Įkraunama...
Įkraunama...

vaiko išlaikymas ir tėvystės nustatymas

Klausimas teisininkei.
Mano vyras moka alimentus savo 2 vaikams iš pirmos santuokos(priteisė 50% visų pajamų). Dabartinėje santuokoje laukiamės vaikelio, ar mano vyras galės pasiimti nemokamų vaiko auginimo atostogų kai gims mūsų vaikas?Ar nėra tam kokių nors apribojimų ar draudimų? Kaip bus su alimentais?
Atsakyti
situacija tokia:
esu dirbanti ir uzdirbanti daugiau nei ex. vyras. jis dazniau nedirba nei dirba. Skyrybu metu buvo surasyta tesimo patvirtinta sutartis, kad jis mokes vaikui 150lt ( daugiau kazin ar galetu moketi) per menesi. Nebuvo patikslinta kaip mokes ar grynais ar ne grynais. siuo metu jo skola siekia apie 2000 lt. pinigelius jis man pervedinedavo i saskaita( galima gauti nesunkiai israsha) ir grynais nemokejo. dabar ar dirba nezinau. kiek suprantu man turbut reiktu kreitis i anstolius del alimentu iseiskojimo? ar vistik reiktu kreiptis i teisma?
Ar gali buti buti kad teismas ,atsizvelgdamas i jo finansine padeti, gali apskritai panaikinti?
Atsakyti
QUOTE (mergaiteISkaimo @ 2004 06 14, 14:53)
Klausimas teisininkei.
Mano vyras moka alimentus savo 2 vaikams iš pirmos santuokos(priteisė 50% visų pajamų). Dabartinėje santuokoje laukiamės vaikelio, ar mano vyras galės pasiimti nemokamų vaiko auginimo atostogų kai gims mūsų vaikas?Ar nėra tam kokių nors apribojimų ar draudimų? Kaip bus su alimentais?

jei priteista 50 procentu pajamu, vadinasi priteista dar galiojant senam kodeksui. Vadinasi sprendimas skamba taip: priteisti 50 procentu pajamu, bet ne maziau kaip vienas MGL vienam vaikui (siuo metu MGL 125), taigi vyras po 250 litu per menesi turi moketi bet kokiu atveju.

Gimus vaikui siulau kreiptis i teismas del alimentu sumazinimo. Kadangi pasikeicia faktine situacija (atsiranda 3 vaikas) tai yra realu, nes ir ji reikia islaikyti
Atsakyti
QUOTE (dovi @ 2004 06 14, 15:56)
situacija tokia:
esu dirbanti ir uzdirbanti daugiau nei ex. vyras. jis dazniau nedirba nei dirba. Skyrybu metu buvo surasyta tesimo patvirtinta sutartis, kad jis mokes vaikui 150lt ( daugiau kazin ar galetu moketi) per menesi. Nebuvo patikslinta kaip mokes ar grynais ar ne grynais. siuo metu jo skola siekia apie 2000 lt. pinigelius jis man pervedinedavo i saskaita( galima gauti nesunkiai israsha) ir grynais nemokejo. dabar ar dirba nezinau. kiek suprantu man turbut reiktu kreitis i anstolius del alimentu iseiskojimo? ar vistik reiktu kreiptis i teisma?
Ar gali buti buti kad teismas ,atsizvelgdamas i jo finansine padeti, gali apskritai panaikinti?

Reikia nueiti i teisma, pasiimti vykdomaji rasta ir tada ji pateikti antstoliams.
Atsakyti
Yra tokia situacija.Kad reikia vaikui nustatyti tevyste, ir prisiteisti elementus. O auginu viena, gyvenu pas savo tevus.Jis mus paliko dukrytei liepos 29 bus 3 metukai.Graziuoju neina susitart, jis pareiske "kad nieko nepripazins, daryk ka nori"
Ispradziu galvojau nieko man is jo nereik na kaipnors pati.Bet......Yra kaip yra.
Nuo ko pradeti.

dekoju is anksto.
Atsakyti
susirandi advokata, kuris tau viska ir isvardins. Vienai paciai tokioje situacijoje abejoju ar pavyks issiversti.
Atsakyti
QUOTE (gabrytute @ 2004 07 04, 18:43)
Graziuoju neina susitart, jis pareiske "kad nieko nepripazins, daryk ka nori"

