Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip Makalius po Tunisą klaidžiojo

Taigi taigi unsure.gif ankstų rytą keltis schmoll.gif per atostogas schmoll.gif labai sunku schmoll.gif ypač, kai reikia keltis 5 valandą, nes jau 6 reikia supėt pusryčiaut, o 6:20 jau sėdėt "Ribat tours" autobuse bei mėgautis pravažiuojamais vaizdais cool.gif Būtent tai teko patirt keliaujant į Saharą - važiavom visą dieną sustodami įdomiose lankytinose vietose. Apie devintą ryto pasiekėme amfiteatrą, esantį El Jem mieste (jei ką susipainiosiu, tai pataisykit, kadangi informacijos pilna galva mega_shok.gif ). Štai tas amfiteatras:
user posted image
Buvo labai smagu ten vaikščiot, kadangi buvom vieni pirmųjų turistų tam amfiteatre ax.gif Pasivaikščiojom, pasifotografavom, prisiklausėm vietinės faunos prekybininkų įkalbinėjimų (jiems teko nusivilt - nieko nepirkom irnesakyk.gif ) ir patraukėm autobuso link, kadangi turėjom vykt į kitus objektus g.gif Ne, nu dabar tai tikrai galvoju, kad temą kitaip pavadint reikėjo doh.gif Neradom mes to autobuso lotuliukas.gif klaidžiojam po visą teritoriją ir niekaip nesuprantam, kodėl ten gal pusšimtis autobusų, ir visi Ribat tours wacko.gif gerai, kad ne mum vieniem taip blogai - kiti lietuviai irgi ieško pasimetę hah.gif prisijungėm prie jų, ir tik po ilgų klajojimų, atpažinę autobuso vairuotoją, suradom sąvąjį assa.gif tad pajudėjom link kalnų.... Matmatos.

