Mano gražuolė buvo įsigudrinus vis kokią detalę, kokį visai niekutį iš darželio įsikišt į kišenę. Vėliau per visą dieną būdama darželį į savo spintelę prisikišdavo darželio žaislų. Kartą buvo "prifarširuota" visa spintelė tirštai

Net auklėtoja nematė, kada ji ten juos susinešė.
Aš ateinun jos pasiimti, ji atidaro dureles, nusikaltusiu žvilgsniu pažiūri ir neša visus žaislus atgal į grupę.
Užteko poros kartų griežtai pasakyti, kad nekištų tų žaislų į spintelę. Ji net nežinodavo, kodėl taip daro.
Visa tai buvo ėjimo į darželį pradžioje - taigi adaptacijos laikotarpy.Turėjau progą pasikalbėti su vaikų psichologe, tai užsiminiau ir apie šį dalyką. Ji nuramino, kad tai tikrai
ne vagiliavimas. Galbūt taip bandoma ieškoti saugumo - kažką paslapčia turėti SAVO. Gal jam dar sunku apsiprasti, kad visi žaislai yra bendri, viskuo reikia dalintis su grupe vaikų. Pasiėmęs vieną žaisliuką jis jaučiasi turintis kažką tik jis. Na, čia mano pamąstymai.
Beje, vaikui labai svarbūs tie šlamštukai, kurių dažnai būna pilnos kišenės - rasti akmenukai, pagaliukai, kažkokios smulkmenos.
Manau reikia pamėginti išsiaiškinti su vaiku, kodėl jis parsineša tuos daiktus. Kad jis įvardintų priežąstį. O tada jau spręsti. Gal būt nereikia akcentuoti kad tai labai negražu, gėdinga. Bet paaiškinti, kad tokios yra taisyklės: žaislai yra visų ir nei vienas vaikas, deja, negali jų neštis namo. Tokios yra darželio taisyklės.