Įkraunama...
Įkraunama...

Pasiutusi katė

Sveikos, merginos. Turiu didžiulę bėdą ir ieškau pagalbos.
Turim katę. Prieš kelias dienas ji užpuolė mano 6 m sūnų, žiauriai apdraskė ir iki šiol ant jo šnypščia ir taikosi pulti. Nesuprantu kas vyksta..
Bandysiu nupasakot situaciją.... Šeštadienį turėjom svečių - dvi merginos (jos taip pat namie turi katę ir katiną).. sėdėjom visi prie stalo, katė sukiojosi aplinkui, elgėsi lyg ir įprastai, gal šiek tiek nervinosi dėl padidėjusio bruzdesio namuose, mes ją šnekinom... šiaip ji į svetimus žmones reaguoja ramiai, nebijo ir iš vis jais dažniausiai nesidomi..
Tuo momentu katė buvo po stalu, todėl nemačiau kas ten vyko.. galėjo būti taip, kad ji nerado išėjimo - iš vienos pusės vyro kojos, iš šonų - sofa, merginų kojos, stalas, prieky - vaikas. Gal ji kažko išsigando, gal pasijuto užspeista į kampą, gal pajuto svetimų kačių kvapą, nežinau, bet ji puolė vaiką. Šoko ant galvos, jis gynėsi, numetė, šoko antrą kartą.. kol spėjom sureaguoti.. puoliau prie vaiko, apkabinau, užstojau savim.. vaikas šoke, klykia, kraujas plūsta, o katė šokinėja aplinkui ir ieško plyšio, kad vėl pulti..
baisesnio dalyko gyvenime nebuvau patyrus.. sūnus apdraskytas žiauriai, visa galva, rankytės, veidukas prie pat akies perplėštas.
Nesuprantu kas atsitiko.. jei katė būtų užpuolusi svetimą žmogų, tai galima būtų paaiškinti, bet kodėl užpuolė savo šeimos narį? savo draugą? Juk kartu gyveno beveik 1,5 metų, kartu žaisdavo, puikiai sutarė ir niekada nėra nuskriaudusi? Sūnus tikrai nebuvo pabaisa- skriaudikas, jam gimus namuose jau gyveno mūsų senoji katė, vėliau jos netekę įsigijom šią katytę.. taigi jis augo su katėmis ir moka tinkamai elgtis. Nežinau kas įvyko.. bandau visaip paaiškinti.. rodos jei rasiu priežastį, surasiu ir išeitį.. bet nerandu.. Ir kas baisiausia, kad ir kitą dieną katė ant vaiko šnypščia. Naktį prabuvo uždaryta kambaryje. Iš ryto išleista atėjo pas mane į lovą, murkia, meilinasi, ruošiasi miegot.. pamatė lovoje vaiką – įsitempė visa.. aš ją glostau, raminu.. o ji šnypščia.. tik vaikas sujuda, ji krūpteli ir šnypščia.. toks vaizdas, lyg pati bijotų ir iš tos baimės ruoštųsi pulti pirma.. reaguoja lyg į svetimą katę ar šunį..
Perskaičiau visą šią temą ir pokalbius Bangoje apie agresyvią katę.. Be abejo suvokiu savo klaidas, radau daug patarimų kaip reikėtų katę auklėti.. bet ką daryti ŠIANDIEN? Kaip RYTOJ išeiti į darbą ir palikti katę su vaiku namuose?
Rytoj parodysiu katę vetui, ji prieš mėnesį sterilizuota, gal kas negerai, gal jai skauda? Gal jis ką nors patars..
Dabar vaikai užsidarę vienam kambary, katė – kitam ištisai kniaukia, aš trečiam – verkiu iš gailesčio ir nevilties.. gal patyrusios kačių augintojos galėtų man kažką patarti, ar bent jau paaiškinti kas čia įvyko..
