Dailininko profesija, lyginant su muzikanto, turi (bent) vieną esminį privalumą - veiksmas vyksta ne čia ir dabar. Darbo gali neeksponuoti tol, kol nesi juo patenkintas. Muzikantai gi negali pagroti egze/koncerte 15 kartų ir išsirinkti vieną (geriausiąjį jų nuomone), kurį komisija/publika ir įvertintų. Ir to paties sėkmingo pagrojimo negali "parodyti" kelis kartus. Kiekvienas grojimas - su visais veiksniais (įdėtu darbu, patiriamu jauduliu, to momento sėkme). Manau, kad tai tiesiog nelyginami dalykai.
Grįžtant prie mokinukų, dailininkai bent nevergauja privalomose Dainų šventėse. Nežinau, kaip yra dabar, bet pamenu laikus, kai kiekvieną vasarą - arba Dainų šventė, arba Moksleivių dainų šventė, arba Spartakiada arba dar koks nors "miroprijatijus", kuriame dalyvavimas būtinas.
Pamenu, kaip jau išlaikiusi baigiamuosius muzikos mokykloje, išlaikiusi abitūrą ruošiausi pažaliavusi stojamiesiems ir sulaukiau kolektyvo vadovo skambučio, kad privalau groti kažkokioje Dainų šventėj dalyvausiančių kolektyvų atrankoj.

Sakau vadovui - taip ir taip, aš net kūrinių nesimokiau, juk žinojot, kad baigiu mokyklą ir eisiu kitu keliu. Man buvo pasakyta aiškiai ir trumpai: kūrinius išmoksi (Dainų šventėse grojama mintinai, jau nekalbant apie tai, kad aš jų akyse nebuvau mačiusi), sudalyvausi atrankoje, pačioje Dainų šventėje galėsi ir negroti. Atsisakyti negalėjau, nes man buvo pagrasinta "Vilko bilietu". Išsigandau ir dalyvavau toje atrankoje.
Ai, dar prisimenu visokius partijos suvažiavimų atidarymus ir uždarymus, kuriuose būtinai grodavo ir dainuodavo jungtiniai kolektyvai. Pradedant muzikos mokyklomis, tęsiant čiurlioniečiais ir dabartine konservatorija, baigiant dabartine MA.
Viskas gerai su pačiais koncertais, bet jau tos repeticijos - sueinam, išeinam, grojam, sustojam, išeinam, sueinam...

Kažkokia katorga.
QUOTE(Subjektyvi @ 2012 11 06, 00:22)
mititėja, tu esi pats tikriausias trolis...