Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėvių teisės ir pareigos

QUOTE(Matti @ 2010 04 19, 08:19)
O ka turi daryti kriksto tevai per pirmaja komunija? Patarkit, prasau..


turi dalyvauti, pasveikinti, padovanoti rožančių ar kokį kryželį, galbūt kažkaip paminėti šią šventę.

Nuo 8 metų ir aš nebeturiu krikšto tėvų dėmesio(krikštatėvio ir nemačiusi nuo tada). Galbūt ir pačiai užtat sunkiau rasti bendrą kalbą su savo krikštasūniu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Matti @ 2010 04 19, 09:19)
O ka turi daryti kriksto tevai per pirmaja komunija? Patarkit, prasau..



Kiek zinau, turi buti tiesiog kartu wub.gif tokiu pareigu, kaip per kriksta nera 4u.gif
Atsakyti

QUOTE(*Dita* @ 2010 04 20, 10:11)
klausimas buvo apie pareigas vaikui, kokia turetu buti ideali krikstamote, o jus apie dovanas.man svarbiau jausmai rolleyes.gif


Aciu, kad atsakete. Jus teisi! Svarbiausia - jausmai. gal dar svarbiau, kad silti artimi santykiai ir isipareigojimas vienas kito atzvilgiu su Kriksto vaikais liktu visa gyvenima. Visko buna. Sunkiu metu ir isgyvenimu. Svarbu, kad nepasimestu telefonu Nr ir adresai tada, kai po Jrikstynu sventes praeis desimtmeciai. Turbut pradzioje Kriksto tevu pareiga puoseleti tuos santykius, o veliau jie sugris atgal - yra galimybe tureti jaunus artimus zmones savo pasoneje senatveje...
Nieko nera svarbiau, nei zmogiski jausmai!
Linkiu Jums sekmes!
Dalia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajūnė: 21 balandžio 2010 - 23:06
sabalis, labai graziai ir teisingai paraset, aciu 4u.gif
Atsakyti
4u.gif Manau, kad be bendravimo su kriksto vaiku-krikstateviu pareiga yra Vesti vaika krikscionisku keliu. t.y. dometis, rupintis, kad jis priimtu kitus reikiamus sakramentus (nors paprastai tai daro tevai), rodyti krikscioniska pavyzdi gyvenime.
Atsakyti
Sveikos mamytes!na tema kiek aktuali ir man...idomiausia jok kviecia vyro sesuo but savo vaikuj kriksto mama na vyras kriksto teciu!o taip nenoriu blush2.gif na cia kaip pasakius kai buna gimsta vaikels ir traukia prie jo o man nera taip!tai gaila tos metgytes jok as tokia blush2.gif nebent viskas ateiti pasikeistu?
O apie krikstynas norejau pakalbeti,va birzeli bus jos,tik niekaip nesuprantu kodel to vaiko teveliai visa sventes vedima atidave man...pyktis ima gi ju vaikas jie turi kazkiek tai stenktis irgi!o man negana to nesinori but kriksto mama,bet ir koki uzsakyma gavau....juk kaip kriksto mama as tureciau torta koki atsinest?dar kokius isakymus tevam nuo vaiko pasiruosti ir viskas manau?o man pasake sugalvok kaip linksmai sia svente atsvesti....???(pasiguodziau brangiosios)
Atsakyti
ramune82, jei nemielas vaikas, tai atsisakyk buti kriksto mama. Ir tau bus sunku kaskart prisiverst bendraut ir vaikui skaudu bus jaustis nemylimu.Gal yra kokia drauge ar giminaite, kuri labiau noretu. mirksiukas.gif
Atsakyti
panasi situacija buvo ir man, kai vyro sesuo prase but kuminais (pabresiu tai , kad neturejo ka imt i kuminus kaip ir ). Atsisakiau, tiksliau abu atsisakem, vienas dalykas - kaip kad saket vaikas nelimpa, kitas dalykas ir pati mama nelimpa smile.gif (sheimoj ten ju dardakas) Kadangi pati turejau gera kuma, nenorejau pabut pati tokia kuma kuri tik atstovi, ir atnesa dovana per gimtadieni, reikia kad is giliau tas pareitu - reziume mamyte supyko. nieko blogo nesijauciu padariusi, kad tureciau atsiprasinet,o gal tureciau???
bet wat teveliai nesupranta, kad jei atsisako zmones kuminais pabut, vaikui tai tik geriau gal nera to tokio kaip ir "motiniskos" silumos,?gal jau daug kam esu kuma ir gal net jau nebeisgaliu dar vieno vaiko turet:)? nes kuminas irgi visad turi nepamirst vaiko ir pasipurtinti kisenikes pries sventes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Dita* @ 2010 04 18, 21:27)
As irgi tokiu krikstateviu norejau, bet deje neteko man su jais bendrauti...
Paskaicius krikstynu temas susidariau nuomone, kad krikstateviai imami pagal pinigines stori. gal todel niekas ir neatsako i mano klausima, nes nezino kokie turetu buti krikstateviai be dovanu pirkimo ir pan. ax.gif

