Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie kraujo grupes

Sveikos mamytes,

Gal kas visai neseniai susidure su sia problema.
As vos issireikalavau, kad nestumo metu man nemokamai suleistu gamaglobulina, teko net i ministerija paskambinti. Tai va dabar ir galvoju, ar nesusidurete su sia problema po gimdymo, kai vaikelio kraujo grupe pliusine ir mamai gamaglobulina reikia suleisti per 24 val?

Sveikatos ministerijoje man pasake, kad tai nemokamas preparats ir ji privalo pati ligonine suleisti, bet ligonineje man pasake, kad reikia pirktis.
Atsakyti
mano kraujo grupe minusine, vyro pliusine, vaikas gime pliusinis, tai nestumo metu zinojau, kad turi suleisti gamaglobulina 28-30 sav, bet gyd. net pati paskambino ir kviete ateiti susileisti ji, jis yra valstybes apmokamas, siaip jo kaina apie 100 lt. po gimdymo iskart paeme kraujuka nustatyti vaiko rezusa, kt diena pasake, kad pliusas ir man reiks suleist, bet jei pati jo nebuciau reikalavusi turbut butu pamirse blink.gif , nu gal dar tai, kad velykos svenciamos buvo leido gyd pamirst mad.gif . Taigi sakau, kad viska kas tau priklauso turi pati reikalauti, nes tik tau tavo sveikata, tiksliau tavo vaiku, yra svarbiausia.
Atsakyti
Nuria --> ir pas mane tokia pati bedele. 28-a savaite man, kaip ir priklauso, tvarkingai suleido gamaglobulina g.gif . O po gimdymo reikia suleisti lygtai per 24 val.? Man atrodo, tu pati po visko paklausk gydytoju, kaip ten bus. Ir ta vakcina yra nemokama, jie neturi teises reikalauti, kad tu nusipirktum mad.gif doh.gif !
Atsakyti
QUOTE (aisteba @ 2004 11 02, 15:01)
Nuria --> ir pas mane tokia pati bedele. 28-a savaite man, kaip ir priklauso, tvarkingai suleido gamaglobulina g.gif . O po gimdymo reikia suleisti lygtai per 24 val.? Man atrodo, tu pati po visko paklausk gydytoju, kaip ten bus. Ir ta vakcina yra nemokama, jie neturi teises reikalauti, kad tu nusipirktum mad.gif doh.gif !

Sveikutes, man ta pati problema. Siuo metu man 34 nestumos savaites. Kai buvo 28 savaites sia vakcina suleido nemokamai. Mano mama yra gydytoja ir sake, kad uz sia vakcina tikrai nereikia moketi nei 28savaiciu, nei po gimdymo. Kadangi yra kompensuojama is ligoniu kasu. Taip pat si vakcina yra privaloma, kad velesni gimdymai nebutu komplikuoti. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (astulka @ 2004 11 02, 15:27)
Sveikutes, man ta pati problema. Siuo metu man 34 nestumos savaites. Kai buvo 28 savaites sia vakcina suleido nemokamai. Mano mama yra gydytoja ir sake, kad uz sia vakcina tikrai nereikia moketi nei 28savaiciu, nei po gimdymo. Kadangi yra kompensuojama is ligoniu kasu. Taip pat si vakcina yra privaloma, kad velesni gimdymai nebutu komplikuoti. rolleyes.gif

Yra tokia beda su gama globulinu, pagal pasikeitusius istatymus susietus su Europos Sajunga- Lietuva nebegamina gamaglobulino-t.y. jo nera ir ligonines siuo metu jo neturi.Ji galima uzsisakyti Vokieciu vaistineje, kainuoja nepigiai.Is ten ligoniu kasos nekompensuoja.Toms kuriios rupinasi savim ir leliais rekomenduoju nusipirkti, kad laiku turetume wink.gif
Atsakyti
Ir as buvau susidurus su sia bedele. Kadangi 28 nestumo savaite buvo kaip tik tada, kai gamaglobulino ne su ziburiu nesurasi, tai man jo ir neleido, tikrino krauja kas savaite, stebejo antikunius ir sake, kad jei reikes, tai po gimdymo suleis.
Kadangi visa nestuma nerasta jokiu antikuniu, tai tikejausi, kad lelka bus minusiukas, kaip ir as, deja...mazius gime su pliusine grupe. Tai dekui gydytojai, pas kuria gimdziau, ji per pazystamus gavo man sio vaistuko ir suleido nemokamai. Beje, suleisti ji turi per 3 paras po gimdymo.
Atsakyti
QUOTE (Letaa @ 2004 11 02, 20:20)
Yra tokia beda su gama globulinu, pagal pasikeitusius istatymus susietus su Europos Sajunga- Lietuva nebegamina gamaglobulino-t.y. jo nera ir ligonines siuo metu jo neturi.Ji galima uzsisakyti Vokieciu vaistineje, kainuoja nepigiai.Is ten ligoniu kasos nekompensuoja.Toms kuriios rupinasi savim ir leliais rekomenduoju nusipirkti, kad laiku turetume wink.gif

g.gif g.gif Mazeikiuose, kiek girdejau, yra, ir suleidzia be jokiu problemu g.gif . Bent jau man nekilo jokiu problemu del to, niekam nemokejau nieko g.gif . Reikes sekanti karta nuejus pas savo gydytoja paklausti, ar nereikes pasirupinti paciai g.gif .
Atsakyti
QUOTE (Upsiukas @ 2004 11 02, 20:28)
Beje, suleisti ji turi per 3 paras po gimdymo.

O man tai suleido kai buvo 28sav. ir išvažiuojant namo iš ligoninės, bet tik ketvirtą parą po gimdymo ar tai negerai?
Atsakyti
Sveikos,

Na, mano kraujo grupe neigiama, o vyro teigiama. Jokio gamaglobulino nestumo metu man neleido. As net negirdejau nieko apie tai. Mano spirga paveldejo tevelio teigiama kraujo grupe ir nestumas praejo kuo puikiausiai.
Atsakyti
Gydytojas aiškino: Minusiukėm su teigiamu vyru pirmas vaikas gimsta dažniausiai be jokių komplikacijų. Leisti šį vaistą reikia po pirmo gimdymo ar po abrazijos per 24val. dėl to, kad kitas nėštumas būtų be komplikacijų.
Atsakyti
Na, mano irgi minusas, o vyro pliusas, bet apie joki gamaglobulina net girdejus nebuvau, kol cia nepaskaiciau. Ir sunus gime be jokiu komplikaciju, normaliai viskas buvo, nors paveldejo is tevo pliusa, o is manes grupe.
Atsakyti
QUOTE (batelis @ 2004 11 14, 00:19)
Gydytojas aiškino: Minusiukėm su teigiamu vyru pirmas vaikas gimsta dažniausiai be jokių komplikacijų. Leisti šį vaistą reikia po pirmo gimdymo ar po abrazijos per 24val. dėl to, kad kitas nėštumas būtų be komplikacijų.

Va butent taip gydytojai man ir aiskino, kad cia daugiau del sekanciu nestumu leidziamas gamaglobulinas.
Atsakyti