Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėvių teisės ir pareigos

Krikštijamąjį neša arba lydi krikštatėviai, kurie įsipareigoja jį dvasiškai globoti. Krikštas yra tikėjimo sakramentas. Kiekvienas tikintysis gali tikėti tik drauge su Bažnyčia. Tikėjimas, kurio reikalaujama Krikštui, dar nėra tobulas ir brandus, todėl jis turi būti ugdomas. Krikštijamojo ar jo krikštatėvio kunigas klausia: „Ko nori iš Dievo Bažnyčios?“ O jis atsako: „Tikėjimo malonės“. Po Krikšto visų pakrikštytųjų, kūdikių ar suaugusiųjų, tikėjimas dar turi augti. Kad Krikšto malonė išsiskleistų, svarbi tėvų ir krikštatėvių pagalba. Todėl krikštatėviais gali būti ne jaunesni nei 16 m. tvirtai tikintys katalikai (pakanka ir vieno iš krikštatėvių, tačiau nekatalikai krikštatėviais būti negali), pajėgūs ir pasirengę pakrikštytajam – kūdikiui ar suaugusiajam – padėti žengti krikščioniškojo gyvenimo keliu.

1255 Kad Krikšto malonė galėtų išsiskleisti, svarbi yra tėvų pagalba. Toks pat ir krikštatėvio bei krikštamotės vaidmuo. Jie turi būti tvirtai tikintys, pajėgūs ir pasirengę pakrikštytajam – kūdikiui ar suaugusiam – padėti žengti krikščioniškojo gyvenimo keliu.50 Jų uždavinys yra tikra bažnytinė tarnyba (oficium51). Visa bažnytinė bendruomenė yra atsakinga už krikšto metu gautos malonės išsiskleidimą ir išsaugojimą.

Iš kiekvieno krikštijamojo reikalaujama tikėjimo išpažinimo, kurį suaugęs atlieka asmeniškai, o už kūdikį - tėvai ir Bažnyčia. Atsakomybe už parengimą Krikštui (katechumenatą) ir tikėjimo bei Krikšto malonės ugdymą taip pat dalijasi krikšto tėvas ar krikšto motina ir visa bažnytinė bendruomenė.
Atsakyti
Sveikute kaip mes krikstysim savo mergaite tai kriksto mama pirks rubelius ir torta o tevelis mokes kunigui ir bonke tures nupirkt ax.gif
Atsakyti
Aciu labai uz atsakymus 4u.gif
as zinau, kad forume apie tai parasyta, bet tokios bendros tmos neradau, o manua butu labai patogu, paskaityti butent apie tai vienoje temoje smile.gif
Atsakyti
Praeitą vasarą krikštijau draugės mergytę, tai galiu pasakyt, kad rūbelių ir žvakės nepirkau, užsakiau tik tortą, toks buvo mano ir mergytės mamos susitarimas. Ji tiesiog pasakė, kad tais dalykais nesirūpinčiau, o užsakyčiau tortą ax.gif Manau, svarbiausia šiais laikais, susitarimas su tėvais ir krikšto tėvais ax.gif Ir nebijot pasakyt/paklaust, visko, kas tuo metu rūpi ar aktualu... ax.gif Auka bažnyčiai rūpinosi krikšto tėtis ir mergytės tėtis smile.gif Pati savo iniciatyva, padariau per krikštynų pietus keletą žaidimėlių, kad būtų ką užaugusiai mergytei parodyt, ir kad nebūtų tik pavalgymas biggrin.gif Ir norėjosi siurprizo tiek mergytės tėveliams, tiek seneliams... Sakė, kad viskas buvo gerai ax.gif
Atsakyti
Dar kartą savais žodžiais parašysiu:

vienintelė krikšto motinos ir krikšto tėvo pareiga - užtikrinti, kad jų krikšto vaikas būtų auginamas kataliku (ar tos religijos, kurioje krikštijamas išpažintoju).
Beje, jie privalės tai užtikrinti net ir tuomet, kai tėvai tam prieštarautų. Tai didžiulė atsakomybė.

Visa kita, kas čia rašoma neturi nieko bendro nei su krikštu, nei su krikštijamuoju, nei su krikšto tėvais.
Atsakyti
Taip, man atrodo, kad visi šitie tortų pirkimai ir šiaip tokie nereikšminiai dalykai visai nepriklauso krikštatėviams. Ir nereikėtų iš Krikštynų padaryti vestuvių baliaus, juk tai naujo tikinčiojo pasveikinimas, sutikimas. O vaikas ir taip nieko juk neatsimins, visos tos linksmybės ne vaikui, o suaugusiems reikalingos. Taip kad pagrindinė pareiga (labai gerai Medinio buvo parašyta) — lydėti tą vaiką krikščionišku keliu
Atsakyti
Esu pakviesta būti krikšto mama ir susimąsčiau kokios mano kaip krikštamotės pareigos vaikui. Ko Jūs tikitės iš žmonių, kuriuos kviečiat būti jūsų vaiko antraisiais tėvais? smile.gif
Atsakyti
Labiausiai noriu, kad busimi krikstateviai kiek imanoma silciau ir artimiau bendrautu su musu vaikiuku 4u.gif nes labiausiai to norejau is savo krikstateviu, bet deja... verysad.gif
Atsakyti
As irgi tokiu krikstateviu norejau, bet deje neteko man su jais bendrauti...
Paskaicius krikstynu temas susidariau nuomone, kad krikstateviai imami pagal pinigines stori. gal todel niekas ir neatsako i mano klausima, nes nezino kokie turetu buti krikstateviai be dovanu pirkimo ir pan. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Dita* @ 2010 04 18, 22:27)
As irgi tokiu krikstateviu norejau, bet deje neteko man su jais bendrauti...
Paskaicius krikstynu temas susidariau nuomone, kad krikstateviai imami pagal pinigines stori. gal todel niekas ir neatsako i mano klausima, nes nezino kokie turetu buti krikstateviai be dovanu pirkimo ir pan. ax.gif



Pagal toki principa ir mes buvom pakviesti buti kriksto tevais verysad.gif
bet patys kviesdami pasakeme, kad norime/tikimes ir ateity tokio grazaus ir silto bendravimo su musu vaikiuku, koks yra dabar su mumis. Dovanu nereikia! schmoll.gif
Atsakyti
boruzele885, butu saunu, kad visi tevai taip mastytu. mirksiukas.gif
tikiuos, kad ir mano bus silti santykiai su kriksto vaiku wub.gif
Atsakyti
O ka turi daryti kriksto tevai per pirmaja komunija? Patarkit, prasau..
Atsakyti