Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų teisės ir pareigos

Kas ismano apie vaiko sugrazinima teisiskai , is buvusio sutoktinio.
Labai buciau dekinga uz patarimus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natalija: 21 vasario 2004 - 14:41
Natalija, o kaip tavo vyras sugebejo is taves vaika atimti? Per teisma ar kazkaip savavaliskai? Ar per jusus skyrybų procesa buvo nagrinejamas tas klausymas? Nesu teisininke, taciau pati skyriausi maziau nei pries metus. tuo metu buvau nedirbanti, ka tik baigusi studijas. Tad vyras per teisma labai grasinosi vaika is manes atimti (nors jo visai jam nereikia) dry.gif taciau teisejas net nenagrinejo sio klausymo. Mat mama jei nevalkatauja ir negirtokliauja ar pan. visvien lieka vaiko globeja, t.y. vaikas gyvena su ja smile.gif
Tad sekmes tau ir pirmyn i teisma.. turetum laimeti smile.gif
Atsakyti
Kai issiskirem,buvo situacija,kad sunui buvo to metu patogiau gyvent pas teva. Nes savaitinis darzelis buvo toli nuo namu.Vyras ji veziuodavo su masina.Kai padavem skiribom,susitarem kad pas mane gyvens dukra,o pas ji sunus.Ir kad netrugdisim matytis su vaikais.As neturejau saligu ,kad abu vaikus pasiimt iskarto. Nes dirbau pamainom. Maciau sunu tada daznai iki to kol vyras nesusirado kita moteri . Bet mes nuolat snekejom kad tik laikinai sunus gyvens pas ji. O dabar jo dabartine sugyventine draudzia man matyt sunu,atseit as darau jam bloga itaka ir noriu grazinti vyra. As gyvenu su kitu vyru ir mes turim bendra vaika. Exvyras man nuolat kartoja,kad jei as atsiimsiu sunu ,alimentu as negausiu. Ir gazdina mane ,kad atims dar ir dukra.
Atsakyti
g.gif As tai tau siulyciau is pradziu kreiptis i vaiku teisiu apsaugos tarnyba. Jie apsilankys namuose pas tave ir pas tavo ex, ivertins situacija. Be to, pareguliuos tavo buvusiojo elgesi, nes nei jis, nei jo dabartine zmona negali drausti tau matytis su sunumi mad.gif Gali net bauda vyrui israsyti, arba priverstinai lankymo grafika sudaryti. Dukros is taves tikrai niekas neatims, nebent irodytu, kad tu netinkamai rupiniesi ja huh.gif Manau teisejas turetu atsizvelgti ir i paciu vaiku norus g.gif
Ir mano patarimas tau - nepasiduok grasinimams mad.gif nes jie jauciu is pirsto lauzti mad.gif Tvirtai eik per visas institucijas ir reikalauk savo... Nes siuo metu labai jau kreipia pareigunai demesi i vaiku teises, tad pirmyn thumbup.gif
Atsakyti
As irgi maniau ,kad vaiku apsaugos tarnyba man gali padet. Jie man pasake ,kad to neuzsiima. Tik teismas gali priverst man matytis su vaiku. O ir exvyras negyvena Kaune, O Raseiniu tarnyba pabreze,kad i apskriti nevazines ir neieskos,nes neturi tokios galimybes.Juk nereikia man aiskint ,kad musu salis vis del to dar neisvivyste iki Euoropos lygio.Pas mus daroma tik tada ,kada jau atsitinka kas nors.
Atsakyti
Tuomet ta tarnyba reikia pervadinti i "tevo teisiu apsaugos tarnyba" mad.gif Kuomet mano ex issikrauste is namu, jis puse metu nerode jokio noro matytis su sunumi, duoti kiek pinigu ar pasiteirauti kaip jam sekasi mad.gif blink.gif Taciau teismo metu viska pasuko taip, kad as neleidau jam matytis ir atseit grasinau, akd "jei prisiartins, jam blogai bus" blink.gif g.gif Tai tuojau pat isikiso poniute is tos tarnybos... tokia 2m ant 2m dry.gif ir atskaite man morala ohmy.gif as net issizioti nesugebejau mad.gif mad.gif Viskas buvo pasukta taip, akd as esu bloga, nes is savo interesu ar nuoskaudos noriu uzdrausti vaikui tureti sunu dry.gif Ta pati poniute ir issake man visas priemones, kuriu ji imsies jei as trukdysiu vaikui bendrauti su tevu... tuomet as buvau tokia isiutusi del neteisingu kaltinimu ohmy.gif
O dabar - va puse metu vel praejo - tevo kaip ner - taip ner g.gif vaikas jau net neklausia kur jis... kam tuomet ta spektakli reikejo vaidinti mad.gif mad.gif

Labai noretusi isgirsti, ka teisininke pasakys siuo klausymu....