Krikštatėviai turi būti antri tėvai. O dovanos - ne esminis dalykas. Dovanų gali nupirkti dėtės, tetos, seneliai ir t.t. Krikštatėviai turi ir tam tikrą užduotį iš religinės pusės - vesti vaiką doro krikščionio keliu drauge su tėvais.
Atsakyti
Na ir aš ruošiuosi tapti krikštamote. Pati turėjau nuostabią podę ( čia taip mus vadina krikštamotes): visada rasdavau bendrą kalbą, visada laukdavo ateinant, niekada nepamiršdavo gimtadienių ir kitų švenčių, bet kas įdomiausiai tai ne dovanos rūpėdavo: o tai, kad prisiminė, nepamiršo. Džiaugdavausi kiekviena smulkmena: saldainiu, jos keptu vafliu, braške iš jos daržo... Dieva, kaip man dabar trūksta verysad.gif Kiek daug jai turėčiau ką pasakyti verysad.gif Ji mirė kai man buvo keturiolika, o tas ilgesys liko po šiai dieną. Jos sodybą nupirko kita jauna šeima, pasikvietė į svečius ir parodė: atnaujino jos senas spinteles, išsaugojo jos augintus bijūnus... Stovėjau namų kieme ir verkiau verysad.gif Kiekvienais metais gegužę užsakau Mišias už krikštatėvius. Daugiau nieko padėti jiems ir negaliu.
Dabar iš krikštatėvių tikimasi dovanų vaikų, renkamasi pagal finansinę padėtį. Aš tikiu, kad iš manęs laukia šio to kito. Todėl eidama laaaabai gerai apsvarsčiau: ar galėsiu duoti vaikui dėmesio, ar visa tai nepasibaigs tik krikštynoms, svarbu kokie santykiai su vaiko tėvu. Turiu ir krikštaduktę, bet jos tėvas mane žiurke ir kale išvadino, tai kokie gali būti santykiai su mergaite? Nors stengiuosi jos nepamiršti: dalyvavau jos Pirmoj Komunijoje, kai sutinku visada pakalbinu ir pinigėlių duodu: paauglė, tegu nusiperka ko pati nori. Dabar tie paauglių norai, pati tokį turiu doh.gif Suprantu, kad šito yra per mažai, bet jos tėvai mane ypač įskaudino ir dabar nerodo jokio noro susitaikyti: atseit nieko neįvyko. O gal to bendravimo nėra, nes viskas buvo padaryta labai skubotai: jie kvietė, nes jiems reikėjo pakrikštyti mergaitę, norėjo susituokusios poros, mes sutikom: kaip gi pasakysi ne doh.gif O gavosi taip kaip gavosi.
Todėl prieš tapdami krikštatėviais reikia gerai pagalvoti, pasvarstyti. Nors sakoma, kad negalima atsisakyti, bet galima tiesiog su tėvais pasitarti, išsakyti savo dvejones. Protingi žmonės turėtų suprasti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*Dita* @ 2010 04 17, 15:06)
Esu pakviesta  būti krikšto mama ir susimąsčiau kokios mano kaip krikštamotės pareigos vaikui. Ko Jūs tikitės iš žmonių, kuriuos kviečiat būti jūsų vaiko antraisiais tėvais? smile.gif


Na aš jau šį sekmadienį tapsiu krikšto mama smile.gif ax.gif 4u.gif
Taigi, kunigas sako, jog mūsų krikštatėvių pareigos padėti auklėti vaiką tėvams. Mokyti vaiką mūsų katalikiško tikėjimo. Jeigu tėvai neįstengia prižiūrėti vaikų, reikia pasiimti globoti ir auklėti pas save.
Na o šiaip, svarbiausia tai yra bendravimas , tarpusavio supratimas, artumas mirksiukas.gif wub.gif Viso šito nesulaukiu iš savo krikštatėvių kaip bebūtų gaila doh.gif verysad.gif Visada tada atakuoja, nėra pinigų atvažiuoti ir panašiai. blink.gif Aš milijonai kartų sakiau, kad nereikia man nei pinigų nei dovanų, svarbu, kad atvažiuotų. mirksiukas.gif ax.gif smile.gif
Taigi, rinkitės ne pagal piniginės storumą, o kad bendrautų ir mylėtų jūsų vaiką mirksiukas.gif wub.gif
Atsakyti
Nu bet jei nera visiska ka kviesti - visiskai blush2.gif blush2.gif blush2.gif tada jau renkiesi kad tik kas sutiktu doh.gif aisku tai blogai, bet visada norisi kad butu is gimines kazkas,nes draugai siandien yra,ryt gali nebut blush2.gif ot sunki dilema tie krikstateviai doh.gif nors nenoreciau krikstateviu tokiu, kad ir is artimu zmoniu jei tau nemielas zmogus ax.gif
Atsakyti