Šiaip skaičiuoti nereikia, bet aš dėl savęs noriu, kad būčiau rami, jog vaikas pakankamai valgo ir gauna energijos augimui. Kol pratinames, tai koses suvalgo po 70 g, o daržovienes pusę stiklainiuko prieš tai negavusi mišinio. Gydytoja sakė, jei nepradės vaikas normaliai valgyti, tai pradės kūsti. Tai mane labiausiai ir neramina.
bet gi misini tai valgo kelis kartus per diena? tai kaip jis gali kusti? dar tik 5 men. saviske 5 men dar tik pradejau pratinti prie bulves, morkos ir suvalgydavo tik po kelis saukstelius. neisivaryk paranojos del to maisto
Maniškiui pusės metų gydytoja liepė pradėti maitinti papildomai daržovių košę. Tačiau vyras atsisakė. Taigi valgydavo tiek, kiek pavykdavo - po kelis šaukštelius ir viskas. 7 mėnesių pradėjo valgyti daugiau - priprato. Nematau bėdos. Jei ragauja ir tai gerai. Pripras prie kitokio maisto ir valgys.
galit neuzsipulti mamytes, kuri paklause apie kalorijas...
yra straipnis, su visais skaiciavimais... ir formulem, kur nusakyta kiek vaikelis turi gauti ne tik kaloriju bet ir riebalu, angliavandeniu ir baltymu...
jei kam idomu pasiziurekit cia
manau tai visai normalus klausimas buvo, tam kad vaikelis nebutu nedavalges ar atvirksciai
yra straipnis, su visais skaiciavimais... ir formulem, kur nusakyta kiek vaikelis turi gauti ne tik kaloriju bet ir riebalu, angliavandeniu ir baltymu...
jei kam idomu pasiziurekit cia
manau tai visai normalus klausimas buvo, tam kad vaikelis nebutu nedavalges ar atvirksciai
QUOTE(Grasilda @ 2008 03 30, 23:48)
Labutis!
O tu nori pasakyti, kad mazyliams reikia skaiciuoti kalorijas? Pirmakart toki dalykeli girdziu, valgom tiek galim ir tiek kiek norim, niekada neziurejau i kaloringuma, tik kai pati ragavau mazojo kosytes likusios, del saves idomumo delei pasiziurejau energetine verte
O tu nori pasakyti, kad mazyliams reikia skaiciuoti kalorijas? Pirmakart toki dalykeli girdziu, valgom tiek galim ir tiek kiek norim, niekada neziurejau i kaloringuma, tik kai pati ragavau mazojo kosytes likusios, del saves idomumo delei pasiziurejau energetine verte
Reikėtų, jei neauga svoris ar mažai valgo. Kūdikiui kalorijos skaičiuojamos taip 120-150kcal/1kilogramui. Bent taip rašo literatūra.
skaičiuoti kalorijų tikrai nereikia.
bet, kiek žinau, 5 mėn. kūdikys per parą turi suvalgyti ties maisto, kiek sudaro apie 1/5 jo svorio
maždaug apie 700-800 g
bet, kiek žinau, 5 mėn. kūdikys per parą turi suvalgyti ties maisto, kiek sudaro apie 1/5 jo svorio
maždaug apie 700-800 g
QUOTE(Katusik @ 2008 12 06, 15:10)
skaičiuoti kalorijų tikrai nereikia.
bet, kiek žinau, 5 mėn. kūdikys per parą turi suvalgyti ties maisto, kiek sudaro apie 1/5 jo svorio
maždaug apie 700-800 g
bet, kiek žinau, 5 mėn. kūdikys per parą turi suvalgyti ties maisto, kiek sudaro apie 1/5 jo svorio
maždaug apie 700-800 g
nea, 1\5 turi suvalgyti 3-4mėn kūdikis, visuose amžiaus laikotarpiuose, kai mažiukas maitinamas tik pieneliu(ar misinukais) 1000ml apytiksliai.
ir skaičiuojama esant blogai sveikatai del neprivalgymo.
o 5mėn. mažius sveria apie 7kg , taigi 1/7 kūno svorio
nemažiau 5 valgymai per dieną, t.y. 1000g maisto, 4 kartai mišinys, 1 kartas košė + kiek nedavalgo košės mišinys, ir viskas, užsiknisi tas kalorijas beskaičiuojant, skaičiuok geriau gramus jei normaliai po 200g valgys tai augs ir svoris
II-oji tema cia: http://www.supermama...howtopic=399231
Kaip pradėti papildomai maitinti kūdikį?
