Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie kraujo grupes

man 28 sav darys antikuniu tyrimus, o per 72 val po gimdymo suleis imunoglobulina ar kaip ten jis vadinas. gyd. sake, pirmojo nestumo metu paprastai nieko baisaus nebuna (nes mamos ir vaiko kraujas iki gmdymo nesusimaiso)
Atsakyti
QUOTE(besteller @ 2010 07 19, 16:20)
man 28 sav darys antikuniu tyrimus, o per 72 val po gimdymo suleis imunoglobulina ar kaip ten jis vadinas. gyd. sake, pirmojo nestumo metu paprastai nieko baisaus nebuna (nes mamos ir vaiko kraujas iki gmdymo nesusimaiso)


tai va mano atvejis, Rh-, vyro Rh +, o gime mergyte rh +... dabar laukiuosi pametinuko, kazin kaip bus...antikunius tirs tik 16 savaite. pirmo nestumo metu nebuvo ju.
Atsakyti
QUOTE(justmoon @ 2010 05 03, 13:02)
Mano kraujo grupe yra Rh+, vyro RH-. Nestumo metu problemu del to neturejau, gime sveika dukryte  thumbup.gif  Tik nepadare mums kraujo grupes nustatymo tyrimu, tai nezinome, kokia Rh turi musu dukryte  doh.gif

Jei moters rh+, tai jokio skirtumo, koks vyro rh - tai jokios itakos neturi.Neklaidinkit kitu mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2010 07 22, 12:13)
Jei moters rh+, tai jokio skirtumo, koks vyro rh  - tai jokios itakos neturi.Neklaidinkit kitu  mirksiukas.gif .


Turi itakos dukrytes kraujui, nes galejo paveldeti Rh-. Tada jai bus aktualus visi vaistai nestumo metu ir po gimdymo.
Ir nieks cia nieko neklaidina schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(justmoon @ 2010 07 22, 13:52)
Turi itakos dukrytes kraujui, nes galejo paveldeti Rh-. Tada jai bus aktualus visi vaistai nestumo metu ir po gimdymo.
Ir nieks cia nieko neklaidina  schmoll.gif

Paciai mamai tikrai neaktualu - gudytojos paklauskit ir temos paraste paskaitykit (Nesutampa kraujo grupes. Mamytes Rh-, tevelio Rh+).
Atsakyti
Visuose straipsniuose raso tik apie problema, kai mamos Rh-, tecio Rh+. Jei vaikelis Rh+, tai patekus vaikelio kraujo i mamos, mamos kraujas pradeda gaminti antikunius, kurie bando sunaikinti svetimkuni - vaikuti mamos pilvelyje - to pasekmes -ivairios vaikelio ligos ar persileidimas (jei gimdymo metu, tai vaikeliui nekenkia, tik rizika kitiems nestumams). Jei mamos Rh+, o vaikelioRh-, tai mamos kraujas jokiu antikuniu nesiruosia gamint ir nera jokios rizikos. O jei i vaikelio - krauja mamos + ir patektu, gi tie antikuniai ,,savam" nekenkia. Jei taip butu, tai visos mamos, kurioms sie antikuniai pradeda gamintis, pacios sunkiai sirgtu...

Paskaitykit straipsniu mirksiukas.gif .
Papildyta:
QUOTE(justmoon @ 2010 07 22, 13:52)
Turi itakos dukrytes kraujui, nes galejo paveldeti Rh-. Tada jai bus aktualus visi vaistai nestumo metu ir po gimdymo.
Ir nieks cia nieko neklaidina  schmoll.gif

