Na, nesu aš lituanistė, tačiau "duoti vardą" (nepainiokime su (UŽ)DĖTI!) man skamba normaliai, ir jei tik turėčiau daugiau laiko - panaršyčiau VLKK puslapį ar paklausčiau lituanistų.
Nes kad "duoti vardą" negerai ar nelogiškai skamba - tai jau turbūt skonio reikalas, tas pat, kaip viena radijo klausytoja pareiškė priekaištą Lietuvos radijui, jog nelogiškai skamba šūkis "Pasaulis tavo delne", esą jei jau pasaulis delne, vadinasi - jis ten turi būti kažkaip išgraviruotas ar panašiai. Nors iš tiesų galima sakyti ir "Kalne karklai siūbavo" ir "Ant kalno karklai siūbavo"...
Prieš pareikšdamos savo kritiką, nepamirškime pasidomėti, ar tikrai taip sakyti NEGALIMA. Neužtenka vadovautis vien logika, nes jei kalba būtų vien logiška, tuomet nereiktų mums žmonių vertėjų - vertimus, taip pat ir grožinės literatūros, galėtų atlikti mašinos.
Kita vertus,
etc. yra visuotinai pripažintas ir leidžiamas tarptautinis trumpinys. Aš ne už tai, kad mūsų kalba mirgėtų tokių įterpinių, bet nereikia perlenkti lazdos ir atsisakyti žodžio mama vien dėl to, kad jis daugelyje kalbų reiškia tą patį ir suprantamas vienodai.
Aš už tai, kad pirmiausia atprastumėm nuo gramatinių klaidų. Nors, aišku, ir pasakymas "uždėti vardą" nepuošia lietuvio. Kaip ir užsidėti kelnes, suknelę, paltą ir t.t.
Beje, šį skyrelį atradau todėl, kad jau nebe pirmą kartą skaitau mamų pokalbių forumuose žodį PASĖKMĖS, nors iš tiesų juk PASEKMĖS. Ar per tą laiką, kai baigiau mokyklą, kas nors pasikeitė??????
Beje, viena iš žodžio PASĖKMĖS propaguotojų - mama, kuri netgi užsidėjusi logotipą "Nebūk bomžas, kalbėk lietuviškai"
Patylėsiu apie visokius išsidirbinėjimus, kaip TAJ (=tai), KOX (=koks) ir pan.
Beje, man kartais atrodo, kad rašymas be lietuviškų raidžių tikrai atpratina nuo taisyklingos rašybos. Štai ir pati jau suabejoju, kaip rašyti - LĮSTI ar LYSTI?
Na, tuomet sėkmės rašant lietuviškai.
Tik gal būtų daugiau prasmės iš šios temos būtų, jei joje rašytų vien lituanistė(s) ar lituanistas (-ai), o visos visų forumų dalyvės ją prenumeruotų ir skaitytų naujas pastabas.