Kadangi kūdikio organizmas labai lengvai pažeidžiamas ir jautrus, naujus produktus reikia pradėti duoti laipsniškai ir atsargiai.
1. Naujus produktus pradėkite duoti, kai kūdikis yra visiškai sveikas.
2. Kūdikis turi išmokti valgyti tirštą maistą. Todėl būkite kantrūs, kol mažylis išmoks valgyti kokybiškai ir greitai.
3. Maitinkite tik šaukšteliu ir jokiu būdu košės nepilkite į buteliuką.
4. Naujo maisto kiekį didinkite palaipsniui. Pradėkite nuo 10-15 g, kasdien tą kiekį didinkite po vieną šaukštą iki 125-150 g. Nuo 6 mėn. tiršto maisto porciją jau padidinkite iki 200 g.
5. Po 5 - 7 dienų galite pradėti duoti kitą produktą.
6. Prie papildomo maitinimo pratinkite kūdikį pirmoje dienos pusėje.
7. Kūdikis, pratinamas prie naujo patiekalo, dar nesuvalgo viso jam reikiamo maisto kiekio. Todėl, kad mažylis pasijustų sotus, dar turi būti pamaitintas motinos pienu arba pieno mišiniu.
8. Pirmoji košė turi būti tyrelės konsistencijos, vėliau - mažiau pertrinta su minkštais daržovių ar vaisių gabalėliais. Vyresnio amžiaus kūdikis ( apie 8 mėn.) turi mokytis kramtyti.
9. Kūdikių patiekalų nereikia papildomai sūdyti.
- Nuo kokio papildomo maisto reikėtų pradėti ?
Papildomą kūdikių maitinimą Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, patariama pradėti nuo daržovių tyrės.
Kada pradėti duoti kruopų (grūdines) košes?
* Kaip pirmą papildomą patiekalą kruopų košę pradėkite duoti, jei Jums patars gydytojas.
* Dažniausiai kruopų košė pradedama duoti, kai kūdikis jau pripranta prie daržovių ir vaisių tyrelių.
* Jei kūdikį pradėjote maitinti kruopų koše iki 6 mėn., teisingai pasirinkite kruopas. Jos turi būti be gliuteno - tai ryžiai, grikiai, kukurūzai, avižos. Kviečius, miežius ir rugius valgys vyresnis kūdikis, kai jam bus daugiau nei 6 mėn.
* Pradėkite nuo vienos kruopų rūšies, palaipsniui duodami kruopų mišinius.
* Jei kūdikį vargina vidurių užkietėjimas, labiau tinka avižos, grikiai, kukurūzai. Norint laisvinti vidurius, galima rinktis ir įvairių grūdų košes, kurių sudėtyje yra daugiau skaidulinių medžiagų, skatinančių žarnyno išsivalymą. Jei kūdikis dažnai ir skystai tuštinasi, rinkitės košes, pagamintas ryžių kruopų pagrindu.
* Kruopų košės turi būti teisingai ir kokybiškai paruoštos. Pramoniniu būdu pagamintos sausos kruopų košės, pagamintos iš labai kokybiškų grūdų, kūdikiams skirto pieno mišinio, yra praturtintos mikroelementais, vitaminais, jos lengvai paruošiamos, tirpios, jų nereikia mirkyti, virti ir pertrinti.
* Jei kūdikis nealergiškas karvės pienui, grūdines košeles ruoškite su pieno mišiniu arba rinkitės pieniškas košes, kurių sudėtyje jau yra pieno mišinio. Maistiniu požiūriu vertingesnės yra pieniškos kruopų košės.
* Jei kūdikis yra alergiškas karvės pienui, rinkitės grūdines košes, kurių sudėtyje nėra pieno mišinio. Jas ruoškite su motinos pienu ar hipoalerginiu HA pieno mišiniu.
* Kruopų košes galima paskaninti vaisių tyrelėmis.
* HiPP paruoštos vartoti grūdinės košelės Labos nakties yra kaloringos, lengvai virškinamos, tinka ir vakariniam maitinimui, ir pusryčiams.
* Kruopų košių konsistencija turi būti pritaikyta kūdikio amžiui, kad jis augdamas mokytųsi kramtyti.