O gal netaip supratau - gal turit mintyse, kai dukra uzaugs ir ruosis turet savo vaiku doh.gif . Tai cia apie ta nezinoma mazyles kraujo grupe net mastyt dar nereikia - kol uzugs, tai dar ne viena karta ja nustatys smile.gif . Taigi dar toli grazu smile.gif . O medicina iki to laiko dar turbut gerokai patobules thumbup.gif .
Atsakyti
Sakykit tai jei moteriai ijau ne pirmas ir ne antras nestumas,ir jai vel pastojus ar galetu iskart suleist ta imunoglobulina?Jis nei karto nebuvo leistas.. unsure.gif Manau situacija beviltiska,isnesiot ir pagimdyt sveika kudiki?
Atsakyti
QUOTE(Basmanozke @ 2010 08 18, 21:32)
Sakykit tai jei moteriai ijau ne pirmas ir ne antras nestumas,ir jai vel pastojus ar galetu iskart suleist ta imunoglobulina?Jis nei karto nebuvo leistas.. unsure.gif Manau situacija beviltiska,isnesiot ir pagimdyt sveika kudiki?


Įdomiai čia tu. Pas kokius gydytojus tu lankeisi ir kur gimdei, kad jie nesukontroliavo, kad būtų suleistas imunoglobulinas g.gif ??? Juk jau prieš 50 metų ginės atidžiai stebėdavo moterį su Rh-.
Kodėl gi situacija beviltiška??? Tu pirmiausia pasidaryk kraujo tyrimą ir bus viskas aišku su tais antikūniais. O tai kokie vaikų rezusai? Gal vaikai minusiniai, tuomet iš viso nėra ko nerimauti. O jei ir vaikų Rh+, tai dar nereiškia, kad pas tave gaminsis antikūniai.
O imunoglobulino niekas iš karto tik pastojus neleidžia. Pirmą dozę gauni tik 28-32 sav. O antrą dozę - po gimdymo, jei vaikelio Rh+.
Atsakyti
Turiu viena vaika,ji gyme su mano - krauju,paskui turejau du valymus,3nestumas baigesi persileidimu,dabar vel planuojam vaikeli,bijau kad nieko nesigaus jau,kai pastosiu,manau antikuniu jau turiu turet ..
Perskaiciau tema ir supratau,kad nesuleido pagymdzius,nes mano krauja paveldejo,o 28savaite kai turejo suleist,neturejo..Cia Antakalnyje,pas gydytoja Maziliauskiene..Sakes,kad zinociau tik..ji man ir po valymu turejo kaip dabar suzinojau suleist vaistu,nei zodzio..
Atsakyti
QUOTE(Basmanozke @ 2010 08 18, 22:32)
Sakykit tai jei moteriai ijau ne pirmas ir ne antras nestumas,ir jai vel pastojus ar galetu iskart suleist ta imunoglobulina?Jis nei karto nebuvo leistas.. unsure.gif Manau situacija beviltiska,isnesiot ir pagimdyt sveika kudiki?


Visu pirma reikia issitirti krauja, ar jame yra antikuniu ar ne ir tik tada panikuoti arba ne smile.gif Jei antikuniu randa, siuncia i KMUK (gal ir i Vilniu, nzn). Ten sioje srityje specializuojasi, istiria krauja pagal savo matavimu skale ir pasako ka toliau daryti.
Imunoglobulina, jei tik reikia, gali suleisti ir pries pastojant arba tik pastojus, svarbu, kad kraujyje nebutu antikuniu, nes kai jau ju randa - nebeleidzia.
28-30 sav suleidzia esant "standartiniams" nestumams, o tokiais atvejais kaip tavo, gali buti visai kitaip.
Atsakyti
sveiki! laukiuosi jau 24 savaite, tai mano pirmas nestumas. mano rh- o vyro rh+. neseniai gydytoja pasake kad aptiko antikuniu, sako kad kiekis labai mazas, issiunte pakartotiniu tyrimu. dabar laukiu atsakymo ir negaliu nusiramint.gal kuri esat susidurusi su tuo? kokios pasekmes? kaip reikia tai gydyti? aciu.
Atsakyti
Paaiskinkit jei zinot,nejaugi jau niekaip negalima kovot su tais antikuniai,jau esanciais?
Atsakyti