QUOTE(Joliuke @ 2007 01 24, 19:31)
Dabar galvoju

Ar Tg parodo, kad yra likę pačios skydliaukės ląstelių ar tai, kad dar yra piktybinio naviko ląstelių. kažkaip kiek skaičiau tai vienur rašo, kad Tg parodo, kad yra likę skydliaukės audinio arba kad yra metastazių, o kitur rašo, kad Tg padidėjimas gali būti dėl to, kad nepakankamai gerai pašalintas navikas
Įdomu koks Tg kiekis yra žmogui kam pašalinta skydliaukė, bat mazgai nepiktybiniai

Nebesuprantu kažko aš čia
Va, siek tiek apie TG
Tiroglobulinas
Norma:
· sveiki asmenys 3 - 25 ng/ml,
· pašalinus skydliaukę 0 - 5 ng/ml.
Tireoglobulino (TG) matavimas taikomas diferencijuoto skydliaukės vėžio (papiliarinė-folikulinė karcinoma) ir kitų skydliaukės ligų diagnostikoje. Po pilno chirurginio skydliaukės pašalinimo tireoglobulino koncentracija serume turėtų nukristi iki reikšmių, artimų nuliui. Jeigu tireoglobulino kiekis po operacijos nesumažėja, tuomet galima įtarti esant nepilną naviko pašalinimą arba metastazes - atokius vėžio židinius.
Pooperaciniame periode sekant ligonį rekomenduojama tireoglobulino tyrimą atlikti kas mėnesį, vėliau kas trys mėnesiai. Jeigu, praėjus kuriam laikui po chirurginio naviko pašalinimo, TG koncentracija padidėja virš 5 ng/ml pirmiausia reikėtų patikrinti ar nėra skydliaukės vietoje vietinių atsinaujinimo židinių. Tačiau TG padidėjimas net ir nesant radioaktyvaus jodo kaupimo, yra grėsmingas ligos progresavimo požymis. TG padidėjimas gali būti ir metastazinio išplitimo požymis.
Kas yra tyrimo jautrumas? Pavyzdžiui, jei tyrimo jautrumas yra 80 proc., tai 20 proc. vėžio atvejų, tyrimas "nerodys vėžio", nes tų 20 proc. ligonių vėžys negamina to ieškomo vėžio žymens. O kas yra tyrimo specifiškumas? Jei, pavyzdžiui, tyrimo specifiškumas yra 90 proc., tai 10 proc. tyrimo rezultatų "rodys vėžį", nors to vėžio nėr, nes tiems 10 proc. tiriamųjų tą vėžio žymenį gamina ne vėžys, o normalios ląstelės. Taigi, tyrimas gali klaidinti. Todėl vėžio žymenys nenaudojami diagnozuoti vėžį pirmą kartą. Jie naudojami sekti vėžio ląstelių kiekiui, kuomet vėžys jau diagnozuotas ir tiksliai žinoma, kad to ligonio vėžys gamina tą vėžio žymenį - tuomet tyrimo jautrumas ir specifiškumas yra beveik 100 proc.
TG rodiklio jautrumas ankstyvai atsinaujinimų ir metastazių diagnostikai 90 % (tačiau apie 80% metastazavusių navikų randama aukštos TG reikšmės paprastai aukštesnės, nei 200 ng/ml). Tireoglobulino koncentracija gali padidėti ir kitų skydliaukės ligų metu. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad TG padidėjimas būdingas ne visiems skydliaukės vėžiams, o tik diferencijuotiems papiliarinei-folikulinei karcinomai.
Jei TG padaugėja, tai:
· diferencijuotas skydliaukės vėžys,
· nepakankamas chirurginis vėžio pašalinimas arba metastazės,
· Graves liga (apie 20 50 %) atvejų,
· toksinis gužys, ūmus arba poūmis tiroiditas,
· visi hipertireozės atvejai.
Jei TG sumažėja, tai yra:
· įgimta atireozė,
· Thytotoxicosis factitia,
· gydymas skydliaukės hormonais, L-tiroksinu,
· badavimas,
· skydliaukės vėžys.
Jeigu sumažėjimas atsiranda buvusio padidėjimo fone tai reiškia gerą atsaką į gydymą (naviko masė sumažėjo). Pokyčiai (ankstesnio lygio atžvilgiu) svarbūs ir normos ribose. Onkologijoje svarbu remtis geriausiomis, jautriausiomis TG matavimo technologijomis, paavyzdžiui, ECL technologija, kurią naudoją prietaisas Elecsys.
Merginos, kurios geriate detox kit, cia www apie juos. Paziurekite ir parasykite, kuriuos jus geriate. Aciu
http://www.nextag.co...kit/search-html