Įkraunama...
Įkraunama...

Pasiutusi katė

QUOTE(Nereali @ 2007 03 11, 03:08)
Katei tiesiog negalima leisti buti "namu valdove" ir viskas bus gerai wink.gif



Nereali tiesiog apsigimusi "kačių auklėtoja", na aš čia pačia geriausia prasme. Skaičiau skaičiau jau nuo seniai aš tas ilgas ilgas Nerealios auklėjimo pamokas - šnypštukai, purkštukai... g.gif mirksiukas.gif Labai daug kačių mylėtojų iš tokių pamokų mokosi, tiesiog čia, forume, yra labai daug nuostabių pamokymų, ne tik apie auklėjimą, bet ir visa kita (šėrimas, gydymas...). Ir nieko nekainuojančių, nors jie - aukso vertės, ypač pradedantiems. Na nebent "kainuoja" jautresnei sielai, jei kita, mažiau jautri, ignoruoja pamokymus... doh.gif
Kad ir šiuo atveju: na ką jau daryti, kad "viskas gerai", kai mano namuose VISOS katės - karalienės? Ir kiek jų bebuvo per daug metų, visos. Jokių eibių, nebent kol mažiukai išmoksta suprasti, kas patinka, ir kas ne šeimininkui? Yra kelios - pagal hierarchiją - labai patinka joms būti ant stalo. Mano šeimai TAI irgi patinka - be šnypštukų ar purkštukų. Kaip ir miegoti kartu su kokia katele, jei jau norisi jai gydyti. Dažnas skundžiasi, kad plaukai skraido, vis nesiliauja siurbliuoti. O mes niekada ir dulkių siurblio neturėjom, o padovanotą atidavėm... Ir ne dėl kačių, o dėl vaikų - kad nekvėpuotų smulkiausiom, siurblio paruoštom, dulkėm. Nesakykit, kad mūsų katės kitokios schmoll.gif Tiesiog mūsų šeima, visi, kates priima lygiaverčiais labai suprantančiais viską draugais, geriausiais tarp kitų. Kas gal kitiems "kačių tragedija", mums - malonus laikas. O ir suradę savo naujus namus (ilgai juos renkasi...) mūsų katukai labai būna mylimi, neįnoringi, nekenkėjiški, greit prisitaikantys prie naujų norų ir gražiai bendrauja (palaikom ryšį nuolat). O aš apskritai jau nuo gimimo jaučiu katės DVASIĄ. doh.gif Ir visada kiekvienam - savo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 11 kovo 2007 - 12:51
QUOTE(Nereali @ 2007 03 10, 14:50)
g.gif  na ziurint apie koki "kratyma" eina kalba g.gif


apie toki, kurio griebiasi ziauriai isgasdinta dar visai maza katyte, noredama istrukti is ja skriaudziancio zmogaus gniauztu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Toffifee: 11 kovo 2007 - 23:26
o mes šiandien turėjom dar vieną neprognozuojamą (mums jau atrodė kad kates perpratę) atvejį.
ryte prikėlė visus baisus kniaukimas namuose pirmame aukšte. Šuo lojo nesustodamas antrame aukšte (draskosi ką ten loja) kačių jis nemėgsta. bandėm nekreipti dėmesio, bet teko viskiek keltis ir eiti žiūrėti kas darosi. vos nesustingau - po namus laksė katinas doh.gif kažkoks murzius, nematytas. o ir man pasirodė tikrai negražus - būna ir laukinukų gražių, bet šis buvo baisuokliukas.
katė šnypščia, už galvos susigriebiau - tik vakar morčius į pabaigą...kas keisčiausia taip ir nesupratau iš kur tas katinas išdygo, durys uždarytos, langai irgi - pajuokavom, kad senis šaltis - ko gero per kaminą įlindo. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2007 03 11, 12:44)
Nereali tiesiog apsigimusi "kačių auklėtoja", na aš čia pačia geriausia prasme. Skaičiau skaičiau jau nuo seniai aš tas ilgas ilgas Nerealios auklėjimo pamokas - šnypštukai, purkštukai... g.gif  mirksiukas.gif Labai daug kačių mylėtojų iš tokių pamokų mokosi, tiesiog čia, forume, yra labai daug nuostabių pamokymų, ne tik apie auklėjimą, bet ir visa kita (šėrimas, gydymas...). Ir nieko nekainuojančių, nors jie - aukso vertės, ypač pradedantiems. Na nebent "kainuoja" jautresnei sielai, jei kita, mažiau jautri, ignoruoja pamokymus... doh.gif
Kad ir šiuo atveju: na ką jau daryti, kad "viskas gerai", kai mano namuose VISOS katės - karalienės? Ir kiek jų bebuvo per daug metų, visos. Jokių eibių, nebent kol mažiukai išmoksta suprasti, kas patinka, ir kas ne šeimininkui? Yra kelios - pagal hierarchiją - labai patinka joms būti ant stalo. Mano šeimai TAI irgi patinka - be šnypštukų ar purkštukų. Kaip ir miegoti kartu su kokia katele, jei jau norisi jai gydyti. Dažnas skundžiasi, kad plaukai skraido, vis nesiliauja siurbliuoti. O mes niekada ir dulkių siurblio neturėjom, o padovanotą atidavėm... Ir ne dėl kačių, o dėl vaikų - kad nekvėpuotų smulkiausiom, siurblio paruoštom, dulkėm. Nesakykit, kad mūsų katės kitokios  schmoll.gif  Tiesiog mūsų šeima, visi, kates priima lygiaverčiais labai suprantančiais viską draugais, geriausiais tarp kitų. Kas gal kitiems "kačių tragedija", mums - malonus laikas. O ir suradę savo naujus namus (ilgai juos renkasi...) mūsų katukai labai būna mylimi, neįnoringi, nekenkėjiški, greit prisitaikantys prie naujų norų ir gražiai bendrauja (palaikom ryšį nuolat). O aš apskritai jau  nuo gimimo jaučiu katės DVASIĄ. doh.gif Ir visada kiekvienam - savo...


