Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų teisės ir pareigos

QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 04 06, 12:56)
Jei tevai santuokoje, arba issiskyre, nevede ir nenusistate vaiko gyvenamosios vietos - reikes notariskai patvirtinto sutikimo.
Jei jo neimanoma gauti (tetis dingo ir pan.) galima kreiptis i vaiku teisiu apsaugos tarnyba - jie isduoda leidima.

Jei teismo sprendimu yra nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, tas tevas, kuris nurodytas teismo sprendime gali issivezti vaika be notarinio sutikimo. Tik reikia i pasieni veztis teismo sprendima ir jo kopija (nes kartais pasilieka nuorasa). Jei vezasi kitas is tevu, kuris nenurodytas sprendime, notarinio sutikimo reikia (Pvz. vaiko vieta nustatyta su mama, vadinasi ji gali keliauti laisvai, o tevui reiks mamos sutikimo)

aciu devui clap.gif clap.gif clap.gif nors vienas normalus istatymas thumbup.gif thumbup.gif clap_1.gif biggrin.gif O idomu, kaip tuo atveju, jei vaikas (paauglys) vyksta vienas i uzsieni? Vel reikia abieju tevu leidimo, ar tik tuo, su kuriuo yra nustatyta gyvenamoji vieta? g.gif
Atsakyti
Vienu zodziu, jei teisingai supratau, tai tam, kad su vaiku isvaziuoti pas vyra i uzsieni, jis turi pirmiausia grizti cia, nes as be jo net vaikui paso nepadarysiu?
Atsakyti
Jei tavo vyras i uzsieni isvykes legaliai, turetu buti kazkokios kitokios proceduros. Jau taip, kad visai negaletum isvaziuoti, tai tikrai negali buti
Atsakyti
Globa nusistatyti imanoma. Mociutei reiktu kreiptis i teisma del tevystes teisiu apribojimo ir globos nustatymo. Reikes begales pazymu (apie sveikata, psichikos bukle, teistuma, narkologiniu pazymu ir t.t., vaiku teisiu tarnubos isvados, duomenu apie pajamas.........) Paskyrus mociute globeja, ji gaus 500 litu uz vaiko globa
Atsakyti
QUOTE (pavasare @ 2004 04 06, 12:04)
O idomu, kaip tuo atveju, jei vaikas (paauglys) vyksta vienas i uzsieni? Vel reikia abieju tevu leidimo, ar tik tuo, su kuriuo yra nustatyta gyvenamoji vieta? g.gif


Siuo atveju uztenka to tevo, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta sutikimo. Teismo sprendima keliaujanciam vaikui reikia ideti, kad pasienieciai matytu, jog uztenka vieno sutikimo
Atsakyti
QUOTE (maka @ 2004 04 06, 20:00)
Vienu zodziu, jei teisingai supratau, tai tam, kad su vaiku isvaziuoti pas vyra i uzsieni, jis turi pirmiausia grizti cia, nes as be jo net vaikui paso nepadarysiu?

Vyras paso darymui tikrai nereikalingas, na o sutikima jis gali notariskai patvirtinti toje valstybeje, kur jis yra ir atsiusti. Ji reikes legalizuoti
Atsakyti
Gerbema Viktorija.Noreciau pasitykslint si klausima.Teisiskai mano dukra prirasyta man,bet registrota yra savo tevo bute.Ar vezant ja i Rusije,man reikias nuotarisko patvirtinimo, kad tevas leidzia ja isvest?
Atsakyti
taigi ne apie vaiko gyvenamosios vietos registracija ar deklaravima eina kalba.
Jeigu kartu su skyrybomis vaiko gyvenamoji vieta teismo buvo nustatyta su tavimi ( na tu likai kaip ir vienintele jos globeja), tai jau ir jokiu tevelio leidimu nebereikia. Jei to padaryta nebuvo - tada jau reikia leidimo.
Atsakyti
Viskas yra,dokumentai patvisrtina ,kad mergaite priskirta man.
Aciu
Atsakyti
Jei teismo sprendimu nustatyta, kad vaiko gyvenamoji vieta su mama, tai vyro sutikimo nereiks
Atsakyti
labadiena!

turiu skubu klausima advokatei!situacija tokia:
mano vyras turi dukra is pirmos santuoko.Situacija tokia:kai jie susituoke,merginai buvo 16metu,mano vyrui 18,zodziu,netyciukas ir tiek.Po kiek laiko jie issiskyre,ir vyro mama pasieme pas save vyro buvusia zmona,ja islaike bei priziurejo vaika,kad ji galetu eiti i mosklus.Po kiek laiko mergina vel grizo pas savo tevus,kartu pasieme ir vaika,kuris budavo tai pas ja,tai pas vyro tevus.Viena karta vaikas uzsimine,kad ja ruosiasi issivezti i Ispanija.kadangi vyro buvusioji taip ir norejo padaryt,ta prasme,slapcia,vyras jai neesant(ji buvo uzsieny)mergaite prisiteise sau.kai mergina grizo,ji padare ta pati ir priteise vaika sau,nes mano vyras tuo metu su manim gyveno uzsieny ir neturejo galimybes grizt i teisma.po kiek laiko ji kartu su vaiku dingo-isvaziavoi Ispanija.Vyras vaiko nemate jau beveik du metus,taciau nori susigrazinti ar bent jau issikovoti susitikimus su ja,nes siuo metu nezino net ar ji gyva.siaubinga situacija.jis pavyzdingai mokejo alimentus,rupinos vaiku ir tt.todel manau kad turi teise matyt mergyte,tik kaip tai padaryt?advokatas issiunte zinomu adresu i Ispanija pranesima del alimentu,bet jokio atsakymo.Vyras pasimetes ir nebezino kur kreiptis.juk dabar ES ir bent jau as manau,kad galikma butu paskelbt kokia paieska,nes buvusioji visa tai padare neteisetai.Zinoma tik jos brolio Ispanijoj gyvenamoji vieta,greiciausiai ir ji gyvena ten pat.LABAI PRASAU PATARKIT,NES PATI TUOJ GIMDYSIU VAIKELI IR TIKRAI NENORIU KAD SIOS PROBLEMOS UZGOSTU MUSU DZIAUGSMA...
labai aciu.
Atsakyti
Galima paieska paskelbt per interpola, bet bus sunku
Atsakyti