Įkraunama...
Įkraunama...

Veltinis 17

QUOTE(ievuschka @ 2007 02 19, 15:48)
Iš patirties tik žinau,kad visuomet geriau pasiseka, kai kloji daugiau plonesnių sluoksnių, negu du-tris storesnius ax.gif


Dėkui Ievuschka, už atsakymą 4u.gif . Sakiau gal reikės pabandyti Velykoms padaryti mamai ir vyro tėvukui dovanų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(tapkute @ 2007 02 19, 17:36)
Visai pasikyldau tarp tų PH biggrin.gif
Tai geriau kuo didesnis PH ar kuo mažesnis?
Ir geriau kuo didesnis procentas to... nejono biggrin.gif ar mažesnis?
Ačiū iš anksto už išaiškinimą durnai  doh.gif
Grįžus eisiu žiūrėti namuose turimas priemones biggrin.gif


as pasakysiu, kaip is straipsnio supratau biggrin.gif ph nurodytos ribos 2-10. nes pvz su kazkokiom rugstim berods apdorojant, veliasi labai greitai, bet jau pazeidzia vilnos plaukelius. o tame diapazone 2-10 raso, kad veliasi geriau mazinant ph. o ka tai reiskia - ar kad ziurint kokia vilna, ar tai paciai vilnai ph tirpalo mazinant, as nezinau, smuliau neraso. tipo susiprask biggrin.gif
nejoniniu detergentu procento tirpale as nezinau. tiesiog raso, kad jie pagerina velimasi net apie 30%. as tiesiog paieskojau, kas cia per medziaga ir kur jos gali buti. nieko padoraus neradau, tik radau, kad uzsieny buteliuose pardavineja kazkokius skyscius nejoniniai detergentai, pavadinimu pazistamu neradau ir daugiau neieskojau. kadangi radau info, kad ju gali buti skalbimo milteliuose, sampunuose su kondicionieriais 2 in 1, tai paziurejau sudeti pvz perwoll milteliu, tai ten raso maziau 5 procentu nejoniniu detergentu. tai ir parasiau. tiek ziniu. man tiesiog idomi info pasirode, nors visos velia i tai nesigilindamos ir vels biggrin.gif
Atsakyti
Bon jornas,

cia yra mano vieni koroliai ir net tik:
http://s96.photobuck...Karoliai078.jpg

Užsegimo nepritvirtinau dar blush2.gif Man kažkaip smagu papuošalus kepti smile.gif
(tarp kitko, kas čia apie salsą - vaikštau pas tas pačias mergiotes, tik į pažengusius). thumb_yello.gif sokiai.gif
Atsakyti
vilke , tavo informacija mane labai sudomino, reiks konsultuotis su chemikais. Jeigu galima procesa pagreitinti 30%, tai kodel to nepadarius. Man labai patinka kai ideji minimum pastangu ir gauni maximum efekta. As apziurejau savo miltelius - ir Perwool ir Ariel turi maziau nei 5% nejojiniu detergentu. Negi reiks naudoti miltelius, nes turiu sunkiai besiveliancios vilnos ir vis niekaip negaunu Turbo-filzerio.
Jeigu suzinosi ka daugiau - parasyk.
Atsakyti
Va taip atrodo norinčių dalyvauti sąrašiukas:

1. Sraigutė
2. Balu
3. Diva
4. Tapkutė
5. Ievuschka
6. Rim@
7. Saullute (įrašiau savavališkai )
8. Minesota
9. Doseth
10. rožės arbatinyje

Aš pati galėčiau atvažiuoti apie 17:30-17:45. Pasiūlykit kokią nors kavinukę Jakšto gatvėje arba šalia kur galėtume susirinkti .

Jolančiuk, būtinai prisijunk prie mūsų kai tik galėsi. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilke @ 2007 02 19, 19:04)
as pasakysiu, kaip is straipsnio supratau  biggrin.gif ph nurodytos ribos 2-10. nes pvz su kazkokiom rugstim berods apdorojant, veliasi labai greitai, bet jau pazeidzia vilnos plaukelius. o tame diapazone 2-10 raso, kad veliasi geriau mazinant ph. o ka tai reiskia - ar kad ziurint kokia vilna, ar tai paciai vilnai ph tirpalo mazinant, as nezinau, smuliau neraso. tipo susiprask  biggrin.gif
nejoniniu detergentu procento tirpale as nezinau. tiesiog raso, kad jie pagerina velimasi net apie 30%. as tiesiog paieskojau, kas cia per medziaga ir kur jos gali buti. nieko padoraus neradau, tik radau, kad uzsieny buteliuose pardavineja kazkokius skyscius nejoniniai detergentai, pavadinimu pazistamu neradau ir daugiau neieskojau. kadangi radau info, kad ju gali buti skalbimo milteliuose, sampunuose su kondicionieriais 2 in 1, tai paziurejau sudeti pvz perwoll milteliu, tai ten raso maziau 5 procentu nejoniniu detergentu. tai ir parasiau. tiek ziniu. man tiesiog idomi info pasirode, nors visos velia i tai nesigilindamos ir vels  biggrin.gif


