Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie kraujo grupes

QUOTE (Wilmog @ 2004 12 06, 11:24)
Aš "-", bet ir mano vyras "-". Tačiau gydytoja sakė, kad vistiek viską darys kaip priklauso, aš sakau: o kam, gi mano vyras irgi "-", o ji tik juoktis prdėjo, sako, o ką jei kito vaikiuko norėsi nuo kito vyro blink.gif Mano vyrui tai labai nepatiko tongue.gif

blink.gif O man nieko nedare, nes mes su vyru abu minusai. Vaikas gime irgi minusinis. O tai ka jei mes visi minusai, tai vis tiek gaminsis antikuniai?????? g.gif


O man buvo siek tiek kita problema - man po gimdymo nustate, kad mano organizmas prigamino antikuniu pries vaiko kraujo grupe. Ne pries rezus faktoriu, o grynai reagavo i kitokia kraujo grupe. Idomu, gal nuo tokiu reakciju irgi yra kokie nors skiepai?????? unsure.gif

Atsakyti
QUOTE (raimute @ 2004 12 10, 12:50)

Tai bet jeigu pas mane gaminsis antikuniai tai as isvis gal negalesiu pastoti??

antikuniai gali pradeti gamintis pastojus, jei maziuko rezusas bus pliusinis. GALI pradeti gamintis, bet nebutinai prades. bet jei tau pries tai buvusi nestuma nesuleido tu vaistuku, ir turejai pliusini leliuka, tada antikuniu gaminimosi tikimybe didesne. va apie ka cia mes visos ir diskutuojam. antikuniai gamintis nepastojus nepradeda.
SiDo, pasiseke tau su vyru minusiniu thumbup.gif as kai isgirdau apie tas rezusu problemas pasigailejau, kad neieskojau vyro pagal rezusa laugh.gif juokauju aisku. bet jei abu su vyru minusai, tai tikimybe tureti jums pliusini leliuka tikrai minimali. uz tai nieks nieko paprastai ir neleidzia tokiu atveju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rucelie: 10 gruodžio 2004 - 15:33
as taip pat su sia problema susiduriau. 28 savaite suleido, bet pati pirkau lazdynu vaistineje. man nepavyko to gauti nemokamai. nelaukiau.
o po gimdymo sake, kad jei netures ir reikes suleisti, lazdynu vaistineje (vilniuje) reikes nusipirkti ir kraujo centras kompensuos. suleisti siaip reikia per 72 val. po gimdymo.
gal situacija pasikeite, nes mano info menesio senumo. o cia kas diena vis naujiena dry.gif
Atsakyti
Niu ir aš prisiregistruosiu, Rh-, o vyro Rh+ smile.gif Pirmą kai nešiojau ir gimdžiau, tai tiesiog stebėjo, gimė minusiukas, tai mane paliko ramybėje, bet išties privalėjo suleisti, o antrą gimdžiau po 5 metų pertraukos (tai irgi svarbu, nes jei pastojama po pirmojo vaikelio gimimo metų, dvejų bėgyje, tai didesnė tikimybė gamintis antikūniams ir t.t.), tai antikūniai nesigamino viso nėštumo metu (nors 36 nėštumo sav. buvau gavusi kraujo tyr. atsakymą, kad antikūniai+/- blink.gif laugh.gif , durnių laivas, nes taip būti tiesiog negali, pati laboratorijos vedėja nesugebėjo teisingai iššifruoti karujo tyrimo mad.gif laugh.gif ), bet gimus mažėliui visgi gavau gamaglobulinoantiD į uodegą, nes bernelis mano teigiamas smile.gif
Gal nepasakosiu, kas vyksta, jei pradeda gamintis antikūniai ir gyd. nesiima reikiamų veiksmų, kad būtų viskas atitaisyta, kiek įmanoma greičiau, nes čia daug mamukių besilaukiančių skaito, bet susirūpinkit tokiu dalyku kuo greičiau heart.gif
Atsakyti
As minusas vyras pliusas, pirma gimdziau neleido nieko, nes nebuvo antikuniu ir vaikiukas gime minusinis. Su antru irgi nebuvo antikuniu, bet liepe leistis imunoglubulina(ar kaip ten) biggrin.gif as nesutikau, pasitariau su keliais gydytojais jie irgi turejo skirtingas nuomones situo atveju. Tik pasake jei esu uztikrinta, kad tai tikrai tik antras vaikas(nebuvo abortu ir persileidimu), reiskia galima antra vaika skaiciuot kaip pirma. Man pasiseke viskas gerai, antras irgi minusiukas wub.gif
Atsakyti
Niu ir aš prisiregistruosiu, Rh-, o vyro Rh+ smile.gif Pirmą kai nešiojau ir gimdžiau, tai tiesiog stebėjo, gimė minusiukas, tai mane paliko ramybėje, bet išties privalėjo suleisti, o antrą gimdžiau po 5 metų pertraukos (tai irgi svarbu, nes jei pastojama po pirmojo vaikelio gimimo metų, dvejų bėgyje, tai didesnė tikimybė gamintis antikūniams ir t.t.), tai antikūniai nesigamino viso nėštumo metu (nors 36 nėštumo sav. buvau gavusi kraujo tyr. atsakymą, kad antikūniai+/- blink.gif laugh.gif , durnių laivas, nes taip būti tiesiog negali, pati laboratorijos vedėja nesugebėjo teisingai iššifruoti karujo tyrimo mad.gif laugh.gif ), bet gimus mažėliui visgi gavau gamaglobulinoantiD į uodegą, nes bernelis mano teigiamas smile.gif
Gal nepasakosiu, kas vyksta, jei pradeda gamintis antikūniai ir gyd. nesiima reikiamų veiksmų, kad būtų viskas atitaisyta, kiek įmanoma greičiau, nes čia daug mamukių besilaukiančių skaito, bet susirūpinkit tokiu dalyku kuo greičiau heart.gif


