Įkraunama...
Įkraunama...

Lengvata už darželį

Mano manymu, jeigu vaikas nera atvedamas i darzeli, maista jam vis tiek paruosia, tik jis lieka nesuvalgytas (gal ir nelieka) ir jiems reikia ta nuostoli padengti. Tikrai zinotu, kad kazkuria diena nebus keliu vaiku, maziau gamintu gal. O jeigu sugalvos puse tevu neatvesti savo vaiku, tai kur ta maista paruosta deti ir kas uz ji mokes?
Ir jeigu nebutu eiliu i darzeli, tai manyciau tokiu mokesciu gal ir visai nebutu (arba butu mazesni), nes brangintu kiekviena "klienta".
Atsakyti
QUOTE (mamulia @ 2004 02 29, 16:40)
QUOTE (ENIGMA @ 2004 02 29, 11:43)
NA MERGINOS NESVAIGIT TOKIO ISTATYMO NERA, GERAIUSIU ATVWEJU SVIETIME POTVARKIS PRIIIMTAS, O TAI NE ISTATYMAS IR NESIRUOSIU MOKETI UZ PASLAUGA KURI MAN NEBUVO SUTEIKTA.
O DEL DARZELIU EILIU IRGI NENUSISNEKEKIT, KADANGI ZINAU GERAI TA SISTEMA GALIU DRASIAI TEIGTI, KAD TAI ISPUSTAS BURBULAS.
IR DAR AS CIA KLAUSIAU TEISININKES KONCULTACIJOS, O APIE TAI PASISKAITYTI IR PASIREIKSTI GALITE CIA http://supermama.com...?showtopic=3465

Suprantu,kad tau pikta. Man irgi pikta. Bet cia Lietuva,cia lietus lyja... Nieko nepadarysi.O jei stengsies,tik susigadinsi santykius su darzelio personalu,kas atsilieps tavo pacios vaikui. O jei tokiu tonu rasysi postus,tai susigadinsi santykius ir su mamom wink.gif kazkaip labai jau nemaloniai tu cia...

GERB. MAMULIA, JEI NEZINOCIAU NERASYCIAU IR NESIRUOSIU SU NIEKUO GADINTIS SANTYKIU TODEL, KAD ESU TOKS ZMOGUS KURIS KALBA TIK TA KA ZINO KONKRECIAI. DARZELIO AUKLETOJU IRGI NEBIJAU TODEL, KAD TEGUL JOS ZIURI, KAD SU MANIM SANTYKIU NESUSIGADINTU IR KALBA MOTERYS CIA NE APIE AUKLETOJAS, TACIAU JEI JUS PATENKINTOS TOKIA PADETIM TAI JUS GALITE TAIKYTIS, O MAN YRA IDOMU KODEL YRA TAIP, O NE KITAIP. TAI YRA MANO ASMENINE NUOMONE IR AS JOS NIEKAM NEPERSU, O JEI JUSU IR KITU YRA KITOKIA TAI PRASUM ISSISAKYTI JUMS NIEKAS NETRUKDO.
Atsakyti
QUOTE (ENIGMA @ 2004 02 29, 16:13)
VIDINES DARZELIO TAISYKLES YRA DARZELYJE, O CIA VYKSTA KALBA SVIETIMO MASTU, ARBA IVARDYKIT DARZELI KURIAM TAIP NERA.

Antakalny yra toks darželis. Fiksuoja vaiko buvimą kas 2 valandas. Ir moki tik už tas valandas, kurias tavo vaikas buvo. Vienintelis trūkumas - nėra būrelių dėl tokio lankymo. Tiksliai žinau, nes bendradarbė ten leidžia savo mažulką.
Atsakyti
QUOTE (fukuotukaf @ 2004 02 29, 20:08)
Mano manymu, jeigu vaikas nera atvedamas i darzeli, maista jam vis tiek paruosia, tik jis lieka nesuvalgytas (gal ir nelieka) ir jiems reikia ta nuostoli padengti. Tikrai zinotu, kad kazkuria diena nebus keliu vaiku, maziau gamintu gal. O jeigu sugalvos puse tevu neatvesti savo vaiku, tai kur ta maista paruosta deti ir kas uz ji mokes?
Ir jeigu nebutu eiliu i darzeli, tai manyciau tokiu mokesciu gal ir visai nebutu (arba butu mazesni), nes brangintu kiekviena "klienta".

