Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą turi vienas iš
tėvų (įtėvių) ar globėjas, kuris:
1) apdraustas pagal LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO įstatymo 4 straipsnio 1 dalį (t.y. dirbantis);
2) įstatymų nustatyta tvarka išleistas vaiko priežiūros
atostogų, iki vaikui sukaks vieneri metai;
3) per paskutinius 24 mėnesius iki pirmosios vaiko priežiūros
atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 7 mėnesių ligos ir
motinystės socialinio draudimo stažą.
taip pat minėtas įstatymas numato kokiais atvejais, asmenį atleidus iš darbo jam vis dar būtų mokama pašalpa. deja 125 str. į tą sąrašą neįeina.
Atsakyti
Aciu. Gal ir kvailai paklausiu, bet jeigu as dabar isidarbinciau( savo uzdarbi auklei), o po menesio iseiciau vaiko prieziuros atostogu, ar tada Sodra ka nors moketu? Juk buciau ir socialiai drausta, ir darbo stazas daugiau nei 7menesiai iki isejimo atostogu per pastaruosius 24 menesius?
Atsakyti
nesuprantu buvau parašius atsakymą.
sunku man atsakyti, nes su sodra nelabai susidūriu, pabandyk pasiskambinti į sodrą, jie pasakys tiksliai, o aš nenoriu suklaidinti.
Atsakyti
QUOTE (Dzedulis @ 2004 11 25, 13:58)
Aciu. Gal ir kvailai paklausiu, bet jeigu as dabar isidarbinciau( savo uzdarbi auklei), o po menesio iseiciau vaiko prieziuros atostogu, ar tada Sodra ka nors moketu? Juk buciau ir socialiai drausta, ir darbo stazas daugiau nei 7menesiai iki isejimo atostogu per pastaruosius 24 menesius?

Nelabai aišku, ką reiškia "savo uždarbį auklei", bet įsidarbinus ir išėjus nors ir sekančią dieną vaiko auginimo atostogų (iš esmės nors ir tą pačią dieną) pašalpa priklausytų.
Atsakyti
Aciu. smile.gif
Atsakyti
Mokykloje įsidarbinau 2003 09 01, taigi jau antri metai kaip ten dirbu. Vasaros atostogos baigėsi 2004 08 29. Vadinasi jeigu aš prašysiu išleisti kasmetinių atostogų nuo, tarkim, 2005 03 01, tai mane turi išleisti? Ir aš galiu pasirinkti ne visas, o tik dalį atostogų?
Atsakyti
tikrai taip. tik viena iš dalių privalo būti ne trumpesnė kaip 14 d., bet nesvarbu kuri.
Atsakyti
O jeigu nutiktų taip, kad po vaiko priežiūros atostogų susirasčiau kitą darbą ir į tą mokyklą nebegrįžčiau, o būčiau išnaudojus visas atostogas. Tai kaip tada, juk atostogas pasiėmiau, bet mokslo metų nebaigiau. Ar reikėtų atidirbti?
Atsakyti
Gal kas galite patarti ir man?

Dirbu naujame darbe nuo š.m. kovo pirmos. Kadangi turėjau problemų nėštumo pradžioje, tai 3 savaites atostogų jau turėjau. Norėčiau prieš pat dekretą pasiimti dar 1 savaitėlę, įdomu, ar įmanoma?
Atsakyti
ingrida, atidirbti tikrai nereikės.
Papildyta @ [mergetime]1101708951[/mergetime]
Janike, taip tikrai gali.
Atsakyti
Dar vienas klausimėlis. Jeigu dekretinės man turėtų prasidėti nuo kovo vidurio (gal antros pusės), tai pagal kokius mėnesius bus skaičiuojami pinigėliai už jas?
Atsakyti
Kas liecia atostogas tai kaip tik dabar as atostogauju. Nors jau buvau siais metais liepos men.I dekreta turiu iseiti gruodzio 20, tai pasiskaiciavau nuo kada galiu imti iki ju kad nereiktu grizti i darba. Atostogas duoti nesciom privalo, nors ir i prieki as rasiau uz 2004/2005 .03 nes i atostogu laikotarpi ieina ir dekretines atostogos ar siaip nedarbingumo laikotarpis del ligos.
Atsakyti