Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Man atrodo, kad stazas bus 4m. ir jei nesiruosia priimti tegul atleidzia, ismokant kompensacija. Tik kai vaikui sukaks 3m. turi kiekviena diena eiti i parduotuve ir isbuti savo laika, kad neatleistu uz pravaikstas. Nors man atrodo, kad geriau bandyk tartis, nes parduotuvej gali pripaisyti ir trukumus ir pan.
Atsakyti
Tik jokiu budu nerasyk prasymo del atleidimo. Jeigu neliko tavo darbo vietos, reiskia tas etatas turejo buti panaikintas, o tau turejo buti ismoketa kompensacija.
Atsakyti
Jūsų darbo stažas 4 metai. į savo darbo vietą negalėtumėte grįžti tuo atveju, jei parduotuvė būtų likviduota. kreipkitės į darbo inspekcija. jau turėjau analogiska atveji su viena parduotuve. ar cia tik ne ta pati? g.gif
Atsakyti
Mano situacija ta pati: ryt mano atzalai sueina 3 metai,bet man nera darbo vietos.Taigi siandien vaziavau i Valstybine darbo inspekcija,i darbo birza ir i darbovietes buhalterija.Mat mano darbdavys "nezino",kaip forminti ir nenori moketi iseitines kompensacijos.Suzinojau stai ka,ryt man turi iteikti atleidimo lapeli,4 men.po to turiu gauti vidutinio atlyginimo dydzio alga(kadangi savo darbe isdirbau 9 metus,puse laiko auginau vaikus,tai vidutinis atlyginimas iseina labai nedidelis).Ir po tu 4 menesiu dar turiu gauti iseitine kompensacija(vel 4 men.vidut.algos dydzio ismoka).Darbdavys man siule iseiti,pasirasius sutarti "abieju saliu susitarimu",tada as gausiu tik 6 vid.atlyginimo dydzio ismoka,be to,darbo birzoj nebegausiu jokiu pasalpu-taip man visai nenaudinga.
Atsakyti
[COLOR=purple][I]
Sveikutes,
situacija kebloka doh.gif
imoneje oficialiai dirbu nuo s.m. 04men.
gandras atskrenda geguzes vidury. Gal kas zinote, ar pries gimdymo atostogas man priklauso kasmetines? ir ar as galeciau pasiimti nemokamu, neprarasdama soc. garantiju (nenutraukus darbo sutarties)
tiesa-atlyginimas keites 08men. bet tai ivyko zodziu (sutarties neperraseme)-ar tai butina padaryti, ar galiu likt apgauta
ir dar, koks likimas manes laukia, jei imone butu likviduojama(girdejau tokias kalbas)
gal kas padetu isnarplioti g.gif
dekoju
Atsakyti
Atostogos skaičiuojamos nuo darbo pradžios.Tai gi iki gimdymo atostogų tau priklausys maždaug 28 kalendorinės dienos kasmetinių atostogų.(maždaug, nes reikalingos tikslios datos)Tu jas gali pasiimti, tiesiog reikės parašyti prašymą.Sutartyje turėtų būti numatyta atskira grafa- pakeitimai, kurioje turėtų būti nurodyta tavo pakitusi alga, nuo tos dienos.Na su nemokamon atsotogom dabar sunkiau, jas skiria šeimos nario ligos atveju tiek kiek rekomenduoja gydymo įstaiga, na ten daug punktų paskaityk DK 184 STR.Socialinių garantijų neprarasi unsure.gif Apgauta gali likti, jei dalį algos mokėjo "juodais"pinigais, tokiu atveju gausi tik nuo popierinės algos.
Atsakyti
QUOTE (Astra @ 2004 10 27, 17:29)
Mano situacija ta pati: ryt mano atzalai sueina 3 metai,bet man nera darbo vietos.Taigi siandien vaziavau i Valstybine darbo inspekcija,i darbo birza ir i darbovietes buhalterija.Mat mano darbdavys "nezino",kaip forminti ir nenori moketi iseitines kompensacijos.Suzinojau stai ka,ryt man turi iteikti atleidimo lapeli,4 men.po to turiu gauti vidutinio atlyginimo dydzio alga(kadangi savo darbe isdirbau 9 metus,puse laiko auginau vaikus,tai vidutinis atlyginimas iseina labai nedidelis).Ir po tu 4 menesiu dar turiu gauti iseitine kompensacija(vel 4 men.vidut.algos dydzio ismoka).Darbdavys man siule iseiti,pasirasius sutarti "abieju saliu susitarimu",tada as gausiu tik 6 vid.atlyginimo dydzio ismoka,be to,darbo birzoj nebegausiu jokiu pasalpu-taip man visai nenaudinga.

