QUOTE(Tosk @ 2007 01 18, 01:11)
Pas mus tai pats perkamiausias fotoparatas.
O Kaune klausomiausia muzika yra rusiškas popsas. Mums irgi jo pradėti klausytis?
Juk nebūtina būti pilka mase, argi ne?
QUOTE(Supergirl @ 2007 01 18, 02:00)
O ką tu siūlytum? Noriu iš Canon kažką. O šitas kaip ir vienas iš naujesnių. Dar mąstau apie 350D.
Ką siūlyčiau? Pradžiai norėčiau pasakyti, kad skaitmeninius veidrodinius gamina dar ir Fuji, Nikon, Panasonic, Pentax, Olympus, Sigma bei Sony.
Na,
Fuji ir
Sigma veidrodiniai pas mus yra visiška egzotika, tad apie juos galima pamiršt.
Olympus garsėja savo nuostabiomis spalvomis, puikiais objektyvais (bet brangiais), inovatyviais sprendimais ir, deja, 4/3 sistema. 4/3 sistemoje yra mažesnė matrica, rezultate triukšmai didesni ir labai mažas vaizdo ieškiklis. Matricą Olympus gamina Panasonic.
Panasonic yra vienas skaitmeninio veidrodinio modelis, irgi 4/3 sistema.
Unikali kai kurių Olympus bei Panasonic modelių savybė: galima žiūrėti į vaizdelį per LCD ekraną, kaip pas muilines.
Canon yra didžiausias fototechnikos gamintojas, gamina kosminius kainos ir kokybės prasme pro aparatus ir visiškai biudžetinius aparatus (350D, 400D). Pro lygoje aiškus lyderis. Tuo sėkmingai naudojasi (užsimesdami kainą) pardavinėdami fotoaparatus mėgėjams, kurie neturi nieko bendro su jų pro gaminiais. Veidrodiniai fotoaparatai garsėja mažais triukšmais prie aukštų ISO.
Nikon, kaip ir Canon yra DSLR rinkos gigantas. Prie jų produkcijos sunku kuo prikibti, bet mano galva, jie labai daug užsimeta dėl savo vardo ir dažnai būna labai konservatyvūs dėl naujovių. Kaip kažkas labai tiksliai pastebėjo: Nikon gali sau leisti pardavinėti tokius fotoaparatus, kurių kiti gamintojai nei už ką neparduotų.
Labai puikus pavyzdys yra Nikon D40. Kai Pentax gegužę pristatė pigų, mažų gabaritų 6Mpix DSLR K100D su vaizdo stabilizacija, dauguma šnekėjo: fu, visai nusivažiavo Pentax, su kažkokia sena 6Mpix matrica ir t.t. Po pusės metų Nikon pristatė D40, kuris yra žiauriai apkarpytas funcionalumo atžvilgiu, nesuderinamas su krūva Nikon objektyvų (50mm fikso ant jo nepanaudosi...) su tokia pačia matrica kaip pas Pentax K100D ir visi sužavėti: koks puikus Nikon gaminys, koks įžvalgumas, mums senai reikėjo tokio pradinio lygio fotoaparato
Nikon, kaip ir Canon, gamina labai platų veidrodinių fotoaparatų bei objektyvų jiems asortimentą, pradedant profesionaliais ir baigiant visiškai biudžetiniais (D40/D50). Turi puikią iTTL blyksčių sistemą, čia Nikon lyderiauja. Nikon naudoja Sony gamybos matricas.
Pentax yra trečias pagal pardavimus veidrodinių fotoaparatų gamintojas. Pentax garsėja savo puikiais fiksuoto židinio objektyvais, labai gera fotoaparatų ergonomika. Pentax nelenda į pro rinką, gamina fotoaparatus, skirtus mėgėjams. Produktų gama žymiai mažesnė, nei pas Canon ir Nikon, bet mėgėjiškoms reikmėms jos per akis.
Samsung vaidrodiniai fotoaparatai yra tie patys Pentax, tik pervardinti, pakeistas šiek tiek korpusas bei meniu. Pentax naudoja Sony gamybos matricas.