Kada pradėti duoti vaisių tyreles ir sultis ?
* Vaisių tyrelės yra skanios ir kūdikis, pirmiau paragavęs tokio desertinio patiekalo, vėliau gali nebenorėti valgyti nei daržovių, nei kruopų košės.
* Vaisių tyrelės kūdikiui duodamos kaip desertas tarp pagrindinių maitinimų.
* Vaisiai, skirti kūdikių mitybai, turi būti natūraliai sunokę, t.y. sunokę ant medžių, saldžiarūgščių rūšių, neapdoroti chemikalais.
* Sultys ir tyrelės dozuojamos po 10 ml kiekvienam kūdikio amžiaus mėnesiui. Pvz: 7 mėn. kūdikiui sulčių ir tyrelių reikia 70 ml (10ml x 7mėn).
* Kūdikis pirmiausia turėtų priprasti prie vaisių sulčių. Atsigerti sultis skieskite su kūdikių mitybai skirtu vandeniu (1:1) arba rinkitės sulčių gėrimus (jų skiesti nereikia). Sulčių galite neskiesti, jei jas duodate kaip desertą tarp pagrindinių maitinimų.
* Jei kūdikis linkęs į vidurių užkietėjimą, vaisių sulčių ar tyrelių galite duoti po 1-2 arbatinius šaukštelius prieš maitinimą daržovių tyrele ar kruopų koše.
* Jei kūdikis tuštinasi skystai - vaisių sulčių ir tyrelės duodama po valgio.
* Alergiškam kūdikiui daug geriau duoti ne vaisių, bet vaisių tyrelės, nes tyrelėse vaisiai yra termiškai apdoroti, todėl suyra kai kurios alergizuojančios medžiagos. Be to, jos gaminamos iš atrinktų, chemikalais neapdorotų žaliavų.
Šviežiai spaustos morkų sultys kūdikiams nerekomenduojamos, nes jos labiau alergizuoja ir gali išprovokuoti karotininę geltą. Be to, kūdikio organizmas iš šviežių morkų sunkiai įsisavina labai jam reikalingą beta-karotiną.Vaisiai yra svarbi kūdikio mitybos dalis, kadangi juose yra daugybė vitaminų,mineralų ir mikroelementų. HiPP vaisių tyrelės ir sultys pagamintos iš natūralaus nokimo, saldžiarūgščių rūšių vaisių, kurie nedirgina jautrios kūdikio virškinimo trakto gleivinės. HiPP sultys yra natūraliai saldžios, t.y. saldžios tiek, kiek saldūs vaisiai. HiPP vaisių tyrelės su grūdais yra ne tik tinkamas ir sveikas mažylių desertas, bet ir papildomas energijos šaltinis. Jų sudėtyje yra tik neskaldyti grūdai, kurie gerina žarnyno veiklą, be to, šie produktai natūraliai saldūs. Vaisių tyrelės su grūdais yra švelnaus skonio, todėl mėgiamos ne tik kūdikių, bet ir vyresnių vaikų.
- Kaip papildomai maitinti kūdikį, jei jis linkęs į alergiją?
* Papildomą maitinimą būtinai pradėkite vadovaudamiesi trijų žingsnių taisykle - taip Jums bus lengviau išsiaiškinti individualią kūdikio alerginę reakciją vienai ar kitai produkto sudėtinei daliai.
* Papildomą maitinimą pradėkite ne vėliau kaip nuo 6 mėn.
* Rinkitės ekologiškai švarius produktus.
* Vaisių tyrelės ir sultys turi būti termiškai apdorotos, nes suyra pagrindinės alergizuojančios medžiagos (haptenai).
* Jei kūdikis alergiškas karvės pienui, jam gali netikti veršiena ir jautiena. Tada rinkitės triušieną, ėriuko mėsą, kalakutieną.
* HiPP produktų etiketėse raide A (Hipoalerginis maitinimas) pažymėti produktai kūdikiams, linkusiems į alergiją. Šiais produktais reikėtų pradėti maitinti alergišką kūdikį ir stengtis išsiaiškinti, ar nėra individualios alerginės reakcijos vienai ar kitai sudėtinei daliai. Vėliau, jei nebuvo alerginės reakcijos, Jūsų kūdikis gali valgyti ir kitus produktus.
