Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

QUOTE (Silvute @ 2004 07 03, 13:08)
o tai kaip suprasti termina "faktiskai auginanti" - niekas gi taip paparastai neduos, bus kazkokie patikrinimai, ar nueini ir paprasciausiai parasai prasyma sodrai jau mociutes vardu?
Pati su sunum domejausi, ar senelis negaletu iseiti vaiko auginimo atostogu keliems men, tai gavau is sodros neigiama ats, nes as tada nedirbau, o mokiausi.

Silvute, prasyma del vaiko auginimo atostogu rasai darbdaviui, o ne sodrai. Taigi, mociute parasys ta prasyma ir iseis vaiko auginimo atostogu. O tas ''faktiskai auginantis'' niekur neisaiskintas ka tai reiskia, bet tikrai ne globa. Jeigu kam nors labai rupes tikrinti ar faktiskai augina - tai gales tikrinti wink.gif

Gal tave ten ''nukonsultavo'' sodroje, gal nesuprato, ko tu nori?
Atsakyti
sveikos,
esu visiskai zalia busima mamyte ir skaitydama jusu zinutes apie tuos visus ketvirciu skaiciavimus jauciuosi kiek nejaukiai unsure.gif
nesuprantu nieko g.gif
zinau tik tiek kad i dekretines atostogas iseisiu lapkricio pabaigoj - gruodzio pradzioj, o dirbt pradejau tik birzelio menesi(tuomet baigiau mokslus)
butu labai smagu jei kas galetu dorai paaiskinti kaip man bus skaiciuojami dekreto pinigai (ar ims visa 2a ketvirti ar tik birzeli (nuo kada dirbu) ar dar kaip nors?) ir kaip veliau bus skaiciuojama pasalpa vaiko prieziurai iki 1 metu?
kada geriau iseiti dekretiniu atostogu?
labai labai laukiu atsakymu rolleyes.gif
dekui rolleyes.gif
Atsakyti
Skaiciuoja uz uzpereita ketvirti. Ir dekretinems, ir vaiko prieziurai. Ketvirciai skaiciuojami taip:
I - sausis, vasaris, kovas
II - balandis, geguze, birzelis
III - liepa, rugpjutis, rugsejis
IV- spalis, lapkritis, gruodis

Dekretinems iseini lapkriti - gruodi. Nesvarbu kada, nes lapkritis ir gruodis is to pacio ketvircio. Vadinasi dekretines gausi uz 2 ketvirti - balandis, geguze, birzelis. Vadinasi, gausi mazai, nes dienu daug, o pinigu mazai. Jei imtum dekretines nuo sausio, tada jau skaiciuotu uz liepa, rugpjuti, rugseji, t. y daugiau, bet trumpiau laiko, nes gimdysi tada, kai gimdysi smile.gif

Vaiko prieziuros iki jam sueis vieneri metai atostogu metu gausi uz ketvirti, kuris bus uzpereitas nuo tada, kada tavo dekretines baigsis. Tingiu skaiciuot, neturiu po ranka kalendoriaus smile.gif
Atsakyti
aciu noa...
pinigeliu vistiek neturetu buti labai mazai nes uz birzeli priskaiciuos 3000lt wink.gif
o kai tas dienas skaiciuoja tai ima visas dienas ar tik darbo?
Atsakyti
Saulele, nezinau smile.gif Niekas nezino, ten jie sodroj taip gudriai skaiciuoja... Tu paskambink ir ju paciu paklausk. www.sodra.lt kazjur yra ju telefonas- o ir i paklausimus e-mailu jie atsakineja...smile.gif

Tik zinau, kad prisiskaiciuoja visos pajamos, nuo kuriu sodrai moki. Ta prasme, jeigu truksta pinigu, labai gerai gali padet kokia ketvirtine premija ar kas nors rolleyes.gif Gal dar ne velu gaut ja uz birzeli? rolleyes.gif
Atsakyti
turbut tu teisi, reiks pameilint smile.gif

Atsakyti
QUOTE (Doviljana @ 2004 07 07, 20:50)
aciu noa...
pinigeliu vistiek neturetu buti labai mazai nes uz birzeli priskaiciuos 3000lt wink.gif
o kai tas dienas skaiciuoja tai ima visas dienas ar tik darbo?

Sodra ima to ketvircio darbo dienas ( nepriklausomai nuo
to kiek tu ta ketvirty dirbai) wink.gif
Atsakyti
Laba diena, pries iseinant i dekreta pas mane buvo susikaupusios atostogos: isviso ~68 kalendorines dienas. dabar as esu motinystes atostogose iki kitu metu birzelio 18 dienos.
klausimas butu toks: ar galiu iskarto pasiimti atostogu tas 68 kalendorines dienas kai tik pasibaigs motinystes atostogos? labai nesinori savo metu dukryte vasarai palikti seneliams ar kazkokiai auklei ir iseiti i darba.
Atsakyti
Laba diena, gerbiama Viktorija!
Viena ausim nugirdau, kad gimus 2.gif tevo prasymu darbdavys gales suteikti neapmokamas atostogas iki 3 men. Ar tai tiesa? Nes paieskojusi (gal buvau nepakankamai atidi?), tokio LR DK pakeitimo neradau. Gal toks pakeitimas dar projekto stadijoje? O gal tai tiesiog "antimi" virtusi tevu svajone? g.gif

Aciu uz atsakyma.
Atsakyti
Man irgi labai rupi shis dalykas.Tik dar klausimelis:ar mama privalo dirbti,kad tevelis gautu tas tevystes atostogas?
Achiu heart.gif
Atsakyti
Esu vaiko auginimo atostogose iki 1 metu, sunui lapkricio 1d. sueis metukai. As laukiuosi antrojo vaikucio, i dekreta tureciau iseiti gruodzio 13d.(28sav.) Nebezinau kaip pasielgti, i darba kaip ir nebezadu grizti,bet ka daryti su tuo 1,5 menesio? Ar rasyti prasyma atostogoms vaiko prieziurai iki 3 metu, ar dar kazka galvoti? Bijau, kad nenuskriausciau saves finansiskai, noretusi gauti ir vienkartine motinystes pasalpa ir gimus vaikuciui pinigelius is Sodros. Ka patartumet man daryti? Labai lauksiu atsakymo.
Atsakyti
jei nenori saves nuskriausti, tai geriausia butu grizti i darba ir nors kiek padirbeti.
Atsakyti