Įkraunama...
Įkraunama...

Ką kviesti būti krikštatėviais?

aš vis dėl to už giminaičius pasisakyčiau, nes šiandien draugai, rytoj-nebe, tai ir lieka vaikas be krikšto tėvų. Bent jau pas mus giminej tai dažnas atvejis, kad jei vaiko krikštatėviais draugai pakviesti buvo, tai apie dešimtus vaiko metus nebeliko jų g.gif O giminės giminėmis lieka, vis nepamiršta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zappy @ 2010 03 04, 15:51)
Žinoma,gaila kai taip nutinka,bet... prie ko čia atsakomybės nejautimas? Čia nuo kiekvieno žmogaus charakterio priklauso. Jei santykiai visiškai pašliję tarp tų dviejų išsiskyrusių žmonių ir ji nenori nieko bendro turėt su ex ir visko kas su juo susiję,o gal ji jaučia kažkokią nuoskaudą ar dar kažką...Galite mane užmėtyti akmenimis,bet man čia visai suprantama. Sakysite "tai kam sutiko būt krikšto mama". Įdomu ar daug iš jūsų galėtų atsisakyti būti krikšto mama,jei netikėtumėte savo santuokos ilgaamžiškumu? Aišku,gal čia visos labai geros dūšios susirinkę ir nepaisant skyrybų važiuotų,sveikintų ir t.t.  Niekada nežinai kaip pasisuks gyvenimas,todėl reikia gerai pagalvot prieš prašant būti krikštatėviais...Aš padariau šitą klaidą.

Bet juk jie nesusituoke buvo, pries sutinkant krikstint, manau reiketu apgalvoti visus atvejus, ir ar tuo atveju vaikiukas butu lankomas. Na zinoma kiekvianas turi savo nuomone ir patiems lieka nuspresti ka kviesti. Mes taip pat kvieciame sese su draugu nors jie pykstasi ir nesutaria, bet jos draugas manau labiau rupintusi mano vaiku nei mano vyro brolis, kuris net pakalbint nesireikia vaiko.
Atsakyti
QUOTE(admin*1 @ 2003 12 15, 11:18)

Mamos, pasidalinkite kaip jus isrinkote savo vaikams krikstatevius? Ar cia tik formalumas, ka beisrinktum bus gerai, svarbu kad vaikas butu pakrikstytas.

Nemanau, kad tik formalumas. Mes rinkomės iš keleto variantų (nes tikrai sočiai turėjom iš ko rinktis). Vienas ir pagrindinis mums buvo tas, kad jei kas nors mums su vyru (neduok, Dieve) nutiktų, kad tuo mūsų vaiku pasirūpintų, kaip savu, kad mylėtų jį, globotų ir auklėtų visomis prasmėmis, tame tarpe ir vestų tinkamai dvasiniu keliu. Pasirinkome mano sesrį su broliu, nes abu neturėjo antrų pusių, tad nebuvo ginčų dėl antros pusės nenorėjimo tapti krikšto mama, ar krikštatėviu.
Papildyta:
QUOTE(rklp @ 2010 03 03, 18:15)
O mes nusivyle krikstateviais  verysad.gif  Neveltui nelabai ir norejom ju,bet neturejom visiskai jokio pasirinkimo,is gatves juk neimsi. Emem seseri su vyru,atrodo ir geri zmones ir vaikus myli,taciau pakrikstijus visiskai nerodo demesio,pamirsta atvezti dovaneles per sventes ar pasveikinti su gimtadieniu.Tik pakvietus i gimimo diena sveikina...O apie paprasta demesi tai net nekalbu.Atvaziuoja pas krikstadukra i svecius ir net galveles nepaglosto. Esam ir mes ju vaiko kumai, tai kai atvezdavom zaisliuku,siaip be progos,tai jie nesuprasdavo net kodel,klausdavo,o kokia cia proga,sakom siaip,juk jis musu krikstasunis.Vienu zodziu, labai gaila. Labai....