A - Hipoalerginis maitinimas reiškia:
* šiuose produktuose nėra pagrindinių maisto alergenų (karvės pieno, sojos, kviečių,kiaušinių, riešutų, šokolado, citrusinių vaisių)
* sudėtyje yra mažai komponentų (1-2)
* produktai yra termiškai apdoroti, todėl turi mažesnį alergizuojantį poveikį
* nėra kristalinio cukraus, medaus
* pagaminta iš griežtai atrinktų žaliavų
- Ko dar būtų galima pasiūlyti kūdikiui?
Arbatos:
Jei pirmaisiais mėnesiais kūdikis maitinamas tik mamos pienu ar pieno mišiniu su adaptuotu baltymu ir yra visiškai sveikas, papildomai jo girdyti nereikia. Jei jį vargina pilvo pūtimas ar virškinimo sutrikimas, serga, karščiuoja, laikomas labai šiltoje patalpoje, skysčių poreikis padidėja. Todėl mažyliui reikia papildomai duoti atsigerti. Tokiam tikslui tinka kūdikiams pagamintos vaistažolių arbatos. Kūdikiams netinka juodųjų ar žaliųjų arbatžolių arbatos, nes jose esantis taninas slopina geležies įsisavinimą.
Jei kūdikiui pučia pilvą, yra virškinimo sutrikimų, tinka HiPP Pankolio arbata arba arbata Kūdikio pilvukui ; jei jis karščiuoja, peršalęs - arbata Kūdikiui peršalus; jei neramus , blogai miega - arbata Geros savijautos.
Gal kam bus naudinga informacija
Kadangi pati nespejau su jumis pasitarti tai atidariau nauja tema pokalbiams
Kaip pradėti papildomai maitinti kūdikį?
Kadangi kūdikio organizmas labai lengvai pažeidžiamas ir jautrus, naujus produktus reikia pradėti duoti laipsniškai ir atsargiai.
1. Naujus produktus pradėkite duoti, kai kūdikis yra visiškai sveikas.
2. Kūdikis turi išmokti valgyti tirštą maistą. Todėl būkite kantrūs, kol mažylis išmoks valgyti kokybiškai ir greitai.
3. Maitinkite tik šaukšteliu ir jokiu būdu košės nepilkite į buteliuką.
4. Naujo maisto kiekį didinkite palaipsniui. Pradėkite nuo 10-15 g, kasdien tą kiekį didinkite po vieną šaukštą iki 125-150 g. Nuo 6 mėn. tiršto maisto porciją jau padidinkite iki 200 g.
5. Po 5 - 7 dienų galite pradėti duoti kitą produktą.
6. Prie papildomo maitinimo pratinkite kūdikį pirmoje dienos pusėje.
7. Kūdikis, pratinamas prie naujo patiekalo, dar nesuvalgo viso jam reikiamo maisto kiekio. Todėl, kad mažylis pasijustų sotus, dar turi būti pamaitintas motinos pienu arba pieno mišiniu.
8. Pirmoji košė turi būti tyrelės konsistencijos, vėliau - mažiau pertrinta su minkštais daržovių ar vaisių gabalėliais. Vyresnio amžiaus kūdikis ( apie 8 mėn.) turi mokytis kramtyti.
9. Kūdikių patiekalų nereikia papildomai sūdyti.
- Nuo kokio papildomo maisto reikėtų pradėti ?
Papildomą kūdikių maitinimą Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, patariama pradėti nuo daržovių tyrės.
Kada pradėti duoti kruopų (grūdines) košes?
* Kaip pirmą papildomą patiekalą kruopų košę pradėkite duoti, jei Jums patars gydytojas.
* Dažniausiai kruopų košė pradedama duoti, kai kūdikis jau pripranta prie daržovių ir vaisių tyrelių.
* Jei kūdikį pradėjote maitinti kruopų koše iki 6 mėn., teisingai pasirinkite kruopas. Jos turi būti be gliuteno - tai ryžiai, grikiai, kukurūzai, avižos. Kviečius, miežius ir rugius valgys vyresnis kūdikis, kai jam bus daugiau nei 6 mėn.
* Pradėkite nuo vienos kruopų rūšies, palaipsniui duodami kruopų mišinius.