Pakeliui sustoję papietauti GABES MIESTE, vis kalnų takeliais vilkomės link kelionės tikslo bei nakvynės vietos - Saharos ( wub.gif ) Štai kokie vaizdai lydėjo visą kelią:
user posted image
Pavakary pasiekėme Matmatos regioną - mėnulio paviršių primenančią vietovę (sapnavau sapnavau, kad mėnulyje buvau, tai ir paviršių pamačiau hihihi.gif ). Buvo žiauriaiiiiiii karšta, pavėsyj 48 laipsnius rodė karsta.gif bet buvo vistiek puiku, nes taip gražu aplinkui ploja.gif
user posted image
Papildyta:
Šiam kartui užteks 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 06 vasario 2007 - 23:20
Aha, tai baigiau ties atvykimu i Matmatos regiona. Taip, atvykom i ta Matmata, kurioj isivariau baime lipt i lauka is autobuso doh.gif kadangi isoreje buvo taaaaaip karsta, kad tiesiog siaubas. Bet vaizdai, kaip ir daugelis takart sake, atperka viska ax.gif Beje! Persiprasau uz neteisinga informacijos pateikima,kadangi anksciau minetasis mano pasakojime AMFITEATRAS is tiesu vadinamas Koliziejum (na,cia as taip perskaiciau Novaturo kataloge hihihi.gif ). Ir jei dar ka neteisingai pasakysiu,tai pataisykit 4u.gif Gryztu prie pasakojimo. Sustoje apzvalgos aikstelese pasifotografavom (ziurekit jau anksciau ikeltas foto) ir lekem atgal i vedinama ir vesu autobusa thumbup.gif Nesvarbu, kad ten kas antras autobusas "Ribat tours". Nesvarbu, kad eilini karta prie gausiai lankomu objektu pasimetam ir nerandam savojo transportvezio irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 07 vasario 2007 - 18:02
Tai va, toj pacioj Matmatoj aplankem berberu gyvenviete. Cia tai, zinokit, reikia ta dalyka pamatyt - zodziais neapipasakosiu. Sustojam vidury lauku ir mazo kalnelho papedej baltos durys i urva veda. Einam mes i ta urva. O jame, isivaizduojat,sedi bobute Fatima ir kviecia uzeit vidun apziuret jos "teritorija". Ta jos teritorija - tai zemeje iskasti 4 kambariai, kuriuose pakankamai vesu ir bent jau imanoma gyvent hihihi.gif Taip pat tokiuose kambariuose lengviau nepakeliama senam zmogui karsti istvert.. Nebutinai, galvoju, senam zmogui - man, pvz, irgi labai sunku ir silpna stovet buvo atviram lauke, o va jau bobutes Fatimos iskastose duobese zymiai geriau irnesakyk.gif
Papildyta:
Kaip sake vienas vaikas is musu grupes, "Gerai bobute rausia!" hihihi.gif Vos neapsisiusiojom is juoko,kai taip grubiai ir ganetinai garsiai issireiske mazylis hihihi.gif Gide VITA,su kuria ir vaziavom i kelione, sake, kad tokie zmones kaip Bobute Fatima isgyvena tik turistu deka,kadangi parduotuviu cia ne su ziburiu nerasi.... Va tokie pasikaitine ir nudege plynam lauke bestovedami gryzom i autobusa, kuqis jau zadejo nuvezt mus i viesbuti Duzo (Douz) mieste. Vaziavau vaziavau ir jau svajojau,kaip as tam viesbuty gulesiu, kaip ilsesiuos baseine,o autobusas kaip nestojo taip nesptojo verysad.gif Klausiu, ar toli liko. Sako, dar toli verysad.gif O as gi i baseina noriu verysad.gif O dar toli verysad.gif Taip susinervinau sad.gif nes kazkoks durnumas uzejo, kad vaziuot pabodo biggrin.gif emiau ir....uzmigau.
Papildyta:
Pazadino GIDE (didziausi jai linkejimai 4u.gif ). Sako,ar norit siandien vakare kupranugariais pajodinet. Nu,sakom norim. Tada vel sako: Ar norit ryt su dzipais i oazes vaziuot. Nu mes ir vel sakom,kad norim - kur cia nenoresi hihihi.gif Tai,sako, po 50 dinaru (~100lt) is jusu mad.gif Jop tararai, galvoju, gi jau 140 sumokejom uz viska mad.gif "Tai tie 140 tik uz kelione, nakvyne bei maitinima irnesakyk.gif " Nu ka jau padarysi, su kupranugariais gi norim palakstyt....teko atsisveikint su 100 dinaru cry.gif Vargsai dinarai verysad.gif
Papildyta:
Stai taip linksmai bevaziuojant atvykom i Douz miesteli - vartus i Sahara smile.gif liezuvis nesivercia pasakyt, kad ten miestelis - teisingiau butu PORA NAMU ir VIESBUTIS hihihi.gif Atveze, pagaliau mus atveze i poilsio vieta bis.gif: O viesbucio didumas! Tikrai labai fainas, pavadinimu "Touareg". Jei kam rupi, tai gyvenom 213 kambary biggrin.gif vaizdas pro balkona pasakiskas - diiiiidelis baseinas ir ranka pasiekiami figmedziai unsure.gif Prie pat balkono kabejo keke figu. As tik Shmaukst ir paragavau viena...kol nesusiraukiau ir neisspjoviau. Zalios dar rupuzes mad.gif (ir kaip as anksciau nepastebejau hihihi.gif ) Greitai daiktus pasidejom ir i baseina isskubejom... O ten jau visi lietuviai mirko biggrin.gif kurgi nemirksi, kai taip karsta lauke irnesakyk.gif
Papildyta:
Mirkom ir mes tam baseine tol,kol neatsitiko vienas keistas dalykas, kuriam as iki siol esu labai dekingas hihihi.gif Isivaizduokit vaizdeli: Stovi toks storas storas ir gerai pakales "Naujasis rusas" prie baseino. Stovi ,stovi. Ziuri i vandeni. Ikisa rankas i kisenes ir istraukia saujas doleriu. Numeta ant grindu, tipo "Ei, atneskit gert hihihi.gif " atbega gelbetojas, surenka visus vargsiukus doleriukus, nukritusius ant zemes, ir pasako, kad gert jam jau siandien pakaks. Tas atseit susiparina, kad gyvenimas be alkoholio nemielas, pasispiria nuo krasto is Shlept i baseina visu ugiu hihihi.gif
Atsakyti
O dabar gryzkim prie manes: As visa si "Naujojo ruso teatra" stebejau budamas baseine prie pat to prakeikto alkoholiko tol, kol jis nenusoko i vandeni. Nes tada, o svenciausias Alache, stipri srove bei didele banga kartu su tuo rusu parbloske mane tiesiai ant baseino dugno mad.gif !!! O plaukt tai as nemoku doh.gif Taigi,guledamas baseino dugne jau spejau su artimaisiais atsisveikint ir tik tada pradejau bandyt kapanotis is dugno doh.gif issikapanojau....nes stebuklingu budu pradejau plaukt smile.gif na taip, tiesiog Atsispyriau ir isplaukiau i virsu, tada dar pasiyriau ir atsiduriau prie saugios vietos - baseino tureklu hihihi.gif Stai butent ta diena ismokau plaukt, ir kaip bebutu keista,esu dekingas tam rusui, kuris vos manes nepaskandino bis.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 07 vasario 2007 - 19:46
lotuliukas.gif reikėjo jam už tai pastatyt bokalą drinks_cheers.gif

