Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėvių teisės ir pareigos

Sveikos, supermamytės. Mes su vyru po trijų savaičių krikštysime trijų metukų mergytę, vyro sesers dukrą. Savo vaikučių dar neturime, todėl neįsivaizduoju, kaip jaučiasi tėveliai, koks jų požiūris į krikštą ir krikštatėvius, t. y., ko tėvai tikisi iš krikštatėvių. Iš savo patirties parašykite, ko norite iš savo vaiko krikštatėvių, pvz., kaip dažnai turi lankyti krikštavaikį, kaip su juo turi elgtis - tik dovanas dovanoti ar ir auklėti, ir t.t.
Pati su savo krikštatėviais niekada nepalaikiau artimų ryšių ir tokių nenorėčiau savo vaikui, o savo būsimą krikšto dukrelę abu su vyru labai mylime, todėl norime jai būti gerais krikšto tėvais:)
Atsakyti
QUOTE(bucinukas @ 2007 02 08, 21:50)
Sveikos, supermamytės. Mes su vyru po trijų savaičių krikštysime trijų metukų mergytę, vyro sesers dukrą. Savo vaikučių dar neturime, todėl neįsivaizduoju, kaip jaučiasi tėveliai, koks jų požiūris į krikštą ir krikštatėvius, t. y., ko tėvai tikisi iš krikštatėvių. Iš savo patirties parašykite, ko norite iš savo vaiko krikštatėvių, pvz., kaip dažnai turi lankyti krikštavaikį, kaip su juo turi elgtis - tik dovanas dovanoti ar ir auklėti, ir t.t.
Pati su savo krikštatėviais niekada nepalaikiau artimų ryšių ir tokių nenorėčiau savo vaikui, o savo būsimą krikšto dukrelę abu su vyru labai mylime, todėl norime jai būti gerais krikšto tėvais:)

nuo kiekvienų priklauso skirtingai, tiesiog paklausk ko jie tikisi iš jūsų, nes kitaip gali būti daug nesusipratimų.
o kai krištysit tai kūnigėlis jūsų klaus ar padėsite tėvams išauklėti jį pagal dievo įsakymus, ar padėsite auklėti atsitikus nelaimei.
Atsakyti
Aš tai tikiuosi gero pavyzdžio. Kad vaikas matytų ne tik tėvų pavyzdį gerą. O finansinės paramos ar lankymo ir dovanų nereikia man tikrai. Aš pavyzdžiui neknčiu, kai visa giminė mane spaužia prisiminti savo krikštaduktės gimkę
Viną syki buvo pasipiktinę, kad nepasveikinau per VALENTINO DIENĄ gun_bandana.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mikasiene: 13 vasario 2007 - 21:58
iš bažnytinės pusės padėsite tėvam vaiką auklėti krikščioniškai, skiepysite tikėjimą Dievu, tikėjimą bažnyčia, Dievo įsakymais. Auklėsite dorą, pareigingą žmogų.

plačiau tau galėtų paaiškinti Patieška (dabar jau Karbynė), ji šiame reikale profas.

Iš tėvų pusės-tai čia nuo tėvų priklauso, todėl teks su tėvais aiškintis, nes vieni nori dėmesio, kiti ne tik dėmesio bet ir finansinės paramos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lotari: 14 vasario 2007 - 12:03
QUOTE(Lotari @ 2007 02 14, 12:02)

Tai kad jau pati pasakei - nebėr ko plėstis, na nebent tai, kad esant reikalui apskritai padėt auginant, jei reikia ar net augint (kokios nelaimės atveju, - bet tai labiau buvo akcentuojama anksčiau, kai gimdyvių mirtingumas būdavo didžiulis. Nors šiaip moraliai likus ta pareiga).

QUOTE(Mikasiene @ 2007 02 13, 21:57)
Viną syki buvo pasipiktinę, kad nepasveikinau per VALENTINO DIENĄ gun_bandana.gif

Tokiem reik pasakyt, kad tai nekatalikiška šventė lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveiki,
šią vasarą draugė krikštys savo mažiukę,o aš būsiu krikštomama...norėjau paklausti ką turėčiau nupirkti,kur sumokėti,ar dar reikia papildomos dovanos ir t.t 4u.gif ...kiek atsimenu seniau krikšto tėvas mokėdavo bažnyčioje,o krikšto mama aprengdavo vaikutį smile.gif ...parašykite kaip yra dabar...pasidalinkite patirtimi mirksiukas.gif
Atsakyti
Tai nejaugi niekas nežino? g.gif verysad.gif
per mūsų mažiaus krikštynas krikštatėvis mokėjo bažnyčioj kunigui,o krikštamotė aprengė rūbeliais smile.gif
Atsakyti
šiaip krištynoms kriškto mama perka drabužėlius, kriškto tėtis moka bažnyčioje.Abu bendrai dovanoja išliekamąją vertę turinčią dovaną.
Atsakyti
kaip sutarsit, taip ir bus mirksiukas.gif aš va, esu skaičius, kad krikšto mama turi padovanoti vaikui sidabrinį šaukštelį - vasarą kažkuriam žurnale apie vaikus visas straipsnis apie tai buvo.
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2007 04 06, 21:50)
kaip sutarsit, taip ir bus  mirksiukas.gif  aš va, esu skaičius, kad krikšto mama turi padovanoti vaikui sidabrinį šaukštelį - vasarą kažkuriam žurnale apie vaikus visas straipsnis apie tai buvo.

Priminei,kad ir pati tą straipsnį skaičiau,tai reiks eiti pasiknist po makulatūrą thumbup.gif lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2007 02 14, 13:02)
Iš tėvų pusės-tai čia nuo tėvų priklauso, todėl teks su tėvais aiškintis, nes vieni nori dėmesio, kiti ne tik dėmesio bet ir finansinės paramos.

Perskaicius si pasakyma laaabai daug ka galeciau parasyti,kadangi pati esu susidurus su tokiu dalyku kaip tevai nori ne tik demesio...Nors kai krikstijau atrode(o ir pasakyta buvo),kad jiems svarbiausia butent tai-demesys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mambu: 08 birželio 2007 - 00:09
pries 7 metus pakrikstyjau sesers mergytes, jos man kaip dukros, o vyresnejai esu daugiau nei mama, visada jomis rupinuosi, globojau, kai mama to padaryti negalejo, o myliu labiau nei ka kita siame pasaulyje,taip pat ir savo suneli, galiu joms atstoti viska, teva, motina, drauge ir t.t. auklejau jas, priziurejau jas, dariau viska kad tik joms butu gerai. dabar jos yra jau paaugles, mus skire didziulis atstumas, bet nepamirstu ju nei minutei, kaip ir jos manes. esu joms autoritetas, gyvenimo pamoka, kurias as ju mokiau, zodziu dariau viska ir darysiu, kad uzaugusios jos butu doros pilietes.
uz menesio mano sunelio krikstynos, bet kazkodel netikiu, kad krikstotevai taip atsiduos mano sunui, kaip as savo krikstodukrom. net nezinau, kokias funkcijas jie atliks mano sunaus gyvenime, seip tai noreciau kad jie rodytu jam tik gera pavyzdi ir retkarciais aplankytu, o krikstomama, kad jeigu man kas nors atsitiktu, globotu mano vaikeli, isaukletu ji ir vestu doros keliu.
Atsakyti