Įkraunama...
Įkraunama...

pasitikėjimas savimi –įgimta ar išsiugdyta savybė?

QUOTE(WeGa @ 2007 08 02, 01:01)
visgi noreciau sutikti zmogu, issiugdziusi pasitikejima savimi, pakeitusi gyvenima 180 laispniu kampu.


Keisti beveik viska nera lengva ir kainuoja daug sveikatos. Taciau veliau atsiperka, nes atrandi sielos ramybe. rolleyes.gif
Kazkaip brandam amziuje tai nenoreciau viska keisti... Taip ir nusimarinti galima... Gal i senatve paprasciau butu tame tiesiog rasti teigiamu pusiu, t.y. poziuri pakeisti. cool.gif
Atsakyti
100% tik isugdomas, tik tas ugdymas vyxta nuo pat mazo lialiaus..jei vaikui nuo mazens bus kalama i galva, kad jis nevykelis ir pan., tai jis ir veliau savimi nepasitikes..tuo tarpu jei bus skatinamas savarankiskumas, vaikas jausis vertinamas, tuomet ir jo pasitikejimas savimi stipres..
manau taip pat pasitikejimas savimi gali kisti ir suaugusiame amziuje (cia is patirties), kai del vienokiu ar kitokiu ivykiu imama jaustis nevykeliu ar atvirksciai daug sugebanciu..juk tokie dalykai ir nulemia pasitikejima savimi.. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo yume: 11 spalio 2008 - 23:19
QUOTE(yume @ 2008 10 12, 00:18)
100% tik isugdomas, tik tas ugdymas vyxta nuo pat mazo lialiaus..jei vaikui nuo mazens bus kalama i galva, kad jis nevykelis ir pan., tai jis ir veliau savimi nepasitikes..tuo tarpu jei bus skatinamas savarankiskumas, vaikas jausis vertinamas, tuomet ir jo pasitikejimas savimi stipres..
manau taip pat pasitikejimas savimi gali kisti ir suaugusiame amziuje (cia is patirties), kai del vienokiu ar kitokiu ivykiu imama jaustis nevykeliu ar atvirksciai daug sugebanciu..juk tokie dalykai ir nulemia pasitikejima savimi..  unsure.gif

Visiskai pritariu yumei..pasitikejimas savim gali kisti..pvz man..mokykloje viskas buvo gerai... ax.gif univere tai isvis suzydejau..nebijau nei viesai kalbeti nei vesti renginius..studijuodama ir dirbau kur pasitikejimas savim tik kilo..nezinau kas atsitiko po univero..pradejau dirbti darba kur kruvis buvo didziulis...reikalavimai kosminiai o ju neivygdzius asmeninis priekaistai..lyg ir bandziau nepriimti..bet matyt savaip paveike...net isejus ia jo saviverte tik krito..ir atrodo visi ivykisi tik dar labaiu ja zlugdo...nezinau kaip ja susigrazinti.. verysad.gif
Atsakyti
Manau, kad pasitikejimo savimi igyjau mokykloje, daznai vesdavau renginius, atsovaudavau klasei blush2.gif
O stai 'pastovejima' uz save uzgrudino sportas, kuri aktyviai sportavau ir siekiau rezultatu. Tai labai paskatino ir siekti uzsibrezto tikslo. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(niamniuskyte @ 2008 10 16, 21:51)
Manau, kad pasitikejimo savimi igyjau mokykloje, daznai vesdavau renginius, atsovaudavau klasei blush2.gif
O stai 'pastovejima' uz save uzgrudino sportas, kuri aktyviai sportavau ir siekiau rezultatu. Tai labai paskatino ir siekti uzsibrezto tikslo. smile.gif