Tie laikai, kai vyras savo nepripazinto vaiko motina galejo pasiusti parodydamas kumscio ir pirsto kombinacija, praejo. Dabar jis jau nebeissisuks, reiia kreiptis i teisma, kuris greiciausiai paskirs DNR ekspertize. O jei esi tikra, kad vaiko tevas butent jis, byla laimesi
Atsakyti
Nuuuu, aš jau šitoj situacijoj profas biggrin.gif Perėjau kryžiaus kelius nuo tėvystės nustatymo iki alimentų apgynimo Aukščiausiame teisme.
Kaip jau buvo pasakyta, pirmiausiai susirandi šeimos teisėje besispecializuojantį advokatą nebrangininką. Jam viską kaip kunigui išpasakoji - kodėl tiek laiko delsei, kodėl ansčiau nesikreipei ir t.t. Jei išgali susimokėti, kad advokatas tave ir teisme atstovautų, tada viskas oria eina. Čia jau ne tau reikės įrodinėti kad jis tėvas, o jam reikės įrodyti, kad jis ne tėvas. Pasiruošk sunkiai fiziškai, psichiškai ir finansiškai procedūrai, nervų tasymui, užgauliojimams, pažeminimams ir taip toliau.
Bet pradžių pradžia yra ieškiminis pareiškimas, kurį surašyti turi advokatas. Beje, įspėju, kad dabar pas advokatus ir teismuose eilės vienišų mamų...Man irgi keista, kur jos anksčiau buvo.... Sako, lengvatomis naudojosi. Bet šiaip ar taip, ne man spręsti, sėkmės tau ir kantrybės. Paruošk daug nuotraukų, kur jūs kartu, gal ir su vaiku nufotkinusi, gal tau laiškus rašė, gal draugai paliudys, kad jūs kartu buvote. Nes jei jis atsisakys DNR (turi tokią teisę) tu turėsi įrodyti tėvystę kitais būdais (mano minėtais). Turi įrodyti bendro ūkio vedimo ir glaudaus bendravimo faktą.
Atsakyti
Pirmas zhingsnis- kreiptis i teisma su prashymu del alimentu mokejimo. Jei vaiko tevas nepripazhins vaiko kaip savo , teismas ipareigos atlikti DNR tyrimus. Jei pazhymomis apie gaunamas pajamas irodysi, kad nesi finansishkai pajegi apmoketi DNR tyrimus- teismas apsiims apmoketi tyrima. Jei ekpertize patvirtins, kad vaikas yra to zmogaus, apie kuri rashei- jam priteis apmoketi DNR tyrimus (pilnai arba ish dalies).Ishlaikymas priteisiamas nuo teisės i ishlaikyma atsiradimo dienos, taciau ishlaikymo isiskolinimas negali buti ishieshkotas daugiau kaip uzh trejus metus iki ieshkinio pareishkimo dienos.Jei atsakovas atsisako ekspertizes, teismas, atsizhvelgdamas i bylos aplinkybes, gali toki atsakovo atsisakyma ivertinti kaip tevystes irodyma. Nemanau, kad tau butina kreiptis i advokata. Pilnai uzhtektu ir advokato padejejo paslaugu. Teismas priima ne tik advokato surashytus dokumentus, juos gali surashyti ir pati, ieshkinio forma ir turinys yra nurodyti LR CPK 135 str.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hobo: 14 gruodžio 2004 - 09:26
Duodi i teisma del DNR nustatymo,jo atsisakymas tolygus sutikimui t.y. jei jis atsisako tai reiskias sutinka kad vaikelis jo.
Atsakyti
QUOTE (Smilte @ 2004 07 04, 22:19)
Duodi i teisma del DNR nustatymo,jo atsisakymas tolygus sutikimui t.y. jei jis atsisako tai reiskias sutinka kad vaikelis jo.

Ne visada.
Atsakyti
Na bendru nuotrauku neturim nes jis nelabai mego fotografuotis.O draugu pilna kurie galetu paliudyti kad mes gyvenom kartu.Vaiko nuotraukos kai ji kudikis tai grynai jo kopija.Bet as savais kanalais atkasiau kad jis neviena tokia mane palikes.Pasirodo 3 sykius isiskyres, dar taip gyvenes mano Gabi jo 8 vaikas o po jos dar du jam gime nuo skirtingu moteru.Na su paskutiniaja dar gyvena smile.gif.
Kosmartas prasidejo........................................
Atsakyti