Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Noreciau suzinoti, ko tiketis ir is kokiu istaigu, jei siuo metu esu nedirbanti ir nestoviu jokioje darbo birzoje. 1,5 metu dirbau uzsienyje, taigi mokejau mokescius ne Lietuvai. Grizusi pastojau po menesio, taigi buvo velu ieskoti darbo. SoDroje sake, kad gali skaiciuoti darbo staza,kai gims vaikelis, bet uz pasalpas jie neatsakingi. Kur kreiptis, nes manau, kad priklauso nors menka parama?
Atsakyti
vaikui gimus tu gausi vienkartine gimimo pasalpa, taip pat iki 3 metu socialines rupybos skyrius tau mokes seimos pasalpa ( apie 94lt). Jei vienam seimos nariui tenka maziau nei 125 ar 135lt tu dar gautum socialine pasalpa ( bet jinai nedidele).
Darbo stazas skaiciuosis uz tris vaiko auginimo metus.

Dar nevelu nors ir dabar stoti i darbo birza - jie bedarbio pasalpa tavo atveju pradetu moketi po 6 men.

Daugiau is valstybes tau kaip ir nepriklauso.
Atsakyti
Aciu mano pagalbininkei Silvutei biggrin.gif
Vienkartine gimdymo pasalpa siuo metu 750, Socialine pasalpa 93,75, o nuo triju metu iki septyneriu socialine pasalpa 50
Kate, kada tau gimdymo terminas, gal dar nevelu ir su darbu?
Atsakyti
O kada mums tos soc. pasalpos tiketis? Ir jinai bus pervedama i saskaita, ar kaip?
Atsakyti
Sveiki, 2003 04 22 savo vardu įregistravau indiv. įmonę, po pusantro mėnesiuko pastojau 2.gif , ir dėl tam tikrų priežasčių įmonę 2003 08 18 perkvalifikavau į likviduojamą. Šioje stadijoje ji dar ir dabar yra, nes ką gali žinoti... Už šį laikotarpį mokėjau Sodrai bazinei pensijai gauti. Gydymo įstaigoj užsiregistruodama į kasą pinigų nemokėjau (net nežinau ar reikėjo, pažiūrėjo į Sodros pažymėjimą ir tiek) .Kovo pradžioje turėsiu gimdyti. Klausimėlis: ar galiu tikėtis gimdymo pašalpos (750 lt) ir minimalios šeimos pašalpos(93 lt)? Ar nebus keblumų? Ar galima esant tokiai įmonės stadijai registruotis darbo biržoj g.gif ? Labai labai ačiū už konsultaciją..
Atsakyti
[QUOTE]uo triju metu iki septyneriu socialine pasalpa 50


Ar tuo metu, kai augina vaika nuo 3-7 metu, motina yra socialiai apdrausta? Ir ar galioja sios garantijos, jai esant ne Lietuvoje?
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 02 20, 10:34)
o nuo triju metu iki septyneriu socialine pasalpa 50

Gal galite placiau paaiskinti. Ji visoms mokama ar kaip? Ir kaip tada su socialinem garantijom, stazu. Juk jis iki triju metu skaiciuojamas, o gal as klystu.
Atsakyti
QUOTE (Springlet @ 2004 02 20, 14:37)
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 02 20, 10:34)
o nuo triju metu iki septyneriu socialine pasalpa 50

Gal galite placiau paaiskinti. Ji visoms mokama ar kaip? Ir kaip tada su socialinem garantijom, stazu. Juk jis iki triju metu skaiciuojamas, o gal as klystu.

Kiek girdėjau pradės mokėti nuo liepos mėnesio. Dokumentus aišku reikės tvarkytis soc. rūpybos skyriuje. Stažas skaičiuojamas iki vaikui sueis 3 metai.(kiek man tai žinoma). O sveikatos draudimas, jei mama nedirba- iki vaikui sueis 8 metai, o jei vaikai- 2, tai kol vyriausąjam sueis 18 metų.(čia man taip ligonių kasose prieš mėnesį aiškino).
Atsakyti
QUOTE (Eglaitė @ 2004 02 20, 13:04)
Sveiki, 2003 04 22 savo vardu įregistravau indiv. įmonę, po pusantro mėnesiuko pastojau 2.gif , ir dėl tam tikrų priežasčių įmonę 2003 08 18 perkvalifikavau į likviduojamą. Šioje stadijoje ji dar ir dabar yra, nes ką gali žinoti... Už šį laikotarpį mokėjau Sodrai bazinei pensijai gauti. Gydymo įstaigoj užsiregistruodama į kasą pinigų nemokėjau (net nežinau ar reikėjo, pažiūrėjo į Sodros pažymėjimą ir tiek) .Kovo pradžioje turėsiu gimdyti. Klausimėlis: ar galiu tikėtis gimdymo pašalpos (750 lt) ir minimalios šeimos pašalpos(93 lt)? Ar nebus keblumų? Ar galima esant tokiai įmonės stadijai registruotis darbo biržoj g.gif ? Labai labai ačiū už konsultaciją..

sitas pasalpas gauna visi tevai... jie nepriklauso nei nuo darbo stazo, nei nuo moketu/nemoketu imoku.
Atsakyti
Ačiū tau, Silvute tongue.gif
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 02 20, 12:34)
Aciu mano pagalbininkei Silvutei biggrin.gif
Vienkartine gimdymo pasalpa siuo metu 750, Socialine pasalpa 93,75, o nuo triju metu iki septyneriu socialine pasalpa 50
Kate, kada tau gimdymo terminas, gal dar nevelu ir su darbu?

Labai aciu uz informacija!!! Kreipsiuos i soc. rupyba. O gimdyti man kovo 13d, galbut per velai butu kazko imtis darbo birzoje, o gavus darbo pasiulyma tiesiog nebuciau galejus jo priimti. Aciu dar kart thumbup.gif
Atsakyti
Dar kiek del 50 litu pasalpos. Kol kas dar nera patvirtinta visa tvarka. Planuojama, nuo liepos pradeti moketi. Ji butu kaip testinumas 93,75 litu.
Atsakyti