O mes atvykę į Douz'ą (vartus į sacharą) buvom apsistoję labai puikiam viešbuty "Sunpalm" wub.gif
Atsakyti
Taip taip...baigiau kai plaukt ismokau. Tai vat, per toki nuostabu ir "siektiek su nuotykiais" pasiplaukiojima baseine atejo musu gide ir visiem lietuviam (o visi jie tam baseine murkdesi, absoliuciai visi hihihi.gif ) pranese, kad jau pamazu ruostumemes is jo lyst, nes netrukus vyksim kupranugariais saules palydet unsure.gif Po penkiolikos minuciu jau buvom viesbucio foje ,kur issinuomojom "Saharos rubus" - toki arabiska apsiausta ir galvos dangala - nezinau kaip jie vadinasi irnesakyk.gif Nuomojomes tam, kad nuo smelio apsisaugotume,bet gavosi puiki atrakcija su tais rubais pasifotkint ir pasimaivyt biggrin.gif maivemes mes pries tuos veidrodzius, o vietiniai darbuotojai arabai taip rimtai ziurejo i mus,tipo mes durniai mad.gif Sugedino mane ir nustojau maivytis tada jau mad.gif
Papildyta:
Po kurio laiko jau sedejom savo autobuse, kuriuo riedejom per visa Tunisa istisa diena, ir artejnm prie dykumos smile.gif kai pasiekem kupranugarius (ju ten ojojoj kiek daug buvo doh.gif ), gide paaiskino kaip ant ju reikia lipt ir kaip nulipt bei ko nedaryt bunant ant kupranugario..ir man jau noras praejo ant to gyvuno lipt, nes taip issigandau, jog galiu nukrist (nes pati gide vos nenukrito belipdama), kad vaje vaje doh.gif Bet ta baime dingo tada,kai vadeliotojas pagriebe mane ir nutempe sestis ant jo hihihi.gif Atsisedau. Pakilau. Ir nieko blogo nenutiko irnesakyk.gif Gretimoj kupranugariu eilej salia manes atsisedo mano teta ir kadangi buvom salia,tai galejom viens kita fotografuot smile.gif labiausiai tai patiko tada, kai vadeliotojas atidave man i rankas virve, kuria mano kupranugari laike,kad nepabegtu hihihi.gif Ta pati ir mano tetai dave. Sedim ir nesuprantam,ka daryt su tom virvem, ir jau issigandau , kad kai leks kurnors kupranugaris i dykumos vidu,tai niekas nepagaus, o as juk jo stabdyt nemoku hihihi.gif Bet kupranugariai ejo ramiai ir jokiu nesklandumu nebuvo, taip kad ypatingu nuotykiu nesulaukiau (o gaila doh.gif ) ...
Papildyta:
Saule jau pradejo leistis ir kupranugariu vilkstine sustojo. Stebejom saulelydi dykumoj ir fotografavomes. Prileke vienas vietinis ir dalina visiem "Coca-cola", for free, for free tipo mad.gif Mes gi nedurniai mad.gif Neimam mes tu kokakolu nesveiku irnesakyk.gif Ir poto matom, kaip is zmoniu, ta kokakola isgerusiu,jau tas dundukas 10dinaru (~22 lt) praso mad.gif Dauzyt tokius reikia "prekeivius" .... Baigem fotografuotis ir kupranugariais gryzom atgal i viesbuti vakarieniaut :valgau: Veliau, savaitgali, imesiu nuotraukas, kurios iliuostruos visa sita pasakojima,nes dabar neturiu galimybes ju cia idet smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dovis @ 2007 02 08, 18:45)
O kazin kaip su 7 met vaiku ar realu ta ekskursija i dykuma?


iš tiesų tai labai nuo vaiko būdo ir temperatmento priklauso. Jei nenuorama nenusėdi vietoj ir nuolat reikia veiksmo, bus sunku, nes per keletą dienų apkeliauji milžinišką Tuniso teritoriją ir didžiąją laiko dalį sėdi autobuse, žiūri pro langą. Sustojimai trumpi (pasifotkinti-pavalgyti ) ir vėl važiuoji važiuoji važiuoji. Kupranugariais Sacharoj galiausiai pakeliauji tik kokį pusvalandį-valandą (priklausomai nuo programos). Ilgesnis pasivaikščiojimas laukia kanjone, oazėje. Kai kuriems vaikams gali būti sunku. Nors kai mes važiavom, buvo ir šeimų su tokio amžiaus, gal kiek didesniais vaikais.

