškai "žalia" kas liečia žindymą.
Mano mergytei 10 dienų, o as labai mažai teturiu pienelio. Žinda po valandą, kol užmiega, o paguldyta į lovelę niurzga, pradeda rėkti. Tada vėl paimu ir žindau kitą krūtį, ir vel tas pats, žinda, kol užmiega, o paguldyta prasibunda. Naktį tenka žindyti po 3-4 val. Labai mane išsekino toks ilgas žindymas, tad nusipirkau mišinuko. Pagirdyta užmiega ir miega nuo 2 iki 4 val. As stengiuosi jai mišinuko sugirdyti nakčiai, kad duotų išsimiegoti, o dienos metu primaitinu kas antrą maitinimą, nes kai išžindžia abi krūtis sekančiam maitinimui jos nepritvinksta.
Patarkite, ar gerai elgiuosi ir ką man toliau daryti?


Mano maziukas pirmasias paras nuo kruties po 5 valandas nenulipdavo, bet uztat po to turejau pieno tikrai daug, ir sekmingai maitinu jau 5 menesius.
bet mes nedavem jokiu misinuku, mano vyras pasieme tevystes atostogas ir viska dare, net pampersus keisdavo, o as tik zindziau, gal tai ir padejo. jums dar tik 10 dienu, tikrai dar nevelu pieno gamyba suaktyvinti, duok zysti kuo daugiau (kuo daugiau kudikis zinda, tuo daugiau pieno gaminasi) ir gerk daug skysciu, paprasyk kad visu kitu pasirupint tau padetu artimieji, net nekreipk demesio ar namie tvarka ar ne, dabar ne tai svarbiausia, ir viskas bus gerai.
Atsakyti
sveikos mamytes,
mano suneliui 2 men. valgo mazdaug 9-10 kartu per para. Tai norejau paklausti ar butina po kiekvieno maitinimo nusitraukti pieno likuti?
Atsakyti
QUOTE(Renatike @ 2007 05 16, 15:40)
sveikos mamytes,
mano suneliui 2 men. valgo mazdaug 9-10 kartu per para. Tai norejau paklausti ar butina po kiekvieno maitinimo nusitraukti pieno likuti?

lygiai taip pat dažnai valgydavo ir niekad nenutraukinėdavau likučio , pieno būdavo ir yra sočiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Renatike @ 2007 05 16, 15:40)
sveikos mamytes,
mano suneliui 2 men. valgo mazdaug 9-10 kartu per para. Tai norejau paklausti ar butina po kiekvieno maitinimo nusitraukti pieno likuti?



tikrai nereikia, nebent krutys butu pernelyg daug pritvinkusios (mums taip budavo kai sumaisydavau kuria kruti duot, tai kartais tekdavo... doh.gif )
Atsakyti
Šiandien buvo atėjusi slaugytoja, ji taip pat patarė kuo dažniau žindyti, tiesiog įsitaisyti lovoje su dukryte ir žindyti. Bet man niekaip neišeina gulint maitinti. Ji tik nusistveria speniuko galiuką ir soskuoja. Sėdint aš ją galiu labiau kontroliuoti, bet tas ilgas sėdėjimas labai vargina, nugarą skauda verysad.gif
Man net silpna darosi vos pagalvojus apie žindymą kas valandą po valandą ar dvi, o dar naktį ... as is prigimties linkusi ilgai ir gerai išsimiegoti.
ir jos tas valgymas nėra toks, kad pasimtų krūtį ir žystų žystų, kol privalgytų - ne, ji pradžioje keliatą kartų patraukia, o paskaui snūduriuoja ir soskuoja ilgai ilgai. Kai pabandai paguldyti - didelės isterijos.
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2007 05 16, 19:22)
Šiandien buvo atėjusi slaugytoja, ji taip pat patarė kuo dažniau žindyti, tiesiog įsitaisyti lovoje su dukryte ir žindyti. Bet man niekaip neišeina gulint maitinti. Ji tik nusistveria speniuko galiuką ir soskuoja. Sėdint aš ją galiu labiau kontroliuoti, bet tas ilgas sėdėjimas labai vargina, nugarą skauda  verysad.gif
Man net silpna darosi vos pagalvojus apie žindymą kas valandą po valandą ar dvi, o dar naktį ... as is prigimties linkusi ilgai ir gerai išsimiegoti.
ir jos tas valgymas nėra toks, kad pasimtų krūtį ir žystų žystų, kol privalgytų - ne, ji pradžioje keliatą kartų patraukia, o paskaui snūduriuoja ir soskuoja ilgai ilgai. Kai pabandai paguldyti - didelės isterijos.



