Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip Makalius po Tunisą klaidžiojo

Beje, ta oaze,kurios pavadinima uzmirsau, vadinasi Tamerza smile.gif
Atsakyti
Net uzmirsau,kur pasakot baigiau g.gif Aha.......tai pristatem visi savo dzipu komandas ir vaziavom toliau - i miesta pavadinimu...o tu velniau....pamirsau kaip vadinas doh.gif Man rodos, KAIRUANAS, nes zemelapyj sita miesta pasizymejau g.gif Na bet ne esme irnesakyk.gif Tai vat tame miestelyj ivyko pirmosios musu derybos su pardavejais!!!!! Dabar kai pagalvoju tai...man rodos vis delto arabai mus apgavo kaip paskutinius liurbius doh.gif Buvo taip, kad atvaziavom i ta miesteli ir apziurejom tokia "Tunisieciu Meka" nuo kilimu parduotuves stogo...o tada uz tai,kad nuo stogo galejom apzvelgt panorama, turejom atkentet kilimu reklama biggrin.gif bet buvo idomu - papasakojo apie kilimu gaminima ir taip toliau...na ir zinoma verte pirkt doh.gif Bet nepirkom irnesakyk.gif
Atsakyti
Po tos apzvalgos nuo stogo, nuejom i parduotuve suvenyru. Be kainu doh.gif Ten pamatem labai grazu antpirsti - galvojom mociutei padovanosim, lauktuviu parvesim,kadangi ji siuveja dirba... Klausiam, kiek gi tas antpirstis kainuoja. Sako,sitas melynas 5 dinarai irnesakyk.gif O mes kaip tik to melyno ir norejom biggrin.gif bet poto tas pardavejas: O raudonas pigesnis - kaip jum,tai 4 dinarai.... Imkit raudona, jis labai grazus wacko.gif O MES MELYNO NORIM mad.gif Tai,sako, 5 dinarai melynas. Ir taskas. Nu taip, uz antpirsti 11 litu wacko.gif O tas arabas rekia: Handmade, handmade, pokupajte, pokupajte mad.gif Nou,sakom, nieko nebus - 2 dinarus duosim irnesakyk.gif Pardavejas jau isvis vos ne iki asaru: Kaip jus galit taip nuvertint mano ranku darba verysad.gif Gerai, parduosiu sita uz 4 dinarus verysad.gif Ir busiu labai isizeides verysad.gif Mes sakom: Tu cia savo liudno snukucio nerodyk, zinom mes ta tavo Handmade mad.gif 2 dinarai ir taskas mad.gif
Papildyta:
Tai tas arabas nuejo tipo pasitart su draugu lotuliukas.gif Del vargso antpirscio sitiek deretis ir gincytis kad uz 4 lt parduotu doh.gif Ateina tas pardavejas su draugu, tipo jie pasitare ir nusprende, kad 3 dinarai ir Bislema (viso gero). Nu,galvojam, gal rimtai jis tiek vertas g.gif gal rimtai handmade g.gif o ir grazus, tai sumokejom mes tuos vargsus 3 dinarus uz antpirsti...tegu sau turi tuos pinigur arabai apgavikai mad.gif Uzbegsiu ivykiams uz akiu - kai gryzom is ekskursijos ir nuejom i medina, toki pati antpirsti Fixed Price (fiksuotu kainu) parduotuvej radom uz maziau nei dinara verysad.gif Taip kad vat, vienintelis kartas, kaip mus siaip taip siektiek isdure mad.gif Poto jau apdairesni ir gudresni buvom, bet apie tai veliau.... smile.gif
Papildyta:
Vos spejom nupirkt "nusidereta" suvenyra mociutei, kai gide jau pasauke atgal i autobusa,kadangi jau turim vaziuot, nes kitos grupes jau seniai savo viesbuciuose (musu gide siektiek panuolaidziavo mums ir ryte ilgiau pamiegojom bei visose lankytinose vietose ilgiau badziojomes,nes vairuotojas neskubejo ir leido gryzt kada norim smile.gif ) tai gryzom namo (i viesbuti biggrin.gif ) tiesiai ant vakarienes - astunta vakare. Pilni ispudziu, pilni nuotrauku bei suvenyru begom vakarieniaut, maudytis ir miegot irnesakyk.gif ANTRA EKSKURSIJOS DIENA BAIGESI, TUO PACIU BAIGESI IR KETVIRTOJI ATOSTOGU TUNISE DIENA 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 13 vasario 2007 - 18:26
mums teko daug derėtis ten, tai greit atidirbom tokią "techniką" su vyru. Iš pradžių svarbiausia neparodyti itin didelio susidomėjimo tuo daiktu, kad tau mirtinai jo reikia, nors ir labai rūpi, po to kai prasideda derybos, skeli kainą dar daugiau nei per pusę, net žymiai daugiau (tik tai negalioja smulkmenoms ir niekučiams, kurie ir taip kainuoja labai nedaug). Po ilgų derybų aš apsisukdavau pasakius vyrui, kad žinai, man jau atsibodo ir aš to daikto nebenoriu - ir šiaušiu sau pro duris. O vyras stovi prie arabo, rankom skėsčioja maždaug "ak tos moterys! pačios nežino ko nori" ir eina man iš paskos atsisveikinęs. Tada arabas būtinai atsiveja mus į lauką ir atiduoda man tą prekę už tą kainą su kuria iš pradžių nesutiko nė už ką ar dar mažesnę. Pvz. už dailų kilimuką iš pradžių prašė mūsų pinigais 600 lt. blink.gif po ilgų derybų ir spektaklių su išėjimu iš parduotuvės nusipirkom jį už 60 lt. tongue.gif net neabejoju, kad vis tiek galėjom permokėti, bet palyginus us 600 lt. 60 lt jau atrodė juokinga biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ingutei @ 2007 02 14, 10:44)
o dabar klausimas Ajuni. Papasakokit apie ta derybu cinkeli. kaip ten su tais arabais ir visias kitais reikia deretis? smile.gif
Buciau dekinga smile.gif