Ne visiems ir suaugusiems būna lengva. Mes važiavom su latviais (pusė autobuso buvo latviukų, pusė lietuvių). Tai viena latvė pakeliui net ligoninėj atsidūrė. Skrandis taip suspazmavo, kad ji visa gulėjo nei gyva nei mirus prakaito išpilta perbalus ir visas autobusas dėl jos turėjo laukti, kol bus suteikta med. pagalba, todėl programą teko koreguot, vėlavome atvažiuot prie Chott El Djerid druskų ežero ir t.t. Gal jai maistas labai netiko toj kelionėj.
Atsakyti
QUOTE(Makalius @ 2007 02 08, 19:36)
Saule jau pradejo leistis ir kupranugariu vilkstine sustojo. Stebejom saulelydi dykumoj ir fotografavomes. Prileke vienas vietinis ir dalina visiem "Coca-cola", for free, for free tipo mad.gif Mes gi nedurniai mad.gif Neimam mes tu kokakolu nesveiku irnesakyk.gif Ir poto matom, kaip is zmoniu, ta kokakola isgerusiu,jau tas dundukas  10dinaru (~22 lt) praso mad.gif Dauzyt tokius reikia "prekeivius" .... Baigem fotografuotis ir kupranugariais gryzom atgal i viesbuti vakarieniaut essen.gif

Vakarienė buvo tikrai skani, bei buvo didelis pasirinkimas, tačiau man labiau patiko valgytmūsų Suso viešbutyj, kadangi ten ir žmonių mažiau, ir ramiau, ir kažkaip mieliau ax.gif
Po vakarienės aš dar tokią kvaioą mintį pakišau tetai - nueit ir paplaukiot baseine (juk išmokau plaukt, tai kodėl gi nepasinaudojus proga gossip.gif ), teta buvo labai prieš, sakė, tik eis pasėdėt ten, o aš galėsiu paplaukiot. Bet kai nuėjom prie baseino, tai taip gražiai jis buvo apšviestas ir nemažai žmonių jame buvo ramiai beplaukiojančių, tai į baseiną įlyst susigundė ir mano teta blush-anim-cl.gif: laaabai smagu buvo plaukiot ten jau sutemus, nu tikrai fantastika thumbup.gif po to dar pagulėjom ant gultų bežiūrėdami į žvaigždėtą dangų ir kai jau vos neužmigom, tai tada jau sugalvojom eit atgal į kambarį happy.gif TAIP GRAŽIAI IR RAMIAI BAIGĖSI TREČIOJI DIENA TUNISE egypt.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 10 vasario 2007 - 14:54
O dabar įdėsiu nuotraukas su vaizdais, kuriuos jau aprašiau ax.gif
Berberų gyvenvietė (čia ta bobutė Fatima gyvena bigsmile.gif )
user posted image
Matmata smile.gif
user posted image
Viešbutis Douz mieste (prie saharos)
user posted image
Miestelis, kuriame pietavom (nelabai toks jau ir turistinis lotuliukas.gif )
user posted image
Pravažiuojami vaizdai mirksiukas.gif
user posted image
Kupranugarių safario vaizdai:
user posted image

Čia aš....apsimutūriavęs išnuomotais rūbais egypt.gif

user posted image
Dykumų rožės - štai kaip jos atrodo unsure.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 10 vasario 2007 - 15:18
Dar pora vaizdų wub.gif
user posted image
Čia tai išvis 4u.gif myliu šitą nuotrauką....
user posted image
Tik tūkstantukas dinarų, ir kupranugaris jūsų rolleyes.gif
user posted image
Papildyta:
Dar šiektiek Matmatos:
Kažkoks bernas pasimaišė, vaizdą sugadino unsure.gif
user posted image

user posted image

user posted image


Argi negražu rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Papildyta:
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 10 vasario 2007 - 15:59
user posted image

user posted image
Papildyta:
Baltas kupranugaris, labai išskirtinis rolleyes.gif
user posted image
Atsakyti
Kaip užkniso....rašiau rašiau, išmetė erorra ir dingo viskas verysad.gif nerašysiu dabar, ryt gal...... arba vakare šiandien...nes taip abydna jad dingo viskas schmoll.gif ir foto g.gif
Papildyta:
Na čia kolkas ne į temą, bet štai lėktuvas, kuriuo skridom į Tunisą ir iš jo biggrin.gif
user posted image
Papildyta:
Ir beje.....labai prašau, kad tie, kurie perskaitot pasakojimą, parašytumėt atsiliepimą apie jį....nesvarbu, geras jis ar blogas...man jūsų nuomonę žinot knieti ax.gif
Atsakyti