Na Fonda, tu visada biski pervartai mano zodzius.
Mano kates taip pat lipa ant stalo, miega lovoje, sedi ant peciu, apkramto geles ar ilindusios i vyro megztinius miega o kaciukais kartais laipioja uzuolaidomis. smile.gif
ir mums TAI VISAI NETRUKDO smile.gif

O savo "virshuma" mes jauciame tuo, kad visos kates absoliuciai mumis pasitiki. ir net jeigu reikia suleisti vaistus, paskiepyti ar padaryti kazka kito kas joms yra nemalonu arba skauda jos NIEKADA nerodo jokio pykcio. Jei seimininkas daro kazka "skaudziai" ar "nemaloniai" vadinasi TAIP REIKIA.
Taip pat jei musu vaikas pagauna kokia kate uzuodegos ar ausu ar kojos ji niekada nedreks/nekas jam..

As apie tokia hierarchijos aiskumo forma kalbu 4u.gif

Pas tave manau taip pat yra aiskiai nustatytos ribos kas galima ir kas ne. Juk tu savo kates turbut daznai sukuoji ir joms patinka, jos nesipriesina ar ne? o juk sukavimas greiciauisia ne visada yra malonu (ypac jei netycia kas nors i kaili isivelia) bet kates turbut nei kandziojasi nei draskosi???

Dabar pagalvok kiek yra ilgaplaukiu kaciu, kurias sukuoja/kerpa su narkoze, nes seimininkai negali patys ju ishsukuoti.

Ar as klystu?

Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2007 03 12, 13:53)
Na Fonda,  tu visada biski pervartai mano zodzius.
Mano kates taip pat lipa ant stalo, miega lovoje, sedi ant peciu, apkramto geles ar ilindusios i vyro megztinius miega o kaciukais kartais laipioja uzuolaidomis. smile.gif
ir mums TAI VISAI NETRUKDO smile.gif

O savo "virshuma" mes jauciame tuo, kad visos kates absoliuciai mumis pasitiki. ir net jeigu reikia suleisti vaistus, paskiepyti ar padaryti kazka kito kas joms yra nemalonu arba skauda jos NIEKADA nerodo jokio pykcio. Jei seimininkas daro kazka "skaudziai" ar "nemaloniai" vadinasi TAIP REIKIA.
Taip pat jei musu vaikas pagauna kokia kate uzuodegos ar ausu ar kojos ji niekada nedreks/nekas jam..

As apie tokia hierarchijos aiskumo forma kalbu  4u.gif

Pas tave manau taip pat yra aiskiai nustatytos ribos kas galima ir kas ne. Juk tu savo kates turbut daznai sukuoji ir joms patinka, jos nesipriesina ar ne? o juk sukavimas greiciauisia ne visada yra malonu (ypac jei netycia kas nors i kaili isivelia) bet kates turbut nei kandziojasi nei draskosi???

