Įkraunama...
Įkraunama...

pasitikėjimas savimi –įgimta ar išsiugdyta savybė?

QUOTE(diora @ 2005 08 02, 11:49)
Tyluma, man irgi buvo taip pat kaip tau. Ką ten buvo, yra ir dabar. Laikui bėgant po truputį pasikeičiau, bet vistiek, nemoku (nežinau kaip) bendrauti su nepažįstamais, atrodo visi mane laiko nevykėle, kalbu turbūt irgi tyliai  unsure.gif

Na, save irgi priskirciau prie tylesniu, nepazistamoje draugijoje vos viena kita zodi pratariu zmoguciu. Bet tai nera trukumas, nors kartais taip ir atrodo. Budama su nepazistamais zmonemis stengiuosi bendrauti zvilgsiu, sypsena, klausytis kitu, veliau po truputi isitraukiu i bendravima (nesvarbu, kad ir tik truputi). Artimu zmoniu tarpe kartais ir plepute patampu 4u.gif

O del per tylaus kalbejimo, man labai padejo (netiesiogiai) lietuviu kalbos mokytoja. Nuo pirmuju metu moklyjoj sakydavau eilerascius, kadangi jie budavo pakankamai ramus, tai uztekdavo vidutiniu balsu sakyt. O stai vyresnese klasese pasirinkau S. Neries eilerasti ("Sudeginkit mane kaip ragana"). Pirmaji stulpeli mokytoja moke sakyt beveik rekianciu balsu (sudeginkit liepsnojanciam lauze, nesudrebesiu as ne vienu sanariu ir pan.), II ir III posmeliai ramus, lyriski (tiktai ziuresiu kaip saulute leidzias, kaip glosto veida man jos svelnus pirstai...), o paskutinyji posmeli po keliu sekundziu pertraukeles - vel (Dabar - sudeginkit mane - kaip ragana!...!!!). Kiek prasikankinau, kol tikrai labai garsiu (po tu lyrisku posmu) ismokau garsiai isrekt tuos zodzius wub.gif Po to nebeiskilo problemu kazka pasakyt garsesniu tonu, nes niekad niekad dar neprireike taip garsiai kazka pasakyt, kaip tame eilerasty tongue.gif
Ir beje, kai sakiau eilerasti, mokytojos, kurios nepazinojo manes, labai susidomejo, kas as, is kokios klases, kas mano mokytoja thumbup.gif Nors nepakliuvau as i miesto skaitovu konkursa (ten as ir nenorejau), bet gavau gera (teigiama) ir nesunkia pamoka wub.gif

Atsakyti
Is forumieciu ir kitur kazkada pasirankiojau keleta minciu, kurios, manau, labai tiktu siai situacijai:

Zmones uz tave neduos ne grasio daugiau - tik tiek, kiek pati save vertini.

Svarbu ne tai, ka zmones galvoja apie tave, o tai, ka tu galvoji apie juo.

Nepamirsk, kad visa praeina... Nera tokio sunkumo, kurio zmogus nepakeltu.

Niekada nebijok daryti to, ko nemoki. Atmink, Nojaus arka pastate megejas, o "Titanika" - profesionalas.

As nezinau tikrojo kelio i sekme, bet zinau, kas veda tiesiai i nesekme, - tai noras visiems itikti. (Platonas)

Zmogus neatras nauju vandenynu, kol nedris isleisti is akiu kranto.


