Įkraunama...
Įkraunama...

Kalbėkim lietuviškai

Nu paskutiniu metu labai girdisi iskraipytu lietuvisku vardu. Net juokinga gatveje klausyti, (nors dazniausiai buna graudu del vaiko) kai vaika saukia ENTONI ar GABRIELA, nors yra tikrai grazus lietuviski atitikmenys wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nemesis: 18 vasario 2009 - 14:58
QUOTE(Betule @ 2007 02 20, 12:01)

Vis delto gi be klaidu gyvenimas neidomus  biggrin.gif
Superlietuves bukime ant popieriaus, diktantuose, laiskuose ir t.t., bet chat'uose manau vistik norisi greiciau parasyti, kad ir ne lietuviskomis raidemis  biggrin.gif
Galbut mano pasakymas nelabai geras, bet mano nuomone tokia  smile.gif


Chat'uose, kai rašoma greitai ir tekstas greitai dingsta gal ir nieko tokio, jei rašoma
su klaidomis, bet forume, kur jūsų žinutę skaitys daugybė žmonių, manau, kad reikėtų rašyti ne bet kaip mirksiukas.gif
Atsakyti
As normaliai vertinu lietuvisku rasmenu nenaudojima, nes tikrai nepatogu blush2.gif . O siaip reikia stengtis rasyti kuo imanoma taisyklingiau, ne kaip jaunimo forumuose doh.gif
Atsakyti
gerai, kad dar atsiranda lietuviu smile.gif nors as pati asmeniskai nerasau taip
Atsakyti
100 procentų pritariu, skamba juokingai biggrin.gif kai "uždedamas" ar "dedamas" vardas
Atsakyti
Žinot, man yra gražiausi lietuviški vardai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , ypač pagoniški: Austėja, Vilkė, Rasa, Liepa, Saulė, Aušra ir pan. Beje, man lietuviški vardai skamba daug mieliau ir maloniau ,negu naujoviški lotynoamerikietiški. Juk jie tokie švelnūs. Susidaro įspūdis, kad žmonės žiūri vien serialus. Pastaruoju metu girdžiu aplinkui tokius vardus: Kevinas, Melani, Saimanas, Neilas, Damiras, Dagmara. Ačiū Dievui, tenka išgirsti ir Jonuku, Jokūbėlių, Mykoliukų, Vytautų. Manau, reikėtų nepasiduoti tai užsienietiškai tradicijai. Atsiverskime lietuvių kalbos vardų žodyną ir tikrai rasime daug gražesnių vardų. Na, bet kaip laiudies išmintis sako, "dėl skonio nesiginčijama".
Atsakyti
gražiausi lietuviški vardai - Mindaugas ir Milda
Atsakyti
Del senos diskusijos apie lietuviu kalba forume. Noreciau pacituoti viena rasytoja-klasika: "Inteligentiskas zmogus ne tas, kuris ispyles kompota atsiprasys, o tas, kuris to nepastebes". Gal tikrai reiketu daugiau tolerancijos, ir tiesiog nekreipti demesio i "barbarizmus". Man irgi akis bado Elementai, vietoj Alimentu.

O del vardu, tai man pagoniski vardai beprotiskai patinka ir lietuviski, ir slaviski. Jie nesa savyje informacija, padeda suprasti ka tievai norejo situo vardu pasakyti, kokius bruozus vaikui suteikti. Savo sunu pavadinau pagonisku vardu.
O serialu mada tikrai praeis! Prisiminkit Spalio revoliucijos vardus- Traktorinos, Olimpeados, visokie Slove Leninui ir Stalinui....

Man keistas vardas yra Snieguole (su pagarba visoms savininkems!!!!). Asocijuojasi su Disnejaus filmuku.... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilmoshka @ 2007 02 19, 11:54)
Supermamos, tikiu, kad esat supermamos, bet norėtųsi, kad būtumėt ir superlietuvės smile.gif
Skaitau forumą ir plaukai šiaušiasi - "uždėti vardą", "dėti vardą" - kas čia per pasakymai?
Vardą galima suteikti, na kraštutiniu atveju duoti, dar geriau - vaiką pavadinti, bet ne dėti!
Ačiū už dėmesį, tikiuosi, tą dėmesį atkreipsite į mano pastabą.
Superlietuvė mama  biggrin.gif