DOBSIUKAS
gal gali man parasyti i AZ prasau,kaip cia viskas vyksta,kad negasdint nestuke.gif .
Matai cia medicina labai atsilikus,pas nieka nieko negali paklausti ar suzinoti.Net per mano nestumo niekas netikrino mano kraujo,o apie vyro grupe net neuzsimine,ir kaip minejau negavau jokiu skiepu.Tai kas butu jei as vel pastociau,ir kaip daznai reikia tikrintis krauja pastojus del antikuniu??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo raimute: 13 gruodžio 2004 - 14:35
Sveikutes,
ir as uzsukau i si skyreli, nes esu tokioje pat situacijoje kaip ir jus. Bet dar ir esu medike. Mano vyro Rh(rezus faktorius)+, o mano Rh+-. Pasirodo, kad gali taip buti, nes yra du Rh antigenai: RhD ir RhC. Pas mane RhD-, o RhC+. Ir kadangi pagrindinis antigenas yra RhD, tai man dazniausiai raso Rh-.
Is tiesu, 28 sav. turi suleisti antirezusgamaglobulino, kad pries vaikuti nesigamintu antikuniai, jei jo Rh+, o po gimdymo leidzia tik tada, jei vaikucio Rh+ buna.
O tai reikalinga del sekancio vaikelio, kad butu mazesne tikimybe, kad gaminsis antikuniai.
Atsakyti
Mano minusine, tecio pliusine. Taip pat buvo reikalu su gamaglobulinu pries gimdyma ir po. Gydyt. sake kad istojus i Europos sajunga jis pabrangs ir sunkiau bus gaunamas, nes dabar jis gaminamas Lietuvoje ir kompensuojamas Ligoniu kasu, uzsienyje taip nera taigi... sad.gif sake jo kaina pakils iki 500 lt, tad man ir kitom su Rh- nipavizlo... blink.gif kad ir kaip noretumem pulko vaikuciu pabiruciu 2.gif 2.gif 2.gif viskas priklausys nuo finansines padeties... smile.gif
Atsakyti
Sveikos visos!
Si foruma skatu jau seniai (2 metus), bet prisijungiu tik dabar, kai pastebejau mane irgi domincia tema.
As taip pat is "minusiniu" mamu su "pliusiniu" teciu. Labai gerai, kad cia atsiliepe ir medike, nes atrodo Lietuvoje niekas tiksliai nezino apie tas mislingas kraujo grupes. Nors viskas aisku nera taip paprasta, bet siek tiek supaprastinti galima: antikuniai gaminasi tik tada, kai "-" zmogaus kraujas gauna kontakta su kitokiu Rh.

