Įkraunama...
Įkraunama...

vaiko išlaikymas ir tėvystės nustatymas

Nu joooo....jei jau 8 vaikai, visi nepilnamečiai, ir visų motinos paduos jį teisman- daugiau kaip 125 litų nesitikėk, nebet jis VB prezidentas biggrin.gif O dėl tiek, pagalvok, ar verta šitiek tąsytis. Kiek teko girdėti, teismas negali įrodyti, kad tu sąmoningai pastojai nuo pažystamo vyro. Gal tave išprievartavo? O gal, kaip sako teisininkai dabar populiaru, prie jūros buvai, saulė ir smėlis susuko galvą, nu ir sugriešinai. Vaiko jau norėjai, pagimdei, niekam jokių pretenzijų neturi, esi vieniša motina, stengiesi auklėti dorą Lietuvos pilietį, gerini demografinę Lietuvos padėtį ir t.t. Gal pasiseks, pripažins teismas kad tikrai esi vieniša, gausi pašalpą, jei priklausys, ir užauginsi tą vaikelį.
Nueik pas advokatą, už konsultaciją daugiau kaip 50 litų neturėtų nuplėšti.
Atsakyti
gaila, kad niekas nieko konkretaus neparašėt sad.gif
Aš prisiteisiau iš vyro per skyrybas alimentus, jis juos vangiai mokėjo, tai nuėjau į teismo antstolių kontorą su vykdomuoju raštu, nežinojau vyro gyvenamos vietos, darbovietės, bet jie viską patys iškapstė, bet tie vyrai nedurni, jie dažniausiai specilialiai nesiformina arba dirba tipo už minimumą, tai iš jų po daug nenutręši.

Dabar vėl susikaupė didelė sumelė, papaša vengia mokėt savo vaikams mad.gif , tad ėmiaus kitos taktikos, paskambinau savo geram advokatui, pasikonsultavau,. sako, svarbu, į kurią anstolių kontorą kreipies (o ieškinį galima pateikt nesvarbu, kokios sumos,vieni už mažas sumas išieško, kiti-už dideles), nereikia nuleist rankų, dabar vyrui bus nenaudinga-sakė advokatas, kad rimti anstoliai randa žmogų, jei tik jis Lietuvoj, tada seka jį po visur, blokuoja jo sąskaitas, tiesiog suėda jį tongue.gif , dar pripliusuoja už savas paslaugas skolininkui (ne man smile.gif ) labai daug thumbup.gif , tai va, patys kalti, kad taip apsileidžia tie ex...
Nežinau, kaip ten su tais niuansais, bet gi kai kuriuos ir į kalėjimą uždaro už nemokėjimą, ot gerai būtų, kad pagąsdintų tokius nevidonus, kurie savo vaikams skatiko neišspaudžia mad.gif
Atsakyti
Ką tik prisiteisiau alimentus dviem dukrytėms.Mergaičių tėtis moka dar dviems vaikams,bet daug didesnę sumą pinigų,pagal seną teismo nutartį.Ar įmanoma,kad vaikai visi gautu po lygiai?ką daryti kokį žingsnį žengti ir nuo ko pradėti?Vaikų tėvas taip pat nori,kad visi vaikai gautu po lygiai.
Atsakyti
Problema drauges, bet gal kas yra susidure su tuo. Jos vyras jau pusmetis negyvena su ja. Isejo palikes skolas, o dabar visai neduoda pinigu vaiko islaikymui. Beje, jos vyras dirba valstybineje istaigoje, visas atlyginimas oficialus. Gal kas buvo su tuo susidures, kokia procedura, ar reikia moketi. Ir t.t. Skyryboms ji dar moraliskai nepasiruosi. Be to tam irgi reikia pinigu, o jai su jais dabar labai striuka.
Atsakyti
As prisiteisiau alimentus neissikyrus be jokio vargo. Lygiai taip pat prisiteisusi buvo ir mano mama uz mano ir sesers islaikyma, nors net gyveno po vienu stogu. Be jokio vargo tai galima padaryti ir dabar, tik apie proceduras reiktu pasikonsultuot su teisininku. O jei dar dirba valdiskoj istaigoj, tai i kokius du simtukus laisvai galima pretenduoti
Atsakyti
Klausimas labai konkretus: ar verta daryti kokius nors zingsnius, jei:

tevyste niekada nebuvo irodyta;
vaikui buvo suteikta motinos pavarde;
vaikui jau septyneri;
tevas greiciausiai stengsis ishvengti atsakomybes?