Taigi, sekmes, mielosios wub.gif
Atsakyti
Siandien supratau kad mamai as nelabai rupiu...Bent jau is mano puses taip pasirode verysad.gif Lauke buvo taip niuru,o as sedejau prie lango ir tiesiog galvojau,neprisimenu apie ka...Buvo liudna...Atejo mama ir paklause kas atsitiko,as po truputi jai bepasakodama norejau ja privesti prie savo bedu(na gal nera jos tokios dideles,bet asmeniskai man-skaudzios).Gaila bet man vos tik pradjus pasakoti,mama atsake:tau cia taip nuo per dauk gero gyvenimo verysad.gif Bent jau as taip manau kad tai ne pats tinkamiausias atsakymas dukrai,o gal as klystu? sad.gif
Atsakyti
Mamų nervai irgi ne geležiniai, joms irgi nesiseka, jos irgi nervuojasi. Ne visada pataiko atsakyt taip, kaip norisi vaiko širdelei...
Tai pasipasakok čia savo rūpesčius 4u.gif Arba bandyt pirma pati mamos paklaust, kaip jai sekasi, ar daug rūpesčių turi - gal ji irgi neturi kam pasipasakot... O tada jau sakyk, mama, man labai reikia tavo palaikymo.
Atsakyti
QUOTE(Tyluma @ 2005 08 10, 21:32)
Siandien supratau kad mamai as nelabai rupiu...Bent jau is mano puses taip pasirode verysad.gif Lauke buvo taip niuru,o as sedejau prie lango ir tiesiog galvojau,neprisimenu apie ka...Buvo liudna...Atejo mama ir paklause kas atsitiko,as po truputi jai bepasakodama norejau ja privesti prie savo bedu(na gal nera jos tokios dideles,bet asmeniskai man-skaudzios).Gaila bet man vos tik pradjus pasakoti,mama atsake:tau cia taip nuo per dauk gero gyvenimo verysad.gif Bent jau as taip manau kad tai ne pats tinkamiausias atsakymas dukrai,o gal as klystu? sad.gif

Panasiai ir as susilauksciau tokio atsakymo is savo mamos. Nezinau, kartais atrodo, kad taip besielgiancios mamos pacios yra tokios, uzsidepresavusios ir kitu problemos, ypac ne gyvybes ir mirties, net sukelia pasipiktinima. Jos ne tik nepadeda taip sakydamos, bet net pakenkia kitam zmogui, kuriam gal depresija ar kazkas panasaus. Visi mes galime pasijuokti is kitu, bet ne visi gali sugebeti padeti. O mamos, kurios tryksta energija, nepritruks jegu padrasinti savo atzala, sakydamos: "vaikeli, viskas susitvarkys, nepergyvenk. Tai niekai, palyginti su tuo, kas galejo buti" ir pan. Tokie universalus zodziai turi daug galios. Auksines motinos, kurios tai sugeba. Stiprybes joms thumbup.gif
Atsakyti
Atsimenu, esu ir aš bandžius skųstis mamai dėl kažko... Na, ji manęs paklausydavo, bet kaip sunervuodavo savo atsakymu - nu ko tu čia tokia nelaiminga, gi kojas rankas turi, sveika esi, o pažiūrėk kiek aplink yra ligonių, invalidų... O taip norėdavosi, kad tiesiog paguostų, padrąsintų, sakytų, na taip, mum visiem užeina visokių minčių, visokių periodų pasitaiko, praeis liūdesys ir atsitiks kas nors džiaugsmingo... Nes taip iš tikrųjų ir būna. Bet tai supratau tik pati su laiku smile.gif Ir dar mamai papasakojau ax.gif
Atsakyti
Manau, pasitikėjimas savimi yra įgyjamas, tačiau jis ir prarandamas... Dažniausiai pasitikėjimas gali dingti dėl kito žmogaus skaudžių žodžių, replikų, priekaištų, ypač jei tai girdi iš artimo žmogaus.
Atsakyti
Manau, kad pasitikėjimas gali būti ir įgimtas, ir įgyjamas, ir prarandamas. Mažiau prarandamas tada, kai jis įgimtas. Panašiai kaip su muzikine klausa - vieni gimsta su idealia, kiti ją lavina gyvendami.
Atsakyti
Niu, Tyluma ,kaip tau sekasi?Kaip santykiai su mama?Kokia nuotaikele pries mokykla? ax.gif Zinok,niekas taves cia nepamirso tongue.gif
Atsakyti
Labai malonu wub.gif Su mama viskas kaip ir buvo iki siolei...Na o nauja mokykla tai pusetinai...Nieko nepavyko,esu tokia pat nedrasi(o gal ir dar nedrasesne... verysad.gif ) Bet jokiu repliku ar pan. nesulaukiu(kaip ir draugu neatsiranda sad.gif )
Visos klasiokes tokios issipuosusios,su aukstakulniais,rankinukais,kiekviena diena vis kitais rubais,pasijauciau salia ju kaip nezinau kas blush2.gif Be to visos susidraugavusios ir "pasikelusios",kadangi draugauja su 12-okais,kurie "kieciausi" mokykloje...
Isdrysau mamos paklausti ar isleistu mane nors viena karta i sokius(nors nezadejau dar eiti,bet tik norejau paziureti jos rekcija),o ji nan pasake griezta ne,kadangi yra tamsu pareiti ir be to mokyklos diskotekose buna daug pavoju...(zinau kad ji nori mane apsaugoti,bet juk man jau 15,negi visa gyvenima niekur negalesiu iseiti? verysad.gif )
Liepia visada gryzti iki 7val.vakaro(nors as niekur ir neinu),turiu guleti lovoje jau puse 10,jauciuosi labai suvarzyta.... cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Tyluma @ 2005 09 07, 20:33)
Isdrysau mamos paklausti ar isleistu mane nors viena karta i sokius(nors nezadejau dar eiti,bet tik norejau paziureti jos rekcija),o ji nan pasake griezta ne,kadangi yra tamsu pareiti ir be to mokyklos diskotekose buna daug pavoju...(zinau kad ji nori mane apsaugoti,bet juk man jau 15,negi visa gyvenima niekur negalesiu iseiti? verysad.gif )
Liepia visada gryzti iki 7val.vakaro(nors as niekur ir neinu),turiu guleti lovoje jau puse 10,jauciuosi labai suvarzyta.... cry.gif

