Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepai nuo erkinio encefalito

QUOTE(Egle75 @ 2010 05 22, 19:18)
Kai vakar mano vaikas pasigavo erke, is karto nulekiau skiepyti ir dabar jau skiepysiu pagreitinta tvarka, labai bijau tos ligos.



Na taip, kartais nutinka pasigauti jų ir iš niekur sad.gif

Deja, nenoriu gąsdinti, bet nuo šitos erkės skiepas jau neapsaugos - tik ateičiai jis, nuo kitų.


Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2009 10 12, 07:46)
Tarp pirmo ir antro skiepo (po antrojo skiepo metams susidaro imunitetas nuo erkinio encefalito) intervalas - 1-3 mėnesiai. Taigi jei pasiskiepysite gruodį, revbakcinacija - kovo pradžioje, ir erkių sezono pradžiai bus pasirengta.

Todėl ruošiant ruoges galima apdairiai prasukti ir pro skiepų kabinetą  ax.gif

Ruošiasi mano sūnus savaitę vidury miškų gyventi fear.gif, tai tapo aktualu skiepai. Radau info, kad yra ir pagreitintas skiepijimo variantas užsižiopsojusiems:
Skiepijimo schema:
I dozė;
II dozė – 2 savaitės–3 mėnesiai po pirmosios,
III dozė – 5–12 mėnesių po antrosios.
Pirma palaikomoji (busterinė) dozė – po 3 metų. Kitos busterinės dozės įskiepijamos: 1–60 metų asmenims kas 3–5 metai, vyresniems nei 60 metų amžiaus – kas 3 metai.


Šiltuoju metų laikotarpiu austriška vakcina rekomenduojama skiepytis pagal pagreitintą skiepijimo schemą:

I dozė;
II dozė – 14 dienų po pirmosios;
III dozė – 5–12 mėnesių po antrosios.

Palaikomosios dozės skiepijamos kaip ir esant įprastinei skiepijimo schemai.

Po pirmųjų dviejų injekcijų įgyjamas apsauginis imunitetas, trunkantis vienerius metus. Taigi, būtina trečioji injekcija, pratęsianti apsauginio imuniteto trukmę. Nustatyta, kad daugiau kaip 95 proc. vakcinuotų asmenų įgyja visišką apsauginį imunitetą.
Atsakyti
As irgi buvau pries skiepa, kol neradau erkes pas dukryte, nors tikrai zinau,kad i miska (nors ten net ne miskas, o krantas, apgauges 6 medziais, isivedziau ja papurksta nuo erkiu ir su drabuziais, kad erkes neilistu). Tai tas kelias savaites,kol turejo pasirodyti pozymiai, jei vaikas uzsikrete, gyvenau kaip ant adatu ir keikiau save.
Dbr. jau pasiskiepijom, bet abu kartus imunitetas is karto nusilpo ir abu kartus susirgo bjauriom ligom, nors Endemiko gydytojas tvirtino,kad skiepas nesusilpnina imuniteto. Niu, bet baigiam issikapstyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Soleo* @ 2010 06 08, 20:30)
Kelsimes vasara i nama, kuris yra viena dalimi miske, siaip sklype ausktos zoles nera, gal kokios 6-8 pusheles. Kazin ar yra kazkoks pavojus? tiesa pasakius iki siol niekad nesidomejau erkemis - ar jos tik zoleje buna ar krenta is medziu? jei is medziu, tai is kokiu - is lapuociu ar is spygliuociu? blush2.gif