* Jei kūdikį vargina vidurių užkietėjimas, labiau tinka avižos, grikiai, kukurūzai. Norint laisvinti vidurius, galima rinktis ir įvairių grūdų košes, kurių sudėtyje yra daugiau skaidulinių medžiagų, skatinančių žarnyno išsivalymą. Jei kūdikis dažnai ir skystai tuštinasi, rinkitės košes, pagamintas ryžių kruopų pagrindu.
* Kruopų košės turi būti teisingai ir kokybiškai paruoštos. Pramoniniu būdu pagamintos sausos kruopų košės, pagamintos iš labai kokybiškų grūdų, kūdikiams skirto pieno mišinio, yra praturtintos mikroelementais, vitaminais, jos lengvai paruošiamos, tirpios, jų nereikia mirkyti, virti ir pertrinti.
* Jei kūdikis nealergiškas karvės pienui, grūdines košeles ruoškite su pieno mišiniu arba rinkitės pieniškas košes, kurių sudėtyje jau yra pieno mišinio. Maistiniu požiūriu vertingesnės yra pieniškos kruopų košės.
* Jei kūdikis yra alergiškas karvės pienui, rinkitės grūdines košes, kurių sudėtyje nėra pieno mišinio. Jas ruoškite su motinos pienu ar hipoalerginiu HA pieno mišiniu.
* Kruopų košes galima paskaninti vaisių tyrelėmis.
* HiPP paruoštos vartoti grūdinės košelės Labos nakties yra kaloringos, lengvai virškinamos, tinka ir vakariniam maitinimui, ir pusryčiams.
* Kruopų košių konsistencija turi būti pritaikyta kūdikio amžiui, kad jis augdamas mokytųsi kramtyti.
Kada pradėti duoti vaisių tyreles ir sultis ?
* Vaisių tyrelės yra skanios ir kūdikis, pirmiau paragavęs tokio desertinio patiekalo, vėliau gali nebenorėti valgyti nei daržovių, nei kruopų košės.
* Vaisių tyrelės kūdikiui duodamos kaip desertas tarp pagrindinių maitinimų.
* Vaisiai, skirti kūdikių mitybai, turi būti natūraliai sunokę, t.y. sunokę ant medžių, saldžiarūgščių rūšių, neapdoroti chemikalais.
* Sultys ir tyrelės dozuojamos po 10 ml kiekvienam kūdikio amžiaus mėnesiui. Pvz: 7 mėn. kūdikiui sulčių ir tyrelių reikia 70 ml (10ml x 7mėn).
* Kūdikis pirmiausia turėtų priprasti prie vaisių sulčių. Atsigerti sultis skieskite su kūdikių mitybai skirtu vandeniu (1:1) arba rinkitės sulčių gėrimus (jų skiesti nereikia). Sulčių galite neskiesti, jei jas duodate kaip desertą tarp pagrindinių maitinimų.
* Jei kūdikis linkęs į vidurių užkietėjimą, vaisių sulčių ar tyrelių galite duoti po 1-2 arbatinius šaukštelius prieš maitinimą daržovių tyrele ar kruopų koše.
* Jei kūdikis tuštinasi skystai - vaisių sulčių ir tyrelės duodama po valgio.
* Alergiškam kūdikiui daug geriau duoti ne vaisių, bet vaisių tyrelės, nes tyrelėse vaisiai yra termiškai apdoroti, todėl suyra kai kurios alergizuojančios medžiagos. Be to, jos gaminamos iš atrinktų, chemikalais neapdorotų žaliavų.
Šviežiai spaustos morkų sultys kūdikiams nerekomenduojamos, nes jos labiau alergizuoja ir gali išprovokuoti karotininę geltą. Be to, kūdikio organizmas iš šviežių morkų sunkiai įsisavina labai jam reikalingą beta-karotiną.Vaisiai yra svarbi kūdikio mitybos dalis, kadangi juose yra daugybė vitaminų,mineralų ir mikroelementų. HiPP vaisių tyrelės ir sultys pagamintos iš natūralaus nokimo, saldžiarūgščių rūšių vaisių, kurie nedirgina jautrios kūdikio virškinimo trakto gleivinės. HiPP sultys yra natūraliai saldžios, t.y. saldžios tiek, kiek saldūs vaisiai. HiPP vaisių tyrelės su grūdais yra ne tik tinkamas ir sveikas mažylių desertas, bet ir papildomas energijos šaltinis. Jų sudėtyje yra tik neskaldyti grūdai, kurie gerina žarnyno veiklą, be to, šie produktai natūraliai saldūs. Vaisių tyrelės su grūdais yra švelnaus skonio, todėl mėgiamos ne tik kūdikių, bet ir vyresnių vaikų.