Pritariu Aurėjai, tokius spektaklius ir mes rengdavom biggrin.gif O ką daryti, negi brangiai mokėsi, o be to, patys arabai nevertina žmonių, kurie nesidera... Taip kad apsišarvuokit kantrybe, žiūrėkit į tai kaip į linksmą spektaklį bigsmile.gif ir neimkit į galvą, kai arabai šaukiasi alacho, graudina istorijom apie savo vaikus, kurie būtinai liks be vakarienės, jei nenupirksi šito puikaus nepakartojamo puodelio-pakabučio-kilimo-kvepalų-aliejaus už jo siūlomą puikią kainą lotuliukas.gif Beje, kartais rodydavom atvirkštinį spektaklį - griežtas vyras žygiuoja pro duris su pinigine, o vargšė žmonelė taip nori nusipirkti kokį žiedelį ax.gif Rezultatas tas pats - paslaugus pardavėjas vejasi iš paskos, ir kaina dar žemėja...
Jeigu eina derėtis vienos merginos, be "griežtų" vyrų, galima ir dar kitokią taktiką naudoti mirksiukas.gif Žodžiu, žiūrėkit kaip į vietinę atrakciją tongue.gif Sėkmės.. mirksiukas.gif
Atsakyti
O mes sakydavome, kad jau vakar panasu daikta pirkom ir tipo paklausem kainos tik del smalsumo biggrin.gif Jie is karto klausdavo uz kiek ax.gif o mes tada kaina nerealiai maza pasakydavom tongue.gif tada jie uz panasia kaina irgi siulydavo isigyti dar viena toki daikta ......

Kaip jau merginos sake, svarbu neparodyti, kad tau to daikto labai reikia ir jis tave labai domina tongue.gif

Beja, man tai patikdavo tie ju spektakliai tongue.gif iki soties prisijuokdavome lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti

Marhaba!!! Kif al-ahal? Kif al-saha? Ana min Lituania. Aunni. O, stupido turisto hihihi.gif Manau supratot,ka as cia pasakiau biggrin.gif Nesupratot? Knieti suzinot? Tai vat, isverciu: Labas!!! Kaip reikalai? Kaip sveikata? As is Lietuvos. Padekite man lotuliukas.gif Ooo...prakeikti turistai lotuliukas.gif NU CIA BISKY NE I TEMA, bet butent taip prasidejo Penktoji diena - per anksti atsikeliau (kai dar pusryciu nebuvo), tai sugalvojau pasimokyt Tunisieciu kalbos blush2.gif Jus galvokit ka norit, bet is ipratimo ryte atsikeliau ir atsidengiau uzuolaida paziuret koks oras wacko.gif Pasirodo, kaip ir visada, sviecia saule ir ne debeselio danguj...zydram zydram danguj hihihi.gif
Atsakyti
Recepsionistas tapo nebepakenciamas mad.gif Taigi, siandien sprukom pro duris i lauka net neatsigrezdami atgal biggrin.gif Myliu Tunisa. Myliu todel,kad atidarius viesbucio duris i isore dvelktelejo tokio neapsakomo karscio banga, saule taip svilstelejo man galva, kad akyse zvaigzdutes pasirode wacko.gif Bet taip buvo tik pirmas 5 minutes - po to supratom, kad visgi ne Lietuvoj ir juo labiau ne Palangoj esam blush2.gif
Atsakyti
Taip,paskutines 3 poilsio Tunise dienas skyrem vaiksciojimui po miesta bei "baldelinimui" pliaze - kitu ekskursiju imti nesinorejo, kadangi beveik viska aplankem Saharos keliones metu yu.gif Ir net nezinau,ka jum dabar is sios dienos papasakot,nes mes tik gulinejom pliaze, maudemes,vel gulinejom ir vel maudemes blush2.gif Kaip sakant, diena be veiksmo buvo unsure.gif Aaaaaaaa!!! Prisiminiau gi - visa kelione nesiojau savo megstamiausia kepuraite su diiideliu kanapes zenklu priekyje blush-anim-cl.gif Gal ir nelabai tinka tai rasyt SuperMamoj, bet ten del sios kepures buvau toks populiarus tarp turistu ir vietiniu hihihi.gif Visi tik sveikinasi,rekia - Marihuana boy, -My friend, -You are the best, -I have marihuana too lotuliukas.gif Vienu zodziu,liuna man nebuvo hihihi.gif

