Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

QUOTE (MonaLisa @ 2004 03 23, 18:17)
o va man tokia kazkaip negera nuojauta atsiranda-ar darbdavys negali atleisti is darbo kai suzino kad laukiesi? o gal net dar jam nepsakius, pamatys pilvuka ir sakys ciau bambino sad.gif ...
t.y jis gali atleisti ir teisintis,kad atleido ne del nestumo, bet del kt kokiu isgalvotu prezasciu, kad tik nereiktu moket

Tikrai negali atleisti. Tik jokiu budu nerasykit prasymo del atleidimo savo noru, net jei darbdavys ir pazades visokiai kompensacijas ir ismokas, nes paskui nieko neirodysit.
Atsakyti
O kaip idomu skaiciuotusi sodros ismokos jei pvz man skaiciuojasi kovas, balandis, geguze, o atlyginimas tik kova ir ismokama iseitine kompensacija uz kelis menesius tada sodra skaiciuotu ir ta iseitine ?, gal taip net geriau iseitu nei du menesius maldauti atlyginimo?
Atsakyti
QUOTE (Zuzia @ 2004 03 24, 09:18)
O kaip idomu skaiciuotusi sodros ismokos jei pvz man skaiciuojasi kovas, balandis, geguze, o atlyginimas tik kova ir ismokama iseitine kompensacija uz kelis menesius tada sodra skaiciuotu ir ta iseitine ?, gal taip net geriau iseitu nei du menesius maldauti atlyginimo?

Jei nutrauksi darbo sutarti iki isejimo i dekreta ar budama dekrete negausi is sodros nieko.
Atsakyti
kaip tai negausi nieko , juk sodros ismokso skaiciuojamos uz uzpraejusius ketvircius, konkreciai mano atveju as tuos ketvircius busiu atidirbus, tai kaip ir priklausytu sodros ismokos.
Atsakyti
bet kad gautum pinigus, turi iseiti i dekretines atostogas...
Atsakyti
ta prasme jei tu ir dirbai kad ir per visa nestuma ir tave atleido is darbo pries pat iseinant i dekreta tada negasi jokiu ismoku? o kaip su straipsniais kad "per paskutinius 24 mėnesius iki pirmos vaiko priežiūros atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 7 mėnesių ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą". ar cia ne tas pats darbo stazas?
Atsakyti
va sito tiksliai negaliu pasakyti - paprasciausiai i sodra be visu popieriu nesi ir direktoriaus isakymo isleisti tave i dekretines atostogas kopija...
Gal lengviau butu tiesiog sodroje paklausti
cia cituoju is sodros:
"Motinystes pasalpos skyrimo pagrindas - nustatyta tvarka isduotas nestumo ir gimdymo atostogu pazymejimas. Teritoriniam skyriui pateikiamo pazymejimo antroji puse turi buti uzpildyta darbdavio"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Silvute: 24 kovo 2004 - 17:10
QUOTE (Zuzia @ 2004 03 24, 14:23)
ta prasme jei tu ir dirbai kad ir per visa nestuma ir tave atleido is darbo pries pat iseinant i dekreta tada negasi jokiu ismoku? o kaip su straipsniais kad "per paskutinius 24 mėnesius iki pirmos vaiko priežiūros atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 7 mėnesių ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą". ar cia ne tas pats darbo stazas?

As itariu, kad cia eina kalba apie kitas ismokas.

Mat ismokos yra dvi:
1. Dekretines - nuo kazkelintos ten savaites, ar tai 28tos, 126 dienos 970 iki numatytos gimdymo datos ir 56 po, komplikuoto gimdymo arba dvynuku atveju - 70 po. Skaicius galejau ir supainiot, seniai buvo, neatsimenu. Jos apmokamos kaip biuletenis, visa suma is karto, apskaiciuojant uz uzpareita ketvirti nuo isejimo i jas datos. Kad jas gautum, butinai turi dirbt. Nes lygiai kaip biuletenio negausi, jei nedirbsi, taip ir situ negausi, jei nedirbsi. 80 proc. atlyginimo. Skaiciuojasi visos gautos pajamos, visokios premijos irgi.

