Įkraunama...
Įkraunama...

pasitikėjimas savimi –įgimta ar išsiugdyta savybė?

QUOTE
Istikruju pasitikintys  savimi zmones nedemonstruoja savo pasitikejimo savimi, jie tiesiog pasitiki. Demonstratyviai, issaukianciai daznai gali elgtis tie zmones, kurie nepasitiki savo  jegomis. Jie jauciasi nelaimingi, bando vaidinti pasitikincius savimi. Visa tai krenta i akis, nes nera naturalu.



Bet juk ir tų "natūraliai" pasitikinčių žmonių pasitikėjimas yra pastebimas. Ar ne? Aš tai nelabai suvokiu tos sąvokos "demonstruoja" :-/ O demonstratyviai besielgiantis gal visai ne savo pasitikėjimą afišuoja, gal jis turi kitokių tikslų, pvz. parodyti savo galią. Man atrodo, kad pasitikėjimas ir pranašumas yra kiek skirtingi dalykai. O žmonės turbūt demonstratyviai dažniau bando parodyti savo pranašumą prieš kitus. Man pasitikėjimas- tai tikrumas dėl savęs, dėl savo poelgių ir supratimas ką esi pajėgus atlikti, o ką ne.
Atsakyti
Aš manau, kad sunku, o gal ir neįmanoma visiškai išgryninti vieną savybę nuo kitos. Žmogus sudėtingas "mechanizmas", ne be reikalo tiek psichologijos vadovėlių ir pan. prirašyta.
Juolab, kad pasitikėjimas savimi visgi nėra pagrindinė žmogaus dorybė, gal tai tik stiprių žmonių požymis - tiek su pliuso, tiek su minuso ženklu sad.gif

Man pasirodė įdomi kita mintis - dėl naudos. Ar siekti naudos visada blogai, ar naudos siekimas tik neigiamas dalykas? Juk visi norime būti laimingi, iš gyvenimo ieškome meilės, supratimo, užuojautos, paramos. Juk tai irgi nauda ??? Ir net darydami gera kitiems juk tai darome ir dėl savęs, taigi tai irgi nauda ??? Bet gal tai nebe į temą...
Atsakyti
aš irgi neseniai pagalvojau apie siekimą naudos  :smile.gif, čia gal kaip kam... siekti naudos-natūralu, bet lipimas dėl to per kitų galvas-tai jau kraštutinumas, bet ir tokių žmonių pakanka  :smile.gif, tai jų asmeninis pasirinkimas, tik dėkl to kiek nukenčia aplinkinių nuomonė apie juos, o patiems argi blogai?
Ar egoistiška siekti naudos, manau ne, nes nauda tai ne nuodas, žodyje nauda, kaip minėjai telpa daug kas-tai ir naudingas užsiėmimas vaikui, ir naudingas sandėris... nemanau, kad reikia tai sureikšmint, be to, psichologinėse ir filosofinėse temose, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių  :smile.gif, atrodo, atrandi kažkokią sau priimtiną tiesą, aiškumą, tam kartui, o tik sužinai kokią`naują, negirdėtą informaciją-ir vėl viskas iš pradžių  :smile.gif ir taip be pabaigos  :-X
Manau, visi mes, kad ir kaip tiesmukiškai tai benuskambėtų,  ieškom naudos, esam egoistai ir t.t., tik vieni tai daro atvirai, matomai, galbūt-akiplėšiškai, o kiti-užslėptai, toks gyvenimas, argi gyvenimas-ne kova dėl būvio  ???
Atsakyti
QUOTE



Bet juk ir tų "natūraliai" pasitikinčių žmonių pasitikėjimas yra pastebimas. Ar ne? Aš tai nelabai suvokiu tos sąvokos "demonstruoja" :-/ O demonstratyviai besielgiantis gal visai ne savo pasitikėjimą afišuoja, gal jis turi kitokių tikslų, pvz. parodyti savo galią. Man atrodo, kad pasitikėjimas ir pranašumas yra kiek skirtingi dalykai. O žmonės turbūt demonstratyviai dažniau bando parodyti savo pranašumą prieš kitus. Man pasitikėjimas- tai tikrumas dėl savęs, dėl savo poelgių ir supratimas ką esi pajėgus atlikti, o ką ne.

Tai tas ir yra, kad dazniausiai savim patikiciam zmogui nieko demonstruoti nereikia, paprastai tokiems zmonems nebudinga siekti tokiu tikslu, kaip galios ar pranasumo demonstravimas. Ta " liga" dazniausiai serga nepasitikintys savimi zmones, nes nori ir bando sau irodyti, kitiems patvirtinant, kad jis nera menkas, kad jis kazka gali.
Atsakyti
QUOTE
Aš manau, kad pasitikėjimas savimi yra įgimtas, taičiau turi būti nuolat ugdomas. Pvz., kad ir kaip mano tėvai visą gyvenimą mane mylėjo, skatino, gyrė, vistiek esu nepasitikinti savimi. Ir nežinau, kaip man tą savikliovą išsiugdyti. Gal neturiu to įgimto pasitikėjimo savimi? O vienas mano draugas visą gyvenimą buvo savo tėvo terorizuojamas, vadinamas niekam tikusiu, tačiau užaugo tikrai stipriu ir pasitikinčiu savimi vyruku. Tad gal kas gali pasidalinti patirtimi, kaip gi tą pasitikėjimą išsiugdyti???

