Įkraunama...
Įkraunama...

vaiko išlaikymas ir tėvystės nustatymas

GITULIA, aš konkrečiai į tavo klausimą neatsakysiu, tik noriu pastebėti, kad nuo 2004-02-20 įsigaliojo, rodos teisingumo ministro:

2004 02 10 LR teisingumo ministro įsakymas
"sprendimų vykdymo instrukcijos pakeitimas"
įsigaliojo nuo 2004 02 20.

Pagal tai, išieškant alimentus, nereikia mokėti mokesčio antstoliui
Atsakyti
Esu nescia! Del to dziaugiuosi. Bet tai dar ne viskas. Pas mane bus dvynukai clap.gif Dabar man 10 nestumo savaite. Pastojau neplanuotai. Susidejau su vyruku, su kuriuo buvo faina leisti laika ir tiek. Man 29 m. ir man tai pirmas nestumas. Be abejo, nusprendziau aborto nedaryti. Greit baigsiu aukstuosius mokslus, turiu normalu darba ir esu nusipirkus issimoketinai buta. Atrodo, kad pasiruosusi tapt mama. Bet, kai tevelis suzinojo, kad as laukiuosi, tai norejo, kad daryciau aborta, bet as nesutikau. Jis nieko nesako, bet ir nesidomi mano reikalais. Daviau jam laiko apsispresti, nespaudziau jo, nereikalavau jokiu auku ir pan. Daugiau laukti nebenoriu, matyti jo nebenoriu, zemintis pries ji ir prasyti ismaldos nenoriu mad.gif Du vaikus viena vargu ar sugebesiu tinkamai (be finansines pagalbos) isugdyti. Kur kreiptis ir ka daryti, norint ji priversti moketi man pagal pateiktas saskaitas? Ir kas ieina i tas saskaitas (pampersai, maisteliai, lovytes, patalyne ir pan.)?
Atsakyti
teks tau palaukti, kol gims, tada paduosi teveli i teisma nustatyti tevystei ir prisiteisi alimentus.... arba jis pagal susitarima bus priverstas materialiai jus remti.... taip kad, nors minimaliai jis vis tiek tave tures remti.....
o siaip tai pati ieskokis bet kokio darbo valstybineje istaigoje, kad iki gimdymo susidarytu nemaziau puses metu ir kad gautum normalias motinystes ismokas, nes priesingu atveju, tai tikrai bus sunku......
taip kad dziaugiuosi uz tave, kad laukiesi, juolab, kad jau ir laikas..... wink.gif
ir kaip matau tu visai neblogai tvarkaisi....
o isivaizduok, jei butum be mokslu, kokiu 16 m. , neturetum kur gyventi ir dar tavo sugyventinis butu bedarbis ir vis gertu ar lostu, tai cia va butu rimta problema......
taip kad viskas bus gerai..... thumbup.gif
Atsakyti
Beje, dabar ir valstybe paramos nebeteiks (isskyrus tos, kuri ir taip be jokiu islygu priklauso), kol nebus nurodytas vaiko tevas ir irodya, kad jis neturi pajamu vaikui islaikyt.

Tu jam pasakyk, kad nuo atsakomybes jis niekur nepabegs? Nemokejo, kaip sakant, pi*t, tai nereikejo ir list
Atsakyti
Jei tevas pats tevystes nepripazins, vaikams gimus reiks nustatyti tevyste ir prisiteisti alimentus
Atsakyti
Net jei ir nesikeistu istatymai, jei imanoma gauti lesas graziuoju, kam eiti pas antstolius?
Papildyta @ [mergetime]1077835502[/mergetime]
antstoliai priverstinai vykdo sprendimus, t.y. tada, kai jie nevykdomi graziuoju
Atsakyti
Didelis aciu uz patarimus smile.gif Busimas tevelis net eabejoja, kad jis mano "apvaisintojas", nes iki jo as apie metus turejaus drauga, su kuriuo visada naudojome sargi. Kitas, kuriam "griuvau" i glebi buvo butent busimasis tetukas. O jis, pasirodo, nelabai megsta sargius, tad .................... O siaip manau, kad man jau tikrai laikas turet vaiku ir ju neatsisakysiu. Tai, vadinasi, tik gimus vaikams galima prisiteisti kokia sumele. O kaip ja nustato, kas i tai ieina, ar vis dar tie patys 25 proc.?
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 02 25, 22:40)
QUOTE

Jei susitare, kad palieka buta, tai alimentai pagal istatymus buvo sumoketi turtu. Toliau lieka mamos reikalas duoti daugiau pinigu, ar visai nebeduoti. Savo pareiga mama kaip ir ivykde (cia kalbu sausai pagal istatyma)



Na, tokiu atveju pagal įstatymą mama labai pigiai išsisuko. Jos dalis tame bute buvo pakankamai maža, max. 15 000 LT.
Atsakyti
Sveikos. Norejau paklausti, jei gimsta dvynukai, tai is tecio viskas reikalaujama dvigubai, t.y. ne 1MGl, o 2 ir pan.?
Atsakyti
taip alimentai tada reikalaujami dvigubi - kiekvienam vaikui, tik kiek zinau ir alimentai vaikams negali virsyti kazkokios tai ribos.
Atsakyti
Alimentai priteisiami kiekvienam vaikui. Ribu nera. Vienintele "riba" pajamos. Jei jos dideles, tai galima tiketis didesniu alimentu, jei mazos - mazesniu
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 02 27, 14:55)
Alimentai priteisiami kiekvienam vaikui. Ribu nera. Vienintele "riba" pajamos. Jei jos dideles, tai galima tiketis didesniu alimentu, jei mazos - mazesniu

Dar norejau paklausti, jei tevelis turi savo firma, kuri duoda neblogas pajamas (tokias, kad jis net i darba neeina), o oficialus jo atlyginimas, greiciausiai, neatitinkama gaunumu pajamu, kaip tada?
Atsakyti