Nu jo, gal ir yra tiesos... Atvirai pasakius... tai is prigimties nebuvau didele aktyviste, bet kadangi mokykloje gerai mokiausi, tai visa ta tarybiniu laiku mokykline aplinka priverstinai verte visur dalyvauti, pirmininkauti ir t.t. ir pan. Tai paskui gyvenime kas antra karta, kai pakliudavau i kokia zmoniu grupe, tai pastoviai chebra rode i mane pirstu ir sake: "Vadovaus ji, reikalus tvarkys ji" lotuliukas.gif Tik gaila, kad ta veikla buvo visa laik nepelninga, o visuomeniniais pagrindais. Taciau nepasakyciau, kad visai is to naudos neturejau. O veliau, tai gyvenimiska patirtis, igytos keliu sriciu zinios ir gerokai padidejes pasitikejimas savimi leido daug ka pakeisti savo gyvenime ir savo aplinka i geresne puse. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(yume @ 2008 10 12, 00:18)
100% tik isugdomas, tik tas ugdymas vyxta nuo pat mazo lialiaus..jei vaikui nuo mazens bus kalama i galva, kad jis nevykelis ir pan., tai jis ir veliau savimi nepasitikes..tuo tarpu jei bus skatinamas savarankiskumas, vaikas jausis vertinamas, tuomet ir jo pasitikejimas savimi stipres..
manau taip pat pasitikejimas savimi gali kisti ir suaugusiame amziuje (cia is patirties), kai del vienokiu ar kitokiu ivykiu imama jaustis nevykeliu ar atvirksciai daug sugebanciu..juk tokie dalykai ir nulemia pasitikejima savimi..  unsure.gif



Is dalies su sia mintim sutinku, tik va su tuo "kalimu i galva, kad esi nevykelis" noreciau papriestarauti. Turiu viena drauge, kuria tevai nerealiai enge, kritikuodavo ir visaip kitaip zemindavo - tai pas ja pasitikejimas savimi yra nerealus. O va ji ta pati daro savo vaikui (niekada negiria kai padaro kazka grazaus ar gero, o tik bara ir kritikuoja - kai pasilegia netinkamai). Tai jos mergaite yra labai labai nedrasi. Tiesiog tai kas tinka vienam, nereiskia kad tiks ir kitam schmoll.gif . ir niekaip neina tai mano draugei isaiskinti, kad ji savo vaika uzaugins kaip "kompleksu rinkini" unsure.gif .
Atsakyti
QUOTE(Ramune_lt @ 2008 10 21, 11:46)
Is dalies su sia mintim sutinku, tik va su tuo "kalimu i galva, kad esi nevykelis" noreciau papriestarauti. Turiu viena drauge, kuria tevai nerealiai enge, kritikuodavo ir visaip kitaip zemindavo - tai pas ja pasitikejimas savimi yra nerealus. O va ji ta pati daro savo vaikui (niekada negiria kai padaro kazka grazaus ar gero, o tik bara ir kritikuoja - kai pasilegia netinkamai). Tai jos mergaite yra labai labai nedrasi. Tiesiog tai kas tinka vienam, nereiskia kad tiks ir kitam  schmoll.gif . ir niekaip neina tai mano draugei isaiskinti, kad ji savo vaika uzaugins kaip "kompleksu rinkini"  unsure.gif .

Jeigu teisingai supratau draugė pritaiko savo dukrai savo pačios karčią patirtį , įgytą vaikystėje. Manau, kad toks elgesys su vaiku arba vaiką sugniuždo, arba užaugina tokį tvirtą stuburą, kad jokie gyvenimo vėjai pasidaro nebaisūs thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramune_lt @ 2008 10 21, 12:46)
Is dalies su sia mintim sutinku, tik va su tuo "kalimu i galva, kad esi nevykelis" noreciau papriestarauti. Turiu viena drauge, kuria tevai nerealiai enge, kritikuodavo ir visaip kitaip zemindavo - tai pas ja pasitikejimas savimi yra nerealus. O va ji ta pati daro savo vaikui (niekada negiria kai padaro kazka grazaus ar gero, o tik bara ir kritikuoja - kai pasilegia netinkamai). Tai jos mergaite yra labai labai nedrasi. Tiesiog tai kas tinka vienam, nereiskia kad tiks ir kitam  schmoll.gif . ir niekaip neina tai mano draugei isaiskinti, kad ji savo vaika uzaugins kaip "kompleksu rinkini"  unsure.gif .