Vaiku kraujotaka, nors jie ir gyvena mumyse beveik 9 menesius, neturi nieko bendro su mamos kraujotaka. Kontaktas gali ivykti arba traumu metu, arba per gimdyma. Taigi pirmo nestumo metu apie joki antirezusgamma...kazka nereikia net ir galvoti, o tuo labiau pergyventi. Visom leidzia todel, kad apsidraudzia (gal ne pirmas nestumas, gal kazkas), o ir pinigu matyt buvo skirta ministerijoi. Nes, paziurekit, koks tai geras biznis! Virs 100 Lt kiekviena karta, reikia ar ne. O kad per placenta i vaiko krauja pereina kitokios medzigos is skiepo, tai visi tyli (kas zino).
Galima suleisti antiglobulina po gimdymo jei vaikas turi "+", per 72 valandas (ar po aborto, ar persileidimo, profilaktiskai).

Dar vienas idomus faktas, apie kuri atrodo irgi visi medikai pamirso, arba irgi nebuvo informuoti - sie antikuniai naturaliai "dingsta" organizme po 4-5 metu, jei zinoma, nebuvo naujo kraujo "maisymo". Pagalvokit, kai nebuvo viso to biznio, zmones juk gimde, o konflikto atvejai nebuvo tokie jau dazni.
Mamytes, jei planuojat tokia pertrauka tarp vaiku, galit miegoti ramiai.
As abu kartus neleidau sau susvirksti antiglobulino per nestuma, tai net kviete vgn didyji virsininka Razuma, kad mane itikintu. Labai negraziai elgesi, sauke ir jo paskutinis argumentas buvo - prisiskaito, ir suzino, ko joms nereikia zinoti.
Vaikai abu sveiki ir protingi smile.gif vienas su "-", kitas su "+", nors skirtumas tarp ju tik 2 metai.

Mamytes, raginu jus, pasiskaitykit, taigi turit kompus ir internetus. O po to galvokit pacios, darykites isvadas.
Atsakyti
Sveikutes,
As irgi esu su tom paciom Rh- (mano), vyro Rh (+), tuoj tureciau gimdyti maziuka, dar nezinau kokios grupes jis bus, bet 28 savaite as nesileidau gamaglobulino. Pasikalbejom su gydytoja (dar daugiau su sesute), ir as pasakiau, kad nenoriu imunoglobulino, nes neamtau tikslo leistis 28 savaite, juolab, kad I-as nestumas. Daktare bande man dar siek tiek pasakoti kas gali buti jeigu...(tikrai neprimygtinai), bet manes neitikino.Sakiau po gimdymo, jei bus rezus nesutapimai tuomet tikrai galesim susileisti.
Is tiesu as pritariu tai nuomonei, kad cia sukasi nemazi pinigai....ir dabar leidzia vos ne visom (Girdejau tokia istorijele, kad kai kurie medikai net neklausia kokia tetuko grupe, ir suleidzia imunoglobulina bet kokiai minusinei mamytei, tipo aiskina....maza kas...juk neaisku ar jis tikrai tetis...Ziauru ane?)
Sekmes visom atrasti savo sprendima ir motyvus... Informacijos tikrai daug visur. Ir tikrai jis yra kompensuojamas, o po gimdymo susileisti reikia per 72 val.
Atsakyti
Sveikute. as mus ttaip apt si problemele buvo. 28sav man suleido kaip ir priklause (tas buvo vasara). po gimdymo suleido nemokamai,bat dave uzumina,kad kadangi dar turi keleta doziu tai leidzia nemokamai,nors siaip jau turetume moketi patys (tas buvo 2004 0901). as gimdizua kretingoje.
kaip daabr yra nezinau. bet kazkoks absurdas, jei reikia patiems moketi tokius pinigus ka privalo padaryti tarkim valstybe.
Atsakyti
Sveikos ir as priklausau siai + ir - kategorijai. As taip pat 28 sav. ir po gimdymo (nes vaikelio kraujo grupe buvo +) susileidau antirezusgamaglobulina. Na man neteko girdeti, kad moteris kuri isirasiusi i nesciuju iskaita ir ketina gimdyti, pati turi moketi uz si vaista. Zinau kad jis kainuoja virs 100Lt. as net specialiai paklausiau ar man reikes moketi, ir man buvo atsakyta kad tikrai ne.
O reikia moketi tik toms kukios darosi aborus ar "isvalymus"
Atsakyti