Na, gal ne dovanėlės pats svarbiausias dalykas. g.gif Svarbu, kad ne tik per šventes pamylėtų, o kad visada tą vaikutį mylėtų. Dovanas gali ir tėvai padovanoti.Krikštatėvių paskirtis ne dovanas nešti.
Atsakyti
QUOTE(-Mylia- @ 2010 03 07, 12:39)

Na, gal ne dovanėlės pats svarbiausias dalykas. g.gif Svarbu, kad ne tik per šventes pamylėtų, o kad visada tą vaikutį mylėtų. Dovanas gali ir tėvai padovanoti.Krikštatėvių paskirtis ne dovanas nešti.

Pritariu visu 100proc. smile.gif Gaila,bet laaaaabai dažnai tenka girdėt,tai dauguma tik pagal dovanas ir vertina krikštatėvių meilę vaikui.
Atsakyti
QUOTE(zappy @ 2010 03 08, 02:09)
Pritariu visu 100proc. smile.gif Gaila,bet laaaaabai dažnai tenka girdėt,tai dauguma tik pagal dovanas ir vertina krikštatėvių meilę vaikui.

Tai gal tokiu atveju reikia tėvams preiš vaiko krikštą pravesti kursus kaip prieš vestuves, kad apskritai sužinotų krikšto prasmę ir reikšmę. g.gif
Atsakyti
musu dukros kristateviai yra mano pusesere su vyru, labai mieli ir geri zmones,labai myli vaikus.... wub.gif
Atsakyti
Gal zinote ar gali berniuka krikstyti tik viena kriksto mama? g.gif Ar jei is krikstateviu tik vienas tai butinai berniukui vyras? doh.gif
Atsakyti
Norit tikekit, norit ne, bet girdejau ir kazkaip daugeliu matytu atveju si situacija teisinasi: NEGALIMA KVIESTI I KUMUS DRAUGAUJANCIU PORU verysad.gif po kriksto kazkaip taip nutinka, kad jie issikiria. Gal tai ir sutapimas, bet jau nemazai tokiu sutapimu maciau g.gif todel mes savo mazajam kviesim mano sese ir pusbroli 4u.gif nenoriu rizikuoti, kad po to mazasis bus be krikstatevio unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(MergickaN @ 2010 03 18, 15:31)
Gal zinote ar gali berniuka krikstyti tik viena kriksto mama?  g.gif  Ar jei is krikstateviu tik vienas tai butinai berniukui vyras? doh.gif



Gali buti kriksto mama Jusu, o krikstateviu pabus kunigas. Sunku man paaiskinti, kodel unsure.gif
Atsakyti
Na va as irgi pasikvieciau sese su draugu krikstinti vaika, nors nenorejau kad nesitoke, bet mes ju pakrikstinom mergyte ir is visu variantu ilgai svarstytu priejom pre to, kad geriausia jie. doh.gif O ka jus manot jie dabar susipyke ir nezinia ar susitaikys, nzn ka daryti jis nieko nesako ar krikstins vaika ar ne unsure.gif . Na tas tik kad jis vyro sioks toks draugas nes ten pat gyveno nuo vaikystes. Paklausiau vyro paskutinio zodzio o dabar nzn ka daryt, bet jo brolis jeigu butu krikstatevis tai nesirupinti leliuku, nes net nepakalbina jo ir taip negerai butu buve doh.gif . Oi bus matyt iki vasaros kas cia gausis
Atsakyti
QUOTE(boruzele885 @ 2010 03 18, 22:17)
Norit tikekit, norit ne, bet girdejau ir kazkaip daugeliu matytu atveju si situacija teisinasi: NEGALIMA KVIESTI I KUMUS DRAUGAUJANCIU PORU  verysad.gif  po kriksto kazkaip taip nutinka, kad jie issikiria. Gal tai ir sutapimas, bet jau nemazai tokiu sutapimu maciau  g.gif  todel mes savo mazajam kviesim mano sese ir pusbroli  4u.gif  nenoriu rizikuoti, kad po to mazasis bus be krikstatevio  unsure.gif
Papildyta:


