Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Daktarei giliai dzin kada Tu eisi i dekretines. O jei kas -pasakyk situacija- visos linki kad tik geriau butu, supras.I dekretines isleidziama nuo 28 savaites. Taigi gali dirbti vos ne iki paties gimdymo dienos. Aisku i dekretines reiktu iseiti bent keleta dienu pries didyji ivyki, nes paskui gali buti problemu. Priklauso 70 dienu pries ir 56 dienos po gimdymo.

Sekmes
Atsakyti
thumbup.gif Nu ir gerai tada dirbsiu iki tada kada man reikes ir vsio rolleyes.gif Dekui thumbup.gif
Atsakyti
Norejau paklausti,nes jau visai susipainiojau. Isidarbinau 04.26. Ant knygeles mano atlyginimas yra 1400lt. Dekreto iseinu 10.03. Gal kas galite paaiskinti kaip bus skaiciuojami pinigeliai. Zinau kad ims II ketv. ir III ketv. Ar yra skaiciuojama nuo 1400lt tie 100%ir 70% ar atskaiciavus nuo sitos sumos mokescius sodrai, t.y. tiek kiek gaunu i rankas?
Papildyta @ [mergetime]1095849526[/mergetime]
Norėčiau pasiterauti. Mano darbo stažas iki dekretinių atsotogų bus 5 mėnesiai ir 10 dienų.Ar to užtenka norint gauti nėštumo ir gimdymo atostogų bei vaiko priežiūros iki 1 metų pašalpą pagal savo uždarbį (ne minimalų)?
Jei mano uždarbis yra 1400 lt" ant knygelės" ,tai šios pašalpos bus skaičiuojamas nuo šios sumos ar atskaičiavus sodros mokesčius,tai yra kiek gaunu "į rankas" 1000lt? Gal kas su tuo susidure? unsure.gif
Atsakyti
Sveiki,

Dirbu naujoje darbovietėje 5 mėnesius, akivaizdu, atsotogų dar neturėjau. Pastojau, vasarį turėčiau išeiti į dekretines. Kaip man patartumėte - ar prieš tai pasinaudoti niesčiosios teise ir išeiti kad ir dabar kasmetinių, ar, jeigu įmanoma, jas pasitaupyti, t.y. gal galėsiu jomis pasinaudoti grįžus į darbą po dekretinių, po vaiko auginimo iki metų o gal net 3 metų? Ar nepradings man tos priklausančios kasmetinės atsotogos po 3,5 metų?
Tikiuosi aiškiai išdėsčiau klausimą... huh.gif
lauksiu atsakymo, ačiū
Atsakyti
atostogas gali isnaudoti tik uz metus. Jei ju neisnaudojai, tai iseinant is darbo, priklauso pinigeliai uz jas.
Atsakyti
QUOTE (Silvute @ 2004 09 24, 08:52)
atostogas gali isnaudoti tik uz metus. Jei ju neisnaudojai, tai iseinant is darbo, priklauso pinigeliai uz jas.

Na tai aš ir nesiruošiu iš darbo išeiti, o į atostogas blink.gif
Atsakyti
As tai atostogavau pries dekretines wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Alambra @ 2004 09 24, 10:32)
Na tai aš ir nesiruošiu iš darbo išeiti, o į atostogas blink.gif

tai ir sakau, kad atostogas tu gali isnaudoti uz pastaruosius 12 men - t.y 28 kalendorines dienas. Niekas neleis tau pasiimti atostogu uz praejusius tris metus, t.y 3*28=84 dienu.
Uz nepanaudotas atostogas tik bus ismoketa kompensacija, bet tik iseinant is darbo.
Atsakyti
QUOTE (siaubute @ 2004 09 20, 09:34)

Iewa tavo atveju kaip ir sakiau jei nori gauti daugiau dekretiniu, daugiau uz auginima iki 1 metu reikia daugiau moketi. Tada iseitistokia butu: gali dirbti puse etato, bet moketi tuos pacius 240 Lt. Taip valandos uzdarbis juk pasikeltu, daugiau nei kad dirbtum pilnu etatu.

