Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

KLAUSIMAS: Ar atostogaudama, galiu paprašyti, kad ekstra atveju, dar pratęstų savaitę atostogų?
Atsakyti
Sveiki. Norėčiau sužinoti vieną, man pakankamai svarbų dalyką. Į dekretines atostogas išėjau dirbdama 1.5 etato. Pagrindinis darbas skaitėsi 0.5 etato, o 1 etatas pagal sutartį, kol iš vaiko priežiūros atostogų grįš tuo etatu dirbusi moteris, kurią aš pakeičiau. Man išėjus dekretinių atostogų, sekančią dieną grižo ta moteris. Darbe dirbantis juriskonsultas įspėjo, kad man grįžus į darbą po vaiko priežiūros atostogų man bus suteikta 1.5 etato, nes iki atostogų dirbau 1.5 etato. Bet štai, jau 2 mėnesiai kaip aš grįžau į darbą, bet dirbu tik 0.5 etato ir darbdavys nesuteikia man to dar vieno etato motyvuodamas, kad nėra tokio įstatymo. Kas gi yra teisus? Ir ar atsilaisvinus įstaigoje darbo vietai, aš turėjau pirmumo teisę ją užimti raštiškai prašant? Įstaigoje dirbu jau 8 metus ir auginu 1.9 metų dukrą. Ačiū už atsakymą.
Atsakyti
istatyme yra nurodoma, kad issaugomos tos pacios pareigos ir atlyginimas. Kreipkis pagalbos ir juristkonsula, kad pasikalbetu su darbdaviu.
Atsakyti
O tu ta 1 etata dirbai pagal terminuota darbo sutarti? Nes terminuota darbo sutartys numato darba iki tam tikro termino. Grizo is dekretiniu darbuotoja - etatas turi buti atsilaisvintas.Man atrodo kad darbdavys teisus sakydamas kad nera tokio istatymo. O del pirmumo teises uzimti atsilaisvinusi etata tai irgi neiekur nera numatyta. Cia jau yra zmogiskasis faktorius- kad darbdavys galejo leisti dirbti.
Atsakyti
Be galo painus klausimas. Auksciausiasis teismas ne karta pasisake, kad darbdavys neturi teises nutraukti darbo sutarties su nescia moterimi. Tokiais atvejais neterminuota sutartis tampa terminuota. Yra daug sansu pasibylineti ir laimeti. Taciau, darbuotojas i teisma gali kreiptis per menesi nuo jo teisiu pazeidimo. Nezinau ar sis menuo nepraejo nuo pacios grizimo i darba
Atsakyti
LR Darbo kodekso 132 str. nurodo, kad darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar 1 mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms. Yra keletą išimčių, bet tavo atveju jos netinka. Be to neglima nutraukti sutarties kai turi vaiką iki 3 metų, jei nėra darbuotojo kaltės. Taigi nors ir terminuota buvo sutartis, tu išėjai š dekretines kai terminas buvo nepasibaigęs. Vadinasi tau turėjo būti garantuota ši arba panaši darbo vieta. Tai visiškai neginčytinas klausimas!!!
Atsakyti
Labai atsiprasau , jei apie tai buvo kalbeta, bet man rupi....dirbu valstybineje imoneje, noriu vaika auginti iki 3 metu( siuo metu pasiemusi vaiko auginimo atostogas iki vaikui sueis 1.5 metu)...jei imoneje nebus jokiu reorganizaciju, ar as , gryzus i darba kai vaikui bus 3 metukai galesiu 100% grysti i ta pacia darbo vieta su ta pacia alga, ar vieta gali pasikeisti darbdavio nuoziura???? Aciu uz atsakyma wink.gif
Atsakyti
Darbo kodekso 180 straipsnis reglamentuoja:
Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai

1. Pagal šeimos pasirinkimą motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju, suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Darbuotojai, turintys teisę gauti šias atostogas, gali jas imti pakaitomis.

2. Per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.

Atsakyti
Libra, nuosirdziai dekoju ir skiriu tau PUSK apdovanojima uz pagalba rolleyes.gif aciu...
Atsakyti
o kai as susiruosiau grizti i darba, man pasake, kad mano pareigybes jau neliko (buvau grupes vadove), ir pasiule grizti dirbti vel i zemesnes pareigas is kur atejau i vadoves. As aisku supykau ir visai ten negrizau, tai gal dar man pareikalauti savo buvusiu pareigu?
Atsakyti
QUOTE (pusk @ 2004 06 24, 13:49)
Libra, nuosirdziai dekoju ir skiriu tau PUSK apdovanojima uz pagalba rolleyes.gif aciu...

i sveikata biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (ader @ 2004 06 24, 13:53)
o kai as susiruosiau grizti i darba, man pasake, kad mano pareigybes jau neliko (buvau grupes vadove), ir pasiule grizti dirbti vel i zemesnes pareigas is kur atejau i vadoves. As aisku supykau ir visai ten negrizau, tai gal dar man pareikalauti savo buvusiu pareigu?

Turejo buti isakymas arba koks rastas kad tavo pareigos panaikinamos ir tu turejai susipazinti ir pasirasyti.
Atsakyti