Paguoda - tai nesites amzinai, o tik kuri laika, o paskui pamatysi, darysis geriau ir geriau... man visa pirma menesi kilo temperatura, o kai karsciuoji, vaikui zindant taaaaip skauda spenelius, ir dar man uzsnudus ir pakramtydavo juos doh.gif ... ir atrode tam galo nebus, bet zinok praejo, net nepastebejau kaip ir kada, o dabar zindyti tikras malonumas, net kartais noriu, kad tik ilgiau zystu, nes tada galiu visiskai netrukdoma ramiai sau snausti ir niekas neprasys zaisti 5 ryto rolleyes.gif

del zindymo pozos - tiesa sakant labai patogu ismokti zindyti gulint, tada kita karta net neprisimeni, kiek kartu nakti zindei, vaikas tiesiog gulejo prie sono ir eme kada norejo thumbup.gif . bet jei neiseina, susirask vietele, kur maksimaliai gali atsipalaiduoti zindydama, gal pusiau gulom, gal dar kaip, kad galetum pati siek tiek pailset, kai maze zinda. is pradziu, tiesa sunku su tuo poilsiu, bet paskui zinok po kiek laiko abu igusite ir tokio streso nebus zindant. o siaip patyrusi slaugytoja ar akusere tikrai turetu pamokinti, kaip patogiausia zindyti gulint, nesidrovek paprasyti pagalbos.

o kai netraukia, geriau stenkis isimti speneli, jei tik imanoma is burnytes, kad pailsetu ir nebutu visa laiak dregmej.

Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2007 05 16, 19:22)
Šiandien buvo atėjusi slaugytoja, ji taip pat patarė kuo dažniau žindyti, tiesiog įsitaisyti lovoje su dukryte ir žindyti. Bet man niekaip neišeina gulint maitinti. Ji tik nusistveria speniuko galiuką ir soskuoja. Sėdint aš ją galiu labiau kontroliuoti, bet tas ilgas sėdėjimas labai vargina, nugarą skauda  verysad.gif
Man net silpna darosi vos pagalvojus apie žindymą kas valandą po valandą ar dvi, o dar naktį ... as is prigimties linkusi ilgai ir gerai išsimiegoti.
ir jos tas valgymas nėra toks, kad pasimtų krūtį ir žystų žystų, kol privalgytų - ne, ji pradžioje keliatą kartų patraukia, o paskaui snūduriuoja ir soskuoja ilgai ilgai. Kai pabandai paguldyti - didelės isterijos.

tau reikia išmokti žindyti gulint, tada nebepavargsi taip. aš pavyzdžiui naktį žindau praktiškai miegodama. dažniausiai net neatsimenu kiek kartu žindžiau blush2.gif .

įkopinu ką radau apie žindymą gulint:

Žindymas gulint padeda pavargusiai mamai pailsėti. Taip maitinamas kūdikis gerai nusiramina prieš miegą, o žindant naktį nereikia keltis ir išsibudinti.

Maitinant gulėti patogiau, kai gulėdama ant šono galite nugara atsiremti į užpakalyje padėtą pagalvę, galvą atremti į kitą, po ja padėtą pagalvę, sulenktus kelius atremti į po viršuje esančia koja padėtą pagalvę. Atsirėmus į gulinčias pagalves, jūsų kūnas tampa nestatmenas lovai, todėl taip miegoti patogu ir paskutiniais nėštumo mėnesiais.