Kokia gi tos vaiku teisiu apsaugos tarnybos (noreciau nusikeikti sioje vietoje) mad.gif mad.gif mad.gif funkcija????
Atsakyti
Exvyras dirba Kaune.Dukra turi asmeniskai mobilu,ir net jai nekada neparaso zinutes.As jeigu jam parasau ,tai tik is trecios zinutes man atsako,ir tai tik: viskas gerai. O klausima :Kada pamatysiu sunu- Kada nors ateiti...
Ir nesenei dar suzinojau ,kad sunu vercia ta sugyventine vadinti -mama. Maniau susprogsiu is pikcio!
Nezinau,kiek dar man tai kainos nervu ir sveikatos. Sunu musa tevas vien uz tai ,kai vaikas pasako ,kad myli mane ir nori su manymi gyvent. O kai vaikas buna pas mane ir tevas sale stovi,tai sunus bijo mane apkabint.Nes yra musamas uz tai.Paprasciausias kerstas uz tai ,kad ji palikau.
P jo grasinimai mane negazdina,as ne is tu kurios bijo.
Atsakyti
O tu turi irodymu, kad tevas sunu musa? Tai butu labai svarbu teisme. O kiek tavo sunui metu? Gal jis pats galetu liudyti? Negi tokio gyvulio, kaip taviskis ex sutvarkyti negalima? mad.gif Dar labai svarbu advokata gera susirasti... bet tai ir kainuoja g.gif unsure.gif
Atsakyti
Sunui 9metai. O irodimai tik toke, melines ant vaiko kuno,butent vyro pirstu anspaudus.Jis visada taip darydavo,dar ,kaip gyvenom kartu.Suspausdavo jam ranka virs alkunes . O i sunus man pasiguosdavo,kai paklausiau.
Advokata gera nepasamdisiu,nes netuturiu tiek pinigu.Vyras vienas dirba dabar,nebent jei koki sazininga. Dieve,o ir grasinimu i mano puse kiek buvo,ir po velena mane pakist,ir uosviene sake berniuku pasamdis thumbup.gif
Ko tik negirdejau. Mano dukrytei 10 metu.Ji jau nemaza ,kad suprast kas viksta. Ir vaikui labai skaudu ,kad tevo mama(mociute),net neleidzia jai nuvaziuot vasara pas ja i sveciu. Kaime juk vasara vaikams smagu. Nors ten galetu pabut su broliu kartu. Deja...
Atsakyti
Nepykit, kad taip velai isijungiu i diskusija, tiesiog tikrai labai sunkiai speju.

Tiesa pasakius, pirma karta girdziu, kad vaiku teisiu apsaugos tarnyba nesudaro grafiko vaikui lankyti. Normalia tvarka pirmiausia tarnyba atlieka tyrima, pasneka su abiem pusem, sudaro grafika, jei veliau jo nesilaikoma (dazniausiai vaiku tevams nerodo mamos...) kreipiamasi i teisma.

Natalija, jei tu tikrai zinai, kad tavo sunus nori gyventi su tavimi, gali kreiptis i teisma del vaiko gyvenamosios vietos nustatymo.Motyvacija gan paprasta: tau ribojama galimybe matytis su vaiku, dukra taip pat nemato brolio, vaikas nori gyventi su tavimi. Praktikoje vaikai dazniausiai paliekami su mama, taigi tavo sansai tikrai dideli.

Ka galiu pasakyti is savo praktikos. Tokios bylos yra labai sunkios ir tikraja to zozdio prasme slykscios, kadangi jas nagrinejant prasideda "apatiniu marskiniu skalbimas" jis tokia, o ji tokia ir t.t. Tokios bylos tikrai kainuoja daug nervu, bet tavo sansai dideli
Atsakyti
Aciu labai uz informacija. As pasiruosus viskam,to labiau gerai pazistu savo buvusi vyra.Jis tikrai pils ant manes daug purvo. O ir jo mama manes niekad negalejo pakest.
Bijau tik vieno daliko,kad sunu nuteiks pries mane.Jis bijo teva, nes tas jam nuolat grasina.Jei mokykloje negeras-nematysi mamos,ir t.t.
Noreciau suzinot tiksliau ,kiek mazdaug reikes moket uz toki procesa advokatui?
Aciu.
Mes geranoriskai su exvyru pirmai nusprendem ,kad nedrausim lankiti vaikus. Ir nesudarinejom teisiskai jokiu saligu. Su laiku,exvyras pradejo gyvent su kita moterim.
Jis gyvena pas ja. Ir ,kaip supratau ,kad ji jam draudzia ,kad sunus mano matytusi su manim. O ir mano buvusi anita ,aiskina ,kad vaikui geriau bus ,jei jis namatys manes
2metus. As manau ,kad tai didelis apsurdas. Vaikui ir taip sokas,kad nemato brangiausio jam zmogu. O dar tiek priekaistu is visu pusiu. Bandziau kalbinti exvyra del
mano vaiko lankima,tai gavau atsakyma,kad mane nuleis nuo laiptu ir paleis sunis.
Nes jo sugyventine turi tokia teise-jos gyvenamoji nuosavibe.
Skambinom i vaiku apsaugos tarnyba,isaiskinau savo padeti.Gavau atsakima: Nieko nepasit,tik per teisma. Esu labai nusivilusi,nes labai myliu savo vaika ir negaliu jo matyt. Zinau,kad padavus i teisma ,gausiu daug grasinimu is vaiko teva .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natalija: 22 vasario 2004 - 21:22
Man sunku pasakyti kiek kainuotu advokatas. Tai priklauso nuo jo kvalifikacijos, nuo laiko, kiek uztruks byla ir nuo daugelio kitu veiksniu (galu gale net miesto). Viena, kad jei laimesi byla, tavo islaidos advokatui bus priteistos (beje kokiame mieste gyveni?)
Atsakyti