QUOTE(MamyteSaulyte @ 2010 08 11, 19:36)
niekas nieko nesodina...mano ex turi skolu apie 100tukst, tame tarpe alimentu uz tris metus po 400lt..niekur nedirba, birzoj nestovi, turto neturi..niekas jo nesodina, tik laiskus siuntineja is antstoliu..ir taip jau 3-4 metai. O jei pasodins- kas is to? skola "nusiraso"- atsedes kokius 3 men ir liks be skolu- ramiai gyvens...
idomu....
kitose valsybese jau tikrai sedetu
ir dar...ka radau inete. nukopijavau
Kaip išieškoti priteistą išlaikymą vaiko naudai?
Pavyzdžiui teismas priteisė išlaikymą vaiko naudai 400 litų iš tėvo, tačiau tėvas nemokus, arba nemoka tyčia. Jūsų galimi veiksmai:
1. reikia kreitpis į teismą su raštišku prašymu išduoti vykdomąjį dokumentą,
2. su vykdomuoju dokumentu kreiptis į antstolį pagal teismo veiklos teritoriją (arba) pagal atsakovo buveinės adresą.
3. iš antstolio gavus išieškojimo negalimumo dokumentą, galima kreiptis į vaikų išlaikymo faondą. Daugiau apie išlaikymo fondą rasite čia.
Vaikų išlaikymo fondas skolų superkamoji galia ribota pagal teisės aktus, jis gali pirkti tik dalį skolos ir tik nuo kreipimosi į jį momentą. Tarkim Jums priteista yra 400 litų, o vaikų išlaikymo fondas išmoka(perka) 195 litus, lieka neišmokėta skolos dalis 205 Lt. Dėl šios skolos dalies galima atlikti tokius veiksmus:
1. Jeigu žinote, kad vistik tėvas(mama) turi pajamų tik jas slepia galima kreiptis į prokuratūrą dėl piktybinio vengimo išlaikyti vaikus pagal BK164 str.
pirmą kartą asmuo nuteisiamas liktinai, tačiau jeigu po teismo sprendimo įsiteisėjimo asmuo toliau vengia mokėti išlaikymą ir nevykdo teismo sprendimo, galima kreiptis pakartotinai (po kokio pusmečio) į prokurorus su prašymu patraukti asmenį dar kartą į teismą, dėl piktybinio vengimo išlaikyti vaikus.
Antrą kartą asmuo gauna realią laisvės atėmimo bausmę ir praranda nelegalių pajamų darbo šaltinį(bent jau laikinai). Net jeigu asmuo dinga užsienyje gali būti išduotas Europos arešto orderis, asmuo suimtas ir atvesdintas į teismą Lietuvoje.
2.
Vadovaujantis CK jeigu tėvai nepajėgus išlaikyti vaikų, juos privalo išlaikyti Seneliai ir (ar) išlaikyti pajėgūs broliai ir(ar) seserys. Jeigu esate tikri, kad seneliai ir (ar) broliai ir seserys(iš tėvo ar mamos pusės) yra pajėgūs skirti atitinkamą dalį išlaikymo, galima nukreipti išieškojimą į juos (bet pirma reiktų prisiteisti tokį išlaikymą).
3. jeigu žinote, kad asmuo dirba užsienyje ir nurodo kur dirba, tokiu atveju galite nukreipti išieškojimą į užsienyje esančią darbovietę, tam gali būti reikalingas Europos vykdomasis dokumentas (kurį išduoda Lietuvos teismai pateikus prašymą) ir kurį reikia perduoti pagal užsienio valstybės lokalius teisės aktus jos antstoliams. Kiekvienoje ES valstybėje ši tvarka skirtinga. Valstybės garantuojama antrinė teisinė pagalba (jeigu atitinkate LR vyriausybės nustatytą tvarką), gali būti teikiama ir vykdomajame procese. Kaip gauti tokią pagalbą rasite čia.
3.1. Jeigu negyvenate Lietuvoje ir esate išvykę gyventi kitoje ES valstybėje, jums teisinę pagalbą vykdomojoje byloje gali suteikti ir kitos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos. Daugiau informacijos čia.
4. Jeigu atsakovas gyvena užsienyje ne ES valstybėje, gali tekti išieškoti pagal daugiašalius arba dvišalius tarptautinius dokumentus pasirašytus tarp Lietuvos ir tos valstybės kurioje gyvena atsakovas. Valstybės garantuojama antrinė teisinė pagalba (jeigu atitinkate LR vyriausybės nustatytą tvarką), gali būti teikiama ir vykdomajame procese. Kaip gauti tokią pagalbą rasite čia.