Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

Sveikos mielos supermama.gif Supermamos,

siūlau tęsti ankstesnę temą ir toliau dalintis mūsų pačių sėkmingo žindymo paslaptimis 4u.gif .
Juk tai neįkainojama patirtis mirksiukas.gif

paskaitykite ir pirmąją temą mirksiukas.gif
Pirmoji tema apie žindymo paslaptis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rustė: 02 kovo 2007 - 18:46
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2007 03 01, 23:46)
Sveikos mielos supermama.gif Supermamos,

siūlau tęsti ankstesnę temą ir toliau dalintis mūsų pačių sėkmingo žindymo paslaptimis  4u.gif .
Juk tai neįkainojama patirtis  mirksiukas.gif




Labutis smile.gif
pritariu thumbup.gif šią temą reikia tęsti, nes ji neišsemema.
Nes kiekvienai mamytei vis kitaip būna. Todel reikia dalintis patirtimi, gal ta, kuri ieško pagalbos ir ras atsakymą čia smile.gif

Aš pati maitinu dar neilgai, beveik 5mėn. Ir dar maitinsiu, dar nežinau kiek laiko, bet svarbiausia, kad pienelio butu, tai ilgai mirksiukas.gif

Iš pradžių mano kūdikėlis valgydavo lb ilgai ir 1val ir 0,5val. poto vis trumpiau, o dabar valgo tik 2-5min. Vis bijojau kad taip yra, maniau, gal jam neužtenka pienuko, gal neskanus ir t.t... bet gydytoja kas mėnesį sverdama klausdavo kuo aš ji maitinu, kad taip auga tongue.gif pirma men priaugo 1,700 kg, o kitus beveik po 1kg (700-800g) biggrin.gif

Taip maitinu ir toliau. Jei kyla klausimų paskaitau forumą, pasiteirauju pas draugę. Na, ziuresim kiek dabar bus priauges vaikiukas, bet tikiuosi, kad viskas gerai, nes berniukas linksmas ir judrus, viskuo lb domisi, juokiasi smile.gif

Taigi, rašykit, mamytės, nes tai lb idomi ir svarbi tema.
Atsakyti
Patarkit, kaip nepradanginti pienuko, kai pradesiu vel dirbti? I darba grisiu, kai pupai sueis 1 metukai, noreciau maitinti MP iki kol jai sueis 2 metai.

Ar reikia nutraukti piena dienos metu, kad jis ir toliau gamintusi? Ar uztektu tik maitinti velai vakarais arba naktimis?

Dabar pieno turiu sociai, tik sia savaite pradejau primaitinti kosemis, labai noreciau, kad pieno pakaktu, nes dukryte alergiska maistui, todel labai nenoriu jos veliau girdyti misinuku...
Atsakyti
QUOTE(linuke @ 2007 03 02, 20:58)
Patarkit, kaip nepradanginti pienuko, kai pradesiu vel dirbti? I darba grisiu, kai pupai sueis 1 metukai, noreciau maitinti MP iki kol jai sueis 2 metai.

Ar reikia nutraukti piena dienos metu, kad jis ir toliau gamintusi? Ar uztektu tik maitinti velai vakarais arba naktimis?

Dabar pieno turiu sociai, tik sia savaite pradejau primaitinti kosemis, labai noreciau, kad pieno pakaktu, nes dukryte alergiska maistui, todel labai nenoriu jos veliau girdyti misinuku...