DEL MAISTO YRA TAIP: IS RYTO YRA VERDAMA KOSE IR DUODAMI SUMUSTINIAI VAIKU SKAICIUS IMAMAS PAGAL VAKARYKSCIA DIENA, IKI 9.30 VYKSTA VAIKU SURASYMAS I TABELIUS IR TIK TADA YRA VERDAMI PIETUS, JOKIU PAPILDOMU PORCIJU IR PANASIAI NERA IR NEGALI BUTI, TODEL JOKS SKIRTUMAS NETURI PASIDENGINETI KAZKIENO SASKAITA, JUOLAB , KAD MES MOKAM UZ MENESI I PRIEKI UZ DARZELI IR PO TO YRA ATMINUSUOJAMA. O PAZYMAS SUSIVEIKINETI MAN TAI NE ISETIS, TODEL, KAD MANAU, KAD GYVENU TEISINEJA VALSTYBEJA.
Atsakyti
QUOTE (siga @ 2004 02 29, 20:25)
QUOTE (ENIGMA @ 2004 02 29, 16:13)
VIDINES DARZELIO TAISYKLES YRA DARZELYJE, O CIA VYKSTA KALBA SVIETIMO MASTU, ARBA IVARDYKIT DARZELI KURIAM TAIP NERA.

Antakalny yra toks darželis. Fiksuoja vaiko buvimą kas 2 valandas. Ir moki tik už tas valandas, kurias tavo vaikas buvo. Vienintelis trūkumas - nėra būrelių dėl tokio lankymo. Tiksliai žinau, nes bendradarbė ten leidžia savo mažulką.

BUKIT TOKIA MALONI IR JEI NESUNKU SUZINOKIT MAN TO DARZELIO PAVADINIMA IR AR JIS VALSTYBINIS. ACIU.
Atsakyti
ENIGMA bet tau neprivaloma i darzeli leist jei nesutinki su jo salygom . Kiek zinau mokestis renkamas teisetai ,kadangi vaikas ir darzelyje ir mokykloje siaip dienu nepraleidineja tam turi but prizastys . Maistas pas mus gaminamas ir buna lieka jei vaikuciai neateina ,ner ko sirsti juk mokame darzelyje tik uz maista . Paslauga suteikiama yra bendra menesis darzelyje ,kaip ir menesis interneto ,juk tau neatskaiciuoja uz ta laika kai nesinaudoji .Jei nori moketi uz laika rinkis alternatyva , valandine aukle pvz . Cia imamas kaip abonimentas ,ir atskaiciuojama uz tas dienas us kurias priklauso ,viskas viskas teisiskai tvarkinga manau . Tavo vaikas darzelyje uzima miegamaja lova ir jei tu leisi 1 diena i men ,lova jie tuscia tures laikyti ,o jei tu lovu bus ne viena o pvz 10 is 20 kas tada ? Pagalvok ir sitos pozicijos .
Atsakyti
Kiek suprantu, kiekvienam mieste ar rajone mokesti uz darzeli ir mokejimo tvarka nustato vietine savivaldybe. Ten ir reiktu tau kreiptis, darzelio administracija cia niekuo deta.
Atsakyti
QUOTE (fukuotukaf @ 2004 02 29, 18:08)
Mano manymu, jeigu vaikas nera atvedamas i darzeli, maista jam vis tiek paruosia, tik jis lieka nesuvalgytas (gal ir nelieka) ir jiems reikia ta nuostoli padengti. Tikrai zinotu, kad kazkuria diena nebus keliu vaiku, maziau gamintu gal. O jeigu sugalvos puse tevu neatvesti savo vaiku, tai kur ta maista paruosta deti ir kas uz ji mokes?
Ir jeigu nebutu eiliu i darzeli, tai manyciau tokiu mokesciu gal ir visai nebutu (arba butu mazesni), nes brangintu kiekviena "klienta".

Cia tikrai ne del maisto, nes zinau, kad is ryto 8 val. aukletoja eina i virtuvele pasakyti kiek siai dienai reikia porciju... Taip kad...
Atsakyti
Mano sunus i darza pradejo eit 1994 metais. tada mokedavau tik uz kiekviena faktiaskai darzelyje praleista diena. Buvo visiskas bezpredelas. Vaiku grupej uzrasyta 20, o i darza atvedama maziau, nei puse. O juk darzeliai sudaro sutartis su maisto tiekejais, kuriems del dvieju kepalu duonos ar penkiu kilogramu mesos net neapsimoka benzo degint.

