Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Edituk,tik dabar perskaičiau Tavo problemėlę; panašioje situacijoje ir aš buvau-man naudingiau buvo imti vėliau gimdymo atostogų biuletenį, tam kad skaičiuotųsi pinigėliai iš vėlesnio ketvirčio.Esmė tame, kad gydytojai turi išrašyti biuletenį suėjus 28 -30sav, nes juos tikrina tos gydymo įstaigos auditas,ir jei netvarkingai išrašomi biuleteniai(na jei popieriuose pamato, kad atėjus laikui neišrašytas biuletenis)-"trumpina" gydytojus, tokia jau tvarka. O "Sodrai" visai neįdomu, kada Tu imi tas gimdymo atostogas. Aš paprasčiausiai praleidau vizitą pas gydytoją, kai man buvo laikas imti biuletenį,o nuėjau kai jau buvo 34 nėštumo sav.
Atsakyti
Pašalpa išmokama visa iš karto, 10 dienų laikotarpyje.
Atsakyti
Paskaiciau apie dekretinias atostogas,ir mane sueme nerimas siek tiek.Man i dekreta priklausytu eit gruodzio 8 diena,taciau man butinai reikia iseiti nuo sausio 3 dienos kad butu pereje i kita ketvirti.Gaunasi beveik menuo skirtumas.Sodroi patys patare kada geriau iseit matyt tikrai jiems nera svarbu,alia ka reikes daryt su gydytoja jei ji nesutiks.Kiba koki kysi reikes nest kad butent taip padarytu,o gal ji bus visai nieko pries i dekretinias mane isleist nuo sausio 3d.Dabar baiminuosi kad jei nelabai sutiks,man nuplauktu pinigeliu apie 500lt wink.gif g.gif
Atsakyti
Siaip tai galima eiti veliau. Istatymas nurodo, kad ne anksciau, kaip nuo 28 savaites. O veliau galima.
Atsakyti
Siaip tai jei komplikuotas nestumas, tai gydytoja turetu israsyti bilioteni. Galima rasyti menesiui. Paskui butinai turi buti kazkoks tarpelis ir vel galima rasyti menesiui. Man panasiai buvo. Turejau bilioteni menesiui, paskui menesi paemiau atostogu, o paskui vel biliotenis menesiui, ir paskui jau i dekretines.
Pries bilioteni pirmaji gulejau savaitele ligoninej (na, kaip ir daugumai dabar tenka palasint vaistus i vena).
Taciau bilioteniai neapsimoka, jei jie pakliuna i ta ketvirti, is kurio bus skaiciuojamos dekretiniu atostogu ismokos ir vaiko auginimo atostogu ismokos.
O atostogas galima imti,jei neisnaudojai paskutini laikotarpi. Ziurint kaip skaiciuojasi tavo darbo metai (periodas, uz kuri skaiciuoja atostogas).
Atsakyti
QUOTE (ligitarok @ 2004 10 17, 11:53)
Aš į dekretą tyrėčiau išeiti nuo sausio 1 dienos. Bet kadangi mano nėštumas komplikuotas, o darbe nuolatinė įtampa ir reikia dažnai lankstytis kilnoti (dirbu vaikų darželyje), norėčiau pasiimti eilines atostogas prieš dekretą. Ar tai įmanoma, nors jau buvau liepos -birželio mėnesiais.

Bet kadangi tu dirbai nuo birželio ar liepos mėnesio (nežinau kada baigės atostogos), tai tau už ta laikotarpį ir priklauso atosostogos. Jos bus trumpesnės, betvistiek šis tas. smile.gif
Atsakyti
galima tuo atveju, jei dar turite nepanaudotų atostogų.
Atsakyti
O vat nuėjau į Sodrą ir ten radau skelbimą, kad nėštumo ir gimdymo atostogų moteris išleidžiama suėjus 28 nėšt. sav. ir VĖLIAU. Tai jeigu aš gerai jaučiuosi, galiu dirbti ilgiau. O mano daktarė Nėštumo eigos lape užrašė "Dekretinių atostogų 09-19 atsisakė, pageidauja išeiti nuo 10-04. Aš pasirašiau ir viskas. Atėjau spalio 4d. ir tada gavau biuletenį.
Pvz. kai vasarą buvau pas kitą ginekologe tai ji man iš karto liepė pasikaičiuoti, kada man pelningiau eiti dekretinių: nuo rugsėjo ar nuo spalio. Ot patinka man tokios gydytojos.
Atsakyti
Iewut, i dekretines gali iseit ir menesiu veliau. Kiek man teko girdeti, jeigu nera jokiu nestumo komplikaciju, gydytojai netgi siulo pasirinkti geresne data. Bet jei yra nors kiek rizikos, tiek to tie 500lt...
Pvz, as laaabai laukiau dekretiniu atostogu, nes per 1,5 metu buvau atostogavusi tik 2 sav. Ir negana to, kad sulaukciau 28 savaites, dar pasiemiau tikrasias atostogas ir isejau ilgu atostogu nuo 23 sav., kad galeciau pasidziaugt nestumu ir isikurdineti naujam bute smile.gif
Gal tu nuo gruodzio 8d. iki sausio 3d. gali pasiimti paprastas atostogas rolleyes.gif skaitysis, taip lyg dirbtum ir gydytoja nepriestaraus wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RebekaG: 18 spalio 2004 - 15:07
Na manau ir taip kad gydytoja bus sukalbama rolleyes.gif laugh.gif As nezinau ar galima bus man eiti atostogu turbut kad nelabai,nes as dirbu dar tik keletas men,ir taip kaip sakant dirba tik knygute laugh.gif O as sedziu namuciuose ir dziaugiuosi nestumo akimirkom nestuke.gif wub.gif
Atsakyti
nescios moterys gali gauti kasmetines atostogas ir nesuejus sesiems nepertraukiamojo darbo mėnesiams.
Atsakyti
QUOTE (iewa @ 2004 10 18, 10:23)
Paskaiciau apie dekretinias atostogas,ir mane sueme nerimas siek tiek.Man i dekreta priklausytu eit gruodzio 8 diena,taciau man butinai reikia iseiti nuo sausio 3 dienos kad butu pereje i kita ketvirti.Gaunasi beveik menuo skirtumas.Sodroi patys patare kada geriau iseit matyt tikrai jiems nera svarbu,alia ka reikes daryt su gydytoja jei ji nesutiks.Kiba koki kysi reikes nest kad butent taip padarytu,o gal ji bus visai nieko pries i dekretinias mane isleist nuo sausio 3d.Dabar baiminuosi kad jei nelabai sutiks,man nuplauktu pinigeliu apie 500lt wink.gif g.gif

Iewa nesinervink be reikalo, i dekreta veliau gali iseiti
be jokiu problemu, svarbu, kad iseitum, bent diena iki gimdymo.
Va jei noretum isieti i dekreta anksciau laiko-tada butu problemu,
tada jau reiktu ka nors "maklinti".
Atsakyti