Jei vis delto atsakymas teigiamas, noreciau orientuotis, kiek tai man galetu kainuoti ir nuo ko reiketu pradeti.

Beje, kas butu, jei teismo ekspertize nenustatytu tevystes?


Atsakyti
paskaityk čia:

http://www.policija.lt/ket/dnr.htm
Atsakyti
Alimentus aš prisiteisiau savo dviem vaikas prieš metus,nors nesu išsiskyrusi.Pradžioje nueik į apylinkės teismą parašyk jieškinio pareiškimą,dėl lėšų nepilnamečių vaikų išlaikymo priteisimo,neužmiršk parašyti,kad nori prisiteisti ir vaiko gyvenamą vietą, kad nereikėtu dar kartą teistis.Pareiškime parašyk kiek tavo manimu tevas turi mokėti alinentų nuo pareiškimo datos iki pilnametystės aš prisiteisiau po 300 lt kiekvienam jeigu jo alga padydės galiu persiteisti.Reikalingi popieriai : tavo ir vyro(jeigu dirbate) darbo užmokesčio ir kitų pajamų pažyma už 3 mėn.(2),šeimos siudėties pažyma(2), vaiku gimino liudijimai (2),santuokos liudijimas(2).Tik nesugalkit mokėti teismo išlaidas kai teisėjas paklaus pagal įstatyma priklauso tėvui.Pareiškimo surašmas pas mus 30lt. Už teismo išlaidas 200 su viršum o priteisus elementus dokumentai į vyro darbovetę perduodami per anstolius tai dar 38Lt bet rašdama pareiškimą anstoliuose gali parašyti kad iš jo išieškotu tuos pinigus,
Atsakyti
na nieko sau blink.gif blink.gif blink.gif tai gal as ir vyro vaiko globa galiu prisiteist, nors motinai jos teises neatimtos???
Atsakyti
QUOTE (kasiopeja @ 2004 08 17, 09:02)
na nieko sau blink.gif blink.gif blink.gif tai gal as ir vyro vaiko globa galiu prisiteist, nors motinai jos teises neatimtos???

o cia jau kita tema. jei motinai neatimtos motinystes teises, tu nieko negali prisiteisti. nebent gali kreiptis i teisma ir globos teises apriboti, bet tam turi buti rimtos priezastys, pvz., geria, narkotikus vartoja, visiskai nesirupina vaiku ir pan.
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 08 17, 08:46)
o cia jau kita tema. jei motinai neatimtos motinystes teises, tu nieko negali prisiteisti. nebent gali kreiptis i teisma ir globos teises apriboti, bet tam turi buti rimtos priezastys, pvz., geria, narkotikus vartoja, visiskai nesirupina vaiku ir pan.

Tai butu logiska. Bet kaip galima alimentus prisiteist neissituokus, tai man ne pro jokius vartus netelpa g.gif Nes jeigu zmones susituoke, tai ju biudzetas bendras. Koks tada teisinis pagrindas is vienos kisenes kitai kisenei pinigus priteisineti???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 17 rugpjūčio 2004 - 12:51
QUOTE (kasiopeja @ 2004 08 17, 12:51)
Tai butu logiska. Bet kaip galima alimentus prisiteist neissituokus, tai man ne pro jokius vartus netelpa g.gif Nes jeigu zmones susituoke, tai ju biudzetas bendras. Koks tada teisinis pagrindas is vienos kisenes kitai kisenei pinigus priteisineti???

Jei zmones susituoke tai dar nebutinai reiskia, kad ju biudzetas bendras. Zinau net kelis atvejus, kai moterys prisiteise is esamo vyro alimentus, nors ir gyveno kartu. Pvz. is mano buvusios santuokos atsiminimu - gyvenom su mano tevais, bet brangiausias vyrelis neparnesdavo i namus ne lito mad.gif dry.gif galejau laisvai prisiteisti pora simtu litu, bet tuomet neusiprotejau doh.gif , viska skyrybu metu dariau
Atsakyti