Visada saves klausk:"kas atsitiko, kodel elgiuosi ne taip, kaip noreciau istikruju?", "Kas kliudo?", "Ko bijau?". Pradek suvokti, kad esi laisva, kad pasaulis lygiai vienodai priklauso ir tau, kad neprivalai pries nieka lenkti galvos, atsiskaitineti. Kad esi stebuklas zemeje, kaip ir kiekvienas is musu. Esi vienintele tokia ir niekada daugiau tokiu kaip tu, nebuvo ir nebus. Kad yra dalyku, kuriuos tik tu sugebi padaryti su tokia meile.
Daugiau bendrauk su gamta,, priartek prie jos ir pajausk kokia meile ji tau duoda, kad galetum gyvuoti, gyventi. Pamedituok, paziurek geles ziedui i "akis", kol pajausi, kaip kazkoks neapsakomas pakylejimo jausmas uzpildo tave. Verk ir dziaukis! Tu laisva nuo saves..tu laisva, tu myli.
Ir taip kuo dazniau. :-*
Atsakyti
mute, čia geras patarimas  ;), kažką panašaus tik kitais žodžiais man yra tekę perskaityt...ir tikrai tikiu veiksmingu šių žodžių ir veiksmų poveikiu wink.gif
Atsakyti
QUOTE
aš irgi neseniai pagalvojau apie siekimą naudos  :smile.gif, čia gal kaip kam... siekti naudos-natūralu, bet lipimas dėl to per kitų galvas-tai jau kraštutinumas, bet ir tokių žmonių pakanka  :smile.gif, tai jų asmeninis pasirinkimas, tik dėkl to kiek nukenčia aplinkinių nuomonė apie juos, o patiems argi blogai?
Ar egoistiška siekti naudos, manau ne, nes nauda tai ne nuodas, žodyje nauda, kaip minėjai telpa daug kas-tai ir naudingas užsiėmimas vaikui, ir naudingas sandėris... nemanau, kad reikia tai sureikšmint, be to, psichologinėse ir filosofinėse temose, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių  :smile.gif, atrodo, atrandi kažkokią sau priimtiną tiesą, aiškumą, tam kartui, o tik sužinai kokią`naują, negirdėtą informaciją-ir vėl viskas iš pradžių  :smile.gif ir taip be pabaigos  :-X
Manau, visi mes, kad ir kaip tiesmukiškai tai benuskambėtų,  ieškom naudos, esam egoistai ir t.t., tik vieni tai daro atvirai, matomai, galbūt-akiplėšiškai, o kiti-užslėptai, toks gyvenimas, argi gyvenimas-ne kova dėl būvio  ???

Ne visi ieskom naudos ir esam egoistai, Lengvute, aciu Dievui ne visi      :D


Atsakyti
As esu pasitikinti savimi asmenybe. Pasitikejimas yra turbut igimtas, bet paskui augantis arba mazejantis- priklauso nuo zmogaus vystymosi raidos. Paauglyste - turbut yra sunkiausias laikotarpis, kai pasitikejimas savimi yra l. menkas, o baisiai norisi visuotinio pripazinimo visur.  smile.gif
Pasitikejimas - ar tai ne savo vertes pajautimas, galimybiu, fiziniu duomenu ivertinimas? Vienas gal pasitiki savimi kaip pvz. moterimi- savo groziu, zavesiu, mokejimu gundyti, bet profesineje srityje pasitikejimo kaip nebuta ir atvirksciai. Pasitikejimas- slidi savoka. As pvz. visai nepasitikiu savo jegomis kulinarijoje.  ;D
Atsakyti
sakoma, kad pasitikintys savim žmonės yra patys laimingiausi  ;) :-*
Atsakyti
Kas taip sako ??? Jei zmogus nelabai pasitikintis savimi, tai jis nelaimingas ir pasmerktas nepajusti laimes? O kas yra laime?...
Kartais perdaug pasitikintys zmones prisidaro sau bereikalingu rupesciu, problemu, tai kurgi ta laime..
Atsakyti
pasitikintys savim žmonės išties laimingi, nes jie neabejoja, kai kažką daro, jie įsitikinę, kad tai, ką daro, daro gerai, nesigraužia, ir tuomet išties daug gero pasiekia  ;)
Atsakyti
Lengvute ir blogo irgi daug pasitikintis savimi zmogus gali padaryti.. Pasitikejimas be kitu asmeniniu savybiu - savikritikos, tolerancijos, uzuojautos - gali padaryti daugiau blogio nei gerio...
Atsakyti