Velima pagreitina apdorojimas sieros rugsties tirpalu. Bet manyciau sios technologijos labiau pritaikytos gamybiniam veltiniu.
Atsakyti
hmmm, jei neklystu, kuo daugiau nejoninių detergentų, tuo blogesnė ekologine prasme priemonė g.gif tipo prasčiau suskyla, užteršia aplinką, keičia vandenų pH ir t.t. todėl jei geros gamybos, prestižiniai milteliai, tuo manau ten bus mažiau tų detergentų g.gif
o kuo didesnė pH, tuo šarmo daugiau. stipriausia rūgštis pH 1... pH 5,5 neutralus, kas aukščiau šarmai, kas žemiau - rūgštys mirksiukas.gif (nors turbūt dauguma tai ir taip žino iš chemijos pamokų) blush2.gif

suklydau, ten fosfatai daugiau kenkia ekologijai. apžiūrėjau visas priemones, tai daugiausia 5-15 proc anijoninių paviršiaus aktyvių medžiagų Surcare skalbimo milteliuose ir PUR indų ploviklyje. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sansara: 19 vasario 2007 - 20:36
QUOTE(rooma @ 2007 02 19, 20:23)
vilke , tavo informacija mane labai sudomino, reiks konsultuotis su chemikais. Jeigu galima procesa pagreitinti 30%, tai kodel to nepadarius. Man labai patinka kai ideji minimum pastangu ir gauni maximum efekta. As apziurejau savo miltelius - ir Perwool ir Ariel turi maziau nei 5% nejojiniu detergentu. Negi reiks naudoti miltelius, nes turiu sunkiai besiveliancios vilnos ir vis niekaip negaunu Turbo-filzerio.
Jeigu suzinosi ka daugiau - parasyk.



Bent jau mano bandymas velti su milteliais baigėsi prastai: vilnos spalva pabluko, o kamuoliukai (nes vėliau tik juos) gavosi labai šiurkštūs. Gal vėliau reikėtų šampūne paskalauti. O ir rankoms (bent jau mano) milteliai labai nepatinka.

LĖLĖS ir kiti smagumai
Atsakyti
QUOTE(Vilke @ 2007 02 19, 17:04)
as pasakysiu, kaip is straipsnio supratau  biggrin.gif ph nurodytos ribos 2-10. nes pvz su kazkokiom rugstim berods apdorojant, veliasi labai greitai, bet jau pazeidzia vilnos plaukelius. o tame diapazone 2-10 raso, kad veliasi geriau mazinant ph. o ka tai reiskia - ar kad ziurint kokia vilna, ar tai paciai vilnai ph tirpalo mazinant, as nezinau, smuliau neraso. tipo susiprask  biggrin.gif
nejoniniu detergentu procento tirpale as nezinau. tiesiog raso, kad jie pagerina velimasi net apie 30%. as tiesiog paieskojau, kas cia per medziaga ir kur jos gali buti. nieko padoraus neradau, tik radau, kad uzsieny buteliuose pardavineja kazkokius skyscius nejoniniai detergentai, pavadinimu pazistamu neradau ir daugiau neieskojau. kadangi radau info, kad ju gali buti skalbimo milteliuose, sampunuose su kondicionieriais 2 in 1, tai paziurejau sudeti pvz perwoll milteliu, tai ten raso maziau 5 procentu nejoniniu detergentu. tai ir parasiau. tiek ziniu. man tiesiog idomi info pasirode, nors visos velia i tai nesigilindamos ir vels  biggrin.gif


na, ash suprasciau,kad ph reikia mazhinti veliant ish to ka pasakei, ty, pradeti nuo stipraus sharmo tirpalo ir skiesti beveliant (pvz, uzhpylineti ant vilnos daugiau gryno vadens), o pabaigineti rugscioj aplinkoj. Turbut yra racijos, nes daugelyje vadoveliu rashoma, jog velima uzbaigti mirkant acto tirpale.....

Tik cia, aishku, prisiskaitei apie fabrikini velima lotuliukas.gif , ba namie taip beveliat taip rankas iki kaulo nugrauzhtu blink.gif (ph8 tai butu gryna valgomoji soda, ph 11,- balikliai, ph2 yra citrinos sultys arba grynas actas blink.gif )
Kas del nejoniniu detergentu,- ju privalumas cia tik toks, kad jie yra mazhiausiai jautrus ph svyravimams, todel jie ir naudojami. Siaip ju denaturuojancios savybes yra daug prastesnes nei joniniu detergentu. Namie mes veliam silpnam sharmo tirpale, todel mums idealiausia butu naudoti anijoninius detergentus, nes jie yra stabiliausi sharminej terpej tongue.gif
Atsakyti
sveikos smile.gif as naujoke 4u.gif
nepykit dar nemoku naudotis verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Diidi: 19 vasario 2007 - 22:03
o ko mums pykt? smile.gif su laiku išmoksi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bonbonkea @ 2007 02 19, 23:01)
o ko mums pykt?  smile.gif  su laiku išmoksi  4u.gif

gal ne laiku ir ne vietoje... blush2.gif gal galit padet... noriu parodyti savo darbeli...nezinau, kaip foto ikelti g.gif
Atsakyti