Kiek zinau erkes gyvena tik zoleje,esu skaiciusi,kad jos nelipa auksciau kaip 0,5m aukscio.Taip kad jei nera medziu dar nereiskia kad nepasigausi sito mazo,bet labai baisaus padarelio.As savo maziu paskiepijau net nesuabejojus,nes esame susidure su sia baisia liga,musu gimineje jau sirgo du zmones,tikrai labai baisi smegenu liga.
Atsakyti
Kas per padarai tos erkes! verysad.gif Atejau cia patarimo, ar verta skiepyti vaika? g.gif Griztam i LT atostogu geram menesiui.. Ir jau nusprendziau, kad taip, vesiu paskiepyti savo mazaji, labai jau neramu. Tik va kur geriausia ta padaryti?(Vilniuje) 4u.gif
Atsakyti
Mes tai pasiskiepiję thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lillit: 02 rugpjūčio 2010 - 21:45
Mes būtinai skiepisime savo mažylę, nes gyvename netoli miškų ir rodo, kad didelis erkių užkrėstumas.
Atsakyti
Savo vaika paskiepyjau metukų ir dabar esu rami.Kai paklausiau gyd.ar verta tokį maža skiepyti,tai pasakė,kad liga už skiepą baisesnė.
Atsakyti
Taip, mes savo dukryte pasiskepejom thumbup.gif ir labai dziaugemes, ypac po sitos vasaros, kai erkiu buvo tiek, kad baisu buvo i gamta isvaziuoti, tik sau pinigu gaila doh.gif
Atsakyti
Visai mažiukam (na iki kelių metų nepamenu) sako (gydytoja infektologė sakė) nereikia, nes jie, jei jau serga, tai serga lengviau, o persirgus susidaro imunitetas.
Na aš savo vaikus nedidelius skiepijau, šito nežinojau, o dabar ir bijočiau laukt.

Tik tų "pagreitintų" skiepų logikos nesuprantu. Panašiausia į tai, kad baimės akys didelės. Aišku ateičiai pravers, bet jei jau pasitaikytų užkrėsta erkė, tai logika geležinė doh.gif : ir erkės skleidžiami nuodai ir ta mikro dozė skiepuose, kuri padeda organizmui išmokt atsilaikyt prieš šitus nuodus.

Kitas dalykas schemos: kas susidūrė ar nors kiek domėjosi žino, kad tas pirmas skiepas šimtaprocentinio imuniteto nesuteikia (kai vaikus skiepijau sakė apie 20), o tas laikas, kuris nurodomas antrai ir trečiai dozei apskritai
" 2 savaitės–3 mėnesiai po pirmosios"
doh.gif
Kadangi ta liga būna iš 2-jų bangų, tai po dviejų savaičių jau pirmoji banga (lengvesnė) gali būti persirgta (jos metu tyrimai encefalito požymių dar nerodo, tiesiog prasergi kaip kažkokiu neaiškiu gripu), o po 3-4 sav. jau gali nuo antrosios paslikas gulėt. Apie 3 mėnesius nė nekalbu - po tiek laiko žmogus būna jau persirgęs ir arba jam pasisekė ir sveiksta arba vis dar paipaliojasi nuo pasekmių ir tam dar gali reikt daug laiko. Bet skiepų jam leist nebėra jokios prasmės, nes imunitetas jam yra visam gyvenimui nuo jį susargdinusios ir galbūt palikusios baisių pasekmių erkės. Daugiau encefalitu jis nesirgs.
Neįsivaizduoju kaip kas nors logiškai gali paaiškint "extra skiepų" naudą esant pavojingos erkės įkandimui. Mano supratimu logiški ir prasmingi tik tada, kai jokio užkrėtimo dar nėra. O kai yra, tik priedas prie bendro nuodų kiekio.

Na tik logiką kai pamatęs erkę nusprendi nebeatidėliot ir bėgt skiepyti suprantu. Na kai erkė sveika. O ne kaip prevenciją prieš jau organizme esančius nuodus. Nematau jokios logikos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi :): 29 rugpjūčio 2010 - 18:29
QUOTE(*Soleo* @ 2010 06 08, 20:30)

Teorija sako taip taip ir kitaip, o praktika rodo, kad būna visaip.
Atsakyti
QUOTE(Žaislų Karalienė @ 2010 08 24, 18:54)
tik sau pinigu gaila  doh.gif

taip dažnai turbūt būna...
Atsakyti