Atsakyti
QUOTE(*Smilga* @ 2008 12 01, 16:58)
Sveikos, merginos. Turiu didžiulę bėdą ir ieškau pagalbos.
Turim katę. Prieš kelias dienas ji užpuolė mano 6 m sūnų, žiauriai apdraskė ir iki šiol ant jo šnypščia ir taikosi pulti. Nesuprantu kas vyksta..
Bandysiu nupasakot situaciją.... Šeštadienį turėjom svečių - dvi merginos (jos taip pat namie turi katę ir katiną).. sėdėjom visi prie stalo, katė sukiojosi aplinkui, elgėsi lyg ir įprastai, gal šiek tiek nervinosi dėl padidėjusio bruzdesio namuose, mes ją šnekinom... šiaip ji į svetimus žmones reaguoja ramiai, nebijo ir iš vis jais dažniausiai nesidomi..
Tuo momentu katė buvo po stalu, todėl nemačiau kas ten vyko.. galėjo būti taip, kad ji nerado išėjimo - iš vienos pusės vyro kojos, iš šonų - sofa, merginų kojos, stalas, prieky - vaikas. Gal ji kažko išsigando, gal pasijuto užspeista į kampą, gal pajuto svetimų kačių kvapą, nežinau, bet ji puolė vaiką. Šoko ant galvos, jis gynėsi, numetė, šoko antrą kartą.. kol spėjom sureaguoti.. puoliau prie vaiko, apkabinau, užstojau savim.. vaikas šoke, klykia, kraujas plūsta, o katė šokinėja aplinkui ir ieško plyšio, kad vėl pulti..
baisesnio dalyko gyvenime nebuvau patyrus.. sūnus apdraskytas žiauriai, visa galva, rankytės, veidukas prie pat akies perplėštas.
Nesuprantu kas atsitiko.. jei katė būtų užpuolusi svetimą žmogų, tai galima būtų paaiškinti, bet kodėl užpuolė savo šeimos narį? savo draugą? Juk kartu gyveno beveik 1,5 metų, kartu žaisdavo, puikiai sutarė ir niekada nėra nuskriaudusi? Sūnus tikrai nebuvo pabaisa- skriaudikas, jam gimus namuose jau gyveno mūsų senoji katė, vėliau jos netekę įsigijom šią katytę.. taigi jis augo su katėmis ir moka tinkamai elgtis. Nežinau kas įvyko.. bandau visaip paaiškinti.. rodos jei rasiu priežastį, surasiu ir išeitį.. bet nerandu.. Ir kas baisiausia, kad ir kitą dieną katė ant vaiko šnypščia. Naktį prabuvo uždaryta kambaryje. Iš ryto išleista atėjo pas mane į lovą, murkia, meilinasi, ruošiasi miegot.. pamatė lovoje vaiką – įsitempė visa.. aš ją glostau, raminu.. o ji šnypščia.. tik vaikas sujuda, ji krūpteli ir šnypščia.. toks vaizdas, lyg pati bijotų ir iš tos baimės ruoštųsi pulti pirma.. reaguoja lyg į svetimą katę ar šunį..
Perskaičiau visą šią temą ir pokalbius Bangoje apie agresyvią katę.. Be abejo suvokiu savo klaidas, radau daug patarimų kaip reikėtų katę auklėti.. bet ką daryti ŠIANDIEN? Kaip RYTOJ išeiti į darbą ir palikti katę su vaiku namuose?
Rytoj parodysiu katę vetui, ji prieš mėnesį sterilizuota, gal kas negerai, gal jai skauda? Gal jis ką nors patars..
Dabar vaikai užsidarę vienam kambary, katė – kitam ištisai kniaukia, aš trečiam – verkiu iš gailesčio ir nevilties.. gal patyrusios kačių augintojos galėtų man kažką patarti, ar bent jau paaiškinti kas čia įvyko..