2. Atostogos iki vaikui suejus vieneri metai. 60 proc. algos. Vat sitas tu, man regis, taip ar taip gausi. Jeigu busi gavus dekretines, tada nuo tada, kai dekretines pasibaigs. Jei ne, nuo vaiko gimimo. Tik tada skaiciuos uz priespaskutini ketvirti nuo tada, kai atsiras teise i ta pasalpa!

Anyway, jei pati nieko nepasirasinesi, taves atleist negalima, TIK TU TUREK PAZYMA IR PATEIK JA DARBDAVIUI! Ir bijau, kad algos tau irgi nesumazins. Nes negalima. Apie ta Vates istatyma pirma karta girdziu. Tavo darbdaviai irgi gali but negirdeje smile.gif

Tuoj ateis va musu teisininke, jinai tiksliau pakonsultuos, del datu ir viso kito biggrin.gif Taip kad nesinervuok tu ir ramiai sau saugok savo pilveli... smile.gif
Atsakyti
Sveikos

Nu vat padaviau savo sefui pazyma apie nestuma tai jis net nesuprato kas cia ir kam ta pazyma reikalinga:) tundra kazkoks. o gal tik apsimeta, nu bet jau viskas padaryta issireikalavau kad padetu savo parasa kad gavo ta pazyma ir pasidariau kopija, dabar rami beveik sedziu, tik dar del to atlyginimo neaisku, bet tikiuos viskas bus oki.
Vakar buvau pas gydytoja ir maciau savo lialka pilvelyje, dar mazulyte, bet jau turi ir kojytes ir rankytes ir energingai makaliuojas kol vietos pilna:), taip grazu buvo ziureti kaip spurda gyvybe, ir nors tai jau antras vaikutis bet vietik vos neapsiverkiau kai pamaciau.
Atsakyti
1. Darbo užmokestis yra viena is pagrindinių darbo sutarties salygų.
Darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo
darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės
nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros
ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas.
Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be
darbuotojo raštiško sutikimo negalima.
2. Norint gauti išmokas, privalu kažkur dirbti, nes iš kažkokios darbovietės reikia išeiti atostogaut (čia aš apie nėštumo ir gimdymo atostogas, bei vaiko priežiūros)
3. Už 70 dienų iki gimdymo bei 56 po mokama 100 procentu atlyginimo, o vaiko priežiūros atostogų metu 70 procentų
Atsakyti
Mamkos, auginancios pametinukus, norejau jusu paklausti - kaip daret su dekretines atostogom, nes ko gero antra karta pastojot budamos dar vaiko prieziuros atostogose su pirmuoju - taigi, kaip cia isukti, kad Sodra moketu normalius pinigelius uz antraji vaika, nes kaip suprantu, Sodra pinigelius moka tik tada, kai iki isejimo i dekretines atostogas buna isdirbta 6 men. ?????
Gal galit pasidalinti patirtimi????????
Atsakyti
As dar spejau i tarpeli padirbeti tris menesiukus. Gerai nepamenu, bet reikia ziureti pagal ketvircius, kuris ipuola skaiciuojant pasalpa. Man gavosi taip pat kaip ir su pirmuoju vaikeliu. Bet manau, kad cia yra daug neteisybes - jei tarp vaikeliu labai mazas skirtumas, tai niekaip nespesi iseiti padirbeti ir tada tikrai gausi tik minimalia pasalpa (tikriausiai tokia, kokia gauna ir visai niekur nedirbusios mamytes), nors pries pirmaji nestuma dirbtum ir nezinia kiek. As pamenu tada Sodroj sakiau, kad pametinukus labai neapsimoka auginti (nors man ir gavosi neblogai, bet as mielu noru tuos tris menesiukus dar buciau namie pasilepinusi, jei taip galima sakyti esant nesciai ir turint metinuka g.gif ).
Atsakyti