Dabar pagalvok kiek yra ilgaplaukiu kaciu, kurias sukuoja/kerpa su narkoze, nes seimininkai negali patys ju ishsukuoti.

Ar as klystu?

Sveika, na gal viena kitai negiedosim ditirambų... mirksiukas.gif schmoll.gif Tiesiog norėjau pasakyti, kad kai labai myli ir supranti kates - jos tau šimteriopai atsilygina. Tiesiog niekur su katėm nelieka jokių problemų - auginime, priežiūroje, sveikatoje... Neauklėju aš tų kačių g.gif Neužlipu ant jų viršaus - netampu "gaujos vadu" doh.gif Gyvenam, bendraujam, rupinamės vieni kitais...ir tiek ax.gif Aha, dėl šukavimo - labai jau ilgi mano persyčių plaukai, tankūs (16 cm ir daugiau). Na, bet genetiškai šilkiniai, nesivelia. Kačiukai pradedami šukuot nuo 1 metų, katės 1-2 kartus per mėnesį. Kartais galvoju, kad išprotėčiau, kad tiek reikėtų įdėti darbo ir vargo, jei reikėtų dirbti dėl kačių, kaip čia nemaža dalis rašo... ax.gif Va ir dabar viena mano "alimentinė" sibirytė pati savo problemiukę išsisprendė. Atidavė ją 2 mėnesių, taip katės-mamos pienuko norėjosi... blink.gif "Prisikalbino" 4 metų mano persę, kuri beveik prieš 2 metus katukų vadą turėjo tongue.gif tongue.gif Aha, pieno atsirado per kelias dienas, žinda jau antras mėnuo, greit didesnė už įmotę bus unsure.gif O į temą pakartosiu taip: pasiutusių kačių nebūna - būna tik pasiutę jų šeimininkai blush2.gif
Atsakyti
O gal kačių žinovės patars, kaip suvaldyti jauną katiną, kuris jaučiasi namų šeimininku blogąja prasme? Žaisdamas apdrasko, keletą kartų yra įdrėskęs prie pat akies blink.gif Aš bijau savo katino blink.gif Nenoriai leidžiasi glostomas ir visiškai neklauso blink.gif Šiandien jau trečią kartą nuvertė vazą su beržo šakelėmis velykoms, nors abu pirmus kartus buvo už tai nubaustas ("karceriu" vonios kambaryje 5-10 min.). Vėl lipa ant stalo prie tos vazos doh.gif Purkštuko nebijo. Rytais keliasi 5-6 val., ateina pas mus į kambarį ir suleidžia mano vyrui nagus į ranką arba į koją. Čia, suprask, laikas keltis ir duoti jam pusryčius blink.gif Anksčiau taip "žadindavo" mane, bet dabar aš keliuosi vėliau, matyt, jau perprato. Katinui dabar 8 mėn., nekastruotas, labai mylimas ir prižiūrimas. Gal išlepinome? Beje, ar tikrai po kastracijos tokie "laukiniai" katinai tampa švelniais ir šilkiniais? Labai nenorime to daryti, bet tikrai baisu dėl kūdikio, kuris gims po poros mėnesių, saugumo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Heart: 13 kovo 2007 - 17:23
QUOTE(Heart @ 2007 03 13, 17:21)
O gal kačių žinovės patars, kaip suvaldyti jauną katiną, kuris jaučiasi namų šeimininku blogąja prasme? Žaisdamas apdrasko, keletą kartų yra įdrėskęs prie pat akies  blink.gif Aš bijau savo katino  blink.gif Nenoriai leidžiasi glostomas ir visiškai neklauso  blink.gif Šiandien jau trečią kartą nuvertė vazą su beržo šakelėmis velykoms, nors abu pirmus kartus buvo už tai nubaustas ("karceriu" vonios kambaryje 5-10 min.). Vėl lipa ant stalo prie tos vazos  doh.gif Purkštuko nebijo. Rytais keliasi 5-6 val., ateina pas mus į kambarį ir suleidžia mano vyrui nagus į ranką arba į koją. Čia, suprask, laikas keltis ir duoti jam pusryčius  blink.gif Anksčiau taip "žadindavo" mane, bet dabar aš keliuosi vėliau, matyt, jau perprato. Katinui dabar 8 mėn., nekastruotas, labai mylimas ir prižiūrimas. Gal išlepinome? Beje, ar tikrai po kastracijos tokie "laukiniai" katinai tampa švelniais ir šilkiniais? Labai nenorime to daryti, bet tikrai baisu dėl kūdikio, kuris gims po poros mėnesių, saugumo.