O vat tai tau,vakarop supratom, kad po nesekmingu Suso senamiescio paiesku nuleisti ranku neverta doh.gif Dar antra diena Suse, gave zemelapius (prisipazinsiu,uzmirsau jums apie tai papasakoti blush2.gif ) bandem ieskoti medinos - senamiescio, apjuosto siena. Paieskos buvo gana nesekmingos,kadangi visai ne i ta puse nugrybavom, o i kazkokius neaiskios prigimties neturistinius rajonus verysad.gif

Nu bet dabar tvirtai nusprendem eiti ir surasti Medina biggrin.gif susiruosem,pasiemem fotoaparata ir patraukem laimes bandyt. Laime pas mus atejo, ir pamate Medinos siena, dziugavom iki isgriuvimo hihihi.gif O medina jau uzsidarinejo, nes jiem matyt atejo laikas melstis g.gif na bet neesme...svarbu kad radom irnesakyk.gif ...o tada tai prasidejo ....
Atsakyti
Che che, cia kaip mexikietiskam seriale - pacioj kulminacijoj parasau, kad... TESINYS PO REKLAMOS 4u.gif

REKLAMA BAIGESI ax.gif Pamatem dar dirbanti skvera ir nuejom pasidairyt... O ten...mus uzpuole 5 arabai.... Pripuole, ir kad siulo...kas apyranke,kas kaljana, kas prieskoniu, kas arbatos, o kas tetos Mobile Phone Numberio praso, nu siaubas doh.gif Susigundziau kaljanu - toks grazus, matosi, kad tikras (tunisieciai megsta netikrus pardavinet, tiesiog dekorecijas, ir tai labai lengva atskirt - pagrindinej kaljano dalyj tiesiog nera kur slangeles ikist hihihi.gif "Gudrus" tie arabai hihihi.gif ). Klausiu,kiek kainuoja g.gif Sako, dziast fo ju, mai frend, onli 22 dinars (46 lt) irnesakyk.gif NU, galvoju, ISPROTEJO VAIKINAS mad.gif Nusprendziau pamegint pasideret, pasimokyt kaina numusinet,kad rytoj jau buciau bisky patyres ax.gif Sakau, 8 dinarai. Ir nedaugiau unsure.gif Tas pardavejas kaip pradejo juoktis - tipo cia durna kaina sakau mad.gif Visai nedurna, galvoju, uz vidutinio dydzio kaljana tikrai daugiau moket nesiruosiu schmoll.gif

Na tai taip derejomes, derejomes ir kai jo galutine kaina buvo 11 dinaru, man atsibodo stovet ir isejom is tos jo sumautos parduotuveles irnesakyk.gif O tas vejasi mane, sako - okei okei, 8 dinarai, mai frend... Bet as jau apsigalvojau ir nusprendziau kad siandien nepirksiu kaljano tongue.gif tai tas arabas taip ipyko wacko.gif Sako mokek 7 dinarus, bet bent jau pirk mad.gif Nepirksiu irnesakyk.gif PIRK!!!!!!!! Nepirksiu sakau mad.gif Ir isejom atgal i viesbuti... Nusprendem, kad apsipirksim veliau smile.gif O beeinant link viesbucio, uz musu kazkoks vyras pradejo lietuviskai rekti...
Atsakyti
QUOTE(Mildute @ 2007 02 15, 13:21)
Bet man tai gaila, kad už 7 nepirkai kaljano tongue.gif tikrai apsimokėjo, nesigailėjai?

O mums gidas net patare nepirkti, nes Tunise jie buna kiauri doh.gif
Vieni musiskiai nusipirkom, aisku pries tai negirdejo gido perspejimo nepirkti...... bande uzsitaisyti ta kaljana viesbutyje ir paaiskejo kad jis kiauras doh.gif doh.gif doh.gif
Gali uz tuos kelis dinarus tik suvenyra isitaisyti, nuo kurio teks dulkes sluostyti.....
Atsakyti
QUOTE(PAME @ 2007 02 15, 14:27)
o tai aciu Dievui... oi ne, tau!  biggrin.gif Tai kiek jau kartu buvai uzkures?  g.gif  g.gif  bigsmile.gif
O mokytojai irgi zmones  mirksiukas.gif

Apie kaljano uzkurimus ir visus kitus dalykus patylesim ax.gif Bet galiu patikint,kad jis veikia wink.gif ir dar kaip! biggrin.gif
Atsakyti