Įkraunama...
Įkraunama...

Ką kviesti būti krikštatėviais?

QUOTE(dukvadratu @ 2009 05 18, 11:53)
negali, nes atimam laimė ar kažkas bus blogai vienam iš vaikučių


o as va kokia info radau ax.gif

Prietaras, jog besilaukianti moteris negali būti krikštamotė yra visiška kvailystė. Ji visada gali būti krikšto mama, nebent neatitiktų reikalavimų, iškeltų krikšto tėvams

QUOTE(Triesto @ 2009 05 20, 11:35)
O gal mamytes zinot, ar gali antro vaikelio kriksto tevai buti tie patys, kaip ir pirmojo ? Logiskai mastant lyg neturetu buti jokiu keblumu  g.gif


manau tikrai galima mirksiukas.gif mano pvz ne brolio, bet pusbrolio kriksto tevai tie patys. Juk svarbiausi reikalavimai kriksto tevams yra:

Krikšto tėvais gali būti tik katalikai, kurie turi 16 metų, yra priėmę Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus bei gyvena tikėjimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Pandora_: 20 gegužės 2009 - 13:45
QUOTE(ruuldi @ 2009 05 20, 13:43)
labukas, o as patekau i tokia nepavydetina situacija: turejau labai gera drauge, kol ji nesusirado vyro ir neistekejo smile.gif  sad.gif . tai vat mes iki ju pazinties susitarem kad drauge bus musu mergaites kriksto mama, bet kaip minejau po saviskio susiradimo, mes praktiskai nebendraujam, tik koki karta susikambinam, ir as kazkaip nenoriu kad musu mergina turetu tokia "kriksto motina", tik kad butu atliktas formalumas. neisivaizduoju kaip cia viska sutvarkyti, kad visi butu patenkinti ir nesusipyktumem? g.gif


Aš rinkčiausi artimesnius krikšto tėvelius vaikui ta prasme tuos su kuriais bendrauju nuolat, kurie myli mano vaikutį, jei imsit draugę tai kaip supratau iš situacijos, nelabai ji lankys tą jūsų vaikutį, o kam jums reikalinga tik formali krikštamotė? Mergytė nuo to laiminga tikrai nebus ateitį, o draugė papyks ir supras vėliau, juk vistiek praktiškai su ja nebendraujat
Atsakyti
O mes savo vaikučiams radom tik krikšto mamas, o su krikšto tėčiais sunkoka giminėje. O imti pirmą pasitaikiusį, kažkaip nesinori...Kaip manot, ar gali vaiką krikštyti tik vienas krikštatėvis?
Atsakyti
QUOTE(Ausrinka @ 2009 05 21, 08:13)
O mes savo vaikučiams radom tik krikšto mamas, o su krikšto tėčiais sunkoka giminėje. O imti pirmą pasitaikiusį, kažkaip nesinori...Kaip manot, ar gali vaiką krikštyti tik vienas krikštatėvis?


radau tokia info:

Pagal galimybes krikštijamasis turėtų turėti krikšto tėvus, kurie yra pasirenkami arba paties krikštijamojo, arba jo tėvų, arba klebono ar kunigo kuris teiks Krikšto Sakramentą. Be to, krikšto tėvai turi būti tinkami tam ir pasiryžę atlikti savo, kaip krikšto tėvų, pareigas.

Nebūtinai turi būti abu krikšto tėvai. Galima pasirinkti tik krikšto tėvą arba tik krikšto mamą. Tačiau iš principo bent vienas krikštatėvis krikštijant yra privalomas. Jo funkcija - įvesti pakrikštytąjį į bendruomenę.

Vadinasi, gali mirksiukas.gif
Atsakyti
mes pasirinkome mano broli su zmona smile.gif buvo daug svarstytu, sulaukem ir atsisakymu, bet manau vaikas bus laimingas turedamas siuos krikstatevius ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausrinka @ 2009 05 21, 09:13)
O mes savo vaikučiams radom tik krikšto mamas, o su krikšto tėčiais sunkoka giminėje. O imti pirmą pasitaikiusį, kažkaip nesinori...Kaip manot, ar gali vaiką krikštyti tik vienas krikštatėvis?