Kiek paskaičiau temų, tai vien "dėt", "dėčiau", "įdėjau". Man kyla klausimas: ku įdėjote vardą, gerbiamosios? Į sterblę? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Saidutė @ 2009 01 02, 14:23)
Vis delto gi be klaidu gyvenimas neidomus  biggrin.gif
Superlietuves bukime ant popieriaus, diktantuose, laiskuose ir t.t., bet chat'uose manau vistik norisi greiciau parasyti, kad ir ne lietuviskomis raidemis  biggrin.gif
Galbut mano pasakymas nelabai geras, bet mano nuomone tokia  smile.gif


O man smagu rašyti lietuviškai, nes kitaip nemoku smile.gif Tiesiog myliu savo kalbą ir jaučiu atsakomybę smile.gif
Papildyta:
QUOTE(nemesis @ 2009 02 18, 15:57)
Nu paskutiniu metu labai girdisi iskraipytu lietuvisku vardu. Net juokinga gatveje klausyti, (nors dazniausiai buna graudu del vaiko) kai vaika saukia ENTONI ar GABRIELA, nors yra tikrai grazus lietuviski atitikmenys wink.gif


Ojėj! Įsivaizduoji, kaip dabar įžeidei tuos tėvus? Juk ANTANAS - negarbė lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(LapeUrsa @ 2009 05 05, 00:17)
As normaliai vertinu lietuvisku rasmenu nenaudojima, nes tikrai nepatogu blush2.gif . O siaip reikia stengtis rasyti kuo imanoma taisyklingiau, ne kaip jaunimo forumuose  doh.gif


O kuo nepatogu? Tai kad nieko sudėtingo...
Papildyta:
QUOTE(Ksėna @ 2008 04 07, 13:52)
Sutinku biggrin.gif Manau,kad taisiklingai kalbėti lietuviškai,o šiam forume rašyti paviksta ne visoms,todel,kad rašo ne tik superlietuves,tokios kaip ir aš.Žinoma reikia stengtis ir tobulinti kalbą.Bet manau,kad tikrai čia ne lietuvių kalbos egzamenas.Galiu tikrai pasakyti,kad ir pačios lietuvaites daro laaabai daug gramatinių klaidų doh.gif


Tai yra blogai rašyti lietuviškai? g.gif Kažin, ar labai daug kainuoja pastangų paprasčiausiai šiek tiek taisyklingiau rašyti ir reikšti mintis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo modestina: 12 lapkričio 2009 - 17:56
Mane tėveliai pavadino Morta. Nuo pat vaikystės sulaukdavau visokiausių pravardžių.Labai nesmagiai jausdavausi.Tačiau dabar (man 19m.) didžiuojuosi savo vardu. biggrin.gif Ne tik todėl, kad nereikia krūpčioti, kai kas nors šūkteli kažką labai populiariu vardu ir nežinai: čia tave kviečia ar ne rolleyes.gif bet dar ir todėl, kad jis LIETUVIŠKAS!!! thumbup.gif Aš visom keturiom už lietuviškus vardus ir bet koki kitą lietuviškumą
Atsakyti
Kazkaip ydomu kad apie teisinga kalba prabilo mamos, mokinkime savo vaikus kalbeti teisiklingai ir graziai, pirmiausia reikia paziureti kaip seimos nariai bendrauja vienas su kitu, o cia tik forumas, niekas nesistengia bendrauti teisiklingai, o manau ir nereikia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(geliux @ 2010 02 10, 10:53)
Kazkaip ydomu kad apie teisinga kalba prabilo mamos, mokinkime savo vaikus kalbeti teisiklingai ir graziai, pirmiausia reikia paziureti kaip seimos nariai bendrauja vienas su kitu, o cia tik forumas, niekas nesistengia bendrauti teisiklingai, o manau ir nereikia  4u.gif


Kita vertus - bendraudami seimoj (savo aplinkoj) daznai nepastebim kokias klaidas darom, nes tos klaidom jau tampa taisykle, kuri mums atrodo teisinga smile.gif O zmones is sono (kad ir forume) pastebi musu klaidas ir skatina mus tuo paciu tobulet smile.gif
Zodziu visur reikia izvelgt teigiamu dalyku ! drinks_cheers.gif
Atsakyti