Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

neščia moteris gali pasiimti kasmetines atostogas už visus metus, net jei ir nera dar tiek pradirbusi.
likvidavus bendrovę Jūs beabejo būsit atleista.
Atsakyti
Noriu paklaust, ar priklauso eilines atostogos uz laikotarpi kai augini vaika iki metu? Skaiciau darbo istatyma ir supratau, kad lyg ir priklausytu.Nepriklauso tik kai augini iki3 metu... g.gif


170 straipsnis. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti
1. Į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma:
1) faktiškai dirbtas laikas;
2) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir visas darbo užmokestis arba jo dalis;
3) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir mokama stipendija arba kitos išmokos, išskyrus laiką, kai darbuotojas yra išėjęs vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis treji metai;
4) laikas, kurį darbuotojas gavo ligos arba motinystės pašalpą;
5) mokamos kasmetinės atostogos;
6) nemokamos atostogos iki keturiolikos kalendorinių dienų;
7) nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų invalidams;
8) nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų asmenims, slaugantiems invalidą;
9) priverstinės pravaikštos laikas darbuotojui, grąžintam į ankstesnį darbą;
10) teisėto streiko laikas;
11) kiti įstatymų nustatyti laikotarpiai.
2. Darbo metai, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, prasideda nuo darbuotojo priėmimo į darbą dienos.
Atsakyti
Iseinant i dekreta buhaltere sake, kad parasyciau rpasyma auginti iki triju metu, o kada grisiu tada grisiu, tik ispesiu pries griztant. Parasiau. Dabar noriu grizti (vaikui 1,5) , bet darbdavys nenori priimti, nera pinigu, (nors mano etate dirba zmogus), be to darbo inspekcijoje sako, kad gali manes ir nepriimti, nes pati kalta, kad parasiau, kad noriu auginti iki triju metu.
Ar tikrai turi teise nepriimti.
Juolab, dabar as vel laukiuosi. Labai prasau, atsakykite kas nors.
Atsakyti
Parašiau pareiškima vaiko priežiūrai 3 metams.Ar išsaugoma mano darbo vieta.Vietoj manęs dabar dirba kita moteris.Ar po 3 metų privalo mane priimti į mano buvusią darbo vietą.Ačių.
Atsakyti
Mani istorija tesiasi g.gif

Va paskambino ir praso kad grizciau anksciau laiko, bet yra toki situacija, kad as negaliu gristi i darba anksciau laiko, nes neturiu kur maziuka palikti. O jei ka man sako priims vietoj nauja zmogu ir tada as tureciau gristi ne balandi ( tada vaikui bus 1metai) o rugseji, o mums but geriau jei as nors kiek pinigeliu atsinesciau namo,,,, ka man daryt, reikalauti, kad leistu gristi balandy ar nuolankiai tylet..kaip cia yra su tais teisiniais niuansais ???
Atsakyti
Teisiniai niuansai tokie, kad po metu tu gali grizt ir iki lemputes tau, kas tave pavaduoja, ar nepavaduoja, nes pavadavimai - ne tavo svarbalas. Iki vaikui sueina metai tau privalo laikyt pareigas ir darbo vieta. Toliau iki 3 metu - tik darbo vieta. Kur des ta kita zmogu, kuri valdzia kad ir 3 dienom pasamde vietoje taves, teisiskai tau visiskai vienodai. Jeigu jie protauja, tada samdys su terminuota sutartim, kur terminas nurodytas "iki Linau griztant is motinystes atostogu..." smile.gif Tu grizti, ano zmogaus sutartis pasibaige, tau labas, anam viso gero... O jei ana priims neterminuotai, tada tu grisi i savo pareigas, o kur anas eis, valdzios reikalas, ne tavo smile.gif

O vat praktiskai ir psichologiskai kaip - nzn, cia jau nuo situacijos g.gif
Atsakyti
QUOTE (Noa @ 2004 10 31, 20:33)
Teisiniai niuansai tokie, kad po metu tu gali grizt ir iki lemputes tau, kas tave pavaduoja, ar nepavaduoja, nes pavadavimai - ne tavo svarbalas. Iki vaikui sueina metai tau privalo laikyt pareigas ir darbo vieta. Toliau iki 3 metu - tik darbo vieta. Kur des ta kita zmogu, kuri valdzia kad ir 3 dienom pasamde vietoje taves, teisiskai tau visiskai vienodai. Jeigu jie protauja, tada samdys su terminuota sutartim, kur terminas nurodytas "iki Linau griztant is motinystes atostogu..." smile.gif Tu grizti, ano zmogaus sutartis pasibaige, tau labas, anam viso gero... O jei ana priims neterminuotai, tada tu grisi i savo pareigas, o kur anas eis, valdzios reikalas, ne tavo smile.gif

O vat praktiskai ir psichologiskai kaip - nzn, cia jau nuo situacijos g.gif

100% tiesa, juk esi parašiusi prašyma dėl išleidimo į vaiko iki 1 metų priežiūros atostogas, o jie tau parašė įsakymą, taip? Tai tu netgi privalai grįžti balandžio mėnesį.
Atsakyti
Jeigu parašei prašymą vaiko priežiūros atostogoms iki 3 metų, jie privalo saugoti darbo vietą tau.
Atsakyti
Teoriškai taip. Praktiškai (nevalstybinėse) būna visko. Man nepasisekė,bet tai priklauso nuo vadovo.
Atsakyti
Ir mane labai domintu atsakymas i sita klausima. Viena ausimi esu girdejusi, esa iki 1 metu saugoma ta pati darbo vieta, o iki 3 tave privalo priimti i darba, bet gali pasiulyti ir kita darbo vieta. Kazin, o kaip yra is tikro? g.gif
Atsakyti
Iki metuku saugoma darbo vieta, o paskui jau tik darboviete, todel gali pasiulyti ir kita darbo vieta toje darbovieteje wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Martyna @ 2004 11 02, 16:19)
Iki metuku saugoma darbo vieta, o paskui jau tik darboviete, todel gali pasiulyti ir kita darbo vieta toje darbovieteje wink.gif

Va va, as irgi taip girdejau...
Atsakyti