Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie kraujo grupes

Noreciau jusu, mergaites, patarimo ax.gif
Mano kraujo grupe 1- vyro 1+, pas mane jau eina 39 sav., kas men. dariausi tyrimus del antikuniu, iki siol ju nebuvo, imunoglobulino man neleido (taip patare gydytoja, sake geriau dazniau tyrimus atlikti ir stebet), sia sav. tureciau vel priduot tyrimus, bet mano gyd. atostogauja ir pati (susikloscius aplinkybems) negaliu nuvaziuot priduot tyrimus unsure.gif ar imanoma, kad per paskutini men. galetu atsirast tu antikuniu, kt. savaite man terminas gimdyt jau, ar galima nepasitikrinus pakenkt vaikeliui? Buciau labai dekinga jei kas (kas supranta sitoj sferoj) patartu...
Atsakyti
PRANEŠIMAS LIETUVOS VISUOMENEI

susirinkime visi, norintys, jog lietuvių būtų ne tik Airijoje



Reaguodamos į šiandiena LR Socialinių reikalų komitete svarstytą ir patvirtintą motinystės/tėvystės pašalpų mažinimo projektą, norime informuoti Lietuvos Visuomenę, kad socialinis dialogas su motinų atstovėmis yra tik imituojamas.

Visuose savo siūlymuose Aktyvių mamų sambūris teigė poziciją, siekiančią maksimaliai apsaugoti motinas ir tėvus, auginančius vaikus iki 2m. Siūlėme, esant reikalui, mažinti ,,lubas,, 10% tuo pat metu įvedant įstatyme socialinius saugiklius (garantuoti, kad tolimesni mažinimai šioje srityje nebus svarstomi, apsaugoti asmeniui šeimoje tenkančias pajamas (1050Lt), įvardinant įstatymo įsigaliojimo terminus ir jo laikinumo garantą). Deja, siūlomas proporcingumo išlaikymas buvo nukreiptas prieš pačias motinas ir išplėstas iki visuotino mažinimo. O į socialinius saugiklius apskritai nebuvo atsižvelgta.

LR Seimo Socialinių reikalų komitete šių mažinimų svarstymas vyko chaotiškai, neargumentuotai. Viena iš Komiteto narių posėdį pavadino ,,turgumi,,. Tačiau net paprastame ūkininkų turguje derantis dėl prekės pirkimo yra žinoma, kas perkama ir žinoma, kiek tai kainuoja. Ypač kai svarstoma vaiko buvimo kartu su motina/tėvu kaina.

Šiandiena motinystės/tėvystės pašalpų klausimas buvo svarstomas be jokių skaičių: ne tik Seimo nariai, bet ir SODROS atstovas neturėjo paskaičiavimų, apibendrinančių kiek bus sutaupoma, ir kokią procentinę dalį Sodros biudžete tai sudarytų. Kaip žinia, pagrindinis argumentas mažinti motinystės/tėvystės pašalpas yra siekis sumažinti Sodros išlaidas. Tai dar kartą įrodo, kad įstatymo pataisos yra labai stipriai ,,stumiamos,,, neįsigilinant į jų reikalingumą, svorį bei pasekmes.

Pateiktas siūlymas mažinti motinystės/tėvystės pašalpas dabar gaunančioms motinoms 10%, o naujai išeisiančioms motinystės/tėvystės atostogų nuo 2010-05-01 pirmaisias metais iki 90%, o antraisias iki 50%. Šiam siūlymui buvo beveik vienbalsiai pritarta, nors dalis Komiteto narių atstovavo partijas, kurios viešai buvo pareiškusios, jog NEPALAIKO motinystės/tėvystės pašalpų mažinimo iš esmės.

Toks drastiškas ir forsuojamas pašalpų mažinimas toli gražu neatitinka proporcingumo principo: nė vienai iš socialinių grupių nebuvo ketinama mažinti atlyginimus ar išmokas NET 60%.

Todėl 2009 07 09 kviečiame prisijungti prie Aktyvių mamų sambūrio vykdomos akcijos Nepriklausomybės a. ir taip atkreipti valdžios vyrų ir moterų bei visuomenės dėmesį į ketinimus DRASTIŠKAI mažinti paramą motinystei/tėvystei.

Akcijos pobūdis - taiki akcija motinystės/tėvystės prioritetui Valstybėje palaikyti.

Akcijos tikslas: palaikome siekius drauge GYVENTI ir dirbti, norint išlaikyti gyvą tautą.