Kūdikis guli atsigręžęs į jus ant šono, burna – spenelio lygyje ir labai arti. Jūsų dilbis ir alkūnės linkis paremia jo nugarytę, pečius ir galvytę. Kita ranka laikote ir siūlote krūtį, tuo pačiu metu padrąsindama vaiką plačiai išsižioti ir apžioti. Jei jums patiks, galite ranką, to šono ant kurio gulite, pakišti po savo galva, o kūdikį paguldyti ar ant pagalvės, ar paremti iš nugaros taip, kad jums abiems būtų patogu.

Norėdama žindyti iš kitos pusės, priglauskite vaiką prie krūtinės, apsisukite ir raskite patogią padėtį. Arba galite gulėdama ant tos pačios pusės labiau pasisukti veidu į lovą ir pasiūlyti viršutinę krūtį. Antrasis būdas labiau tinka didesniam ir gerai apžiojančiam vaikui.

Kai kurie vaikai, pradėję žįsti gulimoje padėtyje, gerai apžioja jau iš pirmo karto; kitiems, kad taip gerai pavyktų, dar reikia truputį paaugti. Jei iš pradžių jaučiatės nerangi, nenusiminkite, o bandykite, dar ir dar kartą; šis įgudimas vertas pastangų.

Patarimas: Jei pradėjusi žindyti susiduriate su iš nepatyrimo kylančiomis problemomis, nesustokite, geriau padirbėkite. Po kelių pilnų dėmesio ir kantrybės dienų daugelis apžiojimo ir čiulpimo rūpesčių išsisklaido. Kuo ilgiau jūs lauksite ir nieko nedarysite, tuo ilgiau vėliau mokysite savo kūdikį teisingai žįsti.




Maitinimo padėtys

Žindyti galima įvairiomis padėtimis: sėdint, gulint, stovint, klūpant ant grindų, kai vaikas guli ant lovos. Jei pienas teka lėtai, galima įsitaisyti virš kūdikio. Išmėginkite įvairias padėtis.

Keturios tinkamos padėties taisyklės:



1. Kūdikio galva ir kūnas turi sudaryti vieną liniją;

2. Veidukas ir visas kūnelis turi būti atsukti į krūtį, nosytė - spenelio aukštyje;

3. Kūdikio kūnelį glauskite prie savęs;

Teisingas prigludimas

1. Plačiai pražiota burna

2. Apatinė lūpa išsivertusi į išorę

3. Smakras prispaustas prie krūties

4. Apvalūs žandai

5. Daugiau rudo laukelio matyti virš viršutinės lūpos

Oda - oda kontaktas

Labai svarbu , kad maitinant kuo daugiau kūno liestųsi su kūdikio kūnu. Leiskite vaiko rankytėms glostyti krūtį, taip pasigamins daugiau pieno!

4. Jei kūdikis dar naujagimis, reikia prilaikyti ir užpakaliuką, ne tik galvytę bei pečius.

Maitinimas gulint

Maitinama gulint ant kurio nors šono. Čia taip pat svarbu, kad nepaskaustų paremta ranka, nebūtų įtemptas sprandas ir nugara, o kad nenutirptų įtemptos kojos, pasidėkite tarp jų pagalvę.

Nesiremkite alkūne – patogu yra tik pirmąją minutę, vėliau ranka paskausta. Atsigulkite ant šono, pagalvę padėkite tik po galvą. Apatine ranka apglėbkite vaikutį. Jis turėtų būti labai arti jūsų. Viršutine ranka galite reguliuoti vaiko padėtį. Nepamirškite, kad vaikas turi gulėti tokiame aukštyje, kad krūties spenelis būtų ties jo nosyte.
Maitinama gulint ant nugaros (kai labai smarkiai teka pienas).