Rimta situacija. g.gif

Greiciausiai problema ivyko del to, kad drauges taip pat turi katinus (automatiskai "kvepia" katinais) ir jusiske prieme jas kaip "konkurentus".
Improvizuoju kas galejo nutikti:
galbut kate uoste draugiu kojas ir labai isigilino i sita uzsiemima (kates tai moka) ir jei netycia vaikas tuo metu ja paliete jai galejo pasivaidenti kad tas katinas kuri ji tik ka uzuode ja puola... todel taip agresyviai ir sureagavo.
Galbut dar drauges tavo vaika eme ant ranku ir jis kazkiek "kvepejo" svetimais katinais?


kaip ishpresti situacija........

Pirma is tiesu nuveskit kate pas veta ir paziurekit ar jai nieko neskauda (gal vaikas paliete ta vieta kur skauda ar pan)

Nebegaliu dabar rasyti, parasysiu truputi veliau.



Atsakyti
Labai liūdna istorija verysad.gif
Tikiuosi, kad rasite išeitį ir visi bus patenkinti.

Turėjau ir aš labai pasiutusią katę. Dabar ji jau katinėlių rojuje, bet ją man primena randukai ant rankų. Ji puldavo mus visus - mane labiausiai, nors aš ją labiausiai mylėjau. Vyrą ji ignoruodavo, o vaikus kartais užpuldavo - kai šie ne vietoj pasimaišydavo. Mano draugės atėjusios apsidairydavo ar kur nėra Bėdos, o tik tada sėsdavo ir drąsiai judindavo kojas ir rankas.
Kartą į darbą atėjau klaikiai perdrėksta nosimi - lenkiausi paimti batų, o kaip tik pro šalį ėjo mano katinas. Kai jam nepatikdavo kas, jis griebdavo ranką ar bet kurią kūno dalį visom keturiom letenom ir dar dantimis įsikabindavo...
Kartą sėdėjau ant sofos ir pajudinau ranką - Bėda taip įsikabino į pirštą, kad vos atplėšiau - pirštas pradėjo tinti, gal į kokią kraujagyslę pataikė su dantimis, o jau skausmas buvo, tai net ašaros pasipylė.
Bet vis tiek ji man buvo pati geriausia katė, gaila, kad dėl ligos ją teko užmigdyti. Tai buvo tikras katinas
Atsakyti
QUOTE(zizelius @ 2008 12 16, 13:00)
O kas atsitiko, kad reikia naujų namučių???


Mūsų istoriją galite rasti čia:

Pasiutusi kate

katytę dovanoju, pinigėlių man tikrai nereikia. Aš tik noriu, kad ją priglaustų geri žmonės, kad mylėtų ir rūpintusi. Kad mano mažutė surastų naują šeimą.
Atsakyti
QUOTE(*Smilga* @ 2008 12 16, 13:39)
Mūsų istoriją galite rasti čia:

Pasiutusi kate

katytę dovanoju, pinigėlių man tikrai nereikia. Aš tik noriu, kad ją priglaustų geri žmonės, kad mylėtų ir rūpintusi. Kad mano mažutė surastų naują šeimą.


O katė vis dar taip pat elgiasi?
Atsakyti
QUOTE(fenddi @ 2008 12 16, 14:33)
O katė vis dar taip pat elgiasi?


Taip, per tą laiką užpuolė dar du kartus. Vakar sūnus sėdėjo prie kompiuterio, aš stovėjau netoliese, katė gulėjo už kokio 1,5 metro ant žemės, viskas atrodo gerai. Sūnus atsisuko į mane kažką pasakyt, katė šoko ant jo. Gerai, kad buvau šalia, spėjau užlysti tarp jos ir vaiko, tai kliuvo man. Nesuprantu kas darosi.. nuo to įvykio katė atrodo lyg sūnaus bijotų ar nekęstų. jei jis bando prieiti, ji kniaukia.. seka visuomet akimis ir krūpčioja jei vaikas padaro staigesnį judesį. Po vakarykščio įvykio įsitikinau, kad vaikas nėra saugus, net su manim. Baisu pagalvoti, kas galėjo atsitikti, jei vakar nebūčiau buvusi šalia..
Veterinaras sakė, kad fiziškai ji sveika. Patarė surasti jai kitus namus, arba...
Atsakyti
QUOTE(*Smilga* @ 2008 12 16, 14:52)
Taip, per tą laiką užpuolė dar du kartus. Vakar sūnus sėdėjo prie kompiuterio, aš stovėjau netoliese, katė gulėjo už kokio 1,5 metro ant žemės, viskas atrodo gerai.  Sūnus atsisuko į mane kažką pasakyt, katė šoko ant jo. Gerai, kad buvau šalia, spėjau užlysti tarp jos ir vaiko, tai kliuvo man. Nesuprantu kas darosi.. nuo to įvykio katė atrodo lyg sūnaus bijotų ar nekęstų. jei jis bando prieiti, ji kniaukia.. seka visuomet akimis ir krūpčioja jei vaikas padaro staigesnį judesį. Po vakarykščio įvykio įsitikinau, kad vaikas nėra saugus, net su manim. Baisu pagalvoti, kas galėjo atsitikti, jei vakar nebūčiau buvusi šalia..
Veterinaras sakė, kad fiziškai ji sveika. Patarė surasti jai kitus namus, arba...


