Visai mažiukam (na iki kelių metų nepamenu) sako (gydytoja infektologė sakė) nereikia, nes jie, jei jau serga, tai serga lengviau, o persirgus susidaro imunitetas.
Na aš savo vaikus nedidelius skiepijau, šito nežinojau, o dabar ir bijočiau laukt.
Tik tų "pagreitintų" skiepų logikos nesuprantu. Panašiausia į tai, kad baimės akys didelės. Aišku ateičiai pravers, bet jei jau pasitaikytų užkrėsta erkė, tai logika geležinė
: ir erkės skleidžiami nuodai ir ta mikro dozė skiepuose, kuri padeda organizmui išmokt atsilaikyt prieš šitus nuodus.
Kitas dalykas schemos: kas susidūrė ar nors kiek domėjosi žino, kad tas pirmas skiepas šimtaprocentinio imuniteto nesuteikia (kai vaikus skiepijau sakė apie 20), o tas laikas, kuris nurodomas antrai ir trečiai dozei apskritai
" 2 savaitės3 mėnesiai po pirmosios"
Kadangi ta liga būna iš 2-jų bangų, tai po dviejų savaičių jau pirmoji banga (lengvesnė) gali būti persirgta (jos metu tyrimai encefalito požymių dar nerodo, tiesiog prasergi kaip kažkokiu neaiškiu gripu), o po 3-4 sav. jau gali nuo antrosios paslikas gulėt. Apie 3 mėnesius nė nekalbu - po tiek laiko žmogus būna jau persirgęs ir arba jam pasisekė ir sveiksta arba vis dar paipaliojasi nuo pasekmių ir tam dar gali reikt daug laiko. Bet skiepų jam leist nebėra jokios prasmės, nes imunitetas jam yra visam gyvenimui nuo jį susargdinusios ir galbūt palikusios baisių pasekmių erkės. Daugiau encefalitu jis nesirgs.
Neįsivaizduoju kaip kas nors logiškai gali paaiškint "extra skiepų" naudą esant pavojingos erkės įkandimui. Mano supratimu logiški ir prasmingi tik tada, kai jokio užkrėtimo dar nėra. O kai yra, tik priedas prie bendro nuodų kiekio.
Na tik logiką kai pamatęs erkę nusprendi nebeatidėliot ir bėgt skiepyti suprantu. Na kai erkė sveika. O ne kaip prevenciją prieš jau organizme esančius nuodus. Nematau jokios logikos.