Įkraunama...
Įkraunama...

del vaiko prieziuros, nėštumo ir gimdymo atostogu

Pasistengsiu trumpai ir aiskiai; priklauso nuo to kada iseini i antra dekreta iki kol vaikui sueina metukai ar po metuku. As isejau iki, taigis man antram vaikiukui skaiciavo kad tuos metus kai sedejau su pirmu ir gavau pasalpa (60proc atlyginimo) tai jie ale = atlyginimui, ir skaiciavo nuo ju, taip isejo kad uz antra vaika kai mokama 100 proc dekrrtiniu atostoginiu, as gavau 60 proc nuo buvusio savo atlyginimo, o paskui kai skaiciavo tik 60 tai isejo man kad 60 proc, nuo tu 60 proc (nes tuo metu nedirbau o gavau tokio dydzio pasalpa) Blyn sunku aiskiai cia nupiest. Jei iseini dekretan po metuku t.y kai vaikiukiu jau yra metukai tada jie skaiciuoja 12 men pries pastarasias atostogas, t.y pries tau iseinant i dekreta su pirmu, ima visus metus ir padalina is 12, kox vidurkis gaunas taip ir skaiciuoja. Jei tavo atlyginimas buvo visalaik toks pat tai tau jokio skirtumo. zinoma dabar kiek girdejau jau 70 proc moka ir aisku nuo tada kai as ejau dekretan galejo kai kas ir pasikeist, tad geriausia tub utu issitraukt istatyma ir paskaityt, o dar geriau rasyk i teisininku skyreli lai jie isaiskina, kaip kiek ir uz kokius laikotarpius turi moket.


Ir is viso kur tai regeta kad nuo pasalpos vis tiek nuskaiciuoja tuos 33 proc. Skriaudzia mamas ir tiek. na nesipletosiu. Jei tau reik tikslesniu skaiciu rasyk man asmenke nenoriu as ce viesint kaip ir kokias sumas man skaiciavo.

Trumpai neisejo, aisku ir nelabai laugh.gif
Atsakyti
su antru isejau dekretiniu kai pirmam buvo 1metukas ir 2.5men..tai vat sodra sumokejo valstibinius pinigus(aceit biggrin.gif )Vienkartine pashalpa1800lt(tai 4men. minimali alga),o po gimdymo beveik300lt.Uzh pirma pas mane buvo daugiau.
Ir dar kai sodra aishkino ,tai aceit nauji metai,o pas mane uzdirbta 0lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo K.Kriste: 06 balandžio 2004 - 22:01
Nu, jus cia sudetingai paaiskinot..... Noriu pasitikslinti :
Jau supratau, kad naudinga grizti i darba nors 3 men iki pirmam vaikui sukaks metukai. Taciau - ar svarbu, kada dirbti darbe tuos tris (ar kelis) menesius - is karto tik suzinojus apie nestuma, taciau gautusi taip, kad padirbus darbe dar reiketu grizti pirmojo vaiko prieziuros atostogu, ar iseiti i darba iki vaiko pirmojo gimtadienio likus kokiems trims men. ir is kart po atidirbimo iseiti i dekreta del antrojo?????
Atsakyti
Gal geriau pasiskambink i sodra (pashalpu skyrius)ir viska jie tau paashkins. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (K.Kriste @ 2004 04 08, 12:08)
Gal geriau pasiskambink i sodra (pashalpu skyrius)ir viska jie tau paashkins. rolleyes.gif

na jau kai sodroj paaiskina tai geriau nereik, pries skambindama labai gerai istudijuok istatyma, turek klausimus ir isklausyk ju teorija. Kai man su mazuoju pradejo moket maziau (nors pagal istatyma tuometini galejo moket ir taip ir kitaip t.y. tiek pat kiek su pirmu) ir as paskambinau i sodra ju atsakymas buvo - "Ka? Bet mes jums ir taip gerai paskaiciavome." ta prasme daug) Tada nesumojau bet dabar tai atsikirsciau, nes tai visai ne ju nuopelnas o darbdavio kuris mokejo padoru atlyginima. taip kad sodroj info gali gaut tik gerai jom ant galvos atsistojes + pats gerai zinodamas visus istatymo niuansus. cia labiau pamacity nepriklausomas ekspertas. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (kauke2 @ 2004 04 07, 09:47)
Nu, jus cia sudetingai paaiskinot..... Noriu pasitikslinti :
Jau supratau, kad naudinga grizti i darba nors 3 men iki pirmam vaikui sukaks metukai. Taciau - ar svarbu, kada dirbti darbe tuos tris (ar kelis) menesius - is karto tik suzinojus apie nestuma, taciau gautusi taip, kad padirbus darbe dar reiketu grizti pirmojo vaiko prieziuros atostogu, ar iseiti i darba iki vaiko pirmojo gimtadienio likus kokiems trims men. ir is kart po atidirbimo iseiti i dekreta del antrojo?????