na as sutinku, kad nebutinai tai, kas tinka vienam, tix ir kitam, bet manau, jog ir jusu drauges mergaite uzaugusi nebutinai bus komplexu rinkinys..ji galbut taip pat uzaugs ir ismox stoveti uz save, t.y. pasitikejima savimi issiugdys kitose gyvenimo srityse, o nebutinai seimoje..
galbut taip pat buvo ir jusu draugei..?sunku patiketi, kad engiamas, kritikuojamas ir zeminamas vaikas atras savyje jegu, taciau labai sutinku, kad veliau gyvenime jis bandys tai kompensuoti.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramune_lt @ 2008 10 21, 12:46)
Is dalies su sia mintim sutinku, tik va su tuo "kalimu i galva, kad esi nevykelis" noreciau papriestarauti. Turiu viena drauge, kuria tevai nerealiai enge, kritikuodavo ir visaip kitaip zemindavo - tai pas ja pasitikejimas savimi yra nerealus. O va ji ta pati daro savo vaikui (niekada negiria kai padaro kazka grazaus ar gero, o tik bara ir kritikuoja - kai pasilegia netinkamai). Tai jos mergaite yra labai labai nedrasi. Tiesiog tai kas tinka vienam, nereiskia kad tiks ir kitam  schmoll.gif . ir niekaip neina tai mano draugei isaiskinti, kad ji savo vaika uzaugins kaip "kompleksu rinkini"  unsure.gif .




is to matyti kad pasitikejimas savimi visdelto labiau igimtas
o issiugdyti jo neturint labai sunku. Pati visa gyvenima buvau labai kompleksuota, bijojau pasakyti zodi, juokinga, bet bijojau likti senmerge nes nemoku bendrauti ir jokiam vaikinui maniau nebusiu idomi. Dabar siek tiek drasiau per gyvenima einu, bet turint omeny kad jau perkopiau trisdesimtmeti tai labai nezymiai pasistumejau i prieki. o ir laimes tas mano nepasitikejimas dideles neatnese verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramune_lt @ 2008 10 21, 11:46)
Is dalies su sia mintim sutinku, tik va su tuo "kalimu i galva, kad esi nevykelis" noreciau papriestarauti. Turiu viena drauge, kuria tevai nerealiai enge, kritikuodavo ir visaip kitaip zemindavo - tai pas ja pasitikejimas savimi yra nerealus. O va ji ta pati daro savo vaikui (niekada negiria kai padaro kazka grazaus ar gero, o tik bara ir kritikuoja - kai pasilegia netinkamai). Tai jos mergaite yra labai labai nedrasi. Tiesiog tai kas tinka vienam, nereiskia kad tiks ir kitam  schmoll.gif . ir niekaip neina tai mano draugei isaiskinti, kad ji savo vaika uzaugins kaip "kompleksu rinkini"  unsure.gif .

Va tokį kompleksų maišą mane užaugino mano mama. Na gal ir tėtis, bet labiau jau nuoskaudą jaučiu mamos atžvilgiu. Baisu pagalvot, kad ir pati tokia mama galiu būt verysad.gif Nedrąsi, nepasitikinti savimi, neturinti savo nuomonės, nemokanti pastovėti už save... Kartais save guodžiu, kad "ne visi gali būti kapitonais, reikia gi ir jūreivių", bet taip norėtųsi turėti pasitikėjimo savimi maišą bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Libra @ 2003 09 04, 23:56)
O as manau kad pasitikejimas savimi priklauso nuo...tevu. Mano mama niekada manes negirdavo, pagal ja as visada buvau ne tokia gera kaip kiti vaikai. :-/ Kadangi dabar pati turiu vaikus, tai stengiosi isvengti tokios klaidos ir daznai sakau: maladiec, tu geriausiais  smile.gif

visiskai sutinku su tavim
Atsakyti
PAsitikėjimą savimi išugdo tėvai, aplinka. Laikui bėgat tirai galima pasistengti ir išsiugdyti, jei neturi nuo gimimo. Tikrai nelengva, bet įmanoma.
Atsakyti