Mano dukrytei jau metukai ir 4 men vis dar pati maitinu, nors nuo metu isejau dirbti. Pamaitinu grizus is darbo, pries nakti, nakti ir paryciais. O diena pienas paprasciausiai nebesigamina,kunas prisitaike prie mano gyvenimo ir poreikiu biggrin.gif
Atsakyti
Maitinau 1 metus ir 10 mėn. Galiu pasakyti, kad buvo sunku ir labai sunku. Sunkiausia pirmus mėnesius, nes visada skauda, jei nepamaitini vaiko arba esi mieste. Baigiau maitinti viena krūtine, nes kita buvo užgesusi net kelis mėnėsius. Todėl manau, kad nesvarbu, ar abiem baigti ar viena krūtine. Jei norite baigti maitinimą, papraščiausiai reikia mažinti ir vaikui griežtai atsakyti ne. Tai turi padėti tėvelis ar kitas asmuo. O mamytę leisti dažniau išeiti iš namų. Ir viskas drinks_cheers.gif Nepamirškite, kad kai maitinat, gerti bet kokių skysčių ir gerai maitintis, nes man buvo net mažakraujystė, todėl nusprendžiau, kad ir gana (negalima dietų laikytis). Vaikui užaugo net 20 dantukų. Dabar jai 2 metukai. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MyWay: 02 kovo 2007 - 23:41
QUOTE(linuke @ 2007 03 02, 20:58)
Patarkit, kaip nepradanginti pienuko, kai pradesiu vel dirbti? I darba grisiu, kai pupai sueis 1 metukai, noreciau maitinti MP iki kol jai sueis 2 metai.

Ar reikia nutraukti piena dienos metu, kad jis ir toliau gamintusi? Ar uztektu tik maitinti velai vakarais arba naktimis?


Linuke, o kiek kartų dar maitini krūtimi dieną?

Teorija ir protingos tongue.gif knygos teigia, kad nuo metukų vaikučiui užtenka būti žindomam ryte, vakare ir naktį - o tai gali daryti ir dirbanti mamytė. O krūtys jau būna prisitaikiusios prie 'užsakymų' ir pienuką gamina tada, kai jo reikia - vaikučiui žindant.

Tokia vat teorija, o praktiškai kievienu atveju būna įvairiai mirksiukas.gif : - pvz. mano dvynukėm jau beveik 18mėn, bet pabandyčiau neduot MP dieną blink.gif toooks skandalas kiltų tongue.gif
Tad jei tavo mažylis dar pripratęs gauti pienuko dieną ir nepavyks atpratinti - teks palikti nutraukto MP, kad jį prižiūrintis žmogus paduotų.
Taip pat pagal darbo kodeksą iki vaikučiui sueis 1,5m mamytė turi teisę gauti pertraukas vaikučiui pažindyti darbo metu. Tam reikia pristatyti vaiko gydytojo pažymą (kad jis yra žindomas ir jam to reikia) ir parašyti prašymą darbovietėje. Tų pertraukų metu gali paprašyti (jei įmanoma) kad atvežtų vaikiuką pamaitinti arba pati nusitraukti pienuką - jeigu būtų sąlygos traukti į švarų indą ir jį atšaldyti, galėsi jį palikti kitai dienai savo vaikiukui.

O tuo metu jau nėra būtina dažnai nusitraukinėti pienuką vien dėlto, kad jis gamintųsi - nebent Tvao krūtys dar labai prisipildo ir pačiai yra nemalonu, veržia. Tokiu atveju galėtum šiek tiek nusitraukti, kad nejustum nepatogumo.

Sėkmės Tau ir tavo mažyliui 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J.E. Aistė&Julijonas: 03 kovo 2007 - 10:51
Maitinau metus laiko ir manau, kad tai pats nuostabiausias dalykas koki tik galejo Dievas sukurti smile.gif norejosi maitinti ilgiau, bet mano mazylis pats savaime po truputi maziau ir maziau valge, o nuo metu jau nereikalavo ir net gydytoja pati stebejosi kaip jis taip pats atsisake mano pieno smile.gif

Maitinti buvo sunku nes reikejo nuo pirmu menesiu man mokintis vazineti i paskaitas ir egzaminus. Nutraukti pieno nepavyko nei su rankom, nei su yvairiausiais pientraukiais, gydytoja bande ir sake kad jau toks mano organizmas smile.gif

