Įkraunama...
Įkraunama...

vaiko išlaikymas ir tėvystės nustatymas

Pas antstolius del alimentu dydzio niekuomet nebuvo galima susitarti. Tai dare notarai. Dabar notarai netvirtina tokiu susitarimu, nes Auksciausiasis Teismas isaiskino, kad sie klausimai turi buti isspresti teismo sprendimu. Gali tevai susitarti patys be teismo. Vienas moka, vienas gauna ir visiems viskas gerai, taciau bankai tokiu susitarimu nepripazista. Nes tas, kuris gauna, visuomet islaiko teise prisiteisti alimentus teismine tvarka.
Del alimentu atsisakymo. Kodeksas nesako nei taip nei ne, taciau kiek teko susidurti praktikoje, visuomet yra reikalaujama kad bent kazkoks islaikymas butu numatytas. Kitas klausimas mokes ar ne. Gali buti priteista, vyras nemoka, o zmona nesikreipia i antstolius ir nereikalauja, kad moketu
Atsakyti
Sakykit ar tetis mokedamas apie 15-16 tukst. per metus galetu pasiteirauti kur tie pinigai isleidziami ,
jeigu tai nesimato,nei tame kas jiems duota ,nei ka jie turi?
juk ne visos mamos tokios geros ir mylincios savo vaikus .
kai kurios juk naudojasi tik jais
P.S ka tada daryt, juk noretusi kad tie pinigeliai butu skirti vaikams
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auge X: 01 balandžio 2004 - 13:15
Pasiteirauti gali, taciau mazai garatiju, kad atsakys.
Galvojau kaip galima spresti problema. Galima butu kreiptis i teisma del islaikymo formos ir prasyti nustatyti, kad kokius 500 duoda grynais (uz buta ir maistui), o likusia suma skiria daiktams (uz tiek ir tiek rubu, tiek ir tie mokymo priemoniu ir pan.). Manau tokia iseitis butu reali
Atsakyti
Ar imanoma prisiteist alimentus vaiko islaikymui,jei nesi oficialiai issiskyres,ir jei taip,kur reiktu kreiptis?Sesuo augina 1 metuku sunu,pati kol kas niekur nedirba.Jos vyras siuo metu irgi niekur nedirba.Oficialiai paduot skyrybu prasymui nelabai yra pinigu.Ar realu is nedirbancio tevo issireikalaut kazkokia suma vaiko islaikymui?Sesers vyras vedes antra karta,is pirmos santuokos turi sunu,kurio islaikymui priteisti alimentai,taciau jis ju nemokejo.Neseniai vyko teismas del alimentu pirmam sunui,ir buvo paskirta bausme,kurios tikslaus dydzio nezinau,bet bausme buvo atideta dviem metam.Jei sesuo dabar kreiptusi del alimentu savo sunui,ar jos vyrui grestu reali laisves atemimo bausme?
Atsakyti
Alimentus prisiteist neissiskyrus galima, tik reiks nurodyt, kad atskirai gyvena.
Jei niekur nedirba, negauna jokiu pinigu, nieko ir neissiieskos.
Reali bausme ne tik kad grestu, bet jau gresia.
Atsakyti
Noreciau pasiklausti. Skyrybos bus abipusiu susitarimu, bet yra vaikutis kuris ne sutuoktinio ir ar imanoma skyrybu metu panaikinti vieno tevyste ir pripazinti kito? Sunku suformuluoti klausima, bet tikiuosi mane supratote. Ir apskritai kokios proceduros reikalingos ir kiek laiko uztruktu visa tai? Aciu is anksto uz atsakyma.
Atsakyti
Imanoma: visu pirma reiektu abieju sutuokitinio rastisko patvirtinimo, kad vaikas is tikruju ne to tevo. Jisai turetu buti patvirtintas notaro. O tada jau teismas spres - ar jam uztenka tokio rasto, ar vistik teks dnr tyrima daryti.
Tik tai cia ne skyrybu byla bus, o atskira manyciau.
Atsakyti
Tai butu dvi bylos:
byla dėl tėvystės nugincijimo ir byla del santuokos nutraukimo. Kiek tai uztruktu sunku pasakyti. Priklauso nuo daugelio veiksniu (teismo uzimtumas ir pan.).
Atsakyti
Mano vyresnioji dukra reguliariai gaudavo iš tėvo alimentus (paskutiniais metais minimalius), nes jis dirbo įmonėje Lietuvoje. Dabar eksvyras pranešė, kad išvažiuoja dirbti į užsienį ir paprašė, kad nesikreipčiau iš karto į anstolius, nes jis alimentus pervedinės kas pusę metų. Bet aš mažai turiu vilties, kad jis apskritai ką nors mokės. g.gif
Ar gali būti taip, kad alimentus dukrai bus neįmanoma išieškoti?
Kaip man geriau pasielgti, pranešti anstoliams iš karto, ar laukti?
Atsakyti
QUOTE (Smilte31 @ 2004 04 25, 20:46)
Mano vyresnioji dukra reguliariai gaudavo iš tėvo alimentus (paskutiniais metais minimalius), nes jis dirbo įmonėje Lietuvoje. Dabar eksvyras pranešė, kad išvažiuoja dirbti į užsienį ir paprašė, kad nesikreipčiau iš karto į anstolius, nes jis alimentus pervedinės kas pusę metų. Bet aš mažai turiu vilties, kad jis apskritai ką nors mokės. g.gif
Ar gali būti taip, kad alimentus dukrai bus neįmanoma išieškoti?
Kaip man geriau pasielgti, pranešti anstoliams iš karto, ar laukti?

Pranesti tik pranesti,paskui tu nekentesi,o pranesus gali buti taip,kad jis net negales isvaziuoti i uzsieni g.gif
Atsakyti
Tegu jis važiuoja, dirba ir užsidirba, jeigu tik sugeba. Kažkaip gaila žmogaus, čia Lietuvoj iš beveik minimumo gyvenančio.
Aš galvoju, kad reiktų dukrai didesnę sumą priteisti, ne 125 Lt. Nes pajamos jo tai padidės.
Atsakyti
Vyrui isvykus is Lietuvos, alimentus isieskoti gali buti sunkiau.
Taciau, jei jis isvyks i Europos sajungos valstybes ir dirbs legaliai, galimybes bus. Antra vertus, antstoliai gales kreiptis del deportacijos.
Negaliu patarti nei kad kreiptis, nei kad nesikreipt. Viskas priklauso nuo pasitikejimo. Galu gale net jei ir kreipsies, o jis iseis is darbo, tai vis vien nieko neissiieskosi
Atsakyti