Budama tavo mamos i sokius tikraui neleisciau savo paaugles dukros, jei tektu jai vienai grist namo. Taciau, isivaizduoju, kaip nejaukiai pati buciau pasijutus, jei tevai butu ateje prie mokyklos manes pasimt is sokiu...
Pati mokyklos sokiuose buvau gal kokius 2k. Neidomu... Grizdavom su draugem pulkeliu...
Jei sugalvosi eiti sokius, issikviesk taxi (kainuos tik keleta lituku). Ir mamai bus ramu, kad saugiai grisi, ir pati nebijosi mirksiukas.gif

Manau, kad tavo mama tiesiog tave nori nuo visko apsaugot... manoji irgi griezta budavo, mane konktroliuodavo, bet po truputi issilaisvinau, nors ir iki siol gyvenu su tevais (man 20 m). O ir i sokius vaiksciot pradejau tik pradejus studijuot, bet daznaisuai einant i kluba reikalingas asmens dokumentas, o ir 18 suejo tik pries pat baigiant 12 klasiu wink.gif

Gal pasitikejimo bendravime duotu pokalbiai internete su virtualiais draugais... Juk taves niekas nepazins, galesi atsipalaiduot... Yra ivairiausiu svetainiu (www.pazintys.lt, www.draugas.lt, www.chat.lt, instaliuojamos: mIRC, ICQ)...
Atsakyti
manu pasitikejimas savimi issugdytas ir issiugdomas, nors is tiesu kai kurie vaikai atsargesni buna, o kai kurie lekia strimgalviais pasaulio tyrineti. as pauglyste keista buvo, buvau ziauriai savimi nepasitikinti, bet aplinkiniams atrodziau labai stipri ( sita ne per seniausiai suzinojau)tik patys artimaiusi draugai zinojo apie mano baimes. bet manau taip ir turetu buti...
Atsakyti