Maitinau pradzioj mazdaug kas 2 val. tai jei budavo egzaminas (4val) man atvezdavo vaika as pasiprasydavau i toleta ir per ta laika pamaitindavau ax.gif

Manau kad jei yra pieno maitinti reikia kuo ilgiau ir bet kokiu atveju galima rasti iseiti mirksiukas.gif Linkiu sekmes
Atsakyti
Sveikutes,

Nojuka maitinau iki 1 metuku ir 2 menesiuku mirksiukas.gif
Dziuguti taip pat maitinu bigsmile.gif Viskas sekasi puikiai, maziukas ir toliau noriai zinda, o mamyte taip pat nuostabiai jauciasi, kai mato savo suneli prisiglaudusi prie krutuko bigsmile.gif
Atsakyti
Aš savo vaiką maitinu jau 15 mėnesių. Kaip neduosi vaikui papuko, jei jis labai to nori ir prašo? O jei rimtai tai aš maitindavau visada pagal vaiko poreikį, kartais tekdavo maitinti net kas 30 minučių. Stendavausi vartoti pakankamai skysčių, nes aš šiap ne mėgeja gerti. Iki metų laiko maitinau ir naktimis, o po to pradėjau mažint maitinimų skaičių, kol dabar jau nežindau naktį, tik dieną. Kasdien miegu po 9 valandas, manau tai svarbu, nes miegas - geriausias poilsis. Manau, kad aš dėl to ilgai turiu pieno, kad labai noriu jo turėti, visada bijojau jo neturėti ir pasitikiu savo kūdikiu, kuris geriausiai žino kad jam yra geriausia - mamos pienelis.
Žinoma, maitinimas krūtimi yra daug sunkesnis, nei vaiko maitinimas iš buteliuko mišiniu. Bet tie keli sunkūs metai prabėgs, ir aš būsiu laiminga, kad daviau savo vaikui ką tik galėjau geriausio - savo pieną.
Linkiu visoms sėkmingai ir ilgai žindyti savo vaikučius, juk jie to verti.
Atsakyti
kas zino kiek kartu zindyti vaika 6 men. jau men valgom darzovienes ir kruopu koses. pienuko kaip ir pamazeje yra. bet atrodo, kad uztenka, jokiu pozymiu, kad truktu nera.
tai idomu kiek kartu duoti kruti tokio amziaus vaikui?
o gal jau ir misinuko reiktu, nes pvz. viduri dienos tai tik 60 ml. siandien isejo nutraukti.

pasimetus g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(linarija @ 2007 03 20, 21:54)
kas zino kiek kartu zindyti vaika 6 men. jau men valgom darzovienes ir kruopu koses. pienuko kaip ir pamazeje yra. bet atrodo, kad uztenka, jokiu pozymiu, kad truktu nera.
tai idomu kiek kartu duoti kruti tokio amziaus vaikui?
o gal jau ir misinuko reiktu, nes pvz. viduri dienos tai  tik 60 ml. siandien isejo nutraukti.

pasimetus  g.gif  g.gif  g.gif


Mums jau greit 6 men irgi tongue.gif , tai manau ir toliau reikia duoti vaikui MP kada jam jo reikia, as dar duodu uzgert MP po koses ax.gif
O nusitraukt tiek kiek suvalgo vaikas, niekada jokie pientraukiai gali neistraukt tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ciotki: 22 kovo 2007 - 09:02
Sveikutes 4u.gif o man iskilo toks klausimas,kaip jus saugojat krutine,kol maitinat,juk taip norisi kuo ilgiau maitinti savo mazyli mirksiukas.gif gal kam ir kvailokas klausimas pasirodys,bet man baisu vaikscioti atvirom bliuzkutem,kad krutines neperpustu,tad nesioju tik uzdarus drabuzelius,na kokiu patarimu galetu duoti ilgai zindancios ,mamytes?kaip saugojat krutine kad neperpustu,nesusaltu? 4u.gif
Atsakyti