Nevisada, būna ir išimčių mirksiukas.gif , mes su vyru pakrikštinom tris vaikučius kai dar tik draugavom, vėliau susituokėm ir toliau sėkmingai rūpinamės savo krikšto vaikais smile.gif . Buvo irgi juokinga klausyt prietarų ir panašių dalykų, esam abu atsakingi suprantam krikšto svarbą ir net jei būtume išsiskyrę, vistiek vaikais rūpintumėmės, vaikai nekalti. Todėl prieš renkant krikštatėvius reikia atsižvelgti į jų požiūrį į vaikus, į krikšto svarbą, o ne giminystės ar dar ko ryšius, nes dažniausiai būna, kad ta giminė laikui bėgant krikšto vaiką pamiršta. Kas iš to, kad mano krikštatėviai tėčio sesuo su vyru doh.gif , spėkit ar kada per gimtadienį, ar kitą šventę bent žodžiu pasveikina verysad.gif , o mano sesės krikšto mama geriausia mamos draugė iš jaunystės laikų, tai gražu ir miela žiurėt kaip bendrauja.
Na, bet visur būna išimčių.
Atsakyti
QUOTE(ikristute @ 2010 03 19, 15:52)
Nevisada, būna ir išimčių  mirksiukas.gif , mes su vyru pakrikštinom tris vaikučius kai dar tik draugavom, vėliau susituokėm ir toliau sėkmingai rūpinamės savo krikšto vaikais smile.gif . Buvo irgi juokinga klausyt prietarų ir panašių dalykų, esam abu atsakingi suprantam krikšto svarbą ir net jei būtume išsiskyrę, vistiek vaikais rūpintumėmės, vaikai nekalti. Todėl prieš renkant krikštatėvius reikia atsižvelgti į jų požiūrį į vaikus, į krikšto svarbą, o ne giminystės ar dar ko ryšius, nes dažniausiai būna, kad ta giminė laikui bėgant krikšto vaiką pamiršta. Kas iš to, kad mano krikštatėviai tėčio sesuo su vyru doh.gif , spėkit ar kada per gimtadienį, ar kitą šventę bent žodžiu pasveikina verysad.gif , o mano sesės krikšto mama geriausia mamos draugė iš jaunystės laikų, tai gražu ir miela žiurėt kaip bendrauja.
Na, bet visur būna išimčių.



Labai dziaugiuosi, kad atsirado mamyte, kuri paneige sita mita thumbup.gif Tikiu dabar, kad ir daugiau turbut yra tokiu poru 4u.gif Dziaugiuosi uz Jus ir uz tuos vaikelius, kuriu ir toliau esate krikstateviai! Tikriausiai daugiausia lemia poziuris i kriksto prasme wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ikristute @ 2010 03 19, 14:52)
Nevisada, būna ir išimčių  mirksiukas.gif

Pritariu visiskai smile.gif ir susituokusios poros gi bet kada gali issiskirt, ir artimi giminaiciai vaika visiskai uzmirst gali.. reikia atsizvelgt i pacius zmones, kokie jie, ar myli vaika. Vyro brolio vaika krikstinom abu kai dar tik draugavom. Buciau nenustebus ir nepykus, jeigu krikstamote tevai butu kazka kita pasirinke, bet jie norejo manes ax.gif
o va mano brolio vaikuti krikstinau as ir jo dede - mamytes brolis. Mano vyras liko uz borto g.gif kadangi abudu ta vaikuti be galo mylim, buvo siek tiek skaudu, tiek man, tiek vyrui.. juolab kad mes su vaiku daug labiau ir dazniau bendraujam (ypac mano vyras su juo uzsiima), nei tas brolienes brolis.. nu bet ju valia...

Beje, mano pacios krikstateviai - mamos sesuo su vyru. Mama pasakojo, kad juos rinkosi del to, kad sesuo labai mylejo vaikus. Rezultatas - ji turi dar 3 ar keik kriksto vaiku, kurie gyvena netoli jos.. tai juos ji praktiskai kasdien matydavo. O su manim retai susitikdavo. Negaliu sakyt, esu kelis kartus pas ja atostogavus, kelis kartus ir mane aplanke.. bet puikiai pamenu, kaip per gimtadieni stovedavau lauke ir ziuredavau, ar krikstute neateina...o neateidavo..
Bet kazkaip anksciau labiau pykdavau, kad nebendrauja, nuoskauda jausdavau..o dabar... bet kokiu atveju myliu juos abu, ir dziaugiuosi, kad bent jau turiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aridax: 23 kovo 2010 - 18:46