Tai va, kai tokiams bezpredelui atejo galas, vaiku lankomumas paitaise beveik 100 procentu. Nemokejo tik tie, kurie pateikia pateisinancias pazymas. Man tokia tvarka visai logiska, nes uz duru gi laukia dar simtai tevu, kuriems vaikus reikia leist i darza.

Siaip pasipiktinimas del to, kad reikia moket uz maista, kurio vaikas nesuvalgo, atrodytu logiskas. Bet kita vertus, vaikai darzeli gi lanko nemokamai, uz pacia paslauga tevai aukletojoms ir seimininkelems nemoka ne cento. Todel burnoti nelabai reiketu, juolab kad atitaisius buvusi bezpredela ir butu bezpredelas. Kai kurie teveliai isigudrintu darzeli tureti "v zopasie" ir leistu savo vaika ten tik tada, kai nacaliavai ji priziurinti mociute susirgtu.
Atsakyti
VIENU ZODZIU JUS MERGINOS PADARET VISISKA BALAGANA CIA IR SIOJE TEMOJE AS DAUGIAU NESILEISIU SU JUMIS I DISKUSIJAS, O LAUKSIU TEISININKES ATSAKYMO. O VISAS KURIOS DAR NORI PADISKUTUOTI (BUTU MALONU) PRASAU I DARZELIU TEMA.
Atsakyti
Yra patvirtinti pavyzdiniai darželių nuostatai:
LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO
Į S A K Y M A S

2000 m. lapkričio 24 d. Nr. 1418
Vilnius

DARŽELIO-MOKYKLOS BENDRIEJI
NUOSTATAI
V. DARŽELIUI-MOKYKLAI ĮSIPAREIGOJA
22.TĖVAI:
22.1. Užtikrinti reguliarų lankymą. Apie darželio-mokyklos nelankymo priežastis pranešti grupės auklėtojai, klasės mokytojai.

67. Darželio-mokyklos nuostatus, aprobuotus darželio-mokyklos
tarybos, tvirtina jo steigėjas.


Kadangi darželių steigėjai yra savivaldybės, jos ir tvirtina nuostatus. Man nepavyko per savaitgalį rasti pačių nuostatų, bet kažkada juos mačiau ir dėl apmokėjimo yra aiškiai pasisakyta, kad nereikia mokėti esant pateisinamai priežasčiai - liga, pamaininis darbas, kai kuriuose nuostatuose būna tėvų atostogos, t.y. kai savo kasmetinių atostogu metu vaikai nevedami į darželį.

Atvirai pasakius nelabai suprantu problemos. Jei perki abonementa į sporto klubą, ar mėnesinį bilietą ir juo nesinaudoji, tai kaip ir tavo problema. Čia tas pats. Ar vesit vaiką į darželį ar ne - maistas pas tiekėjus užsakytas (nes organizuojami konkursai minimum pusmečiams dėl maisto tiekimo), auklėtojos į darbą ateina, o priedo probleminiuose rajonuose, kur daug vaikų, dar laukiau eilė, norinčių patekti į darželį.

Atsakyti
ACIU UZ ATSAKYMA, TACIAU KIEK SUPRANTU MOKSLAS IR MEDICINA IR VISA KITA PAS MUS YRA NEMOKAMA, SPORTO KLUBAS AR KITAS KAZKAS TAI VISISKAI NERA PALYGINAMI AR SUDERINAMI DALYKAI, TADA TURI IVESTI KAZKOKI KITA MOKESTI, O NE IMTI MAISTO PINIGUS.
GERB. TEISININKE DARZELIUOSE MAISTAS YRA UZSAKOMAS VISISKAI KITAIP NEGU JUS ISIVAIZDUOJAT, TODEL IR KLAUSIAU BUTENT TOKIO KLAUSIMO O NE KITOKIO.
VISTIEK ACIU.
Papildyta @ [mergetime]1078132134[/mergetime]
AUKLETOJOS YRA ISLAIKOMOS IS MOKESCIU MOKETOJU PINIGU, O NE IS SIU.
Atsakyti