Įkraunama...
Įkraunama...

pasitikėjimas savimi –įgimta ar išsiugdyta savybė?

QUOTE(Bajm @ 2005 06 13, 15:14)
man 24 m.
neseniai pradėjau mokytis save mylėti
sunkiai sekasi
bet žingsnis po žingsnis  tongue.gif
nors rezultatai jau truputį matosi

šeštadienį buvau baliuj: tai žmonės, kurie buvo mane matę prieš 1 metus, nepažino manęs  4u.gif čia, tikiuosi, į gera  4u.gif



Šaunuolė thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mazoji_: 13 birželio 2005 - 15:36
QUOTE(Amazing @ 2003 10 19, 07:19)
as isitikinus,kad pasitikejimas yra issiugdomas vaikysteje.Tik nuo tevu,ju santykiu su vaiku,seimos darnumo priklausys,bus vaikas savim pasitikintis ar ne.Jei vaikas bus nuolat baramas,girdes priekaistus savo adresu,jo negirs,nedrasins tevai,slopins bet koki savarankiskumo prasiverzima - neisaugs is jo savim pasitikintis zmogelis.


Mano atveju atsitiko atvirksciai.Nors tevai nuolat kritikuodavo ir niekada nebuvo manimi patenkinti,kiek save prisimenu pasitikejimo savimi man netruko.Is dalies ta tevu kritika man labai padejo,tai buvo tarsi variklis,skatinantis tobuleti toliau,o kiekvienas pasiekimas man priduodavo vis daugiau pasitikejimo.Pvz,mokykloj sunkiai sekesi mokintis uzienio kalba,tevai bardavo uz kiekviena 3,as visada tikejau,kad jei is tikruju noresiu-taip ir bus,nu ka galiu pasakyti-laisvai ismokau as ta kalba,paskuj istojau studijuoti butent ten kur norejau(tevams buvo siurprizas)... thumbup.gif Manau viskas priklauso nuo to kaip tu i tevu priekaistus ir kritika ziuresi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo murksiuke: 14 birželio 2005 - 03:52
Gera tema. nuo vaikystės visada kirbėjo klausimas: ar tam, kad pasitikėtum, privalai "prisidaryt" sau "įrodymų", kažką nuveikt (darbo, asmeninių santykių srity), kad galų gale kaip ir "užsidirbtum" sau tą pasitikėjimą? Ar žmogus jau savaime, iš prigimties, nepriklausomai nuo to, koks jo gyvenimo turinys ir forma, yra savaimingai pasitikintis, nes tiesiog TIESIOG AŠ ESU AŠ. Pirmuoju atveju mes labai dažnai lyginam save su kitais sociumo nariais pagal lietuvišką stimpančios kaimyno karvės arba degančio tvarto principą..."matai, kaip jis pasitiki savim, kokią karjerą padaręs tėvelio dėka..." arba "tik pažiūrėk, kokia pasitikinti...tegu tik džiaugiasi tokį vyrą gavus..."...
Prie pasitikinčių žmonių kažkaip savaime traukia...
ir dar - man atrodo, kad prie savo vaiko negalima parodyt, kad nepasitiki savim...vienoj ar kitoj situacijoj
Atsakyti
QUOTE(zapuks @ 2003 09 05, 01:36)
.
O pasitikejimas savimi kaip personalija nuo daug ko priklauso - nuo issilavinimo, apsiskaitymo, auklejimo, antros puses ir t.t. Bet savaime issiugdyti toki jausma, nezinau , ar imanoma. Nepasakysi gi sau viena diena - vot nuo siandien as savimi pasitikesiu. Ko gero, tai ateina kartu su pasiekimais ir patirtim.


tas išsilavinimas, išsiauklėjimas, antra pusė įgaunama kaip priedas prie pasitikėjimo savimi, žinojimo, kad esi to vertas ... kiek žinau iš psichologijos - jis išugdomas, kai vaikas būna dar nesąmoningo amžiaus 2-5 metukų, o vėlliau tik koreguojamas...
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2005 06 14, 12:46)
jis išugdomas, kai vaikas būna dar nesąmoningo amžiaus 2-5 metukų, o vėlliau tik koreguojamas...

tai ką? be šansų taip išeina? prieš vėją nepapūsi - t. y. prieš pasąmonę nepaplauksi? (o jei plauksi, tai per jėgą, sunkiai?) unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(wild @ 2005 06 14, 13:08)
tai ką? be šansų taip išeina? prieš vėją nepapūsi - t. y. prieš pasąmonę nepaplauksi? (o jei plauksi, tai per jėgą, sunkiai?)  unsure.gif

Taip,sunkiai,per jega,bet imanoma. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
tik vėl klausimas - KAIP? ir dar tokioje srityje, kuri juk nekontroliuojama - jausmų, asmeninio gyvenimo sfera.. man profesinėje sferoje viskas kaip ir atsistojo į savo vietas - žinbau kas esu ir ko verta, ko galiu pasiekti (jei norėsiu siekti), o jausmai? kaip nurašė tėvai, taip ir save nurašiau, ir nesugebu iš to išbrįsti... cry.gif
Atsakyti
na tokiam atvejui reikalingas ir net labai antra puse,kuri visada salia ir visada patars ir uztars.kuris privers pasitiket savim.
Atsakyti
prie blush2.gif drovių ir nepasitikinčių ir antros pusės nelimpa cry.gif
Atsakyti
viskas juk daroma palaipsniui,nieko nebuna iskart.
taip pat gali ir drauges padet.
save mylet reikia.
pradziai galima nueiti i kirpykla ir pasikeisti sukuosena.
Atsakyti
mano šukuosenos ir taip kinta kaip vaivorykštė wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2005 06 14, 18:43)
mano šukuosenos ir taip kinta kaip vaivorykštė wink.gif

ta prasme norėjau pasakyti (bet nebeleidžia redaguoti) kad išorinis vaizdas nebūtinai sukuria vidinę tikrovę, kad už to gražaus fasado gali ir nebūti tvirtos asmenybės...
Atsakyti