Iewa,as tau patarciau pasiskambinti i sodra 2108355 ir pasiklausti,tau viska paaiskins.
Kai as ejau dekretiniu man ir sake,kad daugiau mokesi,tai daugiau ir gausi,ne.Darbo knygute dirbo puse etato,o as visa.Kai suzinojau,kad laukiuosi,pasitariau su savo firmos buhaltere,ji patare,kad knygute apiforminti 500 lt,tipo gausi ir dekretines didesnes.Pasirode,kad ne.Viska paskaiciave sodroje pasake,kad ar buciau mokejus nuo 215 lt,ar mokejau nuo 500lt,pasalpa ta pati t.y. 294.95. Buk protingesne,ir sodroje viska susizinok,kad nebutu taip kaip man,sumokesi tik uz seimiminka,o pasalpa nebus didesne.
Atsakyti
QUOTE (jurgabar @ 2004 09 22, 12:23)
Norejau paklausti,nes jau visai susipainiojau. Isidarbinau 04.26. Ant knygeles mano atlyginimas yra 1400lt. Dekreto iseinu 10.03. Gal kas galite paaiskinti kaip bus skaiciuojami pinigeliai. Zinau kad ims II ketv. ir III ketv. Ar yra skaiciuojama nuo 1400lt tie 100%ir 70% ar atskaiciavus nuo sitos sumos mokescius sodrai, t.y. tiek kiek gaunu i rankas?
Papildyta @ [mergetime]1095849526[[b]*Laiza rgetime] [/b]
Norėčiau pasiterauti. Mano darbo stažas iki dekretinių atsotogų bus 5 mėnesiai ir 10 dienų.Ar to užtenka norint gauti nėštumo ir gimdymo atostogų bei vaiko priežiūros iki 1 metų pašalpą pagal savo uždarbį (ne minimalų)?
Jei mano uždarbis yra 1400 lt" ant knygelės" ,tai šios pašalpos bus skaičiuojamas nuo šios sumos ar atskaičiavus sodros mokesčius,tai yra kiek gaunu "į rankas" 1000lt? Gal kas su tuo susidure? unsure.gif

Del stazo - pasiskaityk SIAUBUTES posta pirmame temos puslapyje.
Del %- sodros ismokos skaiciuojamos nuo "popierines" sumos, t.y. nuo Tavo 1400 Lt. Tik sios ismokos irgi apmokestinamos pajamu mokesciu!! T.y., turesi rasyt prasyma, kad " sodra taikytu NPD-290Lt, o po 2.gif atsiradimo - prie ju dar ir PNPD- 14.50 Lt(jei 2.gif vienas laugh.gif ).
Papildyta @ [mergetime]1096278650[/mergetime]
Beje, ismoka iki 2.gif sueis metai bus skaiciuojama is Tavo III ketvircio pajamu, jei prasyma ta ismoka moketi pateiksi I kitu metu ketvirti, t.y. iki 2005-03-31 d.
Atsakyti
QUOTE (jolia @ 2004 09 26, 11:57)
QUOTE (siaubute @ 2004 09 20, 09:34)

Iewa tavo atveju kaip ir sakiau jei nori gauti daugiau dekretiniu, daugiau uz auginima iki 1 metu reikia daugiau moketi. Tada iseitistokia butu: gali dirbti puse etato, bet moketi tuos pacius 240 Lt. Taip valandos uzdarbis juk pasikeltu, daugiau nei kad dirbtum pilnu etatu.

Iewa,as tau patarciau pasiskambinti i sodra 2108355 ir pasiklausti,tau viska paaiskins.
Kai as ejau dekretiniu man ir sake,kad daugiau mokesi,tai daugiau ir gausi,ne.Darbo knygute dirbo puse etato,o as visa.Kai suzinojau,kad laukiuosi,pasitariau su savo firmos buhaltere,ji patare,kad knygute apiforminti 500 lt,tipo gausi ir dekretines didesnes.Pasirode,kad ne.Viska paskaiciave sodroje pasake,kad ar buciau mokejus nuo 215 lt,ar mokejau nuo 500lt,pasalpa ta pati t.y. 294.95. Buk protingesne,ir sodroje viska susizinok,kad nebutu taip kaip man,sumokesi tik uz seimiminka,o pasalpa nebus didesne.

Dekui gal tikrai vertes nueit i sodra ir viska issiaiskinti,gal tikrai paskui be reikalo sumokesiu tokias sumas o visvien pinigeliu gausiu vienodai.Bet nezinau kaip cia gudriau pasielgus,juk as dirbu kaip ir nelegaliai skaitytus doh.gif nes dirba tik knygele,o i sodra nuejes nepradesi aiskint ka daryt ir kaip kas nezinau kaip cia gudriau pasielgus ,gal kas patarsit??????? rolleyes.gif
Atsakyti
Jolia> tavo parasymo nesupratau. Gal norejai pasakyti,kad iewa atseit dirbtu puse etato ir moketu kaip puse sumos? Ar taip?
Stazui skirtumo tai tikrai nera ar zmogus dirba puse, ar pilnu etatu. Aiskinames kaip su pinigeliais bus.
Tada tiesiog iewai reikia nueiti I sodra ir paskaiciuoti tokius variantus:
1.dirba puse ir atseit gauna puse minimumo.
2.Dirba puse ir atseit gauna visa minimuma-500Lt.
3.dirba pilnu ir atseit gauna pilna minimuma. Kuris, kaip skaiciuojamas?
As cia savo buhalteres tardziau. Tai pagal jas: kuo zmogus daugiau gauna (iewos atveju daugiau ji mokes)- daugiau ir sodra jai mokes.
Bet sutinku, kad sodros skaiciavimai nuo buhalteriu gali skirtis.
Atsakyti