Nu as su atlyginimais nelabai, bet man atrodo, kad pirmus 4 men. gausi alga pagal sutarti, o ir vidurkis (jei jau bus skaiciuojamas uz visus metus), tai tik uz dirbtus menesius, ir nepridedant laiko,kai nedirbai, bei is jo nedalinant.
Atsakyti
QUOTE (mingaude @ 2004 10 27, 17:00)
Nu as su atlyginimais nelabai, bet man atrodo, kad pirmus 4 men. gausi alga pagal sutarti, o ir vidurkis (jei jau bus skaiciuojamas uz visus metus), tai tik uz dirbtus menesius, ir nepridedant laiko,kai nedirbai, bei is jo nedalinant.

Butu visai idealu,jeigu gauciau normalaus atlyginimo dydzio ismoka 4 men.,net jei nebus darbo.Bet iseitine pasalpa jau man apskaiciuota,zinau kiek gausiu,o ir skaiciavo vidutini menesio atlyginima,t.y.suma,gauta dirbus,dalino is visu menesiu,net ir tu,kai buvau vaiko auginimo atostogose...
Atsakyti
Apskaičiuojant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį, laikomasi šių nuostatų:

5.1. skaičiuotinas laikotarpis yra trys paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, už kurį (ar
jo dalį) mokamas vidutinis darbo užmokestis. Darbuotojo vidutinis darbo užmokestis apskaičiuojamas iš skaičiuotino
laikotarpio užmokesčio, priskaičiuoto už atliktą darbą ar dirbtą laiką (jeigu teisės aktuose nenumatyta kitaip),
įskaitant visas darbo apmokėjimo rūšis, nurodytas šios tvarkos 2.1 - 2.6 punktuose, bei mėnesines premijas.

http://www.darbinink.....o tvarka.html

As kaip suprantu paskutiniai trys menesiai tau bus sumoketi pagal sutarti, nes kitaip turi gauti tavo sutikima atlyginimo sumazinimui. Tai isitine gali priklausyti nuo ketvircio, bet nuo 4m. tai tikrai - ne.

Kas tiksliai zinot, parasykit. Ar as cia visiskai nusisnekejau?
Atsakyti
Niu va, nuejau, isdesciau kaip ir kas viskas, kad manes neturi teises atleisti ir kad turiu teise dirbti 4 menesiu ir dar gauti 3 men iseitine, tai tada pasake, kad gal bus darbas, bet tikriausiai max. menesi padirbsiu. Tipo vis tiek privers iseiti. Nu ir ka dabar. Niekam tokiu atveju nepasisikusi.
Atsakyti
Na, nezinau, mergaites, bet Jusu atveju as pameginciau padaryti taip: deretis su darbdaviu del t.t. kompensacijos (tarkim, 4 plius 4) ir iseiti tuoj pat, saliu susitarimu. O keturis menesius tampytis su taves nenorinciu darbdaviu - nervu gadinimas ir tiek. Geriau jau is viso nedirbti, o uz tuos menesius pasiimti pinigus.

Darbeli vis tiek rasit, o ziureti i darbo birza - negi tikrai norite ten registruotis?
Atsakyti
jokiais būdais negalima nusileisti tokiais atvejais. įstatymų pažeidėjams darbdaviams labai gera mokomoji priemonė yra teismas. kreipkitės į teisininką. bylose dėl darbo santykių beveik visada laimi darbuotojas.
Atsakyti