AKCIJOS PROGRAMA:

1. BNS konferencija: liepos 9 dieną, 11 val., BNS konferencijų salėje

2. Pasiruošimo darbai, dalyvių rinkimasis: liepos 9 dieną, 11.30 val.

3. Interviu su spaudos atstovais: liepos 9 dieną, 12.30 val.

4. Dvi mamos su vaikais nuneša į Seimą simbolinius žiūronus ir įteikia Premjerui bei Seimo pirmininkui, kad iš savo postų aukštybių pamatytų ir išgirstų mūsų, tėvų rūpesčius 13.00 val.

5. Akcijos metu kviečiami Seimo nariai pasisakyti ir išreikšti savo asmeninę poziciją dėl motinystės/tėvystės pašalpų mažinimo ir atsakyti į pagrindinį akcijos klausimą - ar Lietuvai reikia vaikų? 14 val.

6. Akcijos metu iš simbolinių plytų bus tiesiamas kelias “Į išnykimą”, nes valdžios trumparegiška politika – nesvarstyti jokių alternatyvų, apkrauti papildomais mokesčiais, mažinti išmokas socialinėms grupėms, - veda link tylaus tautos genocido.

7. Akcijos metu bus organizuojamas „Tautos gyvybės kelias“ kaip gyva eisena apie Seimą apjuosiant jį vaikų ir tėvų krykštavimu.

8. Akcijos metu į “Vaikų fondą Sodrai gaivinti” bus renkamos aukos. Akcijos pabaigoje, šis fondas bus įteikta Seimo pirmininkui A. Valinskui. 15 val.

9. Akcijos pabaiga, teritorijos tvarkymas iki 16 val.



Vilties nepraradusių esamų ir būsimų mamų vardu Aktyvių mamų sambūris.
Atsakyti
QUOTE(Bulbulka. @ 2009 07 09, 00:52)
Noreciau jusu, mergaites, patarimo ax.gif
Mano kraujo grupe 1- vyro 1+, pas mane jau eina 39 sav., kas men. dariausi tyrimus del antikuniu, iki siol ju nebuvo, imunoglobulino man neleido (taip patare gydytoja, sake geriau dazniau tyrimus atlikti ir stebet), sia sav. tureciau vel priduot tyrimus, bet mano gyd. atostogauja ir pati (susikloscius aplinkybems) negaliu nuvaziuot priduot tyrimus unsure.gif  ar imanoma, kad per paskutini men. galetu atsirast tu antikuniu, kt. savaite man terminas gimdyt jau, ar  galima nepasitikrinus pakenkt vaikeliui? Buciau labai dekinga jei kas (kas supranta sitoj sferoj) patartu...


Klinikose nesciosios su anitkuniais lankosi dazniausiai kas 2 sav. Taip kad 1 savaite tavo atveju jokios zalos pridaryti negali.
Atsakyti
QUOTE(Neringe @ 2009 07 09, 16:48)
Klinikose nesciosios su anitkuniais lankosi dazniausiai kas 2 sav. Taip kad 1 savaite tavo atveju jokios zalos pridaryti negali.

o gal galetumet papasakoti kas buna jei to vaisto nesuleidzia nei 28-ta savaite nei po gmdymo.pirma dukra minusine grupe turi antroji pliusine,taip krauja eme del antikuniu kas dvi savaites nu bet apie ta medikamenta tai tikrai neteko girdeti.tai ko gero busiu teisingai pasielgus kad daugiau nebeturejau gimdymo,matai zmogus amziu nugyveni ir tik dabar paskaiciau pas jus doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
o gal kas zinot, vat nesenai tik suzinojau kad msusu tecio grupe -, idomu tai jokios neigiamos itakos, mano tai teigiams, bet vat kad nebutu jokiu problemikiu su jo minusine g.gif
Atsakyti
mano kraujo grupe taip -, o tetuko +, man krauja eme tik tris kartus...pirmakart nestumo pradzioj, poto 26savaite kad nustatyti ar man reikia suleisti imunoglobulino...pasirodo jo reikia tai suleido, ir db vel eme, kad pazet ar nera jokiu ziv ir t.t... cia tikrai reikia po gimdymo, kad vaikelio krauja paimtu ir pazetu rezusa? g.gif ir man tures po gimdymo suleist ta vakcina vel?nepriklausomai nuo to ar vaikelio - ar + isejo? g.gif nebesuprantu jau, nes tai isgirdau pirmakart is jusu doh.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(jitute @ 2009 09 04, 19:16)
o gal kas zinot, vat nesenai tik suzinojau kad msusu tecio grupe -, idomu tai jokios neigiamos itakos, mano tai  teigiams, bet vat kad nebutu jokiu problemikiu su jo minusine g.gif


Moteris gimdo, ne vyras biggrin.gif Visiskai nesvarbu kokia vyro kraujo grupe, svarbu, kad jusu nera minuasas mirksiukas.gif