pas mus taippat su kriksto tevu problema,sunku isrinkt,nes ir nelabai yra is vyriskos puses g.gif
Atsakyti
QUOTE(sssvetacka59 @ 2009 05 06, 17:14)
Mums tai su krikstateviu pasirinkimu buvo sunkoka g.gif Gimine atrodo plati,o paprasyti nera ko.galiausiai mano brolis su drauge krikstyjo.ir ka manot,isvaziavo i uzsieni,issiskyre,tai mano brolis apie savo krikstasuni niekada nesidomi unsure.gif ,o jo buvusi panele bendrauja su manimi,pastoviai domisi kaip jos suneliui sekasi bigsmile.gif .taigi mano nuomone,kad nebutinai reikia rinktis is gimines,nes kazkodel siais laikais draugai yra daug artimesni,ir istikus bedai galetu savo kriksto vaiku pasirupinti daug labiau 4u.gif


Sveiki. Jūsų situacija dar labiau įtikino mane dėl to, kad svarbiausia pasirinkti tinkamą krikšto mamą. Savo dukrytei parinkom mano seserį ir jos draugą. Dėl draugo iš pradžių buvo abejonių, bet... aš labiausiai norėjau, kad krikšto tėvais būtų šeima. Vyras nerimavo, o jei išsiskirs, tai dukrytė nebeturės krikšto tėčio. Nes juk paprastai retas vyras (turiu galvoj be žmonos ar draugės pagalbos) susipranta pasveikinti krikšto vaiką su gimtadieniu, aplankyti ar praleisti laiką kartu doh.gif Mano krikšto tėvai yra šeima. Visada kartu rodydavo dėmesį, atvažiuodavo. Vyro krikšto tėvai yra giminaičiai iš skirtingų šeimų. Kaip atrodo krikšto tėvas, vyras nelabai ir prisimena (tik iš nuotraukų), o su krikšto mama iki pat šiol dažnai susitinka (dažniau nei su mama) biggrin.gif Be to, kūmu visada vadino krikšto mamos vyrą tongue.gif Todėl abu supratom, jei mano sesuo išsiskirs ir krikšto tėtis nenorės matytis, tai jo pareigas perims sesers naujasis vyras ax.gif Nematau čia nieko blogo, nes kaip parodė patirtis, dažnai taip būna mirksiukas.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad visada geriausia imti kazkokius artimus zmones, giminaicius smile.gif taip didesme tikimybe, kad vaikai visada tures kriksto tevus negu kokius draugus imant i juos.
Atsakyti
QUOTE(<jute> @ 2009 06 05, 18:53)
Man atrodo, kad visada geriausia imti kazkokius artimus zmones, giminaicius smile.gif taip didesme tikimybe, kad vaikai visada tures kriksto tevus negu kokius draugus imant i juos.

100 proc. sutinku. Sikart mums taip ir pasiseke, nes jau tiek mano brolis, tiek vyro sese buvo itraukti i kriksto reikaliuka smile.gif O va paskui - tai jau teks draugu ieskotis.
Atsakyti
mes išsirinkome vyro brolį su drauge, o čia visa bėda ir slypi, jie dar ne vedę ir dabar pradedu abejoti pasirinkimu, nes jie sugalvotų išsiskirti, vaikas liktų be krikšto mamos.
Atsakyti
O as tapau savo vyro sesers kriksto mama smile.gif Ji pries vestuves suzinojo kad nekrikstyta, tai paprase manes..Na o krikstatevio nereikejo unsure.gif
O musu antras kleckas dar nekrikstytas, nes irgi neapsisprendziam kas bus kriksto teveliai.Man noretusi kad tai butu zmones, kurie myletu ir lankytu musu maziuka.Dovanos manau nera butinas dalykas, nors musu visuomenej vyrauja toks principas kad reikia apipilti dovanom.. unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(aisstte @ 2009 07 13, 10:37)
mes išsirinkome vyro brolį su drauge, o čia visa bėda ir slypi, jie dar ne vedę ir dabar pradedu abejoti pasirinkimu, nes jie sugalvotų išsiskirti, vaikas liktų be krikšto mamos.


o gal ji lankytu ir myletu jusu klecka?Koks skirtumas kad issiskirtu..svarbu nepamirstu kriksto vaikelio smile.gif
Atsakyti
Nors turiu ir brolių, ir seserų, savo vaikiuko krikštamote išsirinkau savo geriausią draugę. Tiesiog ji man kaip sesuo.
Manau, kad mano mergytė užaugusi pasakys - kokia šauni krikšto mama.
Atsakyti