Įkraunama...
Įkraunama...

Pelėsis žemės paviršiuje

QUOTE(jurg@ @ 2008 01 06, 21:04)
Ir as turiu ta pacia problema su gelem, is pradziu bandziau nuiminet tas ''baisias''  zemes ir pildavau naujas, bet po kurio laiko vel tas pats.                Reiks uzsukt i parduotuve tu moliniu rutuliuku


O gal tiesiog perlaistote? Ypac ziema gelems nereikia dazno laistymo. Be to, priklauso, kokios geles/augalai - kaktusams, pvz., ziema visai dregmes nereikia, jie miega ir ilsisi; sokulentai (augalai su placiais, "riebiais" lapais) dregme visada megsta, tik ziema jos reiktu maziau. Beje, yra augalu, kuriu nereiktu laistyti tiesiai i vazona - jie dregme susigeria per lapus, todel juos reikia pastoviai purksti. Kitas dalykas, kur jusu augalas stovi - gal jam per mazai sviesos, jo chlorofilo sinteze vyksta letai, nespeja sugerti jusu pilamo vandens, todel zeme pelyja. Priklauso nuo daugelio veiksniu, reiktu pagrinde zinot, koks konkreciai augalas.... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jolax @ 2008 01 06, 16:10)
Na esu ziauriai bloga sodininke.PAdekite prasau, mano vazoniniu geliu zeme visada apsinesusiu tokiu baltu, kaip ir pelesis. Laistau filtruotu vandeniu. Kaip reikia laistyti geles, kad nebutu tokio vaizdo? Jei apdeliociau akmenukais gal padetis pasikeistu? Juk akmuo laiko dregme? Ar as klystu. Labai laukiu patarimu.Aciu

Neesu as didele zinove,bet pamenu kai teta gelininke sakydavo,kad jei pelyja zeme vadinas gele perlaistoma mirksiukas.gif .Ziema geles reikia reciau laistyti nei vasara.O kas del akmenuku tai as visad ju pilu i dugna geles persodindama ax.gif
Atsakyti
Pas mane ta pati beda, bet del perlaistymo tai nezinau g.gif pas mane geles stovi ant sildomu grindu ir laistau ne taip daznai, bet pelesis vis tiek yra. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolete: 15 sausio 2008 - 10:13
QUOTE(Jolete @ 2008 01 15, 11:13)
Pas mane ta pati beda, bet del perlaistymo tai nezinau  g.gif  pas mane geles stovi ant sildomu grindu ir laistau ne taip daznai, bet pelesis vis tiek yra. g.gif


Gal vedinimo nera? g.gif Gelems irgi reikalingas sviezias oras. Beje, kaip anksciau rasiau, kai kurioms gelems drekinimas reikalingas ne per zeme vazone, o per lapus. ax.gif
Atsakyti
Gera mintis del vedinimo, nes namuose pakankamai silta. Dekoju aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Zaizute @ 2008 01 15, 16:41)
Gal vedinimo nera?  g.gif  Gelems irgi reikalingas sviezias oras. Beje, kaip anksciau rasiau, kai kurioms gelems drekinimas reikalingas ne per zeme vazone, o per lapus. ax.gif



Na vienos geles pavadinima zinau -tai vadinamas pinigu medis. Gal galetumete patarti kaip ja priziureti.
Atsakyti
QUOTE(jolax @ 2008 01 17, 13:57)
Na vienos geles pavadinima zinau -tai vadinamas pinigu medis. Gal galetumete patarti kaip ja priziureti.


Va, imetu nuorodele i neboga puslapeli internete - ten neblogai viskas paaiskinta apie pinigu medi (zamiokulka) ir jo prieziura thumbup.gif
http://www.rojaussod.../tema.php?s=338

Siaip dar atskirai SM yra temuke apie augalus:
http://www.supermama...showtopic=35264
Atsakyti
del tu akmenuku,tai as juos ir i dugna pil ir ant virsaus,bet vistiek tas pelesys islenda.o visa buta vedinu 2-3 kartus dienoj-tai del vedinimo tai negali tureti reiksmes,laistau gan retai-net nesuprantu kodel taip yra.o del pinigu medzio tai as girdejau,kad tai visiskai ne pinigu medys.tai tiesa ar ne ,nes jo ir pavadinimas kitas...o pinigu medis siek tiek kitoks ir lapai mazesni.ka jus apie tai zinote-parasykit g.gif g.gif
Atsakyti
idomu,kodėl ji pelyja, ar ten kokios priemaišos su puviniu yra ar kaip?

pastebėjau,dar idomų faktą, kad visas gėles persodinau iš vieno maišo žemių, tik ne visi vazonai su apipelyjusia žeme. vat kaip idomu
Atsakyti
siaip jeigu jau zeme buvo supelijusi tai persodinant senaja reikia visa pakeisti, nes senoji jau uzsikretusi ir uzsikres ir nauja. todel reikia svariai isplauti vazoneli, isdezinfekuoti, ir tik tada persodinti i visai nauajs zemes. as taip esu girdejusi. pas mane irgi pelyja, bet kol kas dar nera kada tuo uzsiimti. doh.gif
Atsakyti
bet aš persodinau visas vieną dieną ir iš vieno žemių maišo, tik ne visi vazonai supelyjo
Atsakyti
norejau paklaust , o tuos molinius akmenukus kur galima nusipirkt , kazi ar rasciau geliu parduotuvese
Atsakyti