Įkraunama...
Įkraunama...

igaliojimas

ar galesiu as tvarkyti vyro reikalus .jei jis man parasys igaliojima?igaliojimas bus anglu kalba.
Atsakyti
įgaliojimas turi būti patvirtintas notaro.
Atsakyti
o ar tiks jei cia airijoje bus notaro patvirtinta?
Atsakyti
šito negaliu pasakyti. galiu paklausinėt kolegų, gal kas žinos.
Atsakyti
butu labai gerai jei paklaustum.nes siaip pas mus brangu igaliojima parasyt ir patvirtint.tai jei netiks betreikalo pinigus sumokesiu.
Atsakyti
pasidomėjau, reikia tvirtint pas notarą Airijoj. o tada dokumentas turi būti patvirtintas Hagos konvencijoje nurodyta pažyma "Apostille". Pažyma "Apostille" dokumentas tvirtinamas valstybėje, išdavusioje šį dokumentą. Pažymą "Apostille" išduoda tos valstybės paskirta atitinkama valdžios įstaiga. Daugumoje valstybių pažymą "Apostille" išduoda užsienio reikalų ministerijos. Dokumentas, patvirtintas "Apostille", Lietuvoje priimamas be jokio kito patvirtinimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hobo: 16 lapkričio 2004 - 10:11
Dar vienas variantas - įgaliojimą patvirtinti pas Lietuvos konsulą Airijoje. Prilyginamas notariniams ir gali būti pigiau, nei airių notaro paslaugos. Bet viena smulkmena - toks įgaliojimas netiks, jei norėsit daryti kažką su nekilnojamuoju turtu, esančiu Lietuvoje (konsulai tokių įgaliojimų negali tvirtinti). Tada vis vien reikes notarinio įgaliojimo tvirtinimo.
Atsakyti
ba-jo, gal esi susidūrus su siuntimu iš Lietuvos? gal žinai, ką daryt su teismo sprendimu, kuris priimtas Lietuvoje Danijos piliečio atžvilgiu?(tėvystės nustatymas) aš manau, kad reikėtų kreiptis į konsulinį departamentą (URM), kad legalizuotų, o po to siųst Danijos URM. o gal yra koks paprastesnis būdas?
Atsakyti
QUOTE (hobo @ 2004 11 16, 11:16)
ba-jo, gal esi susidūrus su siuntimu iš Lietuvos? gal žinai, ką daryt su teismo sprendimu, kuris priimtas Lietuvoje Danijos piliečio atžvilgiu?(tėvystės nustatymas) aš manau, kad reikėtų kreiptis į konsulinį departamentą (URM), kad legalizuotų, o po to siųst Danijos URM. o gal yra koks paprastesnis būdas?

Praktiškai susidūręs nebuvau smile.gif Teoriškai - jei nėra kokių tai tarptautinių dokumentų (pvz. dėl arbitražų sprendimų yra tokia Niu Jorko konvencija, dėl teismų - bent aš veikiančios Lietuvoj nežinau, bet tai nereiškia, kad nėra, be to Danija - EU narė, gal yra kokia tai bendra EU veikianti tvarka, nors irgi neteko apie tokią girdėt), tai užseinio teismų sprendimų vykdymą Danijoje reglamentuoja Danijos įstatymai, gali bandyt gaut kokią nors info Danijos ambasadoj, kartais padeda, jei ne, lieka kreiptis į asmenis, išmanančius Danijos teisę, gal dar URM ką nors patars.
Atsakyti
o gal gali parekomenduot tokį asmenį, išmanantį Danijos teisę, nes aš kiek ieškojau Lietuvoj neradau tokių protingų:)
Atsakyti
QUOTE (hobo @ 2004 11 16, 12:46)
o gal gali parekomenduot tokį asmenį, išmanantį Danijos teisę, nes aš kiek ieškojau Lietuvoj neradau tokių protingų:)

Lietuvoj vargu bau rasi. Nebent pas advokatus, kurie bendradarbiauja su kokiais danais ir kuriem sumokėsit dvigubą komisinį (ir danam, ir lietuviam). Kartais padeda toks paprastas dalykas - pabandyt parašys meilą kokiai danų advokatų kontorai, paprašant bendros informacijos. Paprastai rimtesnės kontoros turi visokius "doing business in...) ir pan., gal ką turės ir apie užsienio teismų sprendimų vykdymą ar bent parašys bendrus bruožus, tai galėsi kažką graibyti. Nes vien su legalizuotų dokumentų siuntimu tikriausiai neprasisuksi smile.gif Beje, dar pasiskaitinėk čia:

EU dokumentai dėl teisinės pagalbos ir pan.


Pasirodo, dėl EU visa eilė dokumentų yra. Nors, kiek taip permečiau, tai kaip tik Danijai padaryta išimtis: Kaip suprantu, čia dokumentas, reglamentuojantis "cross border" sprendimų vykdymą

Tai reiktų geriau įsigilinti, kodėl tai Danijai išimtis (gal jau atsisakiusi?) ir pan.

Atsakyti
žinau visą šitą. danai kietai nieko neįsileidžia, bet čia auksinė byla, jei pabaigt iki galo.... esmė, kad yra net dnr tyrimai atlikti ir Danijos teismas bendradarbiavo kazkiek. bet kai beliko tik vykdymas, tai niekur nebegaliu prastumt.....išsiaiškinau per ambasada, kad ten yra kazkokie administraciniai organai vykdantys tokių bylų priežiūrą ir kokiam pareigūnui priklauso konkreti ši byla. išsiunčiau viską prieš pusę metų ir rezultatų jokių. net nesiteikė pranešt, kad nepriimė dokumentų.
Atsakyti