QUOTE(Juditab @ 2009 09 08, 21:42)
mano kraujo grupe taip  -, o tetuko +, man krauja eme tik tris kartus...pirmakart nestumo pradzioj, poto 26savaite kad nustatyti ar man reikia suleisti imunoglobulino...pasirodo jo reikia tai suleido, ir db vel eme, kad pazet ar nera jokiu ziv ir t.t... cia tikrai reikia po gimdymo, kad vaikelio krauja paimtu ir pazetu rezusa? g.gif  ir man tures po gimdymo suleist ta vakcina vel?nepriklausomai nuo to ar vaikelio - ar + isejo? g.gif  nebesuprantu jau, nes tai isgirdau pirmakart is jusu doh.gif  verysad.gif


Jei gimusio vaikelio kraujas bus pliusinis - taip, tada jums turi suleisti.
Atsakyti
[quote=Neringe,2009 09 10, 16:07]
Moteris gimdo, ne vyras biggrin.gif Visiskai nesvarbu kokia vyro kraujo grupe, svarbu, kad jusu nera minuasas mirksiukas.gif

aciu nuramijnai ax.gif zinau kad svarbiausia mama, bet galvoju maza kas blush2.gif
Atsakyti
Sveiki smile.gif

Gal žinote, ką rodo Kumbso mėginio tyrimas, atliktas nėštumo metu? Pas mane ir mano vyrą yra Rezus nesuderinamumas, mano B (III) Rh-, vyro A (II) Rh+, turime mergaitę, kurios grupė B (III) Rh+. Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif na as ir susiduriau su kraujo grupiu skirtumu smile.gif mano kraujo grupe -4,na o vyro +2,tai man (paveluotai,bet tikiuosi,tai netures zalos ar pasekmiu)suleido gamaglobina ar kazkaip ten panasiai smile.gif bei kas 2sav reikejo tikrintis antikunius,tik nezinau ar juos del grupiu skirtumo tikrino ar tiesiog taip tirkina visom smile.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutelytia @ 2009 09 18, 09:48)
Sveikos smile.gif na as ir susiduriau su kraujo grupiu skirtumu smile.gif mano kraujo grupe -4,na o vyro +2,tai man (paveluotai,bet tikiuosi,tai netures zalos ar pasekmiu)suleido gamaglobina ar kazkaip ten panasiai smile.gif bei kas 2sav reikejo tikrintis antikunius,tik nezinau ar juos del grupiu skirtumo tikrino ar tiesiog taip tirkina visom smile.gif g.gif


tau antikunius tikrino del rezusu nesutapimo. kai suleidzia imunoglobulina tada jau antikuniu nebetiria. po gimdymo, is vaikelio virksteles paims kraujuka ir nustatys jo kraujo grupe. jeigu jis paveldes tavo kraujo grupe, daugiau imunoglobulino neleis, jeigu paveldes tevelio kraujo grupe ir rezusa tada tau per 72 valandas turi suleisti vel imunoglobulina. ir neissigask, jeigu jus truputi ilgiau nei kitus su leliuku pralaikys ligoninej, kadangi stebes tavo klecka del kudikiu geltos.
su leliuku tikrai turetu viskas buti gerai, jeigu tai tavo pirmasis nestumas (ta prasme, jeigu nesi turejusi daugiau gimdymu, persileidimu ar isvalymu ir po ju nera leistas imunoglobulinas)
imunoglobulinas butent ir yra leidziamas del sekanciu nestumu, kad nebutu rezus konflikto nestumo metu tarp mamos ir vaisiaus.
ir kaip mano gydytojas man visada uztvirtina, kad pati zinociau, jog po gimdymo man irgi turi butinai suleisti imunoglobulina, turiu pati priminti gydytojams. kaip jis sako "daveriai, no praveriai" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lauruze27 @ 2008 10 08, 08:19)
Sveikos merginos
Iškilo man tokia problema esu su neigiama pirma grupe yra pirmas neštumas. Gal patartumėte į ką labiausiai man atkreipti dėmesį nes žinau, kad daktarai ne viską pasako.
Turiu omenį ar reikia darytis kokius nors papildomus tyrimus?
Ar turiu kažkaip daugtiau save kontroliuoti dėl kokių nors dalykų kurie galėtu pakenkti vaikeliui?
Nes vyro pliusinė tai neatitinkam niekaip. sad.gif


niko nereikia čia daryti ir viskas bus gerai, nes nežinia keno grupę gavo kūdikis, daktarai čia dažniau tik krauja tikrins, daug tokių šeimų žinau, su tomis pačiomis problemomis ir turi kaikurios po 3 vaikus ir visi sveiki
Atsakyti