jaigu tu isheisi dirbt kol vaikui nera 1metuku,tai tu uz ji tik gaudinesi kas menesi po98lt sad.gif
Atsakyti
QUOTE (K.Kriste @ 2004 04 09, 09:41)
jaigu tu isheisi dirbt kol vaikui nera 1metuku,tai tu uz ji tik gaudinesi kas menesi po98lt sad.gif

ne ne Krise - klysti. Pasikeliau istatyma, viskas issiaiskinau ir dar plius pasiskambinau pasikonsultuoti i Sodros valdyba. Tai gaunasi taip, kad nepriklausomai ar iseisi i darba iki vaikui sukaks metai, ar ne - vis tiek skaiciuos taip pat, nes i darbo staza ieina ne tik faktiskai isdirbtas laikotarpis, taciau ir uz vaiko prieziuros atostogas moketu pasalpu laikas. Tai yra gausiu tikrai ne 93Lt, o tiek kiek man paskaiciuos pagal uzpraejusios ketvircio turetas pajamas. Uz dekretines atostogas mokes 100 proc nuo turetu pajamu (mano atveju nuo moketu Sodros 60 proc.), o uz vaiko prieziuros atostogas - 60 pros (tai yra nuo mano gautu 60 proc.)
Atsakyti
QUOTE (kauke2 @ 2004 04 09, 11:08)
ne ne Krise - klysti. Pasikeliau istatyma, viskas issiaiskinau ir dar plius pasiskambinau pasikonsultuoti i Sodros valdyba. Tai gaunasi taip, kad nepriklausomai ar iseisi i darba iki vaikui sukaks metai, ar ne - vis tiek skaiciuos taip pat, nes i darbo staza ieina ne tik faktiskai isdirbtas laikotarpis, taciau ir uz vaiko prieziuros atostogas moketu pasalpu laikas. Tai yra gausiu tikrai ne 93Lt, o tiek kiek man paskaiciuos pagal uzpraejusios ketvircio turetas pajamas. Uz dekretines atostogas mokes 100 proc nuo turetu pajamu (mano atveju nuo moketu Sodros 60 proc.), o uz vaiko prieziuros atostogas - 60 pros (tai yra nuo mano gautu 60 proc.)

Na kaip ir sakiau, taip skaiciavo man.
Bet jei iseisi i dekreta kai vaikiu bus sukake metukai, kaip tada?
rasai kad taip pat, bet is tiesu tai tada turetu im t metu vidurki pries pastarasias atostogas, (o tos pastarosios juk ir yra vaiko prieziuros iki vieneriu metu, ar kaip te jos vadinas) kai vaikuibus 1 + gal tau paskaiciuos daugiau, na tai zimoma priklauso nuo tavo buvusio atlygio ir isdirbto laiko. (jei neisdirbai metu tai turbut tada neapsimoka)
Atsakyti
Sveikos, reikia pagalbos. Geguzes 9 tureciau grizti darban, taciau panasu, kad gali ir nepavykti.
Iki nestumo dirbau viesoje istaigoje isteigtoje ministerijos. Sios ist. biudzetas buvo is valst. lesu. Bet dabar suzinojau, kad negautas finansavimas mano etatui. Idomu ir tai, kad negautas finasavimas ir mano koleges etatui, kuri pagimde ta pacia diena (koks sutapimas). Kiek pasiskaiciau siame forume ir darbo kodekse man ir mano kelegei turi pasiulyti tas pacias pareigas bei atlyginima.

1. Ar tikrai turi iki triju metu pasiulyti tas pacias pareigas ir atlyg.,
2. ar gali pasiulyti analogiskas, ar yra skirt.
3. ar yra darbdavio isipareig. jei grizti po 1, 1,5 ar 2 metu.

Mano kelegei pries iseinant I dekreta buvo parengtas pasirasyti rastas, kad istaigos reorganizavimo atveju, jokiu pretenziju netures. Zinau, kad darbo mano istaigoje tikrai yra maziau nei buvo. Ka as galiu daryti, jeigu:
a) man pasiulo kitas pareigas, bet ta pati darbo pobudi (kas yra tiketina). Ar galiu reikalauti reikalauti tu paciu pareigu, jeigu mano etato finansavimas nepatvirtintas?
cool.gif jeigu man pasako, kad visiskai nera darbo vietos ir pasiulo iseitine kompensacija. Kokio dydzio iseitine priklauso, jei toje istaigoje isdirbau nuo 2000 m. spalio menesio. I dekreta isejau 2003 m. vasari.
c) jei pasako, kad mano darbo vietos nera ir pinigu iseitinei kompesacijai nera.
Aciu aciu is anksto.


Atsakyti
Darbo kodekso 180 str. 2d. numato, kad atostogų vaikui priziurėti metu, kol jam sueis treji metai paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmnė visiškai likviduojama.

Bet kokie kitokie susitarimai yra niekinai
Atsakyti
Aciu, Viktorija, labai dziaugiuosi, kad galima gauti tokia pagalba internetu. Sekmes auginant mazucius ir aiskinant mamytems ju teises.
Atsakyti
Sveikos,

turiu susitaupiusi apie 5 savaites kasmetiniu atostogu. Ar iseinant nestumo ir gimdymo atostogu jas automatiskai perkels, kai vaikui sukaks vieneri metai, o atostoginius sumokes dabar, ar man reikia is pradziu prasyti kasmetiniu atostogu, o kai uz jas perves pinigus, iseiti nestumo ir gimdymo atostogu? Man svarbu, kad pinigus uz kasmetines pervestu dabar, o ne po metu, nes noriu pasikelti savo vidurki. Tad ar reikia gudrauti, ar tiesiog pasakyti, kad juos pervestu dabar ir to uzteks?
Atsakyti