pasistenk išmokt, ir tikrai palengvės 4u.gif

Atsakyti
o man rodos nepavyko sad.gif per tris savaiteles tepriaugo mazute tik apie 200 gr. tai tikrai permazai, paskutinias dienas pasidare kazkodel pikta, niurzgia istisa diena, nakti visiski neduoda pamiegoti nes niurzga kas puse valandos, ir as jau prarandu vilti verysad.gif ryt eisim pas daktare nes keturi menesiukai bus, ziuresiu ka ji sakys, bet manau, nieko kito neisgirsiu, tik kad primaitinti, tai gal patartumetkaip protingai tai daryt, kad kuo daugiau vistik tektu mano pienelio?....
Atsakyti
Atogrąža, stenkis, bandykit. Pirmos savaitės sunku, kol išmokstama, o paskui lengviau.
QUOTE(Daivutis123 @ 2007 05 17, 11:49)
o man rodos nepavyko sad.gif per tris savaiteles tepriaugo mazute tik apie 200 gr. tai tikrai permazai, paskutinias dienas pasidare kazkodel pikta, niurzgia istisa diena, nakti visiski neduoda pamiegoti nes niurzga kas puse valandos, ir as jau prarandu vilti verysad.gif  ryt eisim pas daktare nes keturi menesiukai bus, ziuresiu ka ji sakys, bet manau, nieko kito neisgirsiu, tik kad primaitinti, tai gal patartumetkaip protingai tai daryt, kad kuo daugiau vistik tektu mano pienelio?....


Daivutis, o koks jūsų bendras svorio priaugimas per tuos 4 mėnesius? Ir skaičiuok ne nuo gimimo svorio, o nuo to svorio, kuris buvo išvažiuojant iš ligoninės, kai vaikelis svorio nukrito per pirmas dienas. Parašyk, mes paskaičiuosim wink.gif
Atsakyti
parvaziavom mes 2770 kg, po pirmo menesio sverem 4,2 kg, antra 5,5 kg, trecia 6,4, bet as jau kaip rasiau antra trecia menesi, "deka" seseles as ja primaitinedavau po kiekvieno maitinimo dar misinu, kiek jau ji noredavo, o vat ketvirta bandziau mesti lauk misini daviau tik kruti kada i tik norejo, ir nakti belekiek karteliu, o priaugom kazkur tik 200 gr, dabar apie 6,6 sveriam ryt tiksliai zinosiu, pasvers ligoninej verysad.gif jau zinokit prarandu vilti, o noras toks didelis, bet net bijau vaziuot pas gydytoja ryt, gausiu velniu manau smile.gif
Atsakyti
NA, jei tau pavyks patikėti, kad viskas gerai, tai paskaičiuokim:

Pirmas mėnuo 1.43 kg priaugot
Antras mėnuo 1.3 kg priaugot
Trečias mėnuo 0.9 kg priaugot
Ketvirtas mėnuo 0.2 kg priaugot

Sumoje priaugot 3.83 kg

Vidutiniškai per mėnesį priaugot 0.957 kg.

Minimaliai vidutiniškai per mėnesį priaugti privalu 500 g, o jūs beveik dvigubai viršijot normą thumbup.gif

Taigi nėra ko nei nervuotis, nei primaitinti, nei panikuoti. Gali nebent ilgiau iš tos pačios krūties žindyti, kad gautų daugiau galinio riebiojo pieno ax.gif

Viskas gerai smile.gif
Atsakyti
bet tai nieko tokio, kad visad priauginejom beveik po kg o vat viena menesi tik 200 gr? matai ji ir pikta labai pasidare, niekas negerai visa diena turiu nesiot, labai sunku uzmigdyti bent porai valandeliu, ima papuka bando zysti pazindus 10 sekundziu meta ir rekia, tada kita duodu ir vel istorija tokia pat. ir labai ilgai uztrunka kol ji prisiruosia zysti normaliai. nakti viskas taip pat, tik ad nenesioju jos, bet visa nakti prasibudineja....
Atsakyti