- Kaip papildomai maitinti kūdikį, jei jis linkęs į alergiją?
* Papildomą maitinimą būtinai pradėkite vadovaudamiesi trijų žingsnių taisykle - taip Jums bus lengviau išsiaiškinti individualią kūdikio alerginę reakciją vienai ar kitai produkto sudėtinei daliai.
* Papildomą maitinimą pradėkite ne vėliau kaip nuo 6 mėn.
* Rinkitės ekologiškai švarius produktus.
* Vaisių tyrelės ir sultys turi būti termiškai apdorotos, nes suyra pagrindinės alergizuojančios medžiagos (haptenai).
* Jei kūdikis alergiškas karvės pienui, jam gali netikti veršiena ir jautiena. Tada rinkitės triušieną, ėriuko mėsą, kalakutieną.
* HiPP produktų etiketėse raide A (Hipoalerginis maitinimas) pažymėti produktai kūdikiams, linkusiems į alergiją. Šiais produktais reikėtų pradėti maitinti alergišką kūdikį ir stengtis išsiaiškinti, ar nėra individualios alerginės reakcijos vienai ar kitai sudėtinei daliai. Vėliau, jei nebuvo alerginės reakcijos, Jūsų kūdikis gali valgyti ir kitus produktus.
A - Hipoalerginis maitinimas reiškia:
* šiuose produktuose nėra pagrindinių maisto alergenų (karvės pieno, sojos, kviečių,kiaušinių, riešutų, šokolado, citrusinių vaisių)
* sudėtyje yra mažai komponentų (1-2)
* produktai yra termiškai apdoroti, todėl turi mažesnį alergizuojantį poveikį
* nėra kristalinio cukraus, medaus
* pagaminta iš griežtai atrinktų žaliavų
- Ko dar būtų galima pasiūlyti kūdikiui?
Arbatos:
Jei pirmaisiais mėnesiais kūdikis maitinamas tik mamos pienu ar pieno mišiniu su adaptuotu baltymu ir yra visiškai sveikas, papildomai jo girdyti nereikia. Jei jį vargina pilvo pūtimas ar virškinimo sutrikimas, serga, karščiuoja, laikomas labai šiltoje patalpoje, skysčių poreikis padidėja. Todėl mažyliui reikia papildomai duoti atsigerti. Tokiam tikslui tinka kūdikiams pagamintos vaistažolių arbatos. Kūdikiams netinka juodųjų ar žaliųjų arbatžolių arbatos, nes jose esantis taninas slopina geležies įsisavinimą.
Jei kūdikiui pučia pilvą, yra virškinimo sutrikimų, tinka HiPP Pankolio arbata arba arbata Kūdikio pilvukui ; jei jis karščiuoja, peršalęs - arbata Kūdikiui peršalus; jei neramus , blogai miega - arbata Geros savijautos.
Gal kam bus naudinga informacija
Kadangi pati nespejau su jumis pasitarti tai atidariau nauja tema pokalbiams
Plepam toliau...
Na po truputeli bandom ir mes jau ragauti darzoviene bei vaisiu tyreles Kol kas dar mazei pagrindinis maistas tik MP, bet kartais imu nerimauti del pienelio mazejimo Mums jau 5.5men bet nepripazista soskes bei negeria is buteliuko. Todel nei arbatos nei jokios sultys jai nepatinka
Taigi dabar man toks zalias miskas su kosiu darymu Nebesuprantu ir nesigaudau kai viska reikia matuoti g ir ml Gal kuri galit parasyti saukselio normas g bei ml?
Na po truputeli bandom ir mes jau ragauti darzoviene bei vaisiu tyreles Kol kas dar mazei pagrindinis maistas tik MP, bet kartais imu nerimauti del pienelio mazejimo Mums jau 5.5men bet nepripazista soskes bei negeria is buteliuko. Todel nei arbatos nei jokios sultys jai nepatinka
Taigi dabar man toks zalias miskas su kosiu darymu Nebesuprantu ir nesigaudau kai viska reikia matuoti g ir ml Gal kuri galit parasyti saukselio normas g bei ml?
Ar neliko mamyciu su kudikeliais 5 men ? Gal kas kokios informacijos galit pateikt?