Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Sveikutes,
susiduriau su tokia problema: DK rasoma, kad i dekretines atostogas moteris isleidziama 70 dienu iki gimdymo. Mano gimdymo terminas - gruodzio 12 d., tai iseiti i dekretines priklausytu spalio 3 d. Atejusi pas gydytoja eilinei apziurai rugsejo pabaigoje ji man pradejo rasyti nedarbingumo lapeli, atseit i dekretines moteris isleidziama 28 savaiciu. Man parankiau butu eiti nuo spalio, nes prasideda kitas ketvirtis ir gauciau didesnes ismokas, o ji man aiskina, kad man dekretines priklauso nuo rugsejo 19 d. Ar turiu teise pasirinkti pati, kada noriu eiti i dekretines, jei jau gydytoja nesivadovauja DK? Kiek beskaiciuoju vistiek man atrodo, kad nuo gruodzio 12 atskaiciavus 70 dienu gaunasi spalio 3 d., o ne rugsejo 19
Atsakyti
Jūs galite iseiti neštumo ir gimdymo atostogų vėliau. nepanaudotos atostogos iki gimdymo bus perkeltos po gimdymo.
Atsakyti
Apsvieskit mane zalia jauna busima mama, kuo piniginiu atzvilgiu skiriasi nestumo ir gimdymo bei vaiko prieziuros iki 1 m. atostogos. g.gif
Atsakyti
QUOTE (Nerutė @ 2004 04 09, 15:35)
rasai kad taip pat, bet is tiesu tai tada turetu im t metu vidurki pries pastarasias atostogas, (o tos pastarosios juk ir yra vaiko prieziuros iki vieneriu metu, ar kaip te jos vadinas) kai vaikuibus 1 + gal tau paskaiciuos daugiau, na tai zimoma priklauso nuo tavo buvusio atlygio ir isdirbto laiko. (jei neisdirbai metu tai turbut tada neapsimoka)

Nerute, o kokiam istatyme tu radai, kad ima vidurki per metus iki atostogu? Labai noreciau tiksliau pasiskaityti, kokiam minimaliam (maksimaliam?) laikotarpiui reikia grizti i darba, kad skaiciuotu butent uz metus IKI pirmuju dekretiniu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 04 spalio 2004 - 15:54
neštumo ir gimdymo atostogos yra 70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinės dienos po gimdymo.
pagal šeimos pasirinkimą motinai, tėvui, senelias ar kt, faktiškai auginantiems vaiką suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai.
Atsakyti
QUOTE (editukas. @ 2004 10 04, 13:24)
Apsvieskit mane zalia jauna busima mama, kuo piniginiu atzvilgiu skiriasi nestumo ir gimdymo bei vaiko prieziuros iki 1 m. atostogos.  g.gif


Piniginiu atzvilgiu skiriasi pasalpos:
1. motinystes pasalpa - iki gimdymo ir po gimdymo X dienu - sudaro 100 proc. buvusio atlyginimo;
2. motinystes (tevystes) pasalpa - auginant vaika iki 1 metu - 70 proc. buvusios algos;
3. 93 Lt pasalpa - nuo 1 iki 3 metu (pavadinimo neklausk, nezinau).

Motinystes ir motinystes (tevystes) (ot istatymu leidejai, tingejo skirtingus pavadinimus pasalpoms sugalvoti) pasalpos skaiciuojamos pagal skirtingus ketvircius. Pameginsiu paieskoti...

pradziai zr. cia:

http://www.sodra.lt/...tes_pasalpa/169

http://www.sodra.lt/...tes_pasalpa/170

P.S. dar yra toks dalykas, kaip vienkartine ismoka gimus vaikui (berods patvirtino 1000 Lt) + kompensacija "uz sauskelnes" 20 Lt/men. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 04 spalio 2004 - 15:50
Jau aiskiau paaiskint turbut neimanoma. Aciu aciu tau labai. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sveiki,

Dirbu mokykloje mokytoja. Mane pavaduojanti mokytoja pastojo ir turetu palikti darba anksciau nei as sugrisiu is vaiko prieziuros atostogu iki mano vaikui sukaks metai laiko. Man iskilo klausimas, nes ir taip mano darbo (pamoku) kruvis mazas ir taip pat atlyginimas mazas.
Mano klausymas ar si pavaduotoja i darbo vieta tures tokias pacias teises kaip ir as?? Ar ji gales pareiksti savo teises i sia darbo vieta? ir tuom syk mum reikes dalintis kruviu??Ar darbdavys savo nuoziura gales viena is musu pasalinti?
Aciu
Atsakyti
Jūs, kaip suprantu, esate nuolatine darbuotoja ir todel turite ir turesite visas teises i savo darbo vieta. jus pavaduojanti mokytoja greiciausiai be jūsų pavadavimo turi ir kita darba. cia ilgai aiskint, bet del savo darbo vietos galite buti rami
Atsakyti
tai kad butent, ji neturi kito darbo.
Tik sake dabar kol dar nesimato jai siulo salia pavadavimo gauti kita darbeli. Tikuosi, kad viskas bus gerai ir as galesiu gristi i savo darbo vieta...o gal vis tiek verta kito darbo ieskot
Atsakyti
jusu darbo vietos tikrai niekas negales uzimti, tik jus. tai kitai darbuotojai darbdavys bus ipareigotas pasiulyti kita darba bent jau iki istatymo numatytu terminu. nenoriu cia plestis, nes rastu gan sudetinga aiskinti. esme tokia, kad jums nera jokio pagrindo baimintis del savo darbo vietos.
Atsakyti
Būtent taip pat atsitiko ir man, as pavadavau mokytoją, kuri turėtų grįžti į darbą vasario mėnesį, o aš pati spalį išėjau į dekretines. Mano darbo sutartis yra terminuota, terminas - mokytojos XXXXX vaiko priežiūros atostogos, tai reiškia, kad man šis darbas priklauso tik iki vasario mėn, kol grįš mokytoja XXXXX. Nežinau kaip tavo darbdavys, bet manasis prašė parašyti prašymą dėl atleidimo ir į mano vietą priimė kitą, iki vasrio mėn, kol grįš mokytoja XXXXX. Žinok, kad tu visada esi pirmoje vietoje ir gausi lygiai tą patį kąsnį, kurį išeidama palikai. O ta kita mokytoja yra klausktukas ne tau, o tavo darbdaviui, nes jis nėščios atleisti negali, nebent ji pati parašytų prašymą.
Atsakyti