Sony į veidrodinių fotoaparatų rinką įžengė nusipirkę Konica/Minolta. Kol kas turi tik vieną modelį a100. Suderinami su Konica/Minolta objektyvais. Savaime suprantama, kad matricas savo aparatams jie gamina patys.
Bendrai paėmus, pirkdami ne Canon arba Nikon, už tuos pačius pinigus gausite gerokai daugiau. Sony ir, ypač, Pentax (mačiau, kad Vilbroj Pentax veidrodinį aparatą galima nusipirkti už 1200Lt, tiesa, ten jau nebegaminamas modelis) yra priversti taip daryti, nes kitaip jie fotoaparatų niekaip neparduotų. Taip pat jie savo fotoaparatuose turi kai kuriuos unikalius dalykus, kurių Nikon ir Canon neturi.
Pvz. stabilizacijos sistema fotoaparatuose. Canon/Nikon atveju jums reiks pirkti IS/VR objektyvus. Žvilgtelėkite kiek tokie kainuoja ir kiek jie sveria. Pagaliau daugelio objektyvų IS ir VR versijų net nerasite. Sony bei Pentax stabilizacijos sistemą turi fotoaparato kūne. Papildomai nemoki nieko, o
visi ant fotoaparato uždedami objektyvai tampa IS/VR
Apsauga nuo dulkių veiksminga tik pas Olympus. Canon, Pentax ir Sony atveju tai labiau marketinginis dalykas, tam, kad būtų uždėtas pliusiukas prie fotoaparatų savybių.
Nuotraukų kokybės prasme visi DSLR yra praktiškai be priekaištų. Jie turi kai kurių niuansų (pvz. Nikon D80 linkęs išdeginti dangų, Canon 400D mėgsta nepakankamai eksponuoti) bet kai fotoaparatą perpranti su kiekvienu iš jų gali daryti puikias nuotraukas. Mano nuomone, reiktų pirkti tą fotoaparatą, kuriuo yra patogiausia naudotis.
Todėl, rinktis DSLR reiktų kaip batus. Būtina pasimatuoti. Nueikit į parduotuvę, turinčią didelį tokių fotoaparatų pasirinkimą ir pabandyti jais naudotis. Nežiūrėkit į fotoaparato pavadinimą (idealiausia būtų, jei išvis net nežinotumėt kokį fotoaparatą bandote), megapikselių kiekį, neklausykite ką pasakoja pardavėjas, o liepkite įdėti bateriją, atminties kortelę ir bandyti fotografuoti, keisti fotografavimo režimus, jautrumą ir t.t. Kai kurie DSLR iš kandidatų sąrašo atkris vos paėmus juos į rankas, o kai kurie prie rankos tiesiog prilips ir nebenorėsit su juo skirtis. Palyginkite vaizdą, matomą per vaizdo ieškiklį (tikrai svarbu kai nori matyti ar fotoaparatas sufokusavo ten kur reikia) -- skirtingų DSLR vaizdo ieškikliai skiriasi kaip diena ir naktis. Įdomumo dėlei galit palyginti Canon 400D su Nikon D80 arba Pentax K10D, suprasit apie ką kalbu
Jei norit pradinio lygio aparato, žiūrėkit Canon 400D, Nikon D50 (kol jų dar yra), Pentax K100D, Olympus E330/E400/E500, Sony a100. Jei esate pažengę toliau ir norite kažko rimtesnio, su geresnėm fotoaparato valdymo galimybėm: Canon 20D/30D, Nikon D70s/D80, Pentax K10D. Fotoaparatus čia vardinau pagal abėcėlę, o ne pagal gerumą. Nikon D40 atmečiau dėl to, kad, mano galva, tai fotoaparatas skirtas tiems, kurie nori veidrodinio, bet nežino kodėl jo nori ir nenori progresuoti, o tik naudoti jį kaip pagerintą point & shoot.
Na ir daug čia prirašiau, tikiuosi, kad kas nors visa tai perskaitys ir kažkam bus naudinga