Arba.... visada spėsit. Jai tikrai reikia naujų namų. Gal viskas pasikeis. Sėkmės ieškant. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fenddi: 16 gruodžio 2008 - 14:58
QUOTE(fenddi @ 2008 12 16, 14:56)
Arba.... visada spėsit. Jai tikrai reikia naujų namų. Gal viskas pasikeis. Sėkmės ieškant.  4u.gif


Dėkui, bet su tokia istorija lengva nebus.. cry.gif
Atsakyti
QUOTE(*Smilga* @ 2008 12 16, 14:52)
Nesuprantu kas darosi.. nuo to įvykio katė atrodo lyg sūnaus bijotų ar nekęstų. jei jis bando prieiti, ji kniaukia.. seka visuomet akimis ir krūpčioja jei vaikas padaro staigesnį judesį.

O jis jos nėra nuskriaudęs, kad ir vieną kartą g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Smilga* @ 2008 12 16, 15:52)
Taip, per tą laiką užpuolė dar du kartus. Vakar sūnus sėdėjo prie kompiuterio, aš stovėjau netoliese, katė gulėjo už kokio 1,5 metro ant žemės, viskas atrodo gerai.  Sūnus atsisuko į mane kažką pasakyt, katė šoko ant jo. Gerai, kad buvau šalia, spėjau užlysti tarp jos ir vaiko, tai kliuvo man. Nesuprantu kas darosi.. nuo to įvykio katė atrodo lyg sūnaus bijotų ar nekęstų. jei jis bando prieiti, ji kniaukia.. seka visuomet akimis ir krūpčioja jei vaikas padaro staigesnį judesį. Po vakarykščio įvykio įsitikinau, kad vaikas nėra saugus, net su manim. Baisu pagalvoti, kas galėjo atsitikti, jei vakar nebūčiau buvusi šalia..
Veterinaras sakė, kad fiziškai ji sveika. Patarė surasti jai kitus namus, arba...

Yra tik vienintelis paaiškinimas,sūnus jai sukėlė stiprų skausmą arba kažkas iš svečių tai padarė bet tuo momentu į katės akiratį pateko sūnus ir katė paklaikusi iš šoko(skausmą)puolė skriaudėją,gyvūnas puola tik todėl kad jis buvo traumuotas ir bijo patirti tai ką tą dieną patyrė.Ne katė kalta,kaltas žmogus sukėlęs gyvūnui skausmą
Atsakyti
QUOTE(Epas @ 2008 12 16, 17:46)
Yra tik vienintelis paaiškinimas,sūnus jai sukėlė stiprų skausmą arba kažkas iš svečių tai padarė bet tuo momentu į katės akiratį pateko sūnus ir katė paklaikusi iš šoko(skausmą)puolė skriaudėją,gyvūnas puola tik todėl kad jis buvo traumuotas ir bijo patirti tai ką tą dieną patyrė.Ne katė kalta,kaltas žmogus sukėlęs gyvūnui skausmą

Man irgi atrodo, kad toj istorijoj trūksta kažkokios detalės. Be priežasties žmogaus nepuola net laukiniai gyvūnai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2008 12 16, 17:29)
O jis jos nėra nuskriaudęs, kad ir vieną kartą g.gif

Nemanau. Dūkdavo kartu, žaisdavo gaudynes, slėpynes..Aišku vaikas ją ir paerzindavo, pvz mėgdavo katės ausis čiupinėti, bet ji reaguodavo ramiai, leisdavo jam net tai, ko neleisdavo vyresniąjam. Tokio atvejo kad sūnus ją būtų stipriai užgavęs aš nežinau, ir jei tai būtų įvykę, katės elgesys būtų pasikeitęs jau anksčiau. Bet viskas įvyko staiga ir po to vakaro sūnus tapo jos priešu.
Aš pati ją esu kelis kartus durimis prispaudus (nes ji buvo susigalvojus žaidimą prasmukti į vonią paskutinę sekundę prieš užsiveriant durims), bet dėl to ji nepradėjo manęs bijoti ar nekęsti..
Atsakyti