Įkraunama...
Įkraunama...

pasitikėjimas savimi –įgimta ar išsiugdyta savybė?

QUOTE
pasitikintys savim žmonės išties laimingi, nes jie neabejoja, kai kažką daro, jie įsitikinę, kad tai, ką daro, daro gerai, nesigraužia, ir tuomet išties daug gero pasiekia  wink.gif


Tai blogai, kad neabejoja, vadinasi girdi tik save, o tai jau ne pliusas, greiciau minusas. Net neabejoju, kad jums teko sutikti tokiu zmoniu, kurie tiek yra neperkalbami ir tiek jauciasi teisus, kad eina iki absurdo, kaip oziai isispyre >:( Po kiek laiko, kai viskas atslugsta ir aiskiausiai pasimato ju netiesa, net nesugeba to priimti, atsiprasyti, bent pasakyti, kad: taip, cia as buvau neteisus :smile.gif :-/ O ar tai laime? Diskutuotinas dalykas.
Kai zmogus nesigrauzia, gal teisingiau butu, neanalizuoja saves ir savo veiksmu, tai taip pat ne pliusas. Pasitikintys savimi (siuo atveju per daug pasitikintys) turi nemazai arogancijos bei trumparegiskumo. Saikas labai sveikintinas dalykas.

Atsakyti
Aš irgi manau, kad pasitikintys savimi žmonės yra laimingi, nes jie sugeba būti laimingi net nelaimėje wink.gif tongue.gif
Atsakyti
pasitikejimas savimi - labai geras dalykas.  deja, man neretai jo truksta sad.gif manau, pasitikintys zmones daugiau gyvenime pasiekia.  idomu, ar gali suauges zmogus issugdyti pasitikejima savimi.  pastebejau, kad zmones uzauge nedarniose seimose neretai nepasitiki savimi, yra linke i depresija.  gal vistik darni seima ir tevu meile padeda tapti pasitikinciu savimi?
Atsakyti
as isitikinus,kad pasitikejimas yra issiugdomas vaikysteje.Tik nuo tevu,ju santykiu su vaiku,seimos darnumo priklausys,bus vaikas savim pasitikintis ar ne.Jei vaikas bus nuolat baramas,girdes priekaistus savo adresu,jo negirs,nedrasins tevai,slopins bet koki savarankiskumo prasiverzima - neisaugs is jo savim pasitikintis zmogelis.
Atsakyti
Aš manau, kad gimsta visi pasitikintys savimi, tik jau paskui nuo tėvų ir visų aplinkinių priklauso, ar nepraras vaikas to pasitikėjimo savimi. O jau praradus pasitikėjimą reikia daug pastangų jį atstatyti, bet įmanoma.
Atsakyti
QUOTE(Libra @ 2003 09 04, 23:56)
O as manau kad pasitikejimas savimi priklauso nuo...tevu. Mano mama niekada manes negirdavo, pagal ja as visada buvau ne tokia gera kaip kiti vaikai. :-/ Kadangi dabar pati turiu vaikus, tai stengiosi isvengti tokios klaidos ir daznai sakau: maladiec, tu geriausiais  smile.gif

Sutinku.. Paveldima išvaizda, gal keli charakterio bruožai, tačiau visa kita išsiugdoma.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2003 09 05, 20:13)
Bet juk ir tų "natūraliai" pasitikinčių žmonių pasitikėjimas yra pastebimas. Ar ne? Aš tai nelabai suvokiu tos sąvokos "demonstruoja" :-/ O demonstratyviai besielgiantis gal visai ne savo pasitikėjimą afišuoja, gal jis turi kitokių tikslų, pvz. parodyti savo galią. Man atrodo, kad pasitikėjimas ir pranašumas yra kiek skirtingi dalykai. O žmonės turbūt demonstratyviai dažniau bando parodyti savo pranašumą prieš kitus. Man pasitikėjimas- tai tikrumas dėl savęs, dėl savo poelgių ir supratimas ką esi pajėgus atlikti, o ką ne.

Taip,cia pritariu Rasmai,demonstrativiai besielgiantis afisuoja ne pasitikejima savimi o atvirksciai nepasitikejima savimi bando nuslepti po ta demonstrativia kauke.Zinau ka sakau-vaikisteje buvau atamane,nagla,net gi hame-daug kas mane kad tokia akiplesa esu nuo didelio pasitikejimo,o man tik norejosi nuslepti kad labai esu silpnute. smile.gif
Atsakyti
ir ash manau, kad viskas priklauso nuo tevu..
man to pasitikejimo nuolat truko sad.gif
net ir dabar, neseniai mamai pasakiau kaip pasielgsiu tam tikroje situacijoje, o ji man atsake "tu to nesugebesi..". ...Ir ash supratau, kodel lig siol man to pasitikejimo truksta sad.gif
Atsakyti
Taip,as manau kad pasitikejimas savimi priklauso nuo tevu.Mane tik kritikavo,nuolat pasak ju viska darydavau ne taip.Pati darydavau ir abejojau ar itiksiu,daug vandenu nutekejo kol supratau kad neprivalau niekam itikti,o tik tai sau;bet galiu tiksliai pasakyti kad jai tevai palaikitu mane vaikisteje gal ir dabar buciau daug laimingesne ir daug daugiau gyvenime buciau pasekusi. sad.gif sad.gif sad.gif
Atsakyti
is pradziu pasitikejimas savimi igyjamas seimoje.viskas priklauso kokioje aplinkoje zmogus auga.tik veliau,kai jis pradeda mokytis universitete ir pradeda gyventi atskirai nuo tevu,tas pasitikejimas yra isugdomas.
atsiranda naujas kolektyvas,nauji draugai.
reikia ismokti nematyti savo kompleksu,jaustis zaviai,tada ir atsiras tas pasitikejimas savimi.
visu pirma reikia ismokti myleti save!
Atsakyti
QUOTE(Pacific @ 2005 06 13, 11:54)
is pradziu pasitikejimas savimi igyjamas seimoje.viskas priklauso kokioje aplinkoje zmogus auga.tik veliau,kai jis pradeda mokytis universitete ir pradeda gyventi atskirai nuo tevu,tas pasitikejimas yra isugdomas.
atsiranda naujas kolektyvas,nauji draugai.
reikia ismokti nematyti savo kompleksu,jaustis zaviai,tada ir atsiras tas pasitikejimas savimi.
visu pirma reikia ismokti myleti save!


Pritariu, labai teisingai pasakyta ir patarta thumbup.gif Iš tikrųjų visų pirmiausia reikia mylėti ir gerbti save smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nilka @ 2005 06 13, 15:04)
Pritariu, labai teisingai pasakyta ir patarta thumbup.gif Iš tikrųjų visų pirmiausia reikia mylėti ir gerbti save smile.gif



man 24 m.
neseniai pradėjau mokytis save mylėti
sunkiai sekasi
bet žingsnis po žingsnis tongue.gif
nors rezultatai jau truputį matosi

šeštadienį buvau baliuj: tai žmonės, kurie buvo mane matę prieš 1 metus, nepažino manęs 4u.gif čia, tikiuosi, į gera 4u.gif
nors bendrauti su svetimais, ir ypač su tais kurių soc. statusas aukštesnis, sunkoka (ko gero dėl mano kaltės ir nepasitikėjimo ax.gif)
Atsakyti