Pirma jei katinas ne veisimui KASTRUOKITE ir kuo greiciau, kad jam iki kudikio gimimo jau vyriski hormonai ishsivaiksciotu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nes jei jis sugalvos kudiki taip pat "kelti" arba dar blogiau "isguiti sita maza, keistai kvepianti ir VISA JUSU demesi is katino atemusi padara is namu" tai situacija gali buti neprognozuojama doh.gif

Paskaityk cia mano rasyta zinute(ir toliau esancias) ir ten duotas nuorodas. Poto jei kil kokiu klausimu gali rasyti man i e-maila (peterbald@gmail.com) arba i privata bandysiu padeti 4u.gif
verta pasiskaityti

8men katinas yra pacio to "durniausio" amziaus kai jis aiskinasi kas gaujos galva smile.gif ir kol kas panasu, kad jis stipriai nusiteikes ja tapti. Vadinasi Jus turite 2 menesius (iki jusu kudikio gimimo) kad jam isaiskinti kitaip.
Jei neisaiskinsite 99% kad turesite DAAAAUG problemu ir bus didziule rizika maziuko atzvilgiu verysad.gif

Labai nuosirdziai prasau ivertinkite tai, kad katinas gali buti is tiesu baisus zveris (arba laaabai mielas, meilus augintinis), juk jis turi ne tik dantis bet ir visu 4 letenu nagus !!!!!!! todel tikrai labai atsakingai imkites auklejimo. Vien kastracija nepades. Nebuna stebuklu, taciau kastracija siek tiek sumazins jo nora dominuoti.

sitame forume yra mergina vardu YELL (arba ARIES nebezinau kaip ji cia vadinasi) ja susirasti galima siamu/orientalu temoje. Jos kate kazkada buvo tokia, kad pati seimininke negalejo prie jos prieiti. Dabar kate pasikeite kaip diena ir naktis smile.gif ir stebuklingas "isgijimas" ivyko ishaishkinus, kad NE JI cia glavnaja (gaujos vadas). Na siaip ji daugiau galetu papasakoti. Ale as buvau vienas is zmoniu padejusiu jai "pakeisti" kate wink.gif wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2007 03 13, 18:21)
O gal kačių žinovės patars, kaip suvaldyti jauną katiną, kuris jaučiasi namų šeimininku blogąja prasme? Žaisdamas apdrasko, keletą kartų yra įdrėskęs prie pat akies  blink.gif Aš bijau savo katino  blink.gif Nenoriai leidžiasi glostomas ir visiškai neklauso  blink.gif Šiandien jau trečią kartą nuvertė vazą su beržo šakelėmis velykoms, nors abu pirmus kartus buvo už tai nubaustas ("karceriu" vonios kambaryje 5-10 min.). Vėl lipa ant stalo prie tos vazos  doh.gif Purkštuko nebijo. Rytais keliasi 5-6 val., ateina pas mus į kambarį ir suleidžia mano vyrui nagus į ranką arba į koją. Čia, suprask, laikas keltis ir duoti jam pusryčius  blink.gif Anksčiau taip "žadindavo" mane, bet dabar aš keliuosi vėliau, matyt, jau perprato. Katinui dabar 8 mėn., nekastruotas, labai mylimas ir prižiūrimas. Gal išlepinome? Beje, ar tikrai po kastracijos tokie "laukiniai" katinai tampa švelniais ir šilkiniais? Labai nenorime to daryti, bet tikrai baisu dėl kūdikio, kuris gims po poros mėnesių, saugumo.

Nieko aš jums negaliu patarti - tiesiog mano požiūris į kates yra visiškai kitoks. Aš nesielgiu su kate kaip su gyvūnu, bet kaip su savo artimiausiu geriausiu draugu. paskaitinėk - čia yra visokiausių nuomonių. Aš, aišku, neatiduodu draugo sužaloti - iškastruoti. nesodinu jo į karcerį. Nebaru, nemušu. Ramiai paaiškinu, parodau, kas man nepatinka jo elgesyje. Dažnai glostau, nešioju, prisiglaudžiu prie krūtinės. Siūlau įvairiai valgyti (ėsti). Jei katinukas nori kartu miegoti, maloniai priglaudžiu. Nedarau nieko skausmingo. Purkštukais nepurškiu, šnypštukais nešnypščiu... ir t.t. Nes aš žinau, kad vienintelis laisviausias pasaulyje padaras, besiglaudžiantis prie žmogaus, yra katinas. Ir per tūkstantmečius niekam nepavyko jo padaryti nelaisvo, pajungti sau, savo norams. Gerbkime tokią unikalią katino laisvę. Nuolankus yra šuo. Ar to žmogui, "visatos valdovui" nepakanka? Galiu tik pasiūlyti - duok man savo "pasiutusį" katiną ir jis per 2 savaites pasidarys mieliausias katinėlis... Tikrai kitaip aš tau patart nemoku... blush2.gif ax.gif
Atsakyti
o cia neblogai sugalvota smile.gif gal trumpam duokit katuka Fondai, gal rimtai pades? drinks_cheers.gif
Atsakyti
va ir aš su mielu noru porai savaičių atiduočiau perauklėti savąją.
situacija panaši namie ir pas mus, tik tiek kad aš jos nebijau.
kai buvo katė mažytė dukra yra kelis kartus ja negražiai patampiusi.
tai dabar nebeįmanoma jos nei ant rankų paimti, nei priglauti.
visi žmonės jai priešai (turbūt galvoja, kad visi ją tampys).
beje dar ji nuo mėnesio augo be mamos manau ir tai įtakoja jos piktumui.
švelni pasidaro tik tada kai nori šilumos ir atsliūkina pas mus į lovą.
nors yra pasitaikę ir tada atvejų kai kando į ranką. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2007 03 13, 19:02)
Galiu tik pasiūlyti - duok man savo "pasiutusį" katiną ir jis per 2 savaites pasidarys mieliausias katinėlis... Tikrai kitaip aš tau patart nemoku... blush2.gif  ax.gif


Super ideja !!!!!!!!! thumbup.gif thumbup.gif
Mazu is tiesu Fonda pas tave kazkokie yra sugebejimai "laukines" kate paversti "meiliomis murkianciomis butybemis" vien tik glostymu, nesiojimu, kalbinimu...

As kai laukiausi tai atsisakiau savo tiesiogine zodzio prasme laukinio katinio- felis bengalensis euptailura, nors jis buvo jau beveik prijaukintas (tiesa apie paglostymus kalba dar nejo). Taciau jam buvo jau 8 metai is kuriu 6 jis praleido ivairiuose zoo soduose.
Ir kai as pagalvojau kad mano ilgai lauktas kudikis pradejes sliauzioti nuspres pagauti "katyte katyte katyte..." ir... "katyte, katyte" kazka jam padarys... Neee ekspermentuoti su savo kudikiu as nenorejau.
Gaila, kad tada tu nepasisiulei paimti ir padaryti is jo meiliausia padareli. Garbes zodis su dideliu malonumu buciau ji paskolinus, nes buvo baaaisiai gaila ji atiduoti.

Fonda gal kuriam kaciu "auklejimo mokykla"? smile.gif bus dvieju pakraipu tavo ir mano smile.gif Manau turetumem pasisekima biggrin.gif 4u.gif


Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2007 03 13, 18:21)
Šiandien jau trečią kartą nuvertė vazą su beržo šakelėmis velykoms, nors abu pirmus kartus buvo už tai nubaustas ("karceriu" vonios kambaryje 5-10 min.).


Šiaip tokia bausmė nėra "katiniška" ir katinui gali būti nelabai suprantama. Čia žmogui skirta bausmė – stovėjimas kampe arba kalėjimas. Taip kad šiuo atveju katinas nubaustas nebuvo (jo supratimu) mirksiukas.gif Jei jau norit katiną auklėti – auklėkit taip, kad jis tą auklėjimą suprastų. Ir dabar yra pats tas amžius taip elgtis. Paskaitykit Nerealios duotą nuorodą į temą apie katiną ir mažą vaiką – užbėkit už akių nelaimei. Toje temoje taip pat yra pakankamai patarimų, kaip elgtis. 4u.gif

QUOTE(Fonda @ 2007 03 13, 20:02)
Galiu tik pasiūlyti - duok man savo "pasiutusį" katiną ir jis per 2 savaites pasidarys mieliausias katinėlis... Tikrai kitaip aš tau patart nemoku... blush2.gif  ax.gif


Aha, viskas gerai. O kai katinas pargrįš namo? Ar negrįš prie senųjų įpročių? Čia juk ir šeimininkų įtaka svarbi – katinas elgiasi taip